Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (733. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
31.374
Cevap
825
Favori
1.705.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kraaz

2 adet G1W-C kamera takılı, benim araçta kullandığım şu alet var:

http://lukasstore.com/new-lukas-lk-290-12-24vt-multi-b-type-power-safety-device-94.html

Fiyatı şu an 22 dolar resmen bedava. Tırlarda da kullanabilirsiniz.

Bende ki C tipi : A ve B tipleri de var:

Araç içi kamera Tavsiyesi

Alete ayar yapabiliyorsun, ya zaman lı çalışacak, yada aküden voltajı kontrol edecek, düşünce voltaj kameraları kapatacak. Yanda switchler var , resimde ayarları gözüküyor.

[simage]Araç içi kamera Tavsiyesi[/simage]

Burada da hangi düğme ne işe yarar gösteriyor :

Ben eve gelince yandan (Resimde 01 Main) yazan düğmeden kapatıyorum cihazı. Cihazı kapatınca, kameralar sanki normal çakmak girişine bağlı imiş gibi çalışıyor. Yani eve gelince cihazı kapatıyorum, kameralar kapanıyor. Bir yerlere giderken ve bir süre orada duracaksam , açıyorum cihazı.Cihaz açıkken kameralar aküden devamlı güç alıyor. Ben gelinceye kadar , park halinde kameralar aküden full kayıt yapıyor. Motion sensor ve G sensor bende hep kapalı , zaten bir moka da yaradığı yok onların. Motion sensor bir çok kamerada, Loop recording le çakışıyor. Ben boyle yapıyorum çok ta rahat ediyorum, arabasını her gün kullananlara tavsiye ederim.Akü şarj olmak zorunda çünkü. Boşuna pille powerbankla kasmayın kendinizi. Olduğu yerde durunca full kayıtta yaklaşık 1.5 gün gidiyor. Ondan sonra alet kapatıyor kameraları. Aküyü korumaya almış oluyor ki araba marş alıp çalışabilsin.

Silikonla yapıştırdım.Benim arabada da bu şekilde duruyor:

BEdava değil bu ürünü bu fiyata almayanı döverler abi o kadar ucuz

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İlkerDiyeBiri

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

şuan elinizin altındaki yada mutfağınızda farklı isimlerler kullandığınız eşyaların %70 i zaten çin malı sadece üzerine etiket basıyorlar. daha önce tavan lambasından alan oldu geçmiş sayfalarda fotosu olması lazım.

Yok hocam onu biliyorum tabiki de.KOrkuyorum işte birşey olur diye.Ben bi geçmiş sayfalara bakayım tekrar.

O sayfayı bulunca link verirseniz memnun olurum. Benim kamerada yolda. Belki bende o şekilde yaptırırım.

Bulamadim ama bi arkadas konu acmis orda yazdigi su.

Kamerayi ayna arkasina monteleyip cakmaklik girisinin kabini sokmus.Kablolarin ucunu lehimleyip dosemelerin icinden kablolari sigortaya ulastirmis.

Kontagi acinca elektrik gelen , kapaninca elektrigi kapatan sigrotayi bulmus oraya baglatmis.

Kontak acilinca kameraya elektrik gidip kayda basliyor , kapaninca kamera da kapaniyormus.

Elektricime gidip sorucam olur derse siparis gecicem.Cakmakliga takmak istemiyorum gorselligi iyi degil.

İlk msjda

Montaj Konusunda kısa bir Bilgilendirme :

diye başlıyan bir yazı var okuyun.

Yapılacak yeri buldum teşekkür ederim.

Bahcelievler vtec fuat diye geçiyor bu işleri yapan kişi.KOntağı açınca elektrik alıp çekime başlayacak kamera , kontak kapandığında kamera da kapanacak.Daha önce bu işi yapmış ve hiçbir zararı olmayacak diye garanti verdi.100 tl ücreti varmış kafama yattı gayet makul bence.Kablo görüntüsü vs olmayacak.

Siparişi geçiyorum kameranın.Gelsin seyehat çekimleri

Numarasını isteyenler pm den ulaşsın bana veririm.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Foxoffer üzerinden gt680w aldım 15 günde geldi. Sormak istediklerim var;

- Kayıt çözünürlüğü olarak ne kullanıyorsunuz?
    - sesi kalıcı olara kapatmak lazım mı sizce? evet ise kapattım ama yine açıldı
    - kayıt tutma aralığı nedir? kaç dk. kayıtlar yapıyorsunuz
    - üzerinde 3g yazılımı var güncelleme için adres nedir?
    - anadolu yakasında aynanın arkasına montaj yapacak, tavan lambasından elektrik alacak bir elektrikçi tavsiye edebilir misiniz.

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

Arkadaşlar,

Foxoffer üzerinden gt680w aldım 15 günde geldi. Sormak istediklerim var;

- Kayıt çözünürlüğü olarak ne kullanıyorsunuz?
    - sesi kalıcı olara kapatmak lazım mı sizce? evet ise kapattım ama yine açıldı
    - kayıt tutma aralığı nedir? kaç dk. kayıtlar yapıyorsunuz
    - üzerinde 3g yazılımı var güncelleme için adres nedir?
    - anadolu yakasında aynanın arkasına montaj yapacak, tavan lambasından elektrik alacak bir elektrikçi tavsiye edebilir misiniz.

Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar A118 tarihi bir türlü hafızaya almıyor. Tarihi düzeltiyorum. Bir kaç kere açıp kapıyorum Bir bozulma olmuyor. Ancak ne hikmetse bir iki gün sonra tarih kendi kendine bozuluyor. Bu durumu nasıl önleyeceğim?
    Teşekkürler

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    BİRAZ GEÇ OLDU :(

OLGUERHAN BEYİN DEDİĞİ GİBİ TAK-UNUT :)

ÜRÜNDEN MEMNUNUM, TEŞEKKÜR EDERİM. BU FORUM KONUSUNDAN ÇOK İSTİFADE ETTİM SAYENİZDE.
    Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi

• Kazadan kılpayı kurtuldum Dostlar.

Ankara genelinde surekli olarak gizli buzlanmalar var. Gectigimiz gunlerde gizli buzlanma nedeni kızakladım ve son anda bir manevra ile atlattım.

Trafige cikmadan once aracimi - 4 garajdan cikardigim için gps modülu kilitlenmemiş bazen üç dört dakikayi bulabiliyor gps'in kilitlenmesi.

https://m.youtube.com/watch?v=nKv6UUQsRPE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 26 Ocak 2015; 23:42:46 >
  • Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, ucundan atlatmışssın cidden, refleks güzel. 2 nci arabaya da yakın geçiyorsun, o sırada herhalde araba toparladı. Kayma devam etse ona çarpacakmışsın bu defa.

Allah göstermesin kaza olsa idi, suçlu sendin valla, tertemiz arkadan çarpma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 27 Ocak 2015; 10:08:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Kazadan kılpayı kurtuldum Dostlar.

Ankara genelinde surekli olarak gizli buzlanmalar var. Gectigimiz gunlerde gizli buzlanma nedeni kızakladım ve son anda bir manevra ile atlattım.

Trafige cikmadan once aracimi - 4 garajdan cikardigim için gps modülu kilitlenmemiş bazen üç dört dakikayi bulabiliyor gps'in kilitlenmesi.

Hakkaten verilmiş sadakanız varmış, sağdan gelen olmamış Allah'tan. Geçmiş olsun..

• quote:

Geçmiş olsun, ucundan atlatmışssın cidden, refleks güzel. 2 nci arabaya da yakın geçiyorsun, o sırada herhalde araba toparladı. Kayma devam etse ona çarpacakmışsın bu defa.

Kesinlikle suçluydum, Yerler sabun gibi kayıyor Refleksim sayesinde kurtardik. Aracımda daha 1 Aylık durduk yere hem suçlu olup hemde aracimizdan olucaktık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

quote:

Kazadan kılpayı kurtuldum Dostlar.

Hakkaten verilmiş sadakanız varmış, sağdan gelen olmamış Allah'tan. Geçmiş olsun..

Eyvallah Tesekkurederim

Sağ müsaitti biran dedim artik kaldirima manevra yapayım. Şukur atlattik.

Bu arada şag seritteki yogunlugun nedeni saygi deger Dolmuş surucusu. Yolcu indiriyor muhterem.

Hemen 150 metre sağda otobüs duraği cep var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 27 Ocak 2015; 10:22:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

olgu üstad daha yeni aldı kamerayı o daha iyi evap verecektir.

akü konusu ayrıca geçmiş sayfalarda tartışıldı hesağalrı yapıldı o mesajalrıda inceleyebilrisiniz.

Sağolun Or-By
    Onları biliyorum ancak çözümler benim ihtiyacımı karşılamıyor. Cep telefonumu şarja takmayı unuturken araç kamerasının bataryasını her gün söküp şarja takıp ertesi gün tekrar araca takmak dayanılmaz bir angarya. Ayrıca bataryanın kapasitesine amperinin büyüklüğüne göre göre her gün 5, 8 saat şarj bağlamanız gerekiyor. Ben sök tak iş istemiyorum. Araca güneş paneli koyup elde edilen enerjinin kameranın park modunda kullanacağı enerjiyi karşılayabilmesini/yeterli olmasını istiyorum. Belki güneş yeterli olmadığında kışın şarjlı pillere yönelebilirim.
    Aracımda ki cam tavana solar panelleri uygulayabilir miyim diye düşünüyorum. Ayrıca solar panellerin kapasitesi ne olmalı?
    Bu işin basit hesabı eyer doğruysa 24 saat x0,5 amp/saat = 12 amper/günlük bir kapasite ihtiyacı var.
    bu hesaba göre 12 amper lik solar panel aldığımda iş çözülür mü. Bu solar panel güneşli havada kaç saatte kaybettiği enerjiyi doldurur. Yani dibine kadar bittiğinde tamamen dolması ne kadar sürer.
    Ayrıca Solar panellerin bağlı olduğu bataryayı icabında aracın 12V lük çakmak çıkışından takviye olarak şarj etmek mümkün mü? Pillerde buna uygun bir giriş var mı?
    Bu detay konularda bilgisi olan varsa anlatırsa memnun oluruz.

Alıntıları Göster
    Desteginiz icin tesekkurler. @İlkerDiyeBiri@aknasmub@ankay2@OlguErhan@taydin66

Kis mevsiminde bu kapali havalarda bile arka camdaki gunes panelleri pilleri sarj edebiliyor. Akulu piller ile
    arka ve on camdaki trafik kameralarini park halinde iken kullanabiliyorum. Gunes panelleri
    bir anda akulu pilleri tam dolduramiyor fakat pillerin sarj seviyelerini yukselterek yardimci oluyor.
    Bahar ve yaz aylarinda gunes panellerinin performansi cok daha fazla olacak.

Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Sistem güzel Sami abi. Temiz enerji

Benim mini 0801 yolda, gelince sorularımı soracağım sizlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Desteginiz icin tesekkurler. @İlkerDiyeBiri@aknasmub@ankay2@OlguErhan@taydin66

Kis mevsiminde bu kapali havalarda bile arka camdaki gunes panelleri pilleri sarj edebiliyor. Akulu piller ile
    arka ve on camdaki trafik kameralarini park halinde iken kullanabiliyorum. Gunes panelleri
    bir anda akulu pilleri tam dolduramiyor fakat pillerin sarj seviyelerini yukselterek yardimci oluyor.
    Bahar ve yaz aylarinda gunes panellerinin performansi cok daha fazla olacak.

Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi
    Gunesli bir havada cekilmis genel gorunum. 10 watt (3 gozlu) ve 14 watt (4 gozlu) iki adet gunes
    panelini (kablolarini lehimleyerek) seri bagladim; aynen pilleri seri baglar gibi. Toplam 24 watt
    ve 7 panelli bir set olustu ki; arka paneli guzel bir sekilde kapliyor. Sarj kablosunu da
    arka koltuk kol dayamaya kadar cektim; akulu pilleri kol dayamanin icinde sakliyorum.

• quote:

quote:

Kesinlikle suçluydum, Yerler sabun gibi kayıyor Refleksim sayesinde kurtardik. Aracımda daha 1 Aylık durduk yere hem suçlu olup hemde aracimizdan olucaktık.

Ya insanın suçunu kabul etmesi ne kadar güzel ve olgun bir davranış Büyük geçmiş olsun süper reflexlerinizle kazayı atlatmışsınız

Ya yazmadan edemeyeceğim videoyu izlerken aldı bir gülme İçimden dedim suziki bayine gitmişken alsaydınız bir suziki

Gt680w videolarını kesme - biçme konusunda zorlanıyorsanız bu programı tavsiye ederim güzel.

http://www.muratdere.com.tr/private/pub/Ultra%20Video%20Converter%20v5.3.0506.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 27 Ocak 2015; 12:14:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

quote:

Ya insanın suçunu kabul etmesi ne kadar güzel ve olgun bir davranış Büyük geçmiş olsun süper reflexlerinizle kazayı atlatmışsınız

Ya yazmadan edemeyeceğim videoyu izlerken aldı bir gülme İçimden dedim suziki bayine gitmişken alsaydınız bir suziki

Gt680w videolarını kesme - biçme konusunda zorlanıyorsanız bu programı tavsiye ederim güzel.

http://www.muratdere.com.tr/private/pub/Ultra%20Video%20Converter%20v5.3.0506.rar

Olumlu cevapıniz ve ilginiz icin Teşekkurederim Olgu bey sağolun.

Bir gerçek neyse o 8'de 8 kusur bende lakin, muhterem dolmuş surucusude hakli :)) sağ seritte yolcu indiriyor.

Suzikileri severim neden olmasın özellikle 4x4'leri hehehhehe :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sensam

BİRAZ GEÇ OLDU :(

OLGUERHAN BEYİN DEDİĞİ GİBİ TAK-UNUT :)

ÜRÜNDEN MEMNUNUM, TEŞEKKÜR EDERİM. BU FORUM KONUSUNDAN ÇOK İSTİFADE ETTİM SAYENİZDE.
    Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi

KAzasız belasız inş

• 27.günde 0801 cihazım bugün geldi.Cihaz çok iyi gps yazılım desteği var.Gümrük benden 2.60 krş para kesmiş.
    Bu arada ustalar kameranın çakmaklık adaptörü kablosu arka tara yetişmedi.Türkiyedeki sitelerde daha uzun kablosu olan adaptör çakmaklıkğı nereden alabilirim.
    Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarist645_ -- 27 Ocak 2015; 14:02:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gitarist645_

27.günde 0801 cihazım bugün geldi.Cihaz çok iyi gps yazılım desteği var.Gümrük benden 2.60 krş para kesmiş.
    Bu arada ustalar kameranın çakmaklık adaptörü kablosu arka tara yetişmedi.Türkiyedeki sitelerde daha uzun kablosu olan adaptör çakmaklıkğı nereden alabilirim.

Hayırlısı olsun hocam. Güle güle kullanın.

Ben de aynı kameradan sipariş verdim. Beklemedeyim

Umarım kablosu ön cam için yeterli gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aknasmub -- 27 Ocak 2015; 14:26:30 >

• quote:

27.günde 0801 cihazım bugün geldi.Cihaz çok iyi gps yazılım desteği var.Gümrük benden 2.60 krş para kesmiş.

Hayırlısı olsun güle güle kullanın. Araçtan inince sıcak günlerde araçta kesin bırakmayın. Zaten sökmesi ile takması toplam 3 saniye :)

Ben arka için o içinden çıkan adaptörün ucuna ek kablo lehimledim güzelce Uzattım. Hatta ilk msjda dikkat edilecek noktalar ve lehimleme videosu var izleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 27 Ocak 2015; 14:52:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

quote:

Hayırlısı olsun hocam. Güle güle kullanın.

Ben de aynı kameradan sipariş verdim. Beklemedeyim

Umarım kablosu ön cam için yeterli gelir.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun. Benimde 02 ocakta verdiğim sipariş bugün veya yarın gelir diye düşünüyorum.
    Bu arada 2,60tl ödemeyi ptt kuryesinemi yaptınız?

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Abim bu dertlerle uğraşmayın Blackvue DR550 ya da 650 alın yanında da akü deşarj önleyici aparatı yani magic box'u da alın ve aracınızın sigortalarına direkt takın, şahsen kullanıyorum çok şükür bu anlamda hiçbir sorun yaşamadım, aracı park ediyorum gidiyorum akşam geliyorum halen kayıt yapıyor, bazen oluyor akşam 5:30'da bahçeye bıraktığım araç sabah saat:07:00'ye kadar kayıt yapmış, inanılmaz ve güzel bir özellik.
  • 
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.