Şimdi Ara

Codegen Ultimix 88 (PİPO smart S2) Ana Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
6
Favori
66.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GORELE

Ekran kalitesi düşük bence

Canlilik olarak mi hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ekran ips panel ortalamanın çok üzerinde..
    Tahminen mi düşük diyorsunuz?
    Bir arkadaşıma bu tabletten satın aldırdım, tableti henüz görmedim ama, arkadaşım çok beğenmiş.. Digitürk play'dan hd filmler seyretmiş, görüntü netliği ve renk doygunluğu çok harika diyor. Wifi de sorunsuzmuş..
    Bence fiyatına göre alınabilecek en uygun tablet.. Rekabetle kalitesiz tabletler eleniyor ve tablet fiyatları ucuzluyor..

• Evopad c8040 varmis, bu tablete tercih edilir mi?

• urun 2 gun once elime ulastı ve suan tabletten yaziyorum. ilk gun oyun kurulum wifi acik 5 saate yakin kullandım yogun kullanımda . hiz olarak beni epey tatmin etti. wifi de en ufak sıkıntı yasamadım ( suan neo v uzerinden baglanıyorum ) . 2 seyi cozemedim. Vodemi usb den henuz calistiramadm ve harici 32 gb sd karta kurulumlari direk yattiramadim. herseyi kendi 8 gb flashina yukluyor. ama ilk tablet deneyimim zamanla onlarida hallederim sanirim. sonucta bu fiyata ben tatmin oldum. iyi pazarlar.

• kesinlikle almayın derim.. ben aldım ve şimdide iade ediyorum...

aldatmacalar

http://forum.donanimhaber.com/m_74992435/f_//tm.htm#74992435

http://forum.donanimhaber.com/m_75331303/f_//tm.htm#75331303

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem4

aldatıcı ibareler...!

almayın derim...

http://forum.donanimhaber.com/m_74992435/f_//tm.htm#74992435

http://forum.donanimhaber.com/m_75331303/f_//tm.htm#75331303

nerden anladınız ips ekrn olmadığını

• millet IPS olduğunu nereden çıkarıyor önce onu sormak lazım...

Olmadığınada gelecek olursak....

şuan tablet elimde, IPS olduğuna dair hiç bir ibare yok... hatta sende resimlere bakarsan göreceksin ki, bariz bi şekilde HD panel yazıyor.. IPS panel yazmıyor..
    katalogu baştan aşağı okudum yine göremedim.. daha ne diyeyim...

Haa HD panel IPS demekse ona bişey diyemem... Ki zaten IPS olsa yazarlar...

Kendi sitelerinde de hiç bir açıklama yok...

kime inanayım... Göremediğim ibareye mi yoksa burada bi kaç kişinin sallamasına mı...?
  • quote:

millet IPS olduğunu nereden çıkarıyor önce onu sormak lazım...

Olmadığınada gelecek olursak....

şuan tablet elimde, IPS olduğuna dair hiç bir ibare yok... hatta sende resimlere bakarsan göreceksin ki, bariz bi şekilde HD panel yazıyor.. IPS panel yazmıyor..
    katalogu baştan aşağı okudum yine göremedim.. daha ne diyeyim...

Haa HD panel IPS demekse ona bişey diyemem... Ki zaten IPS olsa yazarlar...

Kendi sitelerinde de hiç bir açıklama yok...

kime inanayım... Göremediğim ibareye mi yoksa burada bi kaç kişinin sallamasına mı...?

valla tam da bu tableti alacaktım şimdi vazgeçtim yine ne alsam diye kararsızlık başladı ne zor iş ya
  • Şimdi ips değilmiymiş bu tablet. Ya arkadaş millet nasıl sallıyo. Rockpad d8 için de ips demişlerdi alır almaz iade ettim. En iyisi kipadirekt teki 8 " lik tablet sanırsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: heledeli

Şimdi ips değilmiymiş bu tablet. Ya arkadaş millet nasıl sallıyo. Rockpad d8 için de ips demişlerdi alır almaz iade ettim. En iyisi kipadirekt teki 8 " lik tablet sanırsam.

aynen kardeşim alakası yok...

salla gitsin.. kim tutarsa...!

Frux adlı kullanıcıya soruyorum...
    IPS olduğundan bahsediyor... neye dayanarak söylüyor bunu... Bi söylesinde vazgeçeyim iade etmekten, yarına kadar...
  • arkadaslar sasirdım cünki ilk tabletim ve ips ekranı tanımıyorum. ben genel olarak performanstan bahsettim ama ekrani biliyorum. banada neo V ekranina göre sönük geldi ama 249 a geldiği için dert etmedim açıkçası. eğer kandırma varsa açıklamalarda fecaat. codegene mail mi atsak nedir? sonuçları :-) paylaşalım iyi geceler.

• arkadaslar sasirdım cünki ilk tabletim ve ips ekranı tanımıyorum. ben genel olarak performanstan bahsettim ama ekrani biliyorum. banada neo V ekranina göre sönük geldi ama 249 a geldiği için dert etmedim açıkçası. eğer kandırma varsa açıklamalarda fecaat. codegene mail mi atsak nedir? sonuçları paylaşalım iyi geceler.

• ultimix 88 tabletinizi hepsiburadan dan ıps ekran mevcut diyerek aldım fakat ne ürün üzerinde nede kullanım kitapcığında böyle bir ibare olmdığı gibi ekran banada ıps değil gözüktü. acaba ekran grçekte nedir na göre değişim talep edeceğim iyi çalışmalar. dedim codegen tr ye bakalım cvp ne olacak.

• quote:

quote:

Şimdi ips değilmiymiş bu tablet. Ya arkadaş millet nasıl sallıyo. Rockpad d8 için de ips demişlerdi alır almaz iade ettim. En iyisi kipadirekt teki 8 " lik tablet sanırsam.

aynen kardeşim alakası yok...

salla gitsin.. kim tutarsa...!

Frux adlı kullanıcıya soruyorum...
    IPS olduğundan bahsediyor... neye dayanarak söylüyor bunu... Bi söylesinde vazgeçeyim iade etmekten, yarına kadar...

Kafadan atmıyorum herhalde.. veya sallamıyorum, emin olmasam ips ekran demem! Kendime ikinci oyun tableti olarak ips ekran codegen ultimix 77 satın aldığımı bir çok kere konulara yazdım..
    Ayrıca arkadaşıma da yeni ultimix 88 modelini aldık.. Her ikisi de ips ekran..
    Ultimix segmentinin tüm modelleri ips... yani ekrana sağ taraftan veya aşağıdan sıfıra yakin 10 dereceden baktığında, ekran kararmaz ve net olarak görürsün... Hepsiburada da zaten kocaman ips panel diye yazıyor!!
    Not: ips sadece oyun için iyidir, oynarken ekranı sağa sola çevirdiğinde gorüntü bozulmaz..Ayrıca İps ekran normal lcd ekrana göre daha canlı görüntü verir diye bir kaide de yok..
    Bir çok konuya defalarca yazdım; benim ilk aldığım tablet artes D821 de ips ekran degil ama görüntüsü, ikinci aldığım ips ekranli ultimix 77 den daha canli fakat ekranı döndürünce görünfü kararıyor.. D821'i film için kullanıyorum.
    İps panelinde amacı bu zaten, oyun oynarken görüntü bozulmasın..
    Görüntü de çok net ve canlı olsun diyorsan, ips retina ekran düşünülmesi lazım..
    Diğer Ultimiz 88 kullanan arkadaşlar yazsın, ekran sağa sola yön değiştirince, görüntü kararıyor mu? Satın alan arkadaşıma sordum, görüntü bozulmuyormuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 20 Mayıs 2013; 0:59:52 >

• hocam ips değil diyen arkadaş tablet kutusunun fotosunu paylaşmış yukarlarda yada bşka bi yerde tam hatırlamıyorum kutuda hd panel yazıyordu sadece hb deki resimde ips yazıyor yani orjinal kutusunda ips gbi bi detayı es geçmeleri saçma geliyor hd panel yazmışlar belki de gerçekten aldatmaca bilgi olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: swingest

hocam ips değil diyen arkadaş tablet kutusunun fotosunu paylaşmış yukarlarda yada bşka bi yerde tam hatırlamıyorum kutuda hd panel yazıyordu sadece hb deki resimde ips yazıyor yani orjinal kutusunda ips gbi bi detayı es geçmeleri saçma geliyor hd panel yazmışlar belki de gerçekten aldatmaca bilgi olabilir

Fotoğrafları gördüm, ips diye kutuda yazmıyor gerçekten ama, suçlayıcı tavrını hoş karşılamadım.. Yok aldatmaymış yok sahtekarlıkmış.. Sanki tableti ben satıyorum; ben aldım kullandım çok memnunum diye bir mesajım da yok zaten.. Ben de bir alt modeli ultimix 77 - 7 inç ips tabletim olduğunu yazmıştım ve ultimix 88 modelinin fiyatı da stand kılıf ve hdmi ara kablosu ile çok uygun olduğu için tavsiye ettim sadece değil mi?
    Hatta kendi arkadaşıma bile aldırttım.. Yukarıda yazdığım gibi, özellikle ekranın sağından doğru bakınca, ekranda kararma olmuyorsa, ips paneldir..
    Arkadaşım Çanakkale'de oturduğu için bizzat gidip, bakamadım tabi..
    Fakat ekranı sağa sola çevirince görüntü kalitesinin bozulmadığını söyledi..
    Digitürk play için satın almıştı ve beğendiğini söyledi..
    Siz kullanalar da bakın ekranı çevirince, görüntüde kararmalar olmuyorsa, ips paneldir.. ekranı iyice sola çevirip, sağ taraftan bakınca, görüntü biraz matlaşır ama yine de kararmadan net gözükmesi lazım..
    Ekran ışığını beğenmemiş olabilirsiniz, onu da daha evvel yazdım zaten; benim ilk tabletim D821 ips panel olmamasına rağmen, ultimix 77'ye nazaran ışığı daha canlı ve renk doygunluğunu daha çok beğendiğimi de belirttim..

*** IPS mi değil mi öğrenmek için ekrana ya üst taraftan ya da alt taraftan bakın ve ekranın görünüp görünmediğine dikkat edin. Bu açılardan bakarken olabildiğince alta inmeye çalışın. Zira IPS olmayan ekranların en önemli dezavantajı ekrana alt taraftan bakarken ortaya çıkar, ekranı göremezsiniz.
    Alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 20 Mayıs 2013; 3:00:45 >

• şimdi ekran ips mi değil mi? Bir kullanıcı yorumuna ihtiyaç var. Hiç mi satın alan yok.

• quote:

Acaba IPS falan olmadığından mıdır bu kalitesizliği...

yoksa yarım kilo kadar olduğunda mıdır ?
  • quote:

şimdi ekran ips mi değil mi? Bir kullanıcı yorumuna ihtiyaç var. Hiç mi satın alan yok.

aldım da iade ettimde..

herşey çok çabuk geliştii...

bi daha düşün der burayı okumanı tavsiye ederim..

http://forum.donanimhaber.com/m_74992435/f_//tm.htm#75376542

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.