Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (865. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: crazydange Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
31.369
Cevap
825
Favori
1.705.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi

Bu kamyonculara son zamanlarda cok kiziyorum. ! Birincisi surekli sol veyatta orta seritleri kullaniyorlar, ikincisi kamyonlari gecmek istedigimde inanin 100 km hiz civarı hiza ulasmak zorunda kaliyorum. Akabinde arkadan doktukleri ufak micırlarda cabası mumkun mertebe uzak duruyorum bu kamyonlardan.

Son olarak bir bilgi aktarmak istiyorum. Ankara'da Beton mikseri ureten özel bir firmada personel sefliği yaptim. Atık yada Hafriyat malzemesi ceken Treyler sefer basina ek ucret aliyorlar, bunun icerisinde Mikser şoförleride dahil. Her sefer icin verilen ucret şirketine ve tasinan malzemeye gore degisiyor. Mikser araclarinin beton kazanları genel olarak 13 m3 veyatta 15 m3 olarak uretilir buda su demek atiyorum kamyon kazanı 13 m3 bu araç Beton santrali yani beton sülosundan 13 m3 beton dolumu yapması gereklı 14 m3 alirsa buyuk risk dogurur ve olumcul kazalara neden olabilir. Ki çok yasandı, ozellikle beton mikseri aracinin sağa yatması gibi. Beton mikseri kamyonları genel olarak yaptiklari kazada sağa yatarlar, bunun nedenide şudur Redüktörün beton mikser kazanini saga dogru çevirmesidir. Asiri yuklenen Beton Kamyonun dengesini bozar ve ani bir savurmada yuksek oranla hemen sağ tarafa yatar devrilir.

Akabinde sürücüler Beton santrallerinden yukledikleri yasal olmayan yukleme sınirını aşıp yola koyuluyor ve ondan sonra ihmaller zinciri başliyor. Sefer basına'da aldıgı primde cabası !! Yanliş hatirlamiyorsam 5 tl ile 7 tl arasinda bir prim aliyorlar. Yine ayni şekilde treylerde oyle asfalt yikim toprak vb malzeme tasiyan bu dorseli treylerin'de trafikte hizla seyretmelerinin onemli bir nedeni var sefer basina alacaği yine o cuzi Prim !!.

Burası Turkiye !! ihmaller zincirinin hataların ardi ardini kesmeyen Ülke ! bizlerin hayatı işte bu kadar ucuz !! Adam 5 tl daha fazla alirim hesapi ile o koca demir yiginları ile son surat hiz yapiyor Dikkatsiz kullaniyor, ve kural ihlali yapiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mini 0803 ile 0805 arasinda kaldim birinin gorus acisi yuksek digerinin teknik ozellikleri iyi, benim icin onemli olan kameranin kucuk olmasi o yuzden mini serisini dusunuyorum, hangisini onerirsiniz

bir de kamera kayit yaoarken sd kart dolunca ustune yazmaya devam mi ediyor ( eski goruntuleri silip usyune yazma seklinde ) yoksa kart dolunca kayit yapmayi durduruyor mu

tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lehonour -- 23 Mayıs 2015; 16:05:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lehonour

Mini 0803 ile 0805 arasinda kaldim birinin gorus acisi yuksek digerinin teknik ozellikleri iyi, benim icin onemli olan kameranin kucuk olmasi o yuzden mini serisini dusunuyorum, hangisini onerirsiniz

bir de kamera kayit yaoarken sd kart dolunca ustune yazmaya devam mi ediyor ( eski goruntuleri silip usyune yazma seklinde ) yoksa kart dolunca kayit yapmayi durduruyor mu

tesekkurler.

Kampanya var :http://forum.donanimhaber.com/m_105763359/f_//tm.htm#105763359
  • Tesekkurler iyi oldu bu, hangisini alsam diye dusunmekten kurtardiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lehonour kullanıcısına yanıt
    https://dashcamtalk.com/compare/1/60,26,53,64/g90-vs-gt680w-vs-mini-0803-vs-mini-0805/

hocam ben kampanya ile mini 0805 aldım bu link belki yardımcı olur, her kameranın farklı avantajları var
  • Merhabalar Arkadaşlar,

Yeni gelen g1w-c araç kameramı satıyorum, satma sebebim aksiyon kamerasına geçiş yapacağım. Yanında 32Gb 48Mb\sn sandisk hafıza kartına vereceğim.(Aksiyon kamerasına daha yüksek kapasiteli bir hafıza kartı alacağımdan dolayı)

ilgilenen arkadaş olursa mesaj atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: outcast33

Aracım varken 2 adet Gt680W (GPS li) kamera almıştım. (Ocak 2014)

Biri logolu diğer logosuz olan model.

Sadece ön camda kullanma fırsatım oldu.

Aracımı sattım (27 Ekim 2014)

Ocak'tan Ekim'e (8 - 9 Ay) genel olarak logolu modeli kullandım.

GT680W (+ GPS) Logolu 5 Ay

GT680W (+ GPS) Logosuz 3,5 Ay

Logosuz kameramda herhangi bir kırılma bozulma yada kozmetik bir hata yoktur.

Kutu içeriği geldiği günkü gibi tamdır.

Düşünürseniz fiyatım 200 TL (Kargo Hariç)

Osman İNAN
    MERSİN

Ürün satılmıştır.

Alan arkadaşa kazasız belasız günlerde kullanmasını dilerim.
  • Arkadaşlar geçen günlerde gearbest üzerinden g90 modeli gpsli kamera almıştım. Kameradan aldığım görüntüler internetteki videolar kadar iyi değil. Kamera çok yüksek iso kullanıyor gibi görüntüler kumlu. Ölçüm modu average anti flickr 50 hz olarak ayarladım. Sizler hangi ayarlarda kullanıyorsunuz bu kamerayı yazarsanız sevinirim
  • 15-20 güne kadar gs90c kameramı uygun fiyata satabilirim, alacak arkadaşlar duyurulur.
  • bjkkarakartal1903 kullanıcısına yanıt
    Bende 2,3 haftadır gearbestten aldığım g90 gps li kamerayı kullanıyorum, bende pek memnun değilim, aynen dediğiniz gibi internetteki videolara bakıyorum benimkine bakıyorum kendi kendime kızıyorum gt680 yada rx300 niye allmadım diye, focuslamayı merkez yaptım, ortalama yaptım, çözünürlüğü 1080p HDR, 1080p 60fps, 1296Pde yaptım firmwarede yaptım hala daha görüntüler beni tatmin etmedi, bu arada kamera sistemi NTSC de
  • arkadaşlar bir sorum olacak aldığım günden beri kabloları düzgün bir şekilde düzenleyememiştim, GPS ünitesini güneşliğin oraya koyuyordum arada hızı gösteriyor arada göstermiyordu cama yapışık olmadığından güneşliğin üstünde durduğundan çekmiyordur diye düşünüyordum, dün kablolarımı düzenledim, bugün çektiğim videolara baktım hızım hep 0 km görünüyor, ekteki resimde gpsi koyduğum yer görünüyor, gps ünitesini cam değilde uca koyarsam daha iyi çeker diye düşünmüştüm, ayrıca yapışkan kısmı havaya değil yere bakıyor bu yüzden gps bağlantısı yapamıyor ve hızımı 0 gösteriyor olabilirmi, GPS ünitesini yapışkan kısmı havaya bakıcak şekilde monte etmek zorundamıyım ?
    Araç içi kamera Tavsiyesi

• Oradan da bağlanır aslında. Birde son sürümde gps bağlanma hızı artmış sanırım.

Kayıpsız örnek çekimleri paylaşın bizde kalite hakkında yorum yapalım. Görüntüler olmadan yorum yapabilmem imkansız.

Ambarella A7 chipset çok iyi netlik veriyor belki başka problemler vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 24 Mayıs 2015; 7:50:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: morrison

arkadaşlar bir sorum olacak aldığım günden beri kabloları düzgün bir şekilde düzenleyememiştim, GPS ünitesini güneşliğin oraya koyuyordum arada hızı gösteriyor arada göstermiyordu cama yapışık olmadığından güneşliğin üstünde durduğundan çekmiyordur diye düşünüyordum, dün kablolarımı düzenledim, bugün çektiğim videolara baktım hızım hep 0 km görünüyor, ekteki resimde gpsi koyduğum yer görünüyor, gps ünitesini cam değilde uca koyarsam daha iyi çeker diye düşünmüştüm, ayrıca yapışkan kısmı havaya değil yere bakıyor bu yüzden gps bağlantısı yapamıyor ve hızımı 0 gösteriyor olabilirmi, GPS ünitesini yapışkan kısmı havaya bakıcak şekilde monte etmek zorundamıyım ?

GPS yazan yer yukarı gelecek yani gök yüzünü görecek, yapışkan yer altta olduğundan sizin montaş doğru, ancak önünde metal türü engel olmayacak. ayrıca kamera yazılımını kontrol ediniz eğer eski ise imzamda konu linki olacak ona tıklayıp gerekli işlemi yapınız.

• engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    yazılım sürümüde güncel önce ingilizce versiyonu yükleyerek en son sürüme yükselttim sonra, ayni sürümün sizin linkini verdiğiniz yerdeki türkçe versiyonunu yükledim, önündede metal birşey yok aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: morrison

yazılım sürümüde güncel önce ingilizce versiyonu yükleyerek en son sürüme yükselttim sonra, ayni sürümün sizin linkini verdiğiniz yerdeki türkçe versiyonunu yükledim, önündede metal birşey yok aslında

şimdi sürekli bağlanması gerekir. fiş yerine iyi oturmalı, eğer oturmaz ise GPS sinyal göstergesi gri olur oturduğunda kırmızıya dönüşür bağlandığında ise yeşil olur.
  • Merhabalar,

Arkadaşlar daha önceki mesajlarada fark edemedim, tekrarlıyorsam kusura bakmayın,

Eğer aracınızdaki kamerada titreşim oluyorda görüntüde dalgalanma meydana geliyorsa söyle bir çözüm buldum.

1. çözüm
    buradaki videodaki gibi 2 plastik klips yardımı ile yapılan
    https://www.youtube.com/watch?v=PuNhiJAVum0
    2. çözüm ise

v.b. mini hexacopterler için kullanılan titreşim azaltıcı parçalar mevcut fiyatlarıda uygun

bu konuda işim gereği dağ bayır vb. yerlerde çukur tümsekler vb. karşılaştığımda titreşim ve sallantı meydana getiriyor, bunu azaltmak için düşünüyorum. Böyle durumla karşılaşan arkadaşlar gözden geçirebilir.

Başka bir konuda kameranın enerjisi konusu çakmaklık, sigorta üzerinden elektiriği alan alanlar var, eğer aracınızın üst baş ön aydınlatma içinden alabilir ve kamera adaptörünüde orada saklayabilirsiniz. Enerji kesilmesini istemiyorsanız enerji aydınlatma üzeride daima var.(Not: Arada sigorta bağlamanızı tavsiye ederim.)

örnek

**Not: Fotoğraflar alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdur -- 25 Mayıs 2015; 11:14:10 >

• Yurtdışından 2 kamera birden şipariş edebilir miyiz ? Yani gümrükte takılma olur mu ? 40 dolarlık olandan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lehonour

Mini 0803 ile 0805 arasinda kaldim birinin gorus acisi yuksek digerinin teknik ozellikleri iyi, benim icin onemli olan kameranin kucuk olmasi o yuzden mini serisini dusunuyorum, hangisini onerirsiniz

tesekkurler.

Kart dolunca en eski kaydı silerek üstüne yazmaya devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Yurtdışından 2 kamera birden şipariş edebilir miyiz ? Yani gümrükte takılma olur mu ? 40 dolarlık olandan ?

Takılma ihtimali yüksek. Ayrı ayrı alırsanız sorun olmaz. İki isim yazın olsun bitsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Yurtdışından 2 kamera birden şipariş edebilir miyiz ? Yani gümrükte takılma olur mu ? 40 dolarlık olandan ?

Takılma ihtimali yüksek. Ayrı ayrı alırsanız sorun olmaz. İki isim yazın olsun bitsin

Evet farklı isim + farklı adres = kesin çözüm

Amcaya, halaya, anneye, komşuya, teyzeye, iş adresinde arkadaşının adına yollat

• 
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.