Şimdi Ara

Windows Blue açık önizlemesi Haziran sonunda dağıtıma başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft'un farklı zaman dilimlerinde üstü kapalı olarak teyit ettiği Windows 8 için Blue güncellemesi ile ilgili bu kez resmi ağızlardan ilk bilgiler geldi.

Windows mühendis ekibinin şefi Julie Larson-Green, tüm Windows 8 kullanıcılarına yönelik olarak Windows Blue güncellemesinin açık önizleme sürümünün Haziran ayı sonunda dağıtılmaya başlayacağını açıkladı.

Tahminen Haziran sonundaki BUILD konferansında tanıtılacak olan Windows Blue güncellemesinin açık önizleme sürümü de aynı tarihlerde Windows uygulama mağazası üzerinden indirmeye sunulacak.

Green ayrıca Blue güncellemesi ile Başlat butonunun geri geleceğine yönelik iddialara ise bu özelliğin oldukça yardımcı bir fonksiyon olduğunu ve firma içerisinde hararetli tartışmaların devam ettiğini belirtmekle yetiniyor. 

Windows Blue güncellemesi ile birlikte Microsoft'un 7 inçe kadar inecek tablet boyutlarına ve daha düşük ekran çözünürlüklerine izin vereceği ve böylece 7 inçlik tablet pazarına Windows tabletlerin giriş yapacağı belirtiliyor. Acer da 4 Haziran tarihinde Windows 8'li 8.1 inçlik Iconia W3 modelini tanıtacağını açıklamıştı.

Ayrıca kaynaklar Windows RT işletim sisteminin Blue güncellemesinin de yıl sonuna doğru yayınlanacağını ifade ediyor.

• mayksoft bizi duy ve indirim yap ALAMADIK WİN 8

• Win8'e geçmek için, başlat butonu ve direkt masaüstüne geçiş gibi özellikleri bekleyenlerdenim.

• win8'de gördüğüm en büyük eksiklik uygulama sayısının az ve niteliksiz oluşu. android veya ios için sunulan opera mobile'ın eline su dökecek bir tarayıcı bulamadım mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: alito

Win8e geçmek için, başlat butonu ve direkt masaüstüne geçiş gibi özellikleri bekleyenlerdenim.

Bu kadar eksiyi verenler, adam yanlış birşeymi söylemiş ? Bende arkadaşla aynı fikirdeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tersol

quote:

Orijinalden alıntı: alitoWin8e geçmek için, başlat butonu ve direkt masaüstüne geçiş gibi özellikleri bekleyenlerdenim.
    Bu kadar eksiyi verenler, adam yanlış birşeymi söylemiş ? Bende arkadaşla aynı fikirdeyim.

Ülkemizde bir koyun hastalığı olduğuna inanıyorum. Bir kişi eksi yada artı verdimi kullanıcılar aynı şeyi yapmaya başlıyor. Tıpkı siyasetimizde de olduğu gibi

Not: Haksız yere eksi yada artı verenlerden bahsediyorum yanlış anlaşılma olmasın, herkes koyun değil tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 9 Mayıs 2013; 11:22:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tersol

quote:

Orijinalden alıntı: alitoWin8e geçmek için, başlat butonu ve direkt masaüstüne geçiş gibi özellikleri bekleyenlerdenim.

start menü programlarıyla kullanabilirsiniz. ben o şekilde gayet rahat kullanıyorum. pc de start menü şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: alito

Win8e geçmek için, başlat butonu ve direkt masaüstüne geçiş gibi özellikleri bekleyenlerdenim.

Demek ki neymiş zorla güzellik olmuyormuş:)

• arkadaşlar windows 8 de neymiş ubuntu fedora suse varken

• Yenilik isteyip çağ öncesi başlat menüsü istemek ayrı bir çelişki.

Kullanımı zor diyenler acaba nesi zor geliyor? Sırf yorum yapmak için yapmayın.

Microsoft şahane işler yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Yenilik isteyip çağ öncesi başlat menüsü istemek ayrı bir çelişki.

Kullanımı zor diyenler acaba nesi zor geliyor? Sırf yorum yapmak için yapmayın.

Microsoft şahane işler yapıyor.

• Win 8'i dene sürümünden bu yana kullanıyorum. Başlat menüsü sol attan kalktığından beri sadece sol altın boş olmasından başka bir eksikliğini görmedim. Önce win 8 kullanın sonra ihtiyaç varmıymış yokuymuş görün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aybey -- 10 Mayıs 2013; 15:29:07 >
  • Ne başlat menüsüymüş arkadaş istemiyoruz. Zaten her şeyin kısa yolu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedatkuran

arkadaşlar windows 8 de neymiş ubuntu fedora suse varken

Ferrari varken kim şahine biner ki :D Kullanıcı için önemli olan oyun ve internet ve birazda program. O yüzden ubuntu falan çok uzak ihtimal. Ubuntu cep telefonlarındaki işletim sistemlerinden bile fersah fersah uzaktayken kullanıcı bulması imkansız.

• windows 8i eylül 2011den beri kullanıyorum bu başlat butonu filan hiç gerek yok gelmesine zaten herşey elinin altında bence başlat butonunu geri isteyenler geri kafalılık yapıyor yenilik istediniz adamlar yaptı başlat butonunu çok istiyorsanız verirsiniz 5-10$ başlat butonunu geri getiren programlar satın alırsınız.

• Windows Blue ismi "blue screen"den dolayı mı verilmiş acaba?
  • Bakalım neler değişicek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.