Şimdi Ara

Polo GTI yağ yakma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
27.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi akşamlar, 2013 Ocak ayında 2012 Aralık başı üretimi Polo 1.4 TSI GTI aracımı sıfır km olarak Kayseri ÖzSa'dan aldım. 2011 modellerin yağ yaktığını biliyordum fakat gerek forumda ki üyelerden bazıları gerek VW yetkilileri ve çalışanları bana 2012 modellerin yağ yakmadığını parça değişimi ve yazılım güncellemesiyle bu sorunu aştıklarını söylediler. Aracım 5000 km de yağ uyarı ışığı yaktı ve 1 lt kadar yağ eksiltmiş olduğunu gördüm. Bunun üzerine servise ( Maltepe Erel ) gidip durumu bildirdim ve bana bunun normal olduğunu çünkü TSI motorlarda turbonun motor yağından yağlandığını ve zamanla eksildiğini söylediler. Buna ek olarak 1 lt Castrol Edge 5W-30 yağa 53 TL fiyat çektiler. Bostancı Sanayiden 30 TL 'ye aynı yağı alıp kendim ekledim. Daha sonra ise 1000 km'de 0.5 litre eksiltme yaptığını farkettim. Aracı fazla sıkıştıran bir sürüşüm yok çoğu zaman cc de bile giderim ayrıca yağ sıcaklığı 88-90 derece olmadan 1 defa bile aracı dipgaz kullanmadım. Gerçekten bıktım sürekli yağ seviyesini kontrol etmekten , ne yapabilirim ? ne önerirsiniz ?

• Keşke Cupra alsaydın kardeş.

Bu palavra da süper.Arabaya crack attık daha yağ yakmaz kim inanırsa artık.

İlginç bi şekilde Cupra'da böyle bi sorun yok

Edit:Cupra'da da varmış sanırım

5.000'de 1 litre normalmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomassee -- 4 Mayıs 2013; 23:02:24 >
  • Böyle çok sıkıştırmalı motorlarda yağ yakması normal fakat 1000 kilometrede yarım litre yağ fazla.Ama buna bir çözümde üretmedi vw.Şans biraz bazısında yakıyor bazısında yakmıyor.Yakmayanlar daha az tabi.
  • Bmw'ler de her 10 bin kilometrede 1/4 yağ eksiltir. Normal bir şey hem turbo hem supercharger olan bir araba yağ yakar.
  • Arkadaşımız problem yaşamışken konuya vw konusunda uzmanlaşmış belli başlı arkadaşları çağıralım,belki yardımları dokunur.
  • 1000 km'de 0.5 LT fazla degil mi ama ve sakin surusume ragmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 GTI almiştim 2011 eylülde her 1000 km de 1 litre ..

yine seninki iyiymiş gelişme var .

fuarda sordum yag yakmaya devam mı ? adam gibi giderildi cevabini duyamadım ehem küm yag yakmıyor vs vs .. yani kısacası ben sattim kurtuldum . ha çokta takmıyodum varsın yaksın evime yakin yerden
    1 litre 1 litre alip ekliyodum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

2011 GTI almiştim 2011 eylülde her 1000 km de 1 litre ..

fuarda sordum yag yakmaya devam mı ? adam gibi giderildi cevabini duyamadım ehem küm yag yakmıyor vs vs .. yani kısacası ben sattim kurtuldum . ha çokta takmıyodum varsın yaksın evime yakin yerden

Hocam iyi guzelde 1 lt yag 30 TL surekli yag mi alicam boyle , motor degisimi istesem bir sonuca varabilir miyim ?

• Siz servisin açıklamasını yanlış anlamışsınız sanırım

vosvos gibi sorunlu araçlar için yağ yakma da 10 bin de baskı balata sıyırma da zırt pırt yazılım güncelleme de normaldir.

şu sıra muhabbeti olmasa eminim ki satışlar düşer.

bu kadar sorunlu bir markanın en çok satan olması sadece sıra muhabbetinden onun da pek gerçek olduğunu düşünmüyorum.

avrupada vosvos dip yaptı stokta binlerce araba var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

quote:

Hocam iyi guzelde 1 lt yag 30 TL surekli yag mi alicam boyle , motor degisimi istesem bir sonuca varabilir miyim ?

ben arada 19 TL 12 taksit mobil 1 5w-30/40 muydu neydi ondan aliyodum karişim yapiyodum aklimda da 10W-30/40 almak vardi az kalin alsam belki yakmaz hesabi yada daha az yakar ekonomik olur 4 litrede 1 litre den bişey olmaz düşüncesi :)

sonuçta ben 4000 km olmadan sattim arabayi alan kişiyede durumu söyledim spor araba yakar abi dedi hayirli olsun o zamn dedik .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 4 Mayıs 2013; 23:40:53 >

• Bas bas bağırdık burda yağ yakıyor diye dinlemedi kimse. Öyle yazılımla falan değişecek bir hata değil, motor problemli işte
  • Yazılım ile geçiyor ise bi yazılım da siz attırın,hem 220 hp olsun hem de yağ yakmasın.

• 1000 km'de 30 TL çok para değil depo boşaldıkça 1 litre yakıtı ekleyiverin. Her güzelin kusuru vardır. Olmadı satın, 2014 Fiesta ST siparişi verin bir tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Yazılım ile geçiyor ise bi yazılım da siz attırın,hem 220 hp olsun hem de yağ yakmasın.

Yazilimdan kastim chip tuning degildi

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Arkadaşımız problem yaşamışken konuya vw konusunda uzmanlaşmış belli başlı arkadaşları çağıralım,belki yardımları dokunur.

Yazıyorum oku
  • Vw artık teknik verilerine eklemeli bunu 100 km'de 8lt benzin+0.1 lt yağ
  • quote:

quote:

motor değişiminde de sonuç albileceginizi sanmiyorum yeni gelecek olan motor da yakacak ve iyice üzülecek sinir olacaksiniz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Arkadaşımız problem yaşamışken konuya vw konusunda uzmanlaşmış belli başlı arkadaşları çağıralım,belki yardımları dokunur.

Parti veriyosun hocam.

• quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar, 2013 Ocak ayında 2012 Aralık başı üretimi Polo 1.4 TSI GTI aracımı sıfır km olarak Kayseri ÖzSa'dan aldım. 2011 modellerin yağ yaktığını biliyordum fakat gerek forumda ki üyelerden bazıları gerek VW yetkilileri ve çalışanları bana 2012 modellerin yağ yakmadığını parça değişimi ve yazılım güncellemesiyle bu sorunu aştıklarını söylediler. Aracım 5000 km de yağ uyarı ışığı yaktı ve 1 lt kadar yağ eksiltmiş olduğunu gördüm. Bunun üzerine servise ( Maltepe Erel ) gidip durumu bildirdim ve bana bunun normal olduğunu çünkü TSI motorlarda turbonun motor yağından yağlandığını ve zamanla eksildiğini söylediler. Buna ek olarak 1 lt Castrol Edge 5W-30 yağa 53 TL fiyat çektiler. Bostancı Sanayiden 30 TL 'ye aynı yağı alıp kendim ekledim. Daha sonra ise 1000 km'de 0.5 litre eksiltme yaptığını farkettim. Aracı fazla sıkıştıran bir sürüşüm yok çoğu zaman cc de bile giderim ayrıca yağ sıcaklığı 88-90 derece olmadan 1 defa bile aracı dipgaz kullanmadım. Gerçekten bıktım sürekli yağ seviyesini kontrol etmekten , ne yapabilirim ? ne önerirsiniz ?

Servisin sizden yağ parası istemesi utanç verici bir durum bunu hemen baştan belirtmek istiyorum

Şikayetvar.com'a bunu mutlaka yazın

1.4 tsı 180 beygir polo gtı araçlar yağ yakıyor bunu engellemek mümkün değil yağ lambası yanmadığı sürece sorun yok aslında

2011 2012 modellerde çok fazla yağ yakma sorunu vardı 2013 modellerde bu min seviyeye indi diye biliyorum

5000 km 'de 1 litre kadar

Zaten uzman görüşü Onno usta bu araçların yağ yakmasının normal olduğunu bakımının 10.000 km bir yapılması gerektiğini söylüyor

Yapacak şey aslında belli ama daha deneyen olmadı size de tavsiye etmek istemiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Yazılım ile geçiyor ise bi yazılım da siz attırın,hem 220 hp olsun hem de yağ yakmasın.

Yazilimdan kastim chip tuning degildi

Şaka yaptım yav.
    Bu arada şaka bir yana,yapacak birşey yok gibi.Bagaja 4 litrelik yağ alın,bittikçe eklersiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.