Şimdi Ara

Bmw 3.30xd icin biraz acil lastik tavsiyesi.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi forumlar. Benim 2006 model 3.30xd bir aracim var ve yazlik lastikleri taktirmaya gittigimde arka lastiklerin birinde koca bir vidanin oldugu görüldü. Bu sebeple arka iki lastigi yenilemem gerekiyor. Arabayi bir yil önce ikinci el aldigim icin lastikler üstünde geldi. Önceki lastikler 255 40 R17 94W Bridgestone Potenza RE050A idi. Satici ayni model ve bir de Dunlop Sport serisi lastiklerin fiyat teklifini yapti ancak ben de insanlarin görüsünü almak istedim. Bana bu degerlerde hangi lastigi tavsiye edersiniz? Bunun disinda sormak istedigim birsey var o da yazlik lastiklerin önler 225 iken arkalarin 255 olmasi nedendir? Genelde yazlik lastiklerde ön ve arka lastik degerleri farkli midir? Mesela kislik lastiklerin hepsi 225 lik. Neyse yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: merhak

Öncelikle herkese iyi forumlar. Benim 2006 model 3.30xd bir aracim var ve yazlik lastikleri taktirmaya gittigimde arka lastiklerin birinde koca bir vidanin oldugu görüldü. Bu sebeple arka iki lastigi yenilemem gerekiyor. Arabayi bir yil önce ikinci el aldigim icin lastikler üstünde geldi. Önceki lastikler 255 40 R17 94W Bridgestone Potenza RE050A idi. Satici ayni model ve bir de Dunlop Sport serisi lastiklerin fiyat teklifini yapti ancak ben de insanlarin görüsünü almak istedim. Bana bu degerlerde hangi lastigi tavsiye edersiniz? Bunun disinda sormak istedigim birsey var o da yazlik lastiklerin önler 225 iken arkalarin 255 olmasi nedendir? Genelde yazlik lastiklerde ön ve arka lastik degerleri farkli midir? Mesela kislik lastiklerin hepsi 225 lik. Neyse yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkürler.

Ön arka farkı daha çok kozmetik. Bende de aynı ebatta aynı marka lastikler var. İsterseniz arkalara da yazlık 225 takarsınız ama şu anki görsel olmaz. Bu arada 330d de ayrı bir keyif olsa gerek. 320d bile ağzımızı kulaklarımıza getirirken

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Öncelikle herkese iyi forumlar. Benim 2006 model 3.30xd bir aracim var ve yazlik lastikleri taktirmaya gittigimde arka lastiklerin birinde koca bir vidanin oldugu görüldü. Bu sebeple arka iki lastigi yenilemem gerekiyor. Arabayi bir yil önce ikinci el aldigim icin lastikler üstünde geldi. Önceki lastikler 255 40 R17 94W Bridgestone Potenza RE050A idi. Satici ayni model ve bir de Dunlop Sport serisi lastiklerin fiyat teklifini yapti ancak ben de insanlarin görüsünü almak istedim. Bana bu degerlerde hangi lastigi tavsiye edersiniz? Bunun disinda sormak istedigim birsey var o da yazlik lastiklerin önler 225 iken arkalarin 255 olmasi nedendir? Genelde yazlik lastiklerde ön ve arka lastik degerleri farkli midir? Mesela kislik lastiklerin hepsi 225 lik. Neyse yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkürler.

Ön arka farkı daha çok kozmetik. Bende de aynı ebatta aynı marka lastikler var. İsterseniz arkalara da yazlık 225 takarsınız ama şu anki görsel olmaz. Bu arada 330d de ayrı bir keyif olsa gerek. 320d bile ağzımızı kulaklarımıza getirirken

Cevap icin tesekkürler biraz gec gördüm kusura bakmayin. Yanlis anlamadiysam arkalara da isterseniz 225 lik lastik taktirabilirsiniz yazmissiniz ama ilk basta ben de bu sekilde yaptirmak istedim ama lastikcim bunun olmayacagini janta o lastigin olmayacagini söyledi. Kafam karisti simdi. Onun disinda yazlik arka lastikler icin kimseden bir tavsiye gelmedigi icin internette buldugum yaz lastigi testlerinden yola cikarak Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 de karar kildim ve siparisini verdim. Potenza lardan cok da memnun degildim insallah bunlar iyi bir izlenim birakir.

Arabanin keyfine gelirsek gercekten insanin icini kipirdatan bir arac. 4 ceker oldugu icin yol tutus ve virajlarda cok güvenli geliyor. Gecen ay Fransa- Almanya arasi yaptigimiz uzun yolculukta tam keyfine vardik diyebilirim. Istediginiz zamanda aninda kükremesi ve yokuslardaki performansi gercekten takdire sayan. Ancak benim ayrica hosuma giden spor koltuklari oldu. Uzun yolda hic bel ya da popo agrisi yasamadim keyfim gayet yerindeydi. Daha önce ayni yolda Ford Focus la yasadigim sikintilari düsününce business class yolculugu gibi geldi gercekten :). Eger su arka lastik konusunu biraz daha aciklarsaniz cok iyi olacak. Simdiden tesekkürler.

• Hem görsel hem yol tutuşu olsa gerek
  • Ben Continental sport contact 3 serisini kullanıyorum ve gayet memnunum. Aracım 5.20D.. 245/40/R18
    Farklı marka için öneri olabilir.
  • quote:

Selam...
    öncelikle Goodyear tercihiniz dogru olmuş...yalnız... eğer ön ve arka jant ebatlarınız(en ve ofset) aynı ise arkalarda 225 olmalı... zaten M paket araçlarda böyle oluyor hem jant ,hem lastik ölçüleri farklı (atıyorum: 225 40 17- 17/8, 38 ofset ön 255 30 17-17/9, 42 ofset arka)

• quote:

Orijinalden alıntı: burakpadir

Ben Continental sport contact 3 serisini kullanıyorum ve gayet memnunum. Aracım 5.20D.. 245/40/R18
    Farklı marka için öneri olabilir.

Tavsiye icin tesekkürler ancak dedigim gibi kararimi verip lastiklerin siparisini verdim. Gerci sanirim ikinci tercihim sizin yazdiginiz Conti ler olacakti cogu kisi epey memnunmus o lastiklerden.

@milest : Evet benim aracim da M paket. Sanirim ondan dolayi yazlik lastiklerin ön ve arka ebatlari farkliymis. Böyle devam edelim o zaman.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.