Şimdi Ara

photoINK mürekkep (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
9
Favori
55.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Ben canon mg5550 model bir yazici aldim suan orjinal sarf malzemesiyle cok memnunum. Haftada 3-5 belge yazdiricam birde yeni evlendim yakin zaman da 200 300 resim bastirip album hazirlamam lazim. Kartuslar bittiginde kolay dolan kartus kullanmayi dusunuyorum ama bu tikanma mevzusu beni cok huylandiriyor sirf oyuzden bile orjinal kartuslarla devam edebilirim. Sormak istediklerim;

tikanma olayi sadece alternatif murekkeplerde mi oluyor orjinalde de oluyormu?

Bu murekkeplerden en kalitelisi yada en az tikanma ihtimali olan hangisidir?

Tikanma oldugunda tekrar temizlenebilirmi duzelmezse yedek parca vs tamir edilebilir mi yoksa komple kaldirip makineyi copemi atiyoruz?

Degerli forum uyelerinin bilgi ve tecrubeleri benim icin onemli gozum kesmezse orjinal kartusla devam edicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnyhow -- 10 Temmuz 2014; 14:08:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • funnyhow kullanıcısına yanıt
    uzun süre (1-1,5 ay) baskı almayıp makinenizi bekletirseniz orjinalde kullansanız muadilde kullansanız mürekkep kurumaları başlar yazdırma kafasında tıkanmalar söz konusu olur. yazıcınızın bakım kısmından yapacağınız derin temizleme işlemi ile giderirsiniz ama çok uzun süre baskı almazsanız (8-10 ay-1 sene) derin temizleme ile hallolmayacak türden bir kuruma söz konusu olabilir.

herkes kendi mürekkebinin en iyisi olduğunu söyleyecektir. bencede benim sattıklarım en iyisi. bu konuda kullanıcıların yorumlarna bakmak en doğru değerlendirme krtiteri olacaktır.

hafif tıkanmalarda derin temizleme işlemi yapılır. zor tıkanmalarda yazdırma kafası çıkartılıp çözücü sıvılarda bekletilebilir. bunlar çare olmazsa kafa değiştirilebilr ama çoğu zaman makineden daha yüksek maliyetlere patlar bu yüzden kafa değiştirmek yerine yeni makine almak daha mantıklı olacaktır.

canonun orjinalleri çok pahalıdır. kolay dolan kartuşlar düzgün çalışan sıkıntısız ürünler. bana sorarasanız bir dünya para vermeye lüzum yok . genede orjinal kullanacağım derseniz. fotoğrafları fotoğrafçıda bastırın bence.

• neyybuu N kullanıcısına yanıt
    1 pl lik murekkep kullanan canon grubunda hem kalite bakımından hem renkler bakımından hemde baskı kafaları bakımından Türkiye'deki en iyi murekkep ocp dir.yalnız önemli olan ıss ayarlarını iyi yapmak bunu yaptıkran sonra minilap kalitesinde çıktılarınızı almaya devam edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen bilişim

1 pl lik murekkep kullanan canon grubunda hem kalite bakımından hem renkler bakımından hemde baskı kafaları bakımından Türkiye'deki en iyi murekkep ocp dir.yalnız önemli olan ıss ayarlarını iyi yapmak bunu yaptıkran sonra minilap kalitesinde çıktılarınızı almaya devam edersiniz

ıss derken baskı kalitesinin ıss la ne alakası var onu anlamadım mürekkep testin deki yorumunuza katılı yorum yanlız o ayar benim bildiğim ıcc ayarı olması gerekiyor ve bunu herkez yapamaz her satığımız yazıcı ya bunu yapmaya kalkarsak işin içinden cıkılmaz
  • http://kocaelibilisim.com/tr/hizmetlerimiz.asp sayfamızı ziyaret ederek hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartusbankasi

quote:

Orijinalden alıntı: egemen bilişim

ıss derken baskı kalitesinin ıss la ne alakası var onu anlamadım mürekkep testin deki yorumunuza katılı yorum yanlız o ayar benim bildiğim ıcc ayarı olması gerekiyor ve bunu herkez yapamaz her satığımız yazıcı ya bunu yapmaya kalkarsak işin içinden cıkılmaz

bız turkçesını yazdık ondandır

• egemen bilişim E kullanıcısına yanıt
    hocam kolay gelsin.
    http://www.n11.com/bitmeyen-kartuslu-canon-yazici-100-ml-siyah-murekkep-P29098874
    bu üründen almak istiyorum. bunun satıcısı siz misiniz? bende canon mx360 yazıcı var uyumlu mudur? birde yazıcıyı aldığımda ocp mürekkep kullanmam söylendi. bu ürün aynı kalitede midir?
  • Hocam photoink i pek tavsiye etmem forumda yazilari okuyarak bundan yaklasik 9 ay once bu murekkebi aldim.fotograf kagidina yaptigim baskilarla bayabi renk atmasi ve solma var.tanklardaki photoinkler bitsin bende ocp alip denicem.

• omfarcan kullanıcısına yanıt
    şuan için ilk planda siyah beyaz fotokopi ve çıktı alacağım 1000 sayfa civarında. bu açıdan performansı nasıl olur? fotograf çıkarmak 2.planda benim için yani 50 tane falan basarsam basarım telefonla çektiğim kişisel fotogroflarımı. bitmeyenkartuş.comdan almıştım yazıcıyı ozaman ocp öneriyorlardı. Şimdi ise kendi sitelerinde sadece photoink satıyorlar. heralde daha iyi diye düşünüyorum
  • photoİnk kullananlarda son durum nedir acaba?
  • meco M kullanıcısına yanıt
    ben aldım. mürekkep bitmişti. daha önce ocp vardı. 2 gün önce doldurdum. silik silik basıyor. aldığıma pişmanım. bitmeyen kartuşu aradım. git kartuş değiştir dediler. çelişkiye bak hele. bitmeyenkartuş aldık mürekkep dolduracaz diye bir de kartuş alacakmışız. e o zaman niye ben senin güya bitmeyen kartuşlu yazıcını alayım ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

ben aldım. mürekkep bitmişti. daha önce ocp vardı. 2 gün önce doldurdum. silik silik basıyor. aldığıma pişmanım. bitmeyen kartuşu aradım. git kartuş değiştir dediler. çelişkiye bak hele. bitmeyenkartuş aldık mürekkep dolduracaz diye bir de kartuş alacakmışız. e o zaman niye ben senin güya bitmeyen kartuşlu yazıcını alayım ki.

durum vahim yani...

• epson l110 aldım yeni, orjinal mürekkeplerinden kırmızı çok soluk çıkıyor, hangi mürekkep marksını önerirsiniz ? ve bu seriall işini anlamadım, kutunun içinden çıkan mürekkeplerde serial yazıyor ama seriall felan istemedi şuana kadar.
  • ult55ras kullanıcısına yanıt
    http://www.sarfet.com/epson-l800-murekkep
  • bitmeyen kartuş tan aldigim sublimasyon mürekkebin renklerden tam verim alamadim. Kırmızı gibi. yazicim epson l110 yeni makina...

• kerem_max K kullanıcısına yanıt
    http://www.sarfet.com/sublimasyon-murekkep-desktop
    Bu ürünleri deneyin memnun kalacaksınız.
  • baktim bunlara l110 da tam ten rengini veriyormu. siyahlar kahverengimi ???

• http://xn--bitmeyenkartu-utc.com.tr/yazici-murekkebi/transfer-baski-malzemeleri/transfer-sublimasyon-murekkep

Mutlaka denemelisiniz. Marka CESCESOR

Daha Koyu Siyah, Daha Gerçekçi Renkler
    Transfer mürekkeplerinde sıkça rastlanılan "doygun olmayan siyah tonları" sorun olmaktan çıkıyor çünkü Cescesor transfer mürekkeplerinin özellikle siyah rengi yüksek doygunlukta renkler vererek daha koyu siyah tonlarının alınmasını sağlar. Baskılardaki siyah bölgeler kahverengimsi değil, yeterince tok ve koyu olduğundan baskılar genel anlamda daha çarpıcı görünür.

• Takip

• kerem_max K kullanıcısına yanıt
    ne diyeyim, beğenmezseniz iade alırım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.