Şimdi Ara

İlk BMW hangisi olmalı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    25 yaşındayım, tamamını kendi kazandığım parayla ilk arabamı alacağım. Başlarda Honda Civic 2011 model bir araba almayı düşünüyordum. Mesela şu:http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4163422
    Sonraları madem bu kadar para veriyorum gönlümde yatan arabayı alayım dedim. BMW bakıyorum ama bu işin çok yabancısıyım. Haliyle BMW kullanmayıp da akıl veren çok oluyor. Kafam karıştı iyice.

İkinci el bir BMW 3.16i alınır mı? Fiyatları uygun geliyor bana. Mesela bu:http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4322442

Bu model tutulmuyor satamazsın, arızası çok oluyor altından kalkamazsın diyenler var. Siz BMW kullanıcıları olarak ne dersiniz? Verebileceğim max para 45.000 TL araba için.
    Civic mi BMW mi diye sorsam BMW tutkudur karşılaştıramazsın diyeceksiniz :) Ama olay şöyle, BMW sahibi olmak istesem de satmak isteyince satamayacağım, servisine sürekli para bayılacağım yani kafamı ağrıtacak bi araba almaktansa biraz daha bekleyip bütçeyi artırıp daha iyi bir BMW alabilirim. Ne yapsam?

• Yorum yapacak üstat yok mu? Aynı sorular benim kafamda da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durumunuzu belirtmemişsiniz, eğer şu an çocuk yok ise bütçeyi biraz artırıp F20 1.16i veya 1.18i almanızı öneririm, eğer yakıt çok problem ise 1.16d. Ben 1.16d için gittim Borusan a, fakat manuel seçeneği neden ile ellemiştim daha sonra 1.16i lere baktım onlar otomatik ama bende çocuk olduğu için küçük geldi bana dolayısıyla F30 316i ile ayrıldım Borusan dan :)

Eski arabam dizeldi ayda yaklaşık 350 TL lik mazot harcardım, şu an aynı koşularda 420 TL civarı benzin harcıyorum. Benim için dizelden benzine geçmek pek birşey değiştirmedi açıkçası.

Eski 316i ile yeni 316i arasında hiç bir bağlantı yok diye bilirim en azından görünüş, motor ve yakıt konusunda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bryan06

Durumunuzu belirtmemişsiniz, eğer şu an çocuk yok ise bütçeyi biraz artırıp F20 1.16i veya 1.18i almanızı öneririm, eğer yakıt çok problem ise 1.16d. Ben 1.16d için gittim Borusan a, fakat manuel seçeneği neden ile ellemiştim daha sonra 1.16i lere baktım onlar otomatik ama bende çocuk olduğu için küçük geldi bana dolayısıyla F30 316i ile ayrıldım Borusan dan :)

Eski arabam dizeldi ayda yaklaşık 350 TL lik mazot harcardım, şu an aynı koşularda 420 TL civarı benzin harcıyorum. Benim için dizelden benzine geçmek pek birşey değiştirmedi açıkçası.

Eski 316i ile yeni 316i arasında hiç bir bağlantı yok diye bilirim en azından görünüş, motor ve yakıt konusunda :)

Bekarım ve 20 nakit gerisi kredi olacak, sıfır mı alsam 2.el mi bilemedim.
    Şöyle zarar etmeyeceğim tertemiz/kazasız 2.el olsa da alabilsem keşke...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aslında keşke temiz bir e39 kasa 5.20 bulabilseniz 30-35bin lira aralığında 2000-2002 model.

Yeni 520d E60 F10 ondaki konfor yok.

Yeni teknolojiyi e39'a koysalar bir sn düşünmem geri dönerim..
  • eski 316 almayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

eski 316 almayın

+1 cok yakiyo
  • 2. el f20 1 serisi iyi olur ,otomatik vites şartsa 116i, yoksa 116d

yıllarca çeşitli honda ve Japon kullanan biri olarak BMW başka bir sepette inanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milest -- 9 Mayıs 2013; 22:49:51 >
  • Cevaplar için teşekkürler, ben evli değilim yani çocuk önemli değil sadece kendimi düşünebilirim şimdilik :) 35 bin nakit var gerisi kredi olacak benim de.

BMW 1 serisi hoşuma gitmediği için 3 serilerine baktım hep. Ama göründüğü kadarıyla sağlam bi 3 serisi araba alabilmek için min 60 000 i gözden çıkarmak lazım.

35-40 bin tl ye alabileceğim honda'lara kaymaya başladı artık niyetim.

Yakıttan çok derdim eski model BMW almam durumunda arabaya masraf etme ihtimali, her servise gittiğimde bin lira çıkarsa cebimden BMW beni üzer
  • e46.....
  • foruma 7 yıl önce üye olup vakti zamanında sadece iki mesaj atmıştım, ama yıllardır takip ederim yine de. dönüşüm bu konuya denk geldi:)

yaş 25. bence insan yaşına uygun araca binmeli. 65 yaşında birinin altında 2010 bmw 1 serisi nasıl sırıtıyorsa, 25 yaşında birinde de e39 o kadar sırıtır. tabi bu e39 m paket değilse 3 sene honda CR-V kullandım şimdi is E53 X5'im var. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim; aralarında uçurum var. Honda da ayrı bir tutkudur, kendi manyakları var evet ama BMW ile kıyaslanabilecek araba markaları bellidir. Söylediğin fiyat aralıklarında temiz 1.16 lar bulmak mümkün. Dev gibi sedan arabalara da binmeye gerek yok. kesinlikle 1.16 öneririm. sedan seviyorsan da temiz bir e 46.(bulma ihtimalin %3)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.