Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.359
Cevap
824
Favori
1.704.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tunahan_06

Mini 803'ümde son durum; dün iki saat güneş altında kaldıktan sonra bu hale geldi. Daha önce bir defa daha aşırı ısınmıştı ve 6-7 saat çalışmadı şimdi de aynı şekilde 6-7 saaat çalışmadı ardından çalışmaya başladı ama plastiği bu şekilde açılmış durumda.

sales01@e-prance.com

Bu mail ile ilgili arkadaşın ismi John. Arıza - iade konusunda bana çok yardımcı olup, sıkıntı yaşadığım bir ürünü üstünden 6 ay geçmesine rağmen kargo ücretleri benden olarak problemimi çözdü. İlk tamir edilecekti sonra 1 e 1 değişim yaptılae.

Detaylı iyi bir ingilizce ile bir mail atın yardımcı olacaktır. Öncelikle aliexprestende şikayet formu açın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tunahan_06

Hocam E-prance'tan aldım ben, siz nerden aldınız?

İrtibata geçtim onlarla, kargo ücreti bana ait olmak üzere göndermemi istediler ve onaracaklarını söylediler. E-prance'in bu hoş tutumunda henüz ürüne onay vermemiş olmamın etkisi nedir bilmiyorum

Bir de kargoyla ilgili olarak pttden kontrol ettiğimde yurtdışı koli gönderisi 60 tl gibi bir fiyat çıktı. Yok mudur daha ekonomik bir yolu bu fiyata gönderirsem pek bi anlamı kalmayacak

Kayıtlı küçük mektup kargo. Mini 0801 i minumum küçücük bir kutu yapıp gramajı en aza indirmiştim. 10.75 tl tutuyor.

Çine bugüne kadar 5 paket yolladım 11 tl yi geçmedi.

• tunahan_06 T kullanıcısına yanıt
    Bana çok yardımcı oldular bence kıytırık bir firma değil. İçiniz rahat olsun. Üstünden 6 ay geçmesine rağmen toplam 20$ kargo ödeyerek 0801 cihazını sıfırı ile değiştirdiler.

Ortalama bu süreç 1.5 ay kadar sürsede ( gitti geldi vs) beni mutlu ettiler.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N7K -- 26 Ağustos 2014; 13:57:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Bana çok yardımcı oldular bence kıytırık bir firma değil. İçiniz rahat olsun. Üstünden 6 ay geçmesine rağmen toplam 20$ kargo ödeyerek 0801 cihazını sıfırı ile değiştirdiler.

Ortalama bu süreç 1.5 ay kadar sürsede ( gitti geldi vs) beni mutlu ettiler.

170 SAYFA ...

Sizin ve diğer yardımcı olup, yazan tüm arkadaşların " Emeklerine Sağlık " ...

Aracım 2009 Model Ford Mondeo...

İstanbul ili malumunuzdur ki sorunlarla en çok karşılaşabileceğiniz bir yer... Ve buna istinaden alınmak istenen ön ve arka kameralar. Ve yine malumdur ki iş sadece seyir halinde iken yaşanabilecek sorunlar ile beraber park durumunda da karşılaşılabilir sorunların fazlalığı...

Ön kısım için hız ve konum gereği GPS... Ki zaten bu suretle arka kısıma kamera için böyle bir gereklilik doğal olarak ortadan kalkmış olmaktadır.

İhtiyaç durumuma göre irdelediğimde... Sürekli bir kayıt gereği ki bu durumda park halinde de olsa gece - gündüz bir kayıt olması gerekliliği...

Bunun için göze batmayan VE sürekli takılı kalması gereği bir ön ve arka kamera düşüncesi ile beraber yazılanlardan çıkarımım..

1 - GL8000 Araç Dikiz aynası Kamera FULL HD 1080P DVR ( ÖN )

2- A118 Novatek 96650 Full HD 1080P Araç Kamera DVR ( ARKA )

Bu tercihler sizce uygun mu çıkarım mıdır ? Yoksa farklı bir yönlendirmeniz söz konusu olacak mıdır ?

Ve bu ihtiyaçlarıma göre sürekli bir kayıt için gerek hafıza gerek güç kaynağı vs gibi durumları da baz alarak cameraların yanında almam gereken şeyler ne olacaktır... ( örneğin çoklayıcılar.. işte bazı yazılanlarda okuduğum LUKAS GÜÇ Cİhazları vs gibi.. )

• quote:

Orijinalden alıntı: N7K

Merhaba arkadaşlar foxoffer den aldığım A122 Kameramı satmaya karar fiyat olarak 200 tl istiyorum zaten satın aldığım fiyat . Ürün elime cumartesi günü geçti. 2 gün kullandım. Adanada elden teslim edebilirim.

almak isteyenler pm atsın lütfen

Fiyat
    Kamera

Nimet beyin bana attığı resimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 30 Temmuz 2014; 9:53:56 >

• mzffrblg M kullanıcısına yanıt
    Tercihleriniz bence güzel. Lucas akü koruyucuda eklerseniz faydalı olacaktır

• Teşekkürler üstad..

Bu konu hakkında hiç bir deneyimim ve dolayısıyla bilgim olmadığından 3 günde 170 sayfa 10100 civarında yazıyı okumak durumundaydım. Bunun için ortalama bir bedelle hatasız bir çözüm elde etmek istiyorum.

Bu yazdığım kameraların eksi olan yanları var mıdır ?

Bunlara alternatif olabilecek bir kamera var mıdır ? ( Özellikle ayna kamera tavsiyesi.. )

Çıkar - tak yapmamak adına uygunlukları - Sürekli kayıt yapabilme yeterlilikleri..

Bir de LUKAS ile ilgili A TİPİ ve B TİPİ gibi bir kıyaslama var. Bu konuda bilgilendirir misiniz ?

@teknologs ... Üstad GL8000 ' i alıp kullandığından tam manası ile GL8000 için her manasıyla net bir şeyler yazabilir diye düşünüyorum. EKSİ - ARTI tüm manasıyla
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: N7K

Merhaba arkadaşlar foxoffer den aldığım A122 Kameramı satmaya karar fiyat olarak 200 tl istiyorum zaten satın aldığım fiyat . Ürün elime cumartesi günü geçti. 2 gün kullandım. Adanada elden teslim edebilirim.

almak isteyenler pm atsın lütfen

Fiyat
    Kamera

Nimet beyin bana attığı resimler

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N7K -- 26 Ağustos 2014; 13:58:10 >

• Kraaz kullanıcısına yanıt
    LUKAS'ı nereden aldınız hocam !!

• Şaka değil

Adamcağızı 3 dk içinde delirttiler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 30 Temmuz 2014; 17:09:29 >
  • quote:

Şaka değil

Adamcağızı 3 dk içinde delirttiler :)

Çekimler çok güzel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ben ebay uzerinden aldim.

Olgu kendi sitesi üzerinden link vermişti daha ucuza alabilirsiniz.

3 tipi var , a , b ve c.

A tipi tek cakmaklik girisli, B tip tek direk kamera mini usb girisli, C tip cift Cakmaklik girisli. Ben C tip aldim hem ön hem arka kamera takili kendi şarj cihazlari ile.

O zaman benim içinde ön arka kamera alacağımdan dolayı C tipi doğru olacaktır

Yani doğru link bu sanırım...

http://lukasstore.com/new-lukas-lk-290-12-24vt-multi-b-type-power-safety-device-94.html

22.90 $ ve $ 10,00 $ kargo ile toplamda

32.90 $...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mzffrblg -- 30 Temmuz 2014; 17:26:14 >
    Aynen oyle C type olanı alacaksınız. Ben ebayden 38 dolara almıştım.
  • Kullandığım G1WH ın bir tanesi , batarya şişti ve artık şarj etmiyordu.

Bugün bu olaya canım sıkıldı, Önce 5.5 V 1.5 Farad capasitör bulup onu takayım pilin yerine dedim. G1WH olsun G1WC.
    (5.5v 1.5 farad Kapasitör G1WC nin içinde var.)

Antalyada elektronikçilerde böyle bir kapasitör bulamadım. Kapasitör yerine uygun pil bulayım diye sormaya başladım, sorduğum 3 ncü elektronikçide ancak buldum.

Elektronikçiden 17 TL ye OEM BL-5B model batarya satın aldım. (Nokia pilinin içi.) Eski pil 150 mah 3.7 volt.

Yeni Pil hem 400 Mah , Hem tam oturuyor kameranın içine. Dikkat etmeniz gereken 3.7 volt olması ve şarj kontrol devresinin pilin üstünde olması, gerçi olmasa da olur. Şarj kontrol devresi yoksa eski pilden söküp takabilirsiniz , bozuk değilse tabi. Birde lehimlerken kabloları + ve - yerlerini karıştırmayın.

Aşağıda resimlerde değiştirmeden ve lehimlemeden önce, lehimleyip değiştirdikten sonra resimleri.

Meraklanıp yapmak isteyene kılavuz olur.Bozulursa sorumluluk kabul etmem ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 31 Temmuz 2014; 20:29:46 >

İyi iş çıkarmışsınız hocam Tebrikler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Kullandığım G1WH ın bir tanesi , batarya şişti ve artık şarj etmiyordu.

Bugün bu olaya canım sıkıldı, Önce 5.5 V 1.5 Farad capasitör bulup onu takayım pilin yerine dedim. G1WH olsun G1WC.
    (5.5v 1.5 farad Kapasitör G1WC nin içinde var.)

Antalyada elektronikçilerde böyle bir kapasitör bulamadım. Kapasitör yerine uygun pil bulayım diye sormaya başladım, sorduğum 3 ncü elektronikçide ancak buldum.

Elektronikçiden 17 TL ye OEM BL-5B model batarya satın aldım. (Nokia pilinin içi.) Eski pil 150 mah 3.7 volt.

Yeni Pil hem 400 Mah , Hem tam oturuyor kameranın içine. Dikkat etmeniz gereken 3.7 volt olması ve şarj kontrol devresinin pilin üstünde olması, gerçi olmasa da olur. Şarj kontrol devresi yoksa eski pilden söküp takabilirsiniz , bozuk değilse tabi. Birde lehimlerken kabloları + ve - yerlerini karıştırmayın.

Aşağıda resimlerde değiştirmeden ve lehimlemeden önce, lehimleyip değiştirdikten sonra resimleri.

Meraklanıp yapmak isteyene kılavuz olur.Bozulursa sorumluluk kabul etmem ama

Eline sağlık.

• 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.