- x
Google chrome yer imlerini kurtarma - [Çözüm]
6 Cevap6517 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

398 Mesaj
9 Mayıs 2013; 2:56:30 

Merhaba arkadaşlar, chrome tarayıcısının varsayılan profil hesabını yanlışlıkla sildiğimden dolayı yer imlerimi kaybetmiştim. İnternette araştırma yaptığımda, google'ın grup sayfasında yer alan aşağıda ki bilgiler ile kurtarmaya çalıştım ancak yöntemde bahsi geçen "Bookmarks.bak" dosyası, profili sildiğimden dolayı otomatik olarak silinmiş. Sistem geri yükleme yapayım dedim ancak windows bildiğiniz üzere dosyalara karışmadığndan silinen dosya geri yükleme ile de gelmiyordu. Bende dosyanın recovery programları ile geri getirebiceğimi düşündüm ve nitekim olduda. Öncelikle yer imlerinizi kurtarmak için aşağıda ki 1. Aşamayı deneyiniz. Eğer sizde benim gibi "Bookmarks.bak" dosyasını bulamıyorsanız şimdilik ikinci aşamaya geçin.

1. Aşama:

quote:

Windows kullanıcısıysanız ve sistem korumasını etkinleştirdiyseniz aşağıdaki adımları takip ederek yer imlerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.
Öncelikle tüm Google Chrome pencerelerinizi kapatın
Başlat'ı tıklayın
Çalıştır'ı tıklayın
Aç: satırına C:\Documents and Settings\Kullanıcı_Adınız\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default yazıp Tamam'ı tıklayın
Kullanıcı_Adınız ifadesi yerine Windows'da oturum açtığınız kullanıcı adınızı yazın
Bookmarks adlı dosyayı bulun ve bu dosyaya sağ tıklayın
Önceki Sürümleri Geri Yükle'yi tıklayın
Önceki sürümler arasında yer imlerinizi kaybettiğiniz zamandan daha önce kaydedildiğinden emin olduğunuz bir sürüm seçin
Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın
Eğer sistem koruması (ve geri yükleme noktası) Windows sisteminizde etkin değilse Bookmarks dosyası için herhangi bir önceki sürüm görüntülenmeyecektir. Bu durumda bir ihtimal aşağıdaki adımları takip ederek yer imlerinizi kurtarabilirsiniz. (Eğer yer imlerinizi başka bir bilgisayardan Chrome hesabınızda oturum açarken hatalı bir senkronizasyon işlemi sonucu kaybettiyseniz, kendi bilgisayarınızda oturum açarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.)
Başlat'ı tıklayın
Çalıştır'ı tıklayın
Aç: satırına C:\Documents and Settings\Kullanıcı_Adınız\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default yazıp Tamam'ı tıklayın
Kullanıcı_Adınız ifadesi yerine Windows'da oturum açtığınız kullanıcı adınızı yazın
Bookmarks ve Bookmarks.bak adlı dosyaları seçin ve CTRL+C tuşlarını tıklayarak bu iki dosyayı kopyalayın (Klasörü kapatmayın)
Kopyaladığınız iki dosyayı Windows masaüstüne yapıştırın (CTRL+V)
Şimdi tekrar dosyaların bulunduğu klasöre dönün ve aşağıdaki iki adımı takip edin:
Bookmarks dosyasına sağ tıklayın ve Yeniden Adlandır'ı tıklayın. Dosyayı Bookmarks.old olarak yeniden adlandırın
Bookmarks.bak dosyasına sağ tıklayın Yeniden Adlandır'ı tıklayın. Dosyayı Bookmarks olarak adlandırın
Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın

Bu yöntem google grup sayfasından alınmıştır, https://productforums.google.com/forum/#!searchin/chrome-tr/yer$20i%C5%9Faretleri/chrome-tr/Ye7MbKShNlY

2. Aşama:

Yukarıda ki yöntemi denediniz ve "Bookmarks.bak" dosyasını bulamadıysanız , dosyayı geri kurtarmak için ücretsiz sürümü mevcut olan "Recuva" kurtarma programını aşağıda ki linkten indiriniz;

http://www.piriform.com/recuva/download

- Programı bilgisayarınıza kurunuz ve çalıştırınız.

- Dosya türü bölümünde "All Files" seçeneğini seçiniz.

- Dosya yolu bölümünde "Belirli bir yerde" seçeneğini seçiniz ve aşağıda ki yolu yazınız. Dikkat: Kullanıcı adı bölümüne kendi bilgisayarınızda ki kullanıcı adını yazmayı unutmayın:

C:\Users\Kullanıcı adınızı yazın\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\

- Yeni gelen pencerede "Başlat" butonuna basıp işlemi başlatıyoruz. Aşağıda ki pencere gelene kadar 25-30 saniye taramanın tamamlanmasını bekliyoruz.

0

- Görüldüğü gibi aradığımız dosya listede kurtarılabilir durumda. Bookmarks.bak dosyasının kutusunu işaretliyoruz ve kurtar butonuna basıyoruz. Kurtaracağımız dosya C: de olduğundan bizler D: sürücüsünü seçmek durumundayız. Dosyamızı kurtardıysak eğer şimdi tekrar birinci aşamaya geçiniz ve dosyanızın ismini değişitirip ilgili yere kopyalayanız. Sonuç %100 olarak tüm yer imleriniz kurtarılmış olacak. Kendim bu sıkıntıyı yaşayıp sistem geri yükleme v.b gibi denemeler yaparak zaman kaybettiğimden istedim ki başkaları da benim gibi sıkıntı çekmesin. Hadi geçmiş olsun şimdiden... Bu arada xmarks v.b gibi siteleri ile yer imlerinizi yedekleyin. İhmalkârlık edip eklentiyi kurmadığımdan bu sıkıntıyı yaşamış oldum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 9 Mayıs 2013; 3:24:17 >

Uyan ey gözlerim gafletten uyan !

1754 Mesaj
26 Mayıs 2013; 18:15:36 

Sabah linklerim kendi kendine silinmişti. Yöntemi deneyip sonucu yazacağım buraya

GalataSaray - BostonCeltics

50 Mesaj
13 Haziran 2013; 16:54:58 

chrome u sık kullanılanları yedeklemeden kaldırdım.xp kullanıyorum.sık kullanılanları bu halde geri getirmek mümkün mü

398 Mesaj
13 Haziran 2013; 22:31:47 

quote:

Orijinalden alıntı: sbirsin18

chrome u sık kullanılanları yedeklemeden kaldırdım.xp kullanıyorum.sık kullanılanları bu halde geri getirmek mümkün mü

Denemekte fayda var , olması muhtemel. Siz xp de ki klasör adresini yazın arama bölümüne.

398 Mesaj
13 Haziran 2013; 22:32:54 

quote:

Orijinalden alıntı: J.J.93

Sabah linklerim kendi kendine silinmişti. Yöntemi deneyip sonucu yazacağım buraya

Son durum ne oldu sizde ? İşe yaradı mı ?

1754 Mesaj
14 Haziran 2013; 0:19:48 

quote:

Orijinalden alıntı: qx5

Son durum ne oldu sizde ? İşe yaradı mı ?

Virüs yüzünden format atmak zorunda kaldım deneyemedim malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

GalataSaray - BostonCeltics

1539 Mesaj
12 Mart 2014; 20:19:30 

Konu uplancak ama bunu android cihazinda nasil yapabiliriz. Ayni sey telefonumun basina geldide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

BMW E36
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » İnternet » Google chrome yer imlerini kurtarma - [Çözüm]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359