Şimdi Ara

PS4'ün Paylaşma Özelliğine Kısıtlama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     Yeni nesil konsollar sosyal içerik odaklı olarak geliştiriliyor. PS4'e bu yolda eklenen en önemli özellik, kontrolcü ortasında yer alan Share butonuydu. Sony yetkililerinden Shuhei Yoshida, PS4'ün paylaşma özelliğiyle ilgili yeni bilgiler verdi.

Yapılan açıklamalarda oyuncuların Share tuşuyla birlikte oyundaki her şeyi paylaşamayacağı belirtildi. Belirtilenlere göre oyunun geliştiricisi, oyunlarındaki herhangi bir bölüme bu kısıtlamayı koyabilecekler. Örneğin Yoshida'nın açıklamalarına göre oyuncular, bazı oyunlarda yer alan bölüm sonu canavarı savaşlarını videoya alamayacaklar. Bunu bir spoiler önlemi olarak kabul edebiliriz.

• Video ya alalımda paylaşma kısıtlansın sadece böyle izlemek güzel olur sonradan.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • hiç sorun degil bana multiplayer'de lazim zaten..

• Bu kısıtlama bence mantıklı.Sonuçta oyunu oynamayan kişiler bunları görmeyecek.
  • Saçmalık bence. İnternette bir ton video var ona bakarsak. Ne varmış yani banane spoiler olursa olsun.
  • Arayan Youtube'da buluyor zaten bölüm sonu canavarlarını. Saçma olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Saçmalık bence. İnternette bir ton video var ona bakarsak. Ne varmış yani banane spoiler olursa olsun.

internettekı videoları istersen bakarsın istemessen bakmassın arkadaşının mesajına bakarken spoiler yemekte var

• tamamen kısıtlamak yerine böyle bölümlerden yapılan paylaşımlarda spoiler uyarısı olsa ve görüntülemek için bizden onay istese daha doğru bir seçim olabilirmiş.

• bu durum sony ile alakali degil oyun yapimcilari ile alakali.
    haberdeki yaziyi dikkatli okuyun.
    oyun yapimcilari istedigi yere veya bölüme share özelligini kaldiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digimon52 -- 5 Mayıs 2013; 22:19:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stun

quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Saçmalık bence. İnternette bir ton video var ona bakarsak. Ne varmış yani banane spoiler olursa olsun.

internettekı videoları istersen bakarsın istemessen bakmassın arkadaşının mesajına bakarken spoiler yemekte var

Haklısın. Ama aslında ben orada kendime göre yorum yaptım, yanlış da yaptım. Bana göre spoiler diye bir şey yok. Ben oyunu hiç oynamamış bile olsam açar izlerim videolarını. Nesnel olamadım yani bu konuda kusura bakmayın.
  • Multi de kısıtlama olmasın yeter

• adamlar paylaşım seçeneğini yapımcılara bıraktık demiş sonuçta kayıt özelliği sony tarafından sunulduğunda yasal sorunlar oluşabiliyor bu durumdan böylece kurtulurlar. Telif hakkı bulunan bi şarkının bulunduğu sahneyi çekip paylaşsak mesela kabak sonynin başına patlardı.

• En iyisi. Yoksa Capture cihazı satmaz.
  • spoiler alert koyarak paylaşsak iyi olurdu
  • Çok Saçma Olmuş bence Ben geçemediğim Boss Ları internetten izleyerek geçiyorum Spoiler Adı Altında Paylaşılabilirdi

• böyle bir önlem iyi olacaktır zira öküz çok piyasada ;)

• güzel olmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.