Şimdi Ara

Intel'in gelecek nesil 915 ve 925 chipsetleri Win 9x ve ME desteğine sahip olmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktan da anlaşıldığı üzere Intel Haziran ayı içerisinde tanıtacağı PCI Express başta olmak üzere pek çok önemli değişikliği getirecek olan i915 (Grantsdale) ve i925 (Alderwood) chipsetleriyle beraber resmi Win 9x ve ME desteğini kaldırıyor.

Yeni anakartların sürücüleri sadece Windows 2000 ve üzerini (XP, 2003) destekleyecek. Tabii sürücüler olmadan da bu işletim sistemlerini kurabilmek mümkün olacak ama uygun sürücülerin eksikliği ve işletim sistemlerinin yeni teknolojileri desteklememesi bunu oldukça anlamsız kılıyor.

Intel'in aksine SIS veVIA'nın 9x ailesi sürücülerini yeni ürünleri için de devam ettireceği söyleniyor.

• Bence pek bir kayıp olmayacak nede olsa ilerde kimse ME kullanmayacak
  • Tutup da Grantsdale ya da Alderwood chipsetine upgrade yapan birisinin işletim sistemini upgrade yapmaması saçma olur zaten. Bilgisayarını biraz ciddi kullanan birisinin XP ya da Linux kullanması gerekli. Mantıklı bir karar. 98 ve ME güzel bir OS "denemesiydi" ama vakitleri doldu.
  • Win 98 neyse de Win ME için desteğin kesilmisi erken bence
  • Zaten öyle bir sistem alacak kişi hala 98 veya Me kullanmaz. En az XP!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.