Şimdi Ara

casper nirvana nb 15.6 açılışta biosa girip çıkmadan windows yüklenmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
1
Favori
5.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

hemen başlangıçta casper nirvana notebook'un hediye olarak geldiğini belirteyim..
    maalesef casper para verip başa bela satın alınan ürünler üretmede başı çekiyor..

hemen sorunuma geçiyorum..

cihaz: casper nirvana NB 15.6 serisinden
    St. kodu: CMY 3210.8n35v
    8 gb ram, core i5 işlemci, 750 gb hdd. intel hd 4000 + nvidia geforce gt 630m ekran kartları...... donanımlarına sahip..

windows 8 single language 64 bit türkçe olarak yüklü geldi. kutusundan aynı sürüme sahip kurulum dvd side cıktı..

1 hafta kadar önce boot ekranında takılıp kalmaya başladı. kapama düğmesine basılı tutup kapatıyordum. tekrar düğmeye basıp boot ettiğimde ise açılıyordu..
    yeniden başlatma işlemi sırasında da aynı sorun mevcuttu..bende işletim sisteminin sıkıntı cıkarabileceğini düşünüp windows 7 64 bit kurdum
    windows 7 kurulum süreci malumunuz üzre işkence idi.bir de bu sürece gpt disk biçimlendirme sorunu eklenince epeyi ugrastıtdı..
    ancak windows 7 64 bittede acılışta bios ta takılma sorunu devam etti.kendi kurulum dvd sinden tekrar windows 8 64 kurulumu yapt..ancak bir değişiklik olmadı..

bilgisayarı boot ediyorum..bios açılışını değiştirdiğim için casper logolu boot ekranı görüntüleniyor..
    bu ekran da takılıp kalıyor.f2 ile bios a girip , biosta hiçbir degişiklik yapmadan cıkınca bilgisayar acılıyor..

sorun benim gözümde biostan kaynaklı gibi..hdd nin bir arıza cıkarttıgını düşünmüyorum..
    ancak işin içinden cıkamadım.malum bios updati yapmak casperda bi hayli sıkıntı..bios yok cünkü indirilebilecek..illakide servis..

cihaz 5 aylık..garanti kapsamında..ancak hediye oldugu için fatura falan yok :)

servise gitmeden sizlere bir danışayım dedim..bir fikri olan varmıdır acaba ?

şimdiden tesekkürler.

Bilgisayarın Anakartında arıza olduğu bildirilip , garanti kapsamında değişimi yapıldı..hem çalışma hızında artış oldu , hemde daha az ısınıyor artık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellfire_x -- 24 Mayıs 2013; 14:34:15 >

• BU tür bir sorunla karşılaşan oldumu hiç?
  • hacı bendede taracılarım süreklı Yenılenıyor aynı makına bendekıde sendede olmusmuydu ılk aldıgında chrome vs tarayıcılarda 5 snde bır yenılenme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeanderXeritax -- 6 Mayıs 2013; 12:32:39 >
  • hayır o tür bir sorun yaşamadım hiç..bilgisayar açıldıktan sonra her şey normal.
  • Öncelikle biosunu defaulta al.
    Sonra tuştan pc kapatmayı sana kim öğrettiyse hay ben ona.
    Başılı tutarak ani güç kesersin.Badsector verdirebilirsin.Kapat tusunu bulamıyorsan güç seceneklerinden kapt tusuna basılınca pcyi kapt dersin ve tusa bir kere basıp eline cekersin.Pc görevleri sonlandırır ve normal olrak kapanır.
    Once bunu yap sonra derdini tekrar anlat....

( Sen böyle yaptığın için otomatik hata denetimine giriyor )
  • :)))..eyvallah..ilgilenmişsin.
    derdimi yukarıda oldukça ayrıntlı anlattığımı düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellfire_x -- 7 Mayıs 2013; 21:33:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellfire_x

:)))..eyvallah..ilgilenmişsin.

aynı sorunu bende yaşıyorum. çözebildiniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BodyBuilder88

quote:

Orijinalden alıntı: hellfire_x

:)))..eyvallah..ilgilenmişsin.

aynı sorunu bende yaşıyorum. çözebildiniz mi

anakart arızası çıkmış :)
  • oguz298 kullanıcısına yanıt
    son kısmı görmemişim bize de servis yolu gözüktü
  • Aynen windows 7 kurmak için bende harddiski silip gtp işlerini yaptım sonra win7 kurmaya çalıştım olmadı tekrar win 8 kurdum ve her açılışta benden f2 ye basmamı istiyor sonrada biosa gir çık açılıyor sistem. Bende sistemi garantiye yollicam öyle görünuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.