Şimdi Ara

Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
13
Favori
21.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Power hakikaten çok iyi ama inan aldım kullanmak nasip olamdı, pre amp. yoktu kullanamadım , daha sonra vincent pre power denk geldi yine kaldı , en azından boş duracağına ihtiyacı olan faydalansın ...

Vincent pre ile renk tonuda uyumlu olacağından iyi bir takım olabilir...
  • Bence ihtiyacı olan kaçırmasın. Fiyatına göre oldukça iyi bir power. Son derece ağır. Marantz fabrikasında üretilmiş diye hatırlıyorum. Yeni Sherwood'lar gibi değil. Pre ne alacaksin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 15 Temmuz 2013; 14:43:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    Fabrika olarak bilmiyorum da ingiltere olması lazım üretim yeri...

35 Kg ağırlığında çift toroidal trafo var...

Pre olarak Cary audio 11a aldım....
  • Yeni pre , Cary Audio 11A
     Pre (processor) & Power Genel Konu ve Bilgi Paylaşımı
  • Usta örnek olarak benim gibi elinde pioneer bdp lx55 olupta AVR si olmayan bir kişi Vincent sav c2 Pre +Sherwood Newcastle A 965 baglantısını bağlayabilip + bütün ses formatlarını dinleyebilirmi? Avantajı ve dezavantajı neler olur?
  • ediz70 E kullanıcısına yanıt
    Pioneer lx 55 de analog bağlantı maalesef yok, Ben oppo da analog bağlatı yaparak kayıpsız olarak tüm ses codeclerini alabiliyorum...

Bir alternatif var optik veya koaksual dan alırsınız ama , yeni ses cadeclerini desteklemiyecektir...

Ben optik ve analog bağlantı kıyaslaması yaptığım zaman , analog bağlantının ses kalitesi ve ses şiddeti biraz daha belirgin oluyor...

• Ersin Vincent'ta hdmi yok değil mi? Telefondan bakınca göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 16 Temmuz 2013; 11:43:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Yeni pre , Cary Audio 11A

Cary i satışta iken bende incelemiştim.
    Hatta alıp denesem mi diye niyetlenmiştim.
    Görüşlerinizi duymak isterim.
    hem ev sinemasında hemde stereoda başarısı ne ölçüde olacak?

• enerji78 kullanıcısına yanıt
    Maalesef hdmi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

quote:

Yeni pre , Cary Audio 11A

Cary i satışta iken bende incelemiştim.
    Hatta alıp denesem mi diye niyetlenmiştim.
    Görüşlerinizi duymak isterim.
    hem ev sinemasında hemde stereoda başarısı ne ölçüde olacak?

Kısmet diyelim ...

Cary audio , malzeme ve işçilik olarak inanılmaz derede kaliteli ,Vincent da hdmi olmadığı için ben de cary preyi aldım, vincent menü olarak daha kolay ve anlaşılır...

Ama Cary audio menü çok karışık ve hassasiyet isteyen bir cihaz, inanırmısınız dün saat akşam 6 ile 8:30 a kadar kalibrasyonu bitemedim...

Cihazın sahibi ile telefon trafiği vs...

Kısaca , cihazın malzeme işçilik kalitesi son derece başarılı , daha kurulumu bitiremediğimden , sinema ve stereo olarak yorum yapmak için zamana ihtiyacım olacak

• Ersin hayırlı olsun başlık ve takım, İhtiyaç konu idi kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Ersin hayırlı olsun başlık ve takım, İhtiyaç konu idi kolay gelsin

Eyvallah , seni de görmek isteriz buralarda
  • ersin.clk kullanıcısına yanıt
    Katılımcı olarak her daim

Kullanıcı olarak ise ne zaman büyük bir mekan şansım olur ise malesef, Ama gönlüm her zaman pre+power den yanadır. Güç iyidir.
  • keyman2 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hak veriyorum , Pre Power kulanıcısı olarak
  • Ben de pre/power gönüldaşı olarak destek veriyorum

Hayırlı olsun yeni pre
    power olarak sen de vincent var zannediyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 16 Temmuz 2013; 16:46:22 >
  • @ersin.clk
    Öncelikle yeni cihazınız hayırlı olsun çok şık bir görüntüsü var eminim performansı da görüntüsüne paraleldir. Bende 5 ay kadar önce Rotel RMB 1575 almıştım daha sonra yurtdışına çıktığımda pre olarak Rotel Rsp 1572 alıp pre-power takım yapacaktım ama preyi malesef bulamadığım için Pioneer LX-86 aldım ve RMB 1575 i de satmak zorunda kalmıştım. Şimdi elimde Rotel RSX 1562 var receiver ama gelecek yıl büyük bir ihtimalle Rotelin yeni powerı RMB 1585 alıp gelecek yıl çıkartmayı düşündükleri yeni pre ile kullanmak istiyorum.Bana göre de pre-power bu işte son nokta ve imkan varsa sinema sistemini bu şekilde kullanmak randımanı ve ses kalitesine oldukça yukarılara taşıyacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Ben de pre/power gönüldaşı olarak destek veriyorum

Hayırlı olsun yeni pre
    power olarak sen de vincent var zannediyordum

Çok sağol , yeni pre uğraştırcak gibi bakalım .....

Power olarak Vincent sav p200 var ...

Hafta sonu bir kıyaslama yapacağım kısmet olursa ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

@ersin.clk
    Öncelikle yeni cihazınız hayırlı olsun çok şık bir görüntüsü var eminim performansı da görüntüsüne paraleldir. Bende 5 ay kadar önce Rotel RMB 1575 almıştım daha sonra yurtdışına çıktığımda pre olarak Rotel Rsp 1572 alıp pre-power takım yapacaktım ama preyi malesef bulamadığım için Pioneer LX-86 aldım ve RMB 1575 i de satmak zorunda kalmıştım. Şimdi elimde Rotel RSX 1562 var receiver ama gelecek yıl büyük bir ihtimalle Rotelin yeni powerı RMB 1585 alıp gelecek yıl çıkartmayı düşündükleri yeni pre ile kullanmak istiyorum.Bana göre de pre-power bu işte son nokta ve imkan varsa sinema sistemini bu şekilde kullanmak randımanı ve ses kalitesine oldukça yukarılara taşıyacaktır.

Kesinlikle çok şık ve kaliteli..

Performans için bir şey söylemek şimdilik erken, kurulum ve ayarları yapmak lazım , sonra vincent ile kıyaslama yapıp karar vereceğim...

Pre Power , kesinlikle imkanı olan için olması gereken son nokta...

Stereo ve sinema , benim için yeterli seviye diyebilirim ...

Rotel için şimdiden hayırlı olsun diyelim

• ersin.clk kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

@ersin.clk

Kesinlikle çok şık ve kaliteli..

Performans için bir şey söylemek şimdilik erken, kurulum ve ayarları yapmak lazım , sonra vincent ile kıyaslama yapıp karar vereceğim...

Pre Power , kesinlikle imkanı olan için olması gereken son nokta...

Stereo ve sinema , benim için yeterli seviye diyebilirim ...

Rotel için şimdiden hayırlı olsun diyelim

Ersin hocam!

Bu hobi olduğu sürece son nokta olmayacaktır.
    pre-power den daha üstü pre-monoblock power.
    Her kanalı üst düzey monoblock ile sürerseniz o zamanda daha üstüde çıkacaktır.
    biz bu dipsiz kuyunun daha orta taraflarındayız diyelim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.