Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.543
Cevap
61
Favori
1.338.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vw'nin sitesinde ilan ettiği fiyattan aldım.metalik renk olduğu için 850 ytl artısı vardı yani toplamda 25.350 ye geldi.indirim olayı olmadı maalesef.ben de üzüldüm.ama benim bir arkadaş da aynı yetkili satıcıdan Golf 1.4 TSI 140 hp Midline + ESP aldı.İlan edilen fiyatı 38.780 sordum ona da indirim yapılıp yapılmadığını.sadece 80 ytl küsuratını almamışlar.anladığım kadarıyla adamlar bu fiyata bu kaliteyi veriyoruz size diyorlar ve alttan almıyorlar.piyasada bu fiyatta başka birçok aracın baz donanımı daha iyiyken( abs,uzaktan kumandalı merkezi kilit,sis farları vs.. fiyata dahilken) maalesef vw. de bunlar için ekstrasını ödemen gerekiyor.tek tesellimiz aracın uzun süre kullanımında sorun çıkarmaması ve dünyaca bilinip takdir edilen vw kalitesi.gönlüm başkasına razı olmadı.aklım bunda kalacaktı.selamlar...
  • evet ya adamlar hiç düşmemiş hayret..neyse hayırlı olsun diyelim.garanti süresi belli bir miktar para verilip uzatılabiliyor sanırım.bir de 2009 da yeni kasası çıkacakmış diye duydum.ben de yılbaşına kadar alıcam aklıma yatarsa.sürüş ve diğer izlenimlerini bizlerle paylaşırsan sevinirim.belki senin sayende biz de bir polo sahibi oluruz
  • hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler inş

bende vw polo cu olmak istiyorum artık
    inanmazsınız 3 aydır arastırıyorum piyasayı buldugum bir kaç araç için Araç tercih-kıyaslama bölümüne konu açtım benim için fikirleriniz önemli arkadaşlar
    syg,
  • airturkey , bende 97 model polo vardı ve bayram arifesinde yeniledim arabayı 2008 ile , işçiliği bence gayet güzel , clio ve yarisle açıkçası kıyaslanmayacak bir araba , tabi bu benim şahsi fikrim , henüz 300-350 km arasında , ben abs li aldım , frenleri çok başarılı , 1.4 motor olmasına rağmen tam yüklenmedim ama gaz pedalına bastığımda çok çok iyi olmasada yeterli tepkiyi veriyor , sürüş rahatlığı olarak vw kalitesini zaten ele almamıza gerek yok , bence hemen bir vw bayisine git ve test sürüşü yap
  • quote:

Orjinalden alıntı: ziddan

vw'nin sitesinde ilan ettiği fiyattan aldım.metalik renk olduğu için 850 ytl artısı vardı yani toplamda 25.350 ye geldi.indirim olayı olmadı maalesef.ben de üzüldüm.ama benim bir arkadaş da aynı yetkili satıcıdan Golf 1.4 TSI 140 hp Midline + ESP aldı.İlan edilen fiyatı 38.780 sordum ona da indirim yapılıp yapılmadığını.sadece 80 ytl küsuratını almamışlar.anladığım kadarıyla adamlar bu fiyata bu kaliteyi veriyoruz size diyorlar ve alttan almıyorlar.piyasada bu fiyatta başka birçok aracın baz donanımı daha iyiyken( abs,uzaktan kumandalı merkezi kilit,sis farları vs.. fiyata dahilken) maalesef vw. de bunlar için ekstrasını ödemen gerekiyor.tek tesellimiz aracın uzun süre kullanımında sorun çıkarmaması ve dünyaca bilinip takdir edilen vw kalitesi.gönlüm başkasına razı olmadı.aklım bunda kalacaktı.selamlar...

Öncelikle güle güle kullan arabanı, hayırlı olsun.
    Türkiye vw fiyatlarında kalite yakalamaya çalışsa da modeller üzerinde ürün kalitesini kaybetmeye başladı bence, fiyatları düşürmek için standart donanımlarda bile gelmesi gereken ABS yi extra fiyat olarak istiyor, artık günümüzde ABS siz araç yokken sırf fiyatı az göstermek ve daha çok araç satmak uğruna ürün kalitesine ve bence MARKA'ya zarar veriyor. 2008 model Poloyu ben vw showroomda incelemiştim ve büyük hayal kırıklığına uğradığımı belirtmeliyim, benim aracım 2005 model olmasına rağmen motor üzerinde koruyucu varken 2008 modelinde fiyatı düşürmek için motor kapağını bile koymamışlar, koltuk altındaki çekmeceler bile sadece comfortline seçeneğinde var (en pahalısıdır). senin moralini bozmak istemezdim ama keşke kedi gözlülerden 2. el alsaydın, söylemiş olduğun bir çok seçenek standart olarak üzerinde vardı, daha ucuzada elde etmiş olurdun.

• Arkadaşlar hepinize kazasız günler dilerim.

Polo alıp da pişmanlık duyanı görmedim.

Ben araba alacağım zaman A sınıfı bütün modelleri inceledim (polo, 206, fiesta, corsa, yaris) üç aşağı beş yukarı fiyatları aynı gibiydi. Ben 23 milyara poloyu aldım. Şimdi bakıyorum 2. el fiyatlarına, 18-19 civarı satabilirim diye düşünüyorum. Geçen bir arkadaşım yarisi takas desteği ile Toyota'ya 15'e zor saydırdı.

Kim ne derse desin değiştirecek olsam (yeni kasayı da bekleyebilirim) yine polo alırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Arkadaşlar hepinize kazasız günler dilerim.

Polo alıp da pişmanlık duyanı görmedim.

Ben araba alacağım zaman A sınıfı bütün modelleri inceledim (polo, 206, fiesta, corsa, yaris) üç aşağı beş yukarı fiyatları aynı gibiydi. Ben 23 milyara poloyu aldım. Şimdi bakıyorum 2. el fiyatlarına, 18-19 civarı satabilirim diye düşünüyorum. Geçen bir arkadaşım yarisi takas desteği ile Toyota'ya 15'e zor saydırdı.

Kim ne derse desin değiştirecek olsam (yeni kasayı da bekleyebilirim) yine polo alırım.

(b sınıfı, a sınıfı değil )
  • 2008 için tasarlanan pololarda comfortline için diesel motor seçeneği konulmamış bu yüzden comfortline a özel olan bazı seçeneklerden diesel motor alacaksanız yararlanamıyorsunuz.
    Sadece comfortline da sunulan özellikler

-coming home:karanlıkta arabayı durdurduktan sonra farlar 30 sn aydınlatma sağlıyor.bu sayede karanlıkta evinizi garajınızı görebiliyorsunuz.
    - comfort ön koltuklar
    - kendiliğinden kararan dikiz aynası
    - tam otomatik klima
    - daha fazala eşya gözü (koltuk altlarında)
    -ön sis farları
    -Yağmur sensörü (Bu 206 HDI veya fiesta alırsanız pakette geliyor ve bu araçlar 6000 ytl kadar daha ucuz)
    -yükseklik ayarlı ön yolcu koltuğu

volkswagen in işçiliğine güvenip volkswagen i tercih etsem de bu özelliklerin fiesta ve 206 HDI lar da standart olarak verildiğini görmek üzücü olmuyor değil. ben trendline aldım.kumandası bile yok malesef.illaki tour modeli almam gerekiyordu.gibi...

• trendline da da var yükseklik ayarlı sürücü ve ön yolcu koltuğu , ayrıca eşya gözü
  • ewet o özellikler tour modelinde olmayan özellikler ( koltuk altı eşya gözü ve ayarlanabilir ön koltuklar). orada bi yanlışlık oldu..
  • bir de polo tdi modellerinin bence en ilgi çekici yanlarından biri aracın arkasındaki tdi yazısı.2004-2006 modellerde sadece i harfi kırmızı harfle yazılı oluyordu ve çok tatlı bir görünümü vardı.daha sonraları çıkan tdi larda artık bu özellik kalktı ve tüm tdi yazısı normal metalik renkte oldu. demekki ilk çıkanı almak ayrıcalık bazen de...
  • Öncelikle herkese selamlar...Daha önceki mesajımda 2008 polo 1.4 trendline abs'siz için yetkili satıcıyla anlaştığımı söylemiştim.Sinmedi içime ..o kadar çok şey okudum ki sizlerin görüşleri benim için gerçekten önemli iyi ki varsınız..Polonun tour modelini aradım epey.bulunduğum ildeki yetkili satıcı tüm türkiyede hiç tour kalmadığını,eğer ısrarla tour almak istersem şubata kadar bile beklemem gerekeceğini,bu arada kampanyanın da bitebileceğini söylemişti.Hem satış temsilcisinin dediğine göre abs ne gereksiz bişeymiş(!)Ben de çevre illerden sordum.Sahiden tour az var.Ama ilimize 2 saat yakındaki bir yetkili satıcıda tam da istediğim gibi bir tour olduğunu öğrendim.Ne diyeyim ki?Güvensizlik de oldu bende satıcıya karşı.Vazgeçtim trendline dan .Touru aldım.Hem abs var.artı yol bilgisayarı.uzaktan kumandası söylüyorum çünkü ben trendline'a kumanda taktırsak ne kadara diye sormuştum.350 ytl fiyat vermişti servis.neyse saolun tekrar fikirleriniz için..Ben de pololandım.Darısı olmayanların başına...saygılar...

• ziddan peki bu sonradan takılan uzaktan kumanda da arabanın orjinal anahtarına monte edilebiliyor muymuş bunu öğrenmiş miydin.ben o anahtarlık gibi olan kumandalara biraz gıcığımda.orjinal anahtarlıkla kullanmak daha güzel çünkü..
  • Ben de aradım anahtarlığa takılanlardan ama bir arkadaşta gördüm biraz uyduruk gibi gildi bana. Ben de yazın anahtarlık olan alarmdan taktırdım. Gayet memnunum. Sonuçte anahtara da taktırsak, bir anahtarlık kullanıyoruz.
  • brugge , ben taktıracaktım , anahtarlık şeklinde oluyor , 350 YTL fiyat söylediler bana da , ama dışarıda taktırabilirmiyim diye sorduğumda arabanın parasını verdiğimde evet demişlerdi , teslim alacağım gün tekrar sorduğumda , dışarıda alarm taktırdığınızda elektrik ve elektronik garantisinin biteceğini söylediler ve dışarıda da taktırmadım.

Netice itibari ile 350 lira çok geldi ve ne alarm ne de uzaktan kumandalı merkezi kilitli bir cihazım var şu an ... anahtarla açıp kapatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guide -- 27 Aralık 2007; 12:16:08 >
  • guide dışardan alıp yetkili serviste taktırırsan garanti kapsamı dışına çıkmazmış demişlerdi bana da .haa servis zaten takarken alacağı parayla o farkı kapatır diye de düşünebilirsin ben öyle düşünmüştüm açıkçası.neticede az paralar değil verilen 2008 model bir arabada uzaktan kumanda olmaz mı yaw...vw. nin işi..ne diyelim..
    quote:

Orjinalden alıntı: guide

brugge , ben taktıracaktım , anahtarlık şeklinde oluyor , 350 YTL fiyat söylediler bana da , ama dışarıda taktırabilirmiyim diye sorduğumda arabanın parasını verdiğimde evet demişlerdi , teslim alacağım gün tekrar sorduğumda , dışarıda alarm taktırdığınızda elektrik ve elektronik garantisinin biteceğini söylediler ve dışarıda da taktırmadım.

Netice itibari ile 350 lira çok geldi ve ne alarm ne de uzaktan kumandalı merkezi kilitli bir cihazım var şu an ... anahtarla açıp kapatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziddan -- 27 Aralık 2007; 12:25:30 >

• onu da sordum, yanlızca vw üretimi parçaları monte edebiliriz diyorlar , yani dışarıdan alarm alıp taktıramıyoruz serviste ya sorma , abs nin bile opsiyon olması kötü , anahtar işi daha rezalet ama napalım , vw kalitesine bir kumandayı sorun etmem .
  • ewet arkadaşlar bencede büyük ayıp vw için bendede 2008 triptonik tredline var ama gerçekten çok eksiği var arabanın.enbüyük eksiklik uzaktan kumandalı anahtar,yan aynaların siyah olması vede çok yakıyo bu araç 280 ytl/km daha 1780 km yaptık belki düşer.mesela bence koltuk altı çekmecelerin yerine uzaktan kumanda yapabilirlerdi ama napalım görerek aldık confortline alacaktık şubat dediler vazgeçtik.ama kasa değişmeden önce değiştireceğim jazzla.
  • arabanın orjinal anahtarlığıyla kullansak da ,pek standartta olan arabalardaki gibi (tour modeli) kumandası olmayacak anlaşılan. neyse bu araba yine çok güzel araba ama işte insan aynı yıla ait diğer marka arabalarda bu donanımı standart olarak görünce kafasında bi şeyler oynamıyo değil. ama mekanik olarak hiçbiri polo gibi değil tabiki. dörtgensel hatlarının olması yuvarlak olmaması bazı hatları yuvarlak olsa da bu yuvarlaklığın fransız arabalarındaki gibi abartılı bir şişkinlik şeklinde olmaması, tam bir mühendis işidir polo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brugge -- 27 Aralık 2007; 14:15:03 >
  • evet onun için clıo III 2006 da yılın arabası seçildi
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.