Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TeslanınKalfası , TeslanınKalfası Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.377
Cevap
825
Favori
1.705.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
71. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    son 10 sayfayı okudum fakat aklıma yatan bir seçenek göremedim araç içi kamera açısından. isteklerimi kısaca yazayım çözüm önerisi olan olursa ya da ürün önerebilecek biri olursa çok müteşekkir olurum.

1. kamerayı araçın ön ızgarasına takacağım. yani kamera ünitesinin max çapı 2cm olmalıdır. su geçirmemelidir. (gece görüş seçeneğini bu kısıtlama sonucu bulamayabilirim fakat sağlık olsun)(hareket sensörü gereği duymuyorum)
    2. cihazı aracın kontağına direkt bağlamak istiyorum. yani kontak açık iken cihaz şarj olmalı.
    3.ortalama 2 gün kendi şarjı ile kayıt yapabilmeli. (64gb sd kartı ağzına kadarda doldursada olur)
    4. aracın içine sabitleyebileceğim, anlık olarak görüntü alabileceğim( park kamerası gibi) ayrıca geçmiş görüntüleri de izleyebileceğim orta halli bir ekran. ekranın standby tuşunun olması bir artı olacaktır. sürüş halindeyken dikkat dağıtmasını istemem.
    5. görüntü kalitesi olarak 30 metreyi net görmesi plakaların okunabilmesi yüzleri seçebilmem yeterlidir.
    6. hafıza dolduğunda kendiliğinden eski kayıtları silmeli yeni kayıtlara geçmeli

daha önceden bir arkadaşın örnek verdiği şu üründe
    http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1-2Ghz-Wireless-MINI-Camera-Video-Receiver/523606505.html

kamera kaydı yapsa(hafızası yok sanırım kayıt yapmıyor) ve receiver e bağlayabileceğim küçük bir ekran seçeneği sunsa( eski kayıtları ve anlık çekimi izleyebileceğim) tam bana uygun bir üründü. fikirlerinizi bekliyorum saygılar...

(

• merhabalar,

arkadaşlar, forumda uzman olan arkadaşların emekleriyle güzel paylaşımlar yapılmakta aynı zamanda almış olduğu ürünlerle ilgili herhangi bir sorunu olanlar da burada dürüstce paylaşım yapıyorlar. son dönemde özellikle araç içi kameralarda ki pil şişmeleri çok işlenir oldu. tabi burada el becerisi ve bilgisi olan arkadaşlar kameraları sökme tamir bakım takma vs. gibi konuları da burada paylaşıyorlar. bir de bu tür ürünleri alan ya da almak isteyen ama hiç bir teknik bilgiye sahip olmayan arkadaşlar var. şu marka kameranın pili şişti-şu markayı aldım şöyle oldu vs.vs. denilince bu üründe almış olan arkadaşlar ellerinde ki ürün konusunda diğer uzmanlar gibi teknik bilgiye sahip ve de beceri olmayınca bir panik vb. durumla ürünlerini elden çıkarmaya çalışabiliyorlar. ısınma ya da merkezden birnevi mercek görevi gören cam üzerinden gelen sıcak ile şişmeler olabiliyor vs. kondansatörlü ürünler var ya da bilinen markalarda çıkacak deniliyor ama bildiğim kadarı ile kondansatörler de şişme ve diğer sıkıntıları yapan ürünlerdir, elektrik-elektronik vb. durumlarda bunu sık görmüştüm bu durum kameralarda ne olabilir bilmem.
    burada kısmi olarak da olsa elde ki bu tip ürünleri satışa sunan arkadaşlar olabiliyor. formun bu bölümünün açık ve dürüst şekilde bu tür işleri yazarak yapıyor olması da güzel birşey.
    buradan yola çıkarak, uzman ve bilgili arkadaşlardan isteğimiz burada bu tür teknik bilgileri sunarlarken hiç anlamayan ama örnek gt680w almış birisini panikletip elinde ki ürünü sattırmadan kullanmasını sağlayacak bilgiler sunulması buradan da şunu demek istiyorum. 100-300 veya 100-400 tl aralığında ki tüm kameralarda bu pil şişmesi vb. konular olabilecekse hangi markanın olup olmadığı da önemli değilse ve bizlerden kaynaklı koruma yapmamız gerekiyorsa kullanmadığımızda sökmek gibi- daha rahatlatıcı bilgiler sunabilirsek alıcı olmayı düşünenler ile elinde almış olanlar daha rahat hareket etme imkanı bulabilirler.
    uzman ve teknik bilgili arkadaşlar kusura bakmasınlar tabi ki sizlerin yazdığı kişileri bağlamaz ve özgür iradeleri ile karar vereceklerdir ama sizlerin aydınlatmaları ile daha da güzel paylaşımlar ve alış verişler yapılacaktır.
    tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkürler

• Tecno06 T kullanıcısına yanıt
    Ben bally ile yapıştırdım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bildiğim yapışacak olan her iki tarafı ısıtıp çift taraflı bantla elle pres yapmak saygılar

• benim bildiğim yapışacak olan yerlere saç kurutma ile ısıtıp elle pres yapmak saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mzffrblg

Kameranızın 7/24 çalışması ve akü sorunu yaşamamanız adına gerekli olan LUKAS LK 290 C TİPİ GÜÇ KAYNAĞI ... Sıfır kutusunda hiç kullanılmamıştır. Cİhaz geliş maliyetine verilecektir.

http://lukasstore.com/new-lukas-lk-290-12-24vt-multi-b-type-power-safety-device-94.html

Bunun faydası ne ?

Akü bitmeye yakın elektrik vermeyi kesiyorsa alınır yoksa pek bir numarası yok gibi

• quote:

Kameranızın 7/24 çalışması ve akü sorunu yaşamamanız adına gerekli olan LUKAS LK 290 C TİPİ GÜÇ KAYNAĞI ... Sıfır kutusunda hiç kullanılmamıştır. Cİhaz geliş maliyetine verilecektir.

http://lukasstore.com/new-lukas-lk-290-12-24vt-multi-b-type-power-safety-device-94.html

Ne için bu ürün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

quote:

Ne için bu ürün?

Arkadaşlar bu ürün akü deşarj önleyicidir, yani akünün belli bir voltun altına düşmesi durumunda takılı cihazın elektriğini keserek akünüzü bitmesini ve sizin de aracınızın başına geldiğinizde kötü sürprizle karşılaşmanızı önler. Ben bir otomatik vites araç kullanıcısı olarak akü bitmesinin ne denli kötü bir şey olduğunu iyi bilirim :) ve blackvue kamera için kamera ile birlikte aldığım buna benzer ürünü kullanmaktan çok da memnunum saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-monitor-piranha-spycam-w-arac-seyir-kayit-cihazi-cift-kamerali-175136205/detay

Kullanıyorum ve fiyat çok iyi

Artı eksileri nelerdir hocam bende almayı düşünüyorum.Daha önce önerdiğiniz şu cihaz ile aynı mıdır ?

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-New-Style-Car-DVR-Recorder-2x140-Degree-Wide-Angle-Dual-Lens-720P-Full/1141572274.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Umitbjk

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-monitor-piranha-spycam-w-arac-seyir-kayit-cihazi-cift-kamerali-175136205/detay

Kullanıyorum ve fiyat çok iyi

Artı eksileri nelerdir hocam bende almayı düşünüyorum.Daha önce önerdiğiniz şu cihaz ile aynı mıdır ?

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-New-Style-Car-DVR-Recorder-2x140-Degree-Wide-Angle-Dual-Lens-720P-Full/1141572274.html

Tek fark ledlerinin olması

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok tesekkurler peki buna arac cakmak girisi coklayici taksak olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Bakanlıklar yolundaki videonuzu izledim. Kumlanmanın sebebi belli, yetersiz ışık. Kamera ayarlarında AWL gibi bir ayar olması lazım.Bu ayar kapalı durumda ise , açık konuma getirip tekrar dener misiniz ?
    bunun dışında gündüz görüntüsü gayet güzel.

Cevap için teşekkürler, bahsettiğiniz ayar HDR olabilirmi? Öyle ise HDR açıktı. Diğer videolarda da otoparka girince görüntü bozuluyor, çıkış yaparken yeni video açıldığında, herşey aynı olasına rağmen görüntü daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tecno06

Arkadaşlar bir ricam olacak. Benim kamerayı cama ilk yapıştırdığımda gayet güzel hiç sorunsuz (kendi orijinal bandı ile) camda duruyordu ne güneş ne başka bir etken kamerayı camdan ayırmamıştı, ama bir ara kameranın yerini değiştireyim diye kendim söktüm camdan ve yedek orijinal bandı ile tutturdum bu sefer ne zaman aracın başına gelsem kamera ters dönmüş sallanıyor :) yani camdan ayrılmış sarkmış bir taraflara. Ne yapsam diye düşündüm bir siteden çift taraflı şeffaf bant aldım, o da kaliteli bir bant ama sonuç yine aynı :( Şimdi benim ricam güneşte kendisini salmayan çift taraflı şeffaf bir bant bilen var mı (marka model vs.), bilen varsa söylerse sevinirim, bir de elimde hala 4 metre kadar önceden aldığımı söylediğim şeffaf çift taraflı bant var ben bunu kullansam, güneşte kendisini salmaması için pratik bir bilgisi olan var mı?
    Bu arada şunu da belirteyim ilk bandı yapıştırdığımda kış günüydu hatırlayanlar olursa Blackvue DR550GW'nin ilk incelemesini karlı havada yapmıştım, o zaman camın ve ortamın soğuk olması sebebiyle bant iyi tutmuştur da kameranın yerini değiştirdiğimde yeni yapıştırdığım bant güneşli, açık ve sıcak havada yaptıştırıldığı için bandın tutunma gücünü mü etkilemiştir, fikri olan?

Uğur'um ben öne GT680W alınca Blackvue DR550GW'yi önden söktüm arkaya yedek bandı ile yapıştırdım. Senin dediğin gibi ben de kışın yaptım. 4 aydır da Bodrum'dayım ve 40 derecelerde, genelde güneş altında duruyor herhangi bir sorun yaşamadım. Sanırım en kuvvetlisi oto dikiz aynasını ön cama yapıştıran çift taraflı yapıştırıcı olsa gerek. Oto camcılardan bilgi alınabilir. Ben de araştırayım.
    Selamlar...

• Katılıyorum kırmızı bir bant oto camcılarda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Katılıyorum kırmızı bir bant oto camcılarda var

Scotch 3M bandı öneririm.

Scotch Ürünü

Ben her türlü cift taraflı bandı denedim.

Bu üründen daha dayanıklısına rastlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outcast33 -- 21 Ağustos 2014; 14:50:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tecno06

quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

quote:

Ne için bu ürün?

Arkadaşlar bu ürün akü deşarj önleyicidir, yani akünün belli bir voltun altına düşmesi durumunda takılı cihazın elektriğini keserek akünüzü bitmesini ve sizin de aracınızın başına geldiğinizde kötü sürprizle karşılaşmanızı önler. Ben bir otomatik vites araç kullanıcısı olarak akü bitmesinin ne denli kötü bir şey olduğunu iyi bilirim :) ve blackvue kamera için kamera ile birlikte aldığım buna benzer ürünü kullanmaktan çok da memnunum saygılar.

Eğer gerçekten öyleyse harika

• Mehmet abi, Olgu abi ve cevap veren tüm arkadaşlar, önerileriniz için teşekkürler, şimdilik camı ve kamera tutacağını ısıtarak yapıştırma işini denedim, aracı ve tutacağı güneşte bıraktım 2 saat kadar acayip ısınmıştı o şekilde camı temizleyip yapıştırdım çok güçlü bir şekilde tuttu bakalım hala güneş altında ve beton gibi olmuş :) deneme süreci devam ediyor bakalım, artı olarak henüz tutucuya kamerayı takmadım başlangıçta ağırlık yapmasın diye. Bakalım hayırlısı şayet olmazsa 3m banta doğru gidiyoruz :), tekrar teşekkürler ve saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.