Şimdi Ara

sellektör yapan trafik canavarları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
4
Favori
12.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar tüm yorumlar sol şeridi meşgul etmek adına yapılmış.
    konuyu açan ise ben düşük hzda sollamay yapıyorum.
    sol şeridi sollamam bitinceye kadar meşgul ediyorum diyor.
    sollama yapmak başka, sol şeridde düşük hızda sollmak başkadı.
    sol şeridi elbet kimse meşgul etmmeeli.
    200 basan bile solda gitmemeli.
    belki 250 ile gelen hayvanlar olabilir.
    mesele ben solda 90-100 le sollama esnasındaysam, arkamdaki 120-150-200 le gelen ne yapmalı.?
    mevzuya bu açıdan dikkat edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

quote:

Orijinalden alıntı: uysall07

Gucun yetiyosa ez, bahsettigin her neyse, seni kimse tutmuyor. Kurallar senin icin bir bahane, yaptirimini goze alamiyorsan. Ben hız limitine uymak zorunda degilim, bunu hickimsenin engellemeye hakki yok. ceza gelirse de oderim. Polis bile karismiyor, sen hic solundan 140la 180le gitti diye peşine düşen polis gördün mü? zaten oyle bir hakki da yok. ceza bile yazamaz.

Evet bahsettiğim tiplere güzel bir örneksin. "Parasıyla değilmi yaparım!"

Peki çok değerli forumdaş, hız sınırı cezası 100 liralarla değilde 10000 liralarla ifade edilseydi, sende böyle kolay hız sınırını geçebilirmiydin ?

Beni tutan aslında yasalar değil kendime olan saygım. Eğer onları ezseydim birşekilde onlardan farkım kalmaz aynı aşşağı seviyelerde yaşamış olurdum.

Hangi ulkeydi bilmiyorum.
    Adamin biri zengin para bol.
    Binmis ferrariye basiyor limitleri z9rluyor derken radara giriyo.
    Ferrariden fazla para cezasi kesiyorlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam sollamaya çıkmış, ne kadar cahilce yorumlar yapılmış.

Sollamaya çıkan aracı bekleyeceksin... O sollamasını tamamladığı halde sağ şeride geçmiyorsa sellektör yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

Adam sollamaya çıkmış, ne kadar cahilce yorumlar yapılmış.

Sollamaya çıkan aracı bekleyeceksin... O sollamasını tamamladığı halde sağ şeride geçmiyorsa sellektör yaparsın.

önündekinin sollamasını beklemeyip solda giden herkese selektör atanlara motor freni + "brake check"
  • Sollamanın mantığı nedir? Önünde gitmeyen arabayı soldan daha hızlı bir hız ile geçip önüne geçip gitmektir. Ama nasıl?
    Diyelim ki oto yolda gidiyorsun. 3 şeritli otoban diyelim. Orta şeritte gidiyorsun. 120 - 130 olsun hızın. Ve önüne yine orta şeritte giden bir araba çıktı ve hızı 90 - 100 olsun onunda. Sen şimdi ne yapacaksın? Sol şerit boşsa zaten bu arabaya yaklaşmadan hız bile kesmeden solundan geçeceksin onu. Ama, sol şerit doluysa mecburen hızını düşüreceksin ve neredeyse onunla aynı hıza düşeceksin. Baktın sol şerit boşaldı ve geçeceksin sola. Ama kalkıp da 100 ile giden adamı 110 ile sollarsan arkandan hızla gelen araba da doğal olarak hız kesmek istemediği için sana sellektörü çakar. 100 ile giden arabayı mümkün mertebe hızlı sollayacaksın ki solda senden hızlı gelen arabayı da yavaşlatmayasın. Yani 100 ile giden arabayı gerekirse 130 - 140 ile sollayıp geçip önüne tekrar 100'e düşmenin de anlamı yok. Zaten tekrar önüne geçip onun hızına düşeceksen hiç sollama daha iyi. Ha o senin önünde gitmiş ha sen onun önünde gitmişsin bir şey fark etmez.
    Ve yine diyelim ki orta şeritte 120 - 130 giderken önüne 90 - 100 arası giden birden fazla 5-6 araba çıktı diyelim. Ve yol bu sefer 2 şeritli otoban olsun diyelim. Sol şerit müsait ve çıktın sola. O 6 arabayı kalkıp 110 ile sollarsan arkandan senden hızla gelen arabadan yine sellektör yersin. Gerekirse o 6 arabayı 140 - 150 ile sollayıp geçeceksin sollaman bitince önüne. Bu işin kuralı budur. Ha, bunu yapamam diyorsan o zaman sollamayı unutun.

Geçen seneydi galiba, 2013 yılı Ocak ayı. Bir cumartesi gecesi saat 24'e doğru 2. Boğaz Köprüsünü geçtim ve 160 ile gidiyorum. Ümraniye-Şile sapağını geçmiştim hatta. 160 ile soldan gidiyorum. Ve yaklaşık 100 metre önümde orta şeritte seyreden bir araba gidiyor. Sellektör yaptım ona iki kez yani bak senden hızlıyım, eğer çıkacaksan sollamaya çıkma diye. Benden sonra solla diye. Ama yok, bu kendini attı birden solaı ve beni öyle bir yavaşalattı ki 110'a düştüm resmen ve solladığı arabayı aheste aheste solluyor. Sellektörü bırakıp artık uzunları yaktım bu hıyara ki anlasın diye. Ve adamı solladı ama önü boş, 110 ile zaptetti yolu vermiyor. En sonunda uzun ışığıma dayanamayıp verdi yolu ve baktım ki kadınmış.

Sellektör bazen ikaz amaçlıdır. 2 şeritli otobanda eğer ben sağ şeritte yavaş giden arabaların arkasından gitmeyip soldan onlardan daha hızlı kaptırmış gidiyorsam "bakın sollama yapmayın, sizden hızlıyım" diye ikaz amaçlı 2 sellektör çakar bırakırım. Çünkü bazı densizler aynen yukarıda ki gibi kendilerini birden aynaya bakmadan veya gördüğü halde senin hızlı geldiğini atabiliyorlar sola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 27 Ocak 2014; 9:48:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Sollamanın mantığı nedir? Önünde gitmeyen arabayı soldan daha hızlı bir hız ile geçip önüne geçip gitmektir. Ama nasıl?
    Diyelim ki oto yolda gidiyorsun. 3 şeritli otoban diyelim. Orta şeritte gidiyorsun. 120 - 130 olsun hızın. Ve önüne yine orta şeritte giden bir araba çıktı ve hızı 90 - 100 olsun onunda. Sen şimdi ne yapacaksın? Sol şerit boşsa zaten bu arabaya yaklaşmadan hız bile kesmeden solundan geçeceksin onu. Ama, sol şerit doluysa mecburen hızını düşüreceksin ve neredeyse onunla aynı hıza düşeceksin. Baktın sol şerit boşaldı ve geçeceksin sola. Ama kalkıp da 100 ile giden adamı 110 ile sollarsan arkandan hızla gelen araba da doğal olarak hız kesmek istemediği için sana sellektörü çakar. 100 ile giden arabayı mümkün mertebe hızlı sollayacaksın ki solda senden hızlı gelen arabayı da yavaşlatmayasın. Yani 100 ile giden arabayı gerekirse 130 - 140 ile sollayıp geçip önüne tekrar 100'e düşmenin de anlamı yok. Zaten tekrar önüne geçip onun hızına düşeceksen hiç sollama daha iyi. Ha o senin önünde gitmiş ha sen onun önünde gitmişsin bir şey fark etmez.
    Ve yine diyelim ki orta şeritte 120 - 130 giderken önüne 90 - 100 arası giden birden fazla 5-6 araba çıktı diyelim. Ve yol bu sefer 2 şeritli otoban olsun diyelim. Sol şerit müsait ve çıktın sola. O 6 arabayı kalkıp 110 ile sollarsan arkandan senden hızla gelen arabadan yine sellektör yersin. Gerekirse o 6 arabayı 140 - 150 ile sollayıp geçeceksin sollaman bitince önüne. Bu işin kuralı budur. Ha, bunu yapamam diyorsan o zaman sollamayı unutun.

Arkadan ferrari geliyorsa 140-150 de yetmez ne olacak ozaman ?

140-150 yi neye göre kime göre belirlediniz ? Bu mantıkla 140-150 ile sollamaya çıktınız, arkadan 250 ile ferrari yanaştı. E adam mecbur hız kesti. O zaman sellektör korna ve hatta küfür hakkı da doğdu

Mantık bu değil, kuralda bu değil. Çok yanlış öğrenmişsiniz...

• quote:

quote:

Sollamanın mantığı nedir? Önünde gitmeyen arabayı soldan daha hızlı bir hız ile geçip önüne geçip gitmektir. Ama nasıl?

140-150 yi neye göre kime göre belirlediniz ? Bu mantıkla 140-150 ile sollamaya çıktınız, arkadan 250 ile ferrari yanaştı. E adam mecbur hız kesti. O zaman sellektör korna ve hatta küfür hakkı da doğdu

Oto yola çık ve bak. Denemesi bedava. Aynaya bakıyoruz herhalde sollama yaparken. Solda kimse yokken çıkıp yapıyoruz sollamayı. Zaten benden daha hızlı gelen bir araba gelişinden kendini belli eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 27 Ocak 2014; 9:51:55 >

• quote:

quote:

quote:

Oto yola çık ve bak. Denemesi bedava.

Sen insanların yaptığı yanlış şeyi kural gibi söylüyorsun. Denemesi bedava diyerek.

İnsanlar sana sellektör çakacak diye korku içinde sol şeritte kendini riske atıyorsan zaten konuşmaya gerek yok.

• quote:

Aynen kardeş sana katılıyorum,ayrıca arkamdan hızlı gelenin olduğunu görürsem sağ sinyali yakıyorum sollamayın tamamlayıp gibisinden bu şekilde daha arkadan sellektör yapanı görmedim.

• Bence sen kural hatasına düşmüşün. Sol şeritin limiti olmaz. 120 ile de gidiyorsan sağ boşşa sağa geçeceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

quote:

Aynen kardeş sana katılıyorum,ayrıca arkamdan hızlı gelenin olduğunu görürsem sağ sinyali yakıyorum sollamayın tamamlayıp gibisinden bu şekilde daha arkadan sellektör yapanı görmedim.

Kural budur. Bakın mantık demiyorum zaten mantığada uygun ama kural budur. Trafik de herkes eşit haklara sahiptir. Karşılıklı saygı çerçevesinde hareket edilmelidir.

Oto yoldayım 200 ile gidiyorum benden yavaş kişi önüme çıkmamalı ya da sollamaya çıkmamalı diye ne mantık ne de kural vardır. İlerde sollamaya çıkan aracı gördüysen takip mesafesini koruyarak hızını düşüreceksin. Onun sollamasını bekleyeceksin.

Ben 200 ile gidiyorum bu neden 120 ile solluyor diyemezsin. Yok öyle bir dünya. Afedersiniz ama eşek gibi bekleyeceksiniz.

Ayrıca önünüzde ki aracı hele hele sollamaya çıkmış aracı sebepsiz yere sellektörle rahatsız etmeniz tacize girer ve adli olarak yaptırımı ve cezası vardır.

• quote:

İstanbul - BİA Haber Merkezi
    29 Kasım 2011, Salı

Yargıtay 12. Ceza Dairesi trafikle ilgili önemli bir karar verdi.

Bundan böyle trafikte, başka bir aracı rahatsız eden, selektör yapan, taciz edenler, Türk Ceza Kanunu"nun (TCK) 123. maddesindeki "kişilerin huzurunu ve sükûnunu bozma" suçunu işlemiş sayılabilecek.

TCK 123, bir yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

Emsal teşkil edebilecek olan karar, Erzincan"da A.Y"nin açtığı dava sonunda alındı.

Gazetelerde çıkan habere göre, Erzincan"da yaşayan A.Y. şehir merkezinde otomobiliyle giderken, bir başka otomobilin kendisine selektör yaparak takip ettiğini ve yan taraftan geçerken aracın içindekilerin ona bakarak güldüğünü fark etti.

A.Y, polis merkezinin bulunduğu tarafa dönünce diğer araç takibi bıraktı. A.Y şikayetçi oldu; diğer araçtaki kişinin K.H olduğu belirlendi.

Erzincan 1. Sulh Ceza Mahkemesi şikâyeti değerlendirdi ve K.H."nin trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçunu işlediğine karar verdi.

Kararın, temyiz incelemesini yapan Yargıtay 12. Ceza Dairesi, K.H"nin TCK 123. maddesindeki "kişilerin huzurunu ve sükûnunu bozma" suçunu işlediğine hükmetti ve bir yıl hapis cezası verdi.

Madde 123"e göre sanık, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası veriliyor.

MADDE 123. - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir. (IC)

Daire:12
    Tarih:2011
    Esas No:2011/5602
    Karar No:2011/3661

Kaynak:uyap

İlgili Maddeler:123

İlgili Kavramlar:HUZUR VE SÜKUNU BOZMA

Karar Metni: Trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan sanığın mahkumiyetine ilişkin hüküm Cumhuriyet Savcısı tarafından temyiz edilmekle, dosya incelenerek gereği düşünüldü:

Olay tarihinde, sanığın yönetimindeki araçla, şehir merkezinde, katılanın idaresindeki aracı bir süre takip etmesi, takip sırasında katılanın yönetimindeki aracın yanına geçip, katılan ve yanındaki arkadaşına, kendi aracında bulunan arkadaşları ile birlikte gülmeleri, katılan hızını azalttığında kendisinin de aracın hızını azaltması, katılana selektör yapıp yanına geçmesi, katılanın polis merkezinin bulunduğu tarafa dönmesi üzerine takibi bırakması şeklinde gelişen olayda, sanığın gerçekleşen eyleminin 5237 sayılı TCK"nın 123/1. maddesinde tanımlanan kişilerin huzur ve sükununu bozma suçunu oluşturduğu gözetilmeden, yazılı gerekçelerle sanığın trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan mahkumiyetine karar verilmesi,
    Kanuna aykırı, Cumhuriyet Savcısının temyiz itirazları bu itibarla yerinde görülmüş olup, hükmün bu sebeplerden dolayı 5320 sayılı Kanunun 8. maddesi uyarınca halen uygulanmakta olan 1412 sayılı CMUK"un 321. maddesi gereğince isteme uygun olarak BOZULMASINA, 25.10.2011 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

S. Tarhan M. Berber G. Yalvaç S. Öztürk M. M. Yönder
    Başkan V. Üye Üye Üye Üye

Kararın orijinal hali için bakınız.

Başka konulardaki yargıtay kararları için UYAP (Ulusal Yargı Ağı) bakınız.

YARGITAY KARARI
    http://emsal.yargitay.gov.tr/VeriBankasiIstemciWeb/

Bilginiz olması açısından incelemenizi öneririm, Yasanın diğer maddelerine ulaşım yolları da yazı içinde mevcuttur. HÜRRİYETE KARŞI SUÇLAR Ektedir.

Şu yasal metnide paylaşayımda tacizcilere karşı nasıl bir yaptırım var herkes görsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: DouKaN_38

Hocam sol şerit kimsenin tapulu malı değil ancak öyle bir sürücüler varki adam 70-80 sol serit sabit sellektör at korna bas yol vermiyor bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım arkandan gelen araç hızlı geliyor biran evvel sol seridi terk ediceksin o zaman adamın acelesimi var hastasımı acileyetimi bilemezsin ver yolu gitsin sıkıntıya gerek yok

ya bak bu son. küfür edersem komple banlanicam. adami hasta etmeyin oğlum sol şerit sollama şerididir. isin bitince sag seride gecmen gerekir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Geçen seneydi galiba, 2013 yılı Ocak ayı. Bir cumartesi gecesi saat 24'e doğru 2. Boğaz Köprüsünü geçtim ve 160 ile gidiyorum. Ümraniye-Şile sapağını geçmiştim hatta. 160 ile soldan gidiyorum. Ve yaklaşık 100 metre önümde orta şeritte seyreden bir araba gidiyor. Sellektör yaptım ona iki kez yani bak senden hızlıyım, eğer çıkacaksan sollamaya çıkma diye. Benden sonra solla diye. Ama yok, bu kendini attı birden solaı ve beni öyle bir yavaşalattı ki 110'a düştüm resmen ve solladığı arabayı aheste aheste solluyor. Sellektörü bırakıp artık uzunları yaktım bu hıyara ki anlasın diye. Ve adamı solladı ama önü boş, 110 ile zaptetti yolu vermiyor. En sonunda uzun ışığıma dayanamayıp verdi yolu ve baktım ki kadınmış.

Sellektör bazen ikaz amaçlıdır. 2 şeritli otobanda eğer ben sağ şeritte yavaş giden arabaların arkasından gitmeyip soldan onlardan daha hızlı kaptırmış gidiyorsam "bakın sollama yapmayın, sizden hızlıyım" diye ikaz amaçlı 2 sellektör çakar bırakırım. Çünkü bazı densizler aynen yukarıda ki gibi kendilerini birden aynaya bakmadan veya gördüğü halde senin hızlı geldiğini atabiliyorlar sola.

+1

Kimse ayna kullanmadıgı icin memlekette bilemiyorlar. Aynaya bakacaksın. Soldan , senden hızlı araba gelmiyorsa sollayacakaın. Bu kadar.

kimse hızlı giderken adamın aheste aheste sollamasını beklemek zorunda değil.

• Daha önce hiç alt hız limiti diye birşey duymadım ama kesinlikle olması gereken birşey. Kimse hız limitleri dahilinde sollama yapan bir aracın dibine kadar girip de selektör yapma hakkına sahip değil. Birazcık sabırlı olup önlerindeki aracın sollamayı bitirmesini beklemeleri lazım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

quote:

Orijinalden alıntı: DouKaN_38

Hocam sol şerit kimsenin tapulu malı değil ancak öyle bir sürücüler varki adam 70-80 sol serit sabit sellektör at korna bas yol vermiyor bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım arkandan gelen araç hızlı geliyor biran evvel sol seridi terk ediceksin o zaman adamın acelesimi var hastasımı acileyetimi bilemezsin ver yolu gitsin sıkıntıya gerek yok

ya bak bu son. küfür edersem komple banlanicam. adami hasta etmeyin oğlum sol şerit sollama şerididir. isin bitince sag seride gecmen gerekir

Oğlum filan ahyırdır bu samimiyet ? Sollama seridi olduğunu biliyoruz senin hastan cenazen yada acelen olduğu zaman 2.şerittenmi ilerliyorsun yoksa en sağ seritte mi ?

• Solda ne istiyorsanız yapın da lütfen ortada giden adamın sağından solundan bir anda önüne çıkmayın..uyuz oluyorum valla :) adam sağımdan 100le geçiyor,sol şerit boş

Edit: orta şeritte arkadan sellektör yapanlar oluyor.onların amacını da çözemedim hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravenous -- 4 Ağustos 2014; 17:03:58 >
  • Konuyu açan arkadaşı anlıyorum ve katılıyorum. Bu bayram dediği olayları sıkça yaşadım, genelde 100 km civarında seyrettim. Orta ve sağ şeridi kullandım ama kamyon konvoyu geçmek için sollama yaparken (merak etmeyin 120 gibi hızla) kırmızı ışık geçişlerinde selektör yedim. Zaten sağ taraf çin Seddi gibi kamyon tır dolu. Birde arabam 1,4 atmosferik motorlu olunca sol şerit pehlivanlarının istediği gibi atak olmuyor.

• Abi çok basit bir kural var. Soldan sağa doğru gittikçe hız düşer.
    Şimdi ben soldan kapatmış 160 la geliyorum diyelim. Zaten o hızla giderken gözünüz daima çok daha uzağa bakmalı. Bi adam gördüm bir grup kamyon tır veya yavaş giden araçları solluyor hemen ayağımı gazdan çekerim. Baktım ki adam sollamasını bitiremeden ben çok yaklaşacağım adama uzaktan başlarım selektör yapmaya. Önümdekinin tepkisi gaza basmak olursa bırakırım selektör yapmayı çok yaklaşsam bile yapmam beklerim arkasında. Ha adam hala aynı hızında devam ediyor beni sinir etmeye çalışıyorsa sinir olurum amacına ulaşır. Saniyede 50 tane selektör yapmaya başlarım. Sağlayabilir miyim diye bi bakarım ki böyleler genelde sağda boşluk olmasına rağmen zahmet edip de geçmezler. Sağlayabilirsem sağlar sıkıştırırım hatta önüne geçer fren yaparım... Sağ şerit akar biz solda kalırız öylece.
    Bir de şöyle bir durum var ki benim geldiğimi göre göre sola çıkanlar var. İşte onlar tam dayaklık bazen aracımdaki yolcular da tedirgin oluyor ki bunu yapmayı hiç sevmem. Onlara da aynen selektör yağmuru.

Bayram dönüşü 3 şerit yol. Soldan kapadım yine gidiyorum. sol şeritle orta şeritin ortasında nereye gideceği belli olmayan bir kırmızı araç. b segmenti. bizim 200 metre ilerimizde orta şeritte ilerleyen de bir başka araç var. Önce selektör yaptım uzaktan. Adam hala ortadan gidiyor. Girdim tamponuna bi selektör daha. Tepki yok. Sağlamak istemiyorum çünkü ne yapacağı belli değil 2 şeridin ortasından gidiyor mal. Neyse ben başladım selektör yağmuruna. Adam da bana gıcıklığına yapıyormuş( selektör yağmuruna hiç şaşırmadı bekliyormuş yapmamı ) zaten dikizden el kol hareketi yapmaya başladı. Bi hışımla sağa kırdım. onun araba 3 küsür metre bendeki 5 metre koca bir oğlan. Kırdım önüne neye uğradığını şaşırdı. selektör yapıyor kornaya basıyor falan çıldırdı adam :D bende sporta çekip topukladım saniyeler içerisinde yok oldu aynamda :D

Yani solda giderken fırsatınız varsa arkadan gelen olduğunda sağa geçiniz lütfen. Ben şahsım adıma frene basacak bile olsam sağa geçiyorum hemen.Ya da gaza basıyorum. Aynı hızda adamı takmadan hareketime devam etmiyorum. Aynı şeyi diğer insanlardan da beklerim.
    Bu arada antalya burdur afyon yolu... Sen bir harikasın dostum :D ne kadar keyifli bir yol olmuş orası öyle. 140 ın altına inmedim. Radar da yok :D Önüme orda da çıktı bir iki tane şoför bozuntusu viraj almayı bilmez ayna kontrolü sıfır. Bunların yaşadığı memlekette şansa yaşıyoruz gerçekten. Adam sola dönen virajda sol şeritte apex noktasına kadar şeritte tutmaya çalışıyor e apexten sonra araç kafadan sapmaya başlayınca frene basıyor bu sefer arkayı bıraktırıyor ben de arkasında korku-komedi karışık film izliyorum :D 4 5 kere oldu beyfendiler virajda zaten fren yapacağımı düşünüp yol vermediler kendileri madara oldular. Not bu durumlarda sağ şeritin boş olması ayrı bir üzücü durum. Geç sağa rahat rahat dön işte abi. Bırak soldan büyüklerin geçsin seni işte :D

• Sol şerit devamlı seyir için kullanılacak bir şerit değildir. Hiç olmazsa daha hızlı bir araç geldiği görüldüğünde yol müsait olduğunda yan şeride geçilir yol verilir. Ama bizde kompleks mi nedir anlamadım, israrla yol vermemek için uğraşan insanlarla karşılaşıyoruz. Soldan gelen uzaktan fark edilmek için bir kez selektör yapar. Birşey değil. Ama adam normal değilse ne yapsan kar etmez. Bunu da görüyoruz. Ya bu kadar mühim birşey yok, müsait olduğunda alalım bir yana, sonra yine geç naparsak yapalım yahu. Ne iştir anlamadım. Bayramda baktım sanki memlekette trafik soldan işliyor. Sağ boş herkes sola toplanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleWing -- 5 Ağustos 2014; 0:55:21 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.