Şimdi Ara

Nokia Asha 501 üçüncü çeyrekte ülkemizde satışa çıkacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia Asha 501 üçüncü çeyrekte ülkemizde satışa çıkacak

Nokia'nın dün Hindistan'da lansmanını yaptığı Asha serisinin son üyesi Asha 501, giriş seviyesine yönelik tam dokunmatik kullanıcı tecrübesi ile dikkat çekmişti.

Nokia Asha serisi cihazların kullandığı arayüzü oldukça geliştirerek akıllı telefona yakın bir tecrübe sunduğunu her fırsatta dile getiriyor. Bunun için geçen yıl Smarterphone adlı firmayı bünyesine katmıştı. 

Asha 501 modeli iki ana ekran arasından kullanıcıların seçim yapmasını sağlıyor. Anasayfa ekranı geleneksel ikon bazlı bir görünüm sunarken, Hızlı Erişim ise kısa süre önce bağlantı kurulan kişiler, sosyal ağlar ve uygulamalar gibi sık kullanılan özellikleri kullanıcıya listeliyor.

Asha 501 modelinde 3 inçlik 240 x 320 piksel çözünürlükte dokunmatik LCD ekran, çift veya tek SIM desteği, 2G ağlarla uyumluluk, 3.2MP çözünürlükte arka kamera, 1200mAh batarya, 17 saat konuşma, 56 saat müzik dinleme süresi, WiFi, Bluetooth, FM radyo, 128MB depolama kapasitesi, microSD girişi, 12.1mm kalınlık ve 98gr ağırlık şeklinde özellikler yer alıyor. 

Nokia Türkiye yaptığı açıklamada Asha 501 modelinin yılın üçüncü çeyreğinde ülkemizde rafları süslemeye başlayacağını duyurdu. Model ile aynı anda Nokia'nın sosyal harita hizmeti HERE da indirmeye sunulacak. Model kutusundan 4GB hafıza kartı da hediye olarak çıkıyor.

Modelin yurtdışı satış fiyatı 99$ iken, ülkemizde vergilerle birlikte 300TL seviyesinden satışa sunulması bekleniyor. Model parlak kırmızı, parlak yeşil, deniz mavisi, sarı, beyaz ve siyah olarak 6 farklı renk sunuyor.

• bu telefonun video incelemesini izledim
    içindeki s40'a java demeye bin şahit ister
    akıcılıkta ve görsellikte android'i ezer o derece diyorum

• Hoş bir telefon

• telefon resim çerçevesi gibi duruyor nokia çerçeve işine girse iyi iş çıkarta bilirbelkide oranın kralı olur
  • nokia tam bir fiyat performans markası olmaya başladı. ancak bunu en iyi nokia bilir ki insanlar fiyat performansa bakmaz reklama bakar.. nokia senelerdir diğer firmaları bu şekilde eziyordu.insanlar nokia marka telefonları ne olursa olsun alıyordu.günümüzde de bu samsung ile apple için geçerli.

• incelemesini izledim gayet akıcı türkiyede 300 liradan girerse şarj iyi giderse neden olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: seconder77

bu telefonun video incelemesini izledim
    içindeki s40'a java demeye bin şahit ister
    akıcılıkta ve görsellikte android'i ezer o derece diyorum

Katılıyorum. Şaşırttı beni. Nokia iyi çalışmış.

• modaya uydu aynı tipin yüz farklı modeli.
    geldi tipini...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi güzelmiş fiyat falan ama 3g si yok bunun ne işe yarar bu hocam,giderim 300 tl ye asha 302 alırım 1ghz işlemci,3g,qwerty klavyesi 240x320 ekrandan iyidir.Ekranı galaxy gio kadar olsa 480p olsa ve 3g si olsa tasarım arayüz aynı olsa enfes olurmuş

• bu gidişle nokia giriş seviyesini ele alacak gibi, asha 210 olsun 501 olsun tasarımı beğenilen ve akıcı telefonlar oldu, wphone tarafına gelirsek lumia 620 600 küsürlü fiyatlardan alınabiliyor 520 bu fiyatı daha da aşağı çekecek. nokia bu yıl güzel işler yapıyor hakikaten..

• Dokunmatigi rezistif mi kapasitif mi ??????
  • kapasitif demiş videonun biri. bence 3g olmayan telefon bu devirde satmaz. millet whatsapp ve facebook ister.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewdewdwe

Dokunmatigi rezistif mi kapasitif mi ??????

kapasitif

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

iyi güzelmiş fiyat falan ama 3g si yok bunun ne işe yarar bu hocam,giderim 300 tl ye asha 302 alırım 1ghz işlemci,3g,qwerty klavyesi 240x320 ekrandan iyidir.Ekranı galaxy gio kadar olsa 480p olsa ve 3g si olsa tasarım arayüz aynı olsa enfes olurmuş

300 tl ye telefon aliosn ve bu tel yazilimsal olarakda uygulama olarakda daha ii

• quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

kapasitif demiş videonun biri. bence 3g olmayan telefon bu devirde satmaz. millet whatsapp ve facebook ister.

asha serisinde ztn whatsapp var ve telefonda facebook twiiter youtube foyesquare uygulamalari oacagi aciklandi

• bence bu telefon ölü doğmuş gibi. Hindistanda tanıtmalarından belli hedef amaçları başka olduğu.
  • Standlarda boşuna yer kaplıyacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

kapasitif demiş videonun biri. bence 3g olmayan telefon bu devirde satmaz. millet whatsapp ve facebook ister.

Whatsapp ve facebook için edge yeterli hocam ben genelde 3g kapalı kullanıyorum telefonlarimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gogo316 -- 12 Mayıs 2013; 23:09:35 >
  • 99 $ cihaz alti ustu. İslevsel bir cihaz olmus.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.