sellektör yapan trafik canavarları
134 Cevap2925 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

847 Mesaj
4 Mayıs 2013; 10:33:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Estağfurullah,

Asıl benim görevim. Ben iki gözle ve derinlik algısıyla görüyorum. Aynaya arada bir, önüme sürekli bakıyorum. Sizin hıznızı çok daha önceden farkedebiliyorum. En öenmlisi de ben kaçla gittiğimi tam olarak görüyorum. Hem bir araba daha hzılıysa, frenleri daha-daha hızlıdır. Sürücü de böyle. O tempoya ayak uydurduğuma göre farkındalığım daha yüksektir ve sizden çok daha önce farkedebilirim. Tam da gereken hıza yavaşlayabilirim. Neticede yavaşlamayı, hızlanmadan önce öğrendim, bu konuda daha tecrübeliyim.

4 sn takip mesafem her zaman vardır. Eğer sabah benden önce kalkanın arkasına tesadüf ettiysem acemiliğime gelmiştir. Şeritler arasında fazla hız farkı doğru değil. Burası da Almanya değil, otoyol giriş çıkışları plansız. Bazen 5km'de bir giriş var. Selektörle yol isteyecek kadar çaresiz olmadım, geçerken fark çok yüksek olacaksa da farkı azaltırım. Ama eğer bilmeden korkuttuysam özür dilerim.

Şimdi hocam eğer ben sol seridi hızlı gittiğim için ve şerit değiştirip durmamak için kapatıp gidiyorsam arkadan gelen adamı o beni farkettiginde bile farketmem lazım çünkü o sol serit kimsenin babasının değil. Siz yavaşlamalıyım filan diyorsun ama ben böyle düşünmüyorum ayrıca sollama ne kadar çabuk biterse risk o kadar azdır bana göre doğruluğu tartışılır ama ben hızlıyken kendimi daha güvende hissediyorum. Da şu korkuttuysam kısmını anlamadım :s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

VW Tosba 1974 :D - Audi A3 2009 Stronic Ambition (Satıldı)
Toyota Auris Comfort Plus 2011 (Satıldı) - Scirocco Sportline DSG 2012 (Satıldı) - Mini Cooper S Coupe 2012 (Satıldı)
BMW 3.25ci e92 v6

1096 Mesaj
4 Mayıs 2013; 10:44:15 

Şehirlerarası yollarda sol şeriti işgal etmem edene herkes gibi sinir olurum fakat yer yolu birbirine karıştıranlara ne demeli.

İstanbulda Florya-Eminönü arası yollar iki şerit ve hız sınırı 70km ayrıca radar var yolda. Sağ şeriti sabah ve akşam kullanamıyorsunuz çünkü sarı şerit çekilerek ulaşım yolu ( bus lane) olarak belirlenmiş. Ayrıca sağ şeritte EDS uyarları var. Akıllı belediye sayesinde sabah 07-10 arası akaşmda 16-20 arası yol tek şerit yani sol şeritten akmak zorunda.

Bu sabah 8 civarı Floryadan yola çıktım Kazlıçeşmeye gidiyorum. Hızım ortalama 70-75km. Lafolsun diyede yolda değilim yetişmem gereken

Flyinn civarı bir tane insanlıktan nasibini almamışın kullandığı Range Rover arkamdan başladı sellektör yapmaya. Ya onun istediği 100-110 km hıza çıkacağım ya da sağ şerite yani sarı çizgilerle ayrılmış üzerinde EDS uyarısı olan sağ şerite geçip yol vermem gerekiyor. Adam ısrarla sellektör yaptıktan sonra sağımdan geçti önümde frene basıyor akıllı hiç tınmadım devam ettim.

Bakırköy civarında bu sefer şirket aracı olduğu herhalinden belli olan bir Fluence geliyor arkamdan. Salak transit yola girebilir hızlı gitmek için ama arkamdan sellektö yapıyor inatla. Korna da çaldı yine yol vermedim sağımdan geçmek zorunda kaldı.

Yoldaki işaretlere dikkat etmeyen, takip mesafesinden bi haber, kendini kurallara uymak zorunda hissetmeyen kişilere yol vermek için trafik kurallarını çiğnemem ve ceza riskini göze almam gerekiyor. Kendi kurallara uymayanlar başkalarının onlara yol vermek için kural ihlali yapmasını beklemesinler bi zahmet.

1. Hız sınırı
2. Şerit ihlali
3. Takip mesafesi
4. Diğer araçları taciz

Bunları yapanlar hiç bahane uydurup sol şerit benim hakkım demesin.

758 Mesaj
4 Mayıs 2013; 12:02:25 

quote:

Orijinalden alıntı: uysall07

160 ile gitmek değil, 160 ile tehlikeli gitmek etik degildir.

Millet aradaki farkı anlamadığı için kaza oluyor.

2011 Chevrolet Aveo LS Classic Sedan 1.4 AT - Siyah
Nikon 7000+D60+18/55+18/105+70/300+50
10/17 FishEye+60 Micro+SB600

1218 Mesaj
4 Mayıs 2013; 12:10:29 

Su konular canımı sıkmaya basladı arkadas zaten sızlere gore hızlı gıdenler sellektor yapanlar hep suclu onlar canavar
la hıc dusunmedınmı 130km hız lımıtı olan bır yolda 70km ıle sol serıtten gıdenlerı yada 140-150 ıle seyır ederken bır anda onune fırlayan bılmem nelerı...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Mayıs 2013; 12:12:06 

Tek suçlu gazihan

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 5 sa. 18 dk. kadarı kaldı.
4 Mayıs 2013; 12:22:08 

0

bu yolda gün batımında 60 ile gidiyorum ,70 sınır ki radar var her yerinde polis affetmiyor.
En sağ şeritten gitmeme rağmen adam sellektör çakıyor, be adi herif nereye kaçayım, orta şerit boş , yok illa benim keyfimi bozacak köpek.

701 Mesaj
4 Mayıs 2013; 12:33:32 

Eğer sol şeritteysen vermek zorundasın adamın acil bir işi olabilir , ölümlü durumlar olabilir , herşey olabilir . Aynı şeyler senin başınada gelse sende yaldır yaldır gidersin önünde bi ahmak yol vermedigi zaman küfür edersin. Yol ver bişey kaybetmessin !

280 Mesaj
4 Mayıs 2013; 12:36:21 

quote:

Orijinalden alıntı: emrebozkurt800

Hiç unutmuyorum, eşimle Ankara'dan Adana'ya gelirken, Konya Otobanında (bilenler bilir, hıza çok müsaittir) kimse yok yolda dalmışım, sol şeritten 180-190 ile gidiyordum. Bende Alfa 159 vardı o zamanlar (2008)

Arkamdan 2 çift angel eye 'lı bir aracın yavaşlayarak bana yanaştığını gördüm. Sağa geçtim ve yanımdan (E65 kasa) 7.30ld' nin süzülerek geçmesini izledim

Ne oldu yani şimdi, adama yol verdik diye bir tarafımız mı eksildi ? Bence herkes hızını gözetmeksizin arkadaki araca yol vermeli. Bu kadar gurur meselesi yapacak ne var ki?

Bir kere de; Golf 6 TDI varken önümdeki Honda Civic'e selektör yaptım gıcık bir şekilde, adam sağa geçti ve gazladı ve ben adamı asla geçemedim Sonra ilerde camdan birbirimize güldük selamlaştık.

Aynı şekilde bir Passat kullanıcısı bende E31 varken selektör ile rahatsız etti, sağa geçtim ve muzurluk yaptım, gazı kökledim, Passat kayboldu Adamın da hiç sinirlendiğini sanmıyorum, zira arkamdan ne takip etti, ne de sinir bozucu bir hareket yaptı. Gülüp geçmiştir muhtemelen. Olması gerektiği gibi.

Tabii bu söylediklerim, tamamen boş ve insan hayatını tehlikeye atmayacak yollarda gerçekleşti.

Burada bu kadar kuralcı olan arkadaşlar, araç alırken motor-beygir-tork kıyaslaması yapan topicler açmasınlar o zaman, nasılsa istedikleri hızlara er geç çıkan bir araç alıp sağ veya orta şeritte ilerlesinler, biz de 120'yi geçmek istediğimizde sollayalım sonra sağa geçelim tekrar

Millet olarak artık kurtulalım şu saplantılardan. Lütfen büyütmeyelim bu olayları

Bir kere de; Golf 6 TDI varken önümdeki Honda Civic'e selektör yaptım gıcık bir şekilde, adam sağa geçti ve gazladı ve ben adamı asla geçemedim Sonra ilerde camdan birbirimize güldük selamlaştık.

bu kısım cok ıyıymıs :D

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
3 gün 23 sa. 18 dk. kadarı kaldı.
4 Mayıs 2013; 13:04:05 

Sağdaki şeritler boşken en soldan giden (hızı önemsiz) adam ile 160 170 gibi yüksek hızlarda takılan adamların benim gözümde bir farkı yok. İkiside cahil insanlardır benim için.

516 Mesaj
4 Mayıs 2013; 13:34:12 

sizin bahsettiğiniz durumdaki arkadan selektör yapa yapa gelen tabakaneye yetişirmişçesine tampona dayanan beyinsiz kişilerden hiç hazzetmem.

önü dolu olan ve trafiğin aktığı hızda ilerleyen birisinin tamponuna dayanıp selektör yapan kişinin beyninden şüphe ederim.

Altımda şirket aracı varken de frene bastığım çok olmuştur bu dümbüklere karşı. Nasıl bir panikle frene abanıyorlar, gözler büyümüş halde bi görseniz

Tabii ardından el kol hareketleri, laf dalaşı ve küfürleşme yaşanıyor genellikle oda tuzu biberi artık

birde bunun tersi var. 70le kendini sol şeride atıp önü boş olmasına rağmen gitmeyen dümbükler de ayrı bir model

Bu mesajda bahsedilenler: @hayri77

7440 Mesaj
4 Mayıs 2013; 14:02:49 

quote:

Orijinalden alıntı: hayri77

konuyu dagıtıyorsunuz arkadaslar. şehirlerarası 3 şeritli yolda en sol şeritten sürekli olarak 70 ile giden adama selektör yapılması konusunda herkes hemfikir zaten. ben genelde iki şeritli yolda, sağ şeritte çok daha yavaş seyreden araçlar varken sol şeritte önünde sollama yapan araca 2 snde bir selektör yapan adamın haklılığını sorguluyorum. yani daha anlaşılacak şekilde sorayım:
160la soldan soldan gidiyorsunuz, sağ şeritte 80-90 km hızla giden araçlar var arka arkaya. arkanızdan biri 170 ile gelip selektör yaptığında trafik güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde kaza yapma ihtimalini de göze alarak mutlaka kazık fren yapıp sağ şeride geçmek zorunda değilsiniz. çünkü yol o 170 ile giden kişinin babasının malı değildir. katılıyor musunuz?
en basta sorduğumdan farklı birşey değil bu soru

Öyle bir durumda fren yapılmaz zaten,sağ taraf müsait değilse o an sinyalinizi verirsiniz,siz sağ tarafa geçene kadar arkanızda ki araç bekler.Arkadan hızlı biri geliyor diye sağ taraf kalabalıkken anında şeridi boşaltmak gibi birşey olamaz trafiği tehlikeye atmış olursunuz.

1463 Mesaj
4 Mayıs 2013; 14:35:40 

Sol şeridi tapulayıp max hızda gitmek istiyorsanız bütün farlarınızı yakmakla beraber sol sinyalinizi verip selektör çaka çaka gitmekten başka şansınız yok maaleseffff.... Olay görecelidir. Sol şerit hızlı olan şerittir. kimsenin birbirinin hızını kesmeye hakkı yok. Selektöre gerek kalmadan yol verilmelidir. Ama arkadan boş sol şeritte hızla gelen bir araçta orta şeritten boşluğa istinaden sollamaya kalkan araca da ayrıca saygı duymalıdır. Karşılık hoş görü olduktan sonra mesele yoktur...

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

5435 Mesaj
4 Mayıs 2013; 14:47:18 

sol şerit hız şerididir, arkandan hızlı birisi geliyorsa ya gaza basacaksın ya da bir sağ şeride geçeceksin...

ama ankaradaki sürücülerin çoğu moron gibi araba sürüyor o ayrı

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini---Business Administration-Marketing---I30 2012 CRDI Finland Helsinki

1632 Mesaj
4 Mayıs 2013; 16:11:08 

quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Çünkü yukarıda yazdığım gibi trafik kurallarına göre müsait olan en sağ şeridi kullanmak gerekiyor. 9 aydır Amerikadayım. 4 şeritlik hiç bir yolda eğer trafik yoksa en sol 2 şeridin kullanıldığını görmedim. Herkes en sağdakini sollayıp sağa geçer. Olması gerekende budur. Bende selektör yaptığım arabayı solladıktan sonra en sağa geçerim.

Pekı sol şerıtten uygun hızda gıderken ortadakı aracın arkasına geçıp sellektor mu yapıyorsunuz bunu merak ettım. Bence soldan devam edıp geçıyorsunuzdur. Pekı ne gıbı bı durumda sellektor yapıyorsunuz ? Sol ve orta şerıt dolu ıse gene sol şerıttekıni uyarmanız gerekır. Bu durumda gene orta şerıttekıyle işiniz kalmıyor

1929 Mesaj
4 Mayıs 2013; 16:55:23 

quote:

sizce arkadan her selektör yapan sürücüye tereddütsüz yol verilmeli mi? yollar selektör yapanların babasının malı mı? selektör yapınca öndeki mutlaka ve anında çekilecek diye bir kural var mı? eğer yoksa bu hanzolara bunu kim öğretiyor?
adam sol şeritten gidiyor, önüne birisi geçerse sellektör yapıyor, öndeki çekilmezse de üstüste ve sabırsızca selektör yakmaya, korna çalmaya devam ediyor. sanırsın ki yol ve sol şerit onun tapulu malı. istediği gibi kullanır. neden ayagını azıcık gaz pedalınan çekmeyi tercih etmiyor?
bu konuda bana katılmayan arkadaşların da olduğundan eminim. çünkü bence bu sapkın hareket toplumda çok yaygın. hemen bir örnekle izah edeyim. örneğin şehirlerarası bir yolda sol şeritten 110 km hızla gidiyorum. arkamdan bir araç 130 km hızla geliyor. ben sağa geçmek istiyorum ama sağ şerit yaklaşık 70-80km hızla giden ve aralarında yaklaşık 30-40m mesafe bulunan araçlarla dolu. sağ şerit ancak bu araçlar bitince yani bu konvoya benzer araç grubu bittikten sonra rahatlıyor. bana düşen seçenekler şunlar:
1. selektör yapan araç kadar hızlanmak ve bir nevi yarışmak
2. aynı süratle seyre devam edip sağ şeritteki araçları geçince sağa geçmek
3. sağ şeride geçip kazık bir fren yaparak selektör yapan aracı rahatlatmak
4. hızlı bir şekilde sağ şeride geçip yine çok hızlı bir şekilde önümdeki araca çarpmadan sol şeride tekrar geçmek--tabi sol arkadan gelebilecek diğer araçlara tehlike yaratmak kaçınılmaz bu durumda

siz olsanız hangisini seçersiniz?
ben genelde 2nci hareket tarzını seçiyorum ve arkamdaki araçla sinir harbine giriyorum. buna benzer olaylar ile sık sık karsılasıyorum. sizce de arkadaki araç şoförü gibi şoförler trafik canavarı mı?

Sol serit hızlanma ve geçiş şerididir.
Eger dediğiniz gibi arkanızdan sizden 30 km daha hızlı bir arac gelıyorsa sağ sınyalınızı yakıp nıyetınızın ona yolvermek oldugunu hissettirin biraz daha yardımcı olacak sıze

Gidip, Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu Dünya'da hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.

1047 Mesaj
4 Mayıs 2013; 17:19:29 

Bana aynısı oldu, opel corsa 1.2 motor araba vardı bende, otobus orta şeritte, sağ şeritte de konvoy halinde tır var. Hafif eğim var yolda yukarı dogru cıkıyoruz. Baktım kimse yok arkada cıktım sollamaya neyse ortasına kadar geldim otobusun hızım 120 falan arabada 5 kısıyız 75 bg araba zaten. Bir anda arkamda bir x5 belirdi korna falan calıyor sellektor yapıyor. Önce dedim hızlanayım, basıyorum gitmiyor araba. Hani korna falan calmasa beklese 5 sn sonra falan gececem otobusu verecem yol. Goruyor birde otobusu nereye cekileyim yani solda bariyer sagda otobus var otobuscu de cekilemez en sag serit alabildigine tır olmus hafif egimde dizilmisler arka arkaya. Sürekli korna sellektör olacak gibi degil sinirlendim çektim ayagımı gazdan otobusle aynı hıza dusurdum arabayı öyle gidiyoruz arkamda hala sellektor yapıyor. Baya bi gittik öyle kafayı yedi arkada sonra düze çıktık otobus saga geçti bastı gitti sagımdan ben saga geçemeden.

3013 Mesaj
4 Mayıs 2013; 17:29:50 

Bir ev inşa etmek, içini sevgiyle döşemek, Dünya'ya mükemmel harmoniyi öğretmek isterdim

Araba kullanmak metrik bir iş. Yüksek süratte araba kullanmak şakası olmayan metrik bir iş. Bu konu ayda bir açılır, ölçüler, ölçek, mesafeler, birimler verilmediği için de hep absürd bir idealizme saplanır.

İstnbul'da 35 km yolu 5 saatte gittiğimi bilirim. Besbelli bir şey: memleketin yolları yetmiyor. Bir kaç otoyol var, bazı eşref zamanlarında serbest. O da tabelası eksik, her virajda başka kamber. Mili yakıtımız LPG, milli motor hacmimiz 1,3 lt, nationale à la norme de luxe ise 1,6 lt. İyi niyetli arkadaşlarımız da kimsenin bir başkasının hızını kesmeye hakkı yok diyorlar.

Tabii, tabii... Katılıyorum. Yok. Kimmiş onlar... bir teknikçi gibi poz vermeye hakkı olanlara cetvelle konuşmasını öğretmeyenler. Görün bakın, ne yaparız biz onları.

Evin bahçesinde elma ağaçları, bal arıları ve kar beyaz güvercinler yetiştirmek isterdim.

Kendinize iyi bakın :)

3795 Mesaj
4 Mayıs 2013; 17:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Pekı sol şerıtten uygun hızda gıderken ortadakı aracın arkasına geçıp sellektor mu yapıyorsunuz bunu merak ettım. Bence soldan devam edıp geçıyorsunuzdur. Pekı ne gıbı bı durumda sellektor yapıyorsunuz ? Sol ve orta şerıt dolu ıse gene sol şerıttekıni uyarmanız gerekır. Bu durumda gene orta şerıttekıyle işiniz kalmıyor

Sol şeritte gitmiyorum ki mecbur olmadıkça. Aslında Sol ve orta dolu ise soldakini uyarmanız gerekir demişsiniz bende öyle yapıyorum ama burada suç yine orta şeritteki adamda. Çünkü sağ şerit boş ise ve kullanmıyorsa solu kullanan onu geçmek için sola geçmiştir. Eğer Ortadaki sağdan gitseydi soldaki de ortadan giderdi böylece kimseye selektör yakmak gerekmezdi.

Gel gelelim benim selektör kullandığım durumlara. Ben korna kullanmam biri önüme falan atlamadıysa. Yolda yaya geçidi yoksa ve yaya karşıdan karşıya geçecekse ona selektör yaparım ki varlığımı fark etsin. Bazen insanlar dalgın olabiliyor. Uzun yolda yukarıda bahsettiğim orta ve sol şerit durumlarında yakarım ama deli gibi değil. Sollama yaptığı için sol şeridi kullanıyorsa ona kolay kolay yakmam. Ama boş boş sol şeritte takılıyorsa bir iki kere yakar olmadı sağlarım.

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 Ford EXPLORER 4.0V6 Fully Loaded(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(O şimdi çok uzaklarda...)
Uygun fiyatlı Steam oyunları için.... https://www.g2a.com/r/ihakan
İstanbul Technical University/Southern Illinois University Edwardsville-Industrial Engineering

3568 Mesaj
4 Mayıs 2013; 17:49:44 

sürekli sol şeridi işgal etmek doğru değil. hızın sürekli 120 veya üzeri olacaksa eyvallah ama 90-100 takılacaksan orta şerit var. geç orta şeride ne senin canın sıkılsın nede başkasının.

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

1820 Mesaj
4 Mayıs 2013; 17:49:59 

Orta şeritteki aracı sollamak için en soldan gidiyorum. Hızım da düşük değil. Arkadan gelenler arasında efendi gibi bekleyen de oluyor, sollama yaptığımı gördüğü halde selektör yapan da. Anasının karnında 9 ay nasıl beklemiş hayret ?

Intel Core i5 3570K | Thermaltake Contac 21 | 2x4 GB Corsair Vengeance DDR3 1600 | MSI P67A-G45 | 128 GB Memoright Maximum | 3 GB Sapphire HD 7950
23" HP Pavilion 23xi | Avermedia AverTV DVB-S Pro | 22X LG GH22NS50 | Creative SB X-Fi Titanium | Creative Inspire T6060 | Monster Beats Solo by Dr. Dre
Microsoft LifeCam HD-3000 | Raidmax Titanium | Akasa AK-ICR-14 | High Power HPC-750-B12S | APC Back-UPS 650 | Airties RT-205 | Asus USB-N10 | Trust BT-2420p
HP LaserJet Pro P1102 | Microsoft Multimedia Keyboard | Microsoft Sidewinder X3 | SteelSeries Qck mini | Sony Cybershot DSC-H3 | Sony Xperia SL
2011 Renault Laguna 1.5 dCi Executive

1632 Mesaj
4 Mayıs 2013; 18:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Sol şeritte gitmiyorum ki mecbur olmadıkça. Aslında Sol ve orta dolu ise soldakini uyarmanız gerekir demişsiniz bende öyle yapıyorum ama burada suç yine orta şeritteki adamda. Çünkü sağ şerit boş ise ve kullanmıyorsa solu kullanan onu geçmek için sola geçmiştir. Eğer Ortadaki sağdan gitseydi soldaki de ortadan giderdi böylece kimseye selektör yakmak gerekmezdi.

Gel gelelim benim selektör kullandığım durumlara. Ben korna kullanmam biri önüme falan atlamadıysa. Yolda yaya geçidi yoksa ve yaya karşıdan karşıya geçecekse ona selektör yaparım ki varlığımı fark etsin. Bazen insanlar dalgın olabiliyor. Uzun yolda yukarıda bahsettiğim orta ve sol şerit durumlarında yakarım ama deli gibi değil. Sollama yaptığı için sol şeridi kullanıyorsa ona kolay kolay yakmam. Ama boş boş sol şeritte takılıyorsa bir iki kere yakar olmadı sağlarım.

tamamdır

649 Mesaj
4 Mayıs 2013; 19:30:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Ek olarak, ısrarla solda kalanlar nedeni ile arkadan gelip yolu alamayan kişilerin sağından geçme olayı trafiğe çok daha büyük zarar veriyor. Solu gasp ettiğiniz sürece kendinizi daha fazla riske atmış oluyorsunuz.

Evet sizede katılıyorum soldan hızla geliyoruz öndeki araç yol vermiyor mecburen sollayacağız yapacka birşey yok siz hiçmi sollamadınız

Citroën C4 Sedan 1.6 HDI 110 HP
Önce gönlün kayar,Sonra hayatın..!

790 Mesaj
4 Mayıs 2013; 19:45:59 

quote:

Orijinalden alıntı: uysall07

Gucun yetiyosa ez, bahsettigin her neyse, seni kimse tutmuyor. Kurallar senin icin bir bahane, yaptirimini goze alamiyorsan. Ben hız limitine uymak zorunda degilim, bunu hickimsenin engellemeye hakki yok. ceza gelirse de oderim. Polis bile karismiyor, sen hic solundan 140la 180le gitti diye peşine düşen polis gördün mü? zaten oyle bir hakki da yok. ceza bile yazamaz.

Cebi biraz para gorenin cezasi neyse oderiz diyerek kendini yollarin hakimi sandigi ulkenin adi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

olric

53 Mesaj
4 Mayıs 2013; 20:21:51 

Cezalar daha katı ve acımasız olmalı trafikte ama devlet babanın pek umrunda değil tabi.

3469 Mesaj
4 Mayıs 2013; 20:56:49 

İstanbul TEM'de bu olay çok oluyor. Adam 8090- la kapamış sol şerifi selektör çakıyorum yook bana mısın demiyor mecbur sağından geçip gidiyorum. Farlar zaten otomatikte geldiğim zaman oradan da fark etmesi gerek selektöre gerek olmadan ama herif sığır.

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI

4065 Mesaj
4 Mayıs 2013; 21:55:11 

quote:

Orijinalden alıntı: DouKaN_38

Evet sizede katılıyorum soldan hızla geliyoruz öndeki araç yol vermiyor mecburen sollayacağız yapacka birşey yok siz hiçmi sollamadınız

Ben solluyorum, sağından da geçiyorum ama işte bunlara sebep solu ısrarla bırakmayan tipler.

2931 Mesaj
4 Mayıs 2013; 22:12:14 

bazıları inat yapıyor sol şeridi terk etmekte. fırsatını bulup sağından geçince cezasını kesiyorum. önce sağından güzelce sıkıştırıp. önüne geçincede freni dayadımmı adamın
feleği şaşıyor. genel profil çok fazla trafiğe çıkmamış, istanbul yazılı olmayan trafik kurallarını bilmeyen tipler oluyor. yoksa ticari araçlar vs. gayet akıcı bir sürüş
sağlayabiliyorlar...

649 Mesaj
4 Mayıs 2013; 22:22:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Ben solluyorum, sağından da geçiyorum ama işte bunlara sebep solu ısrarla bırakmayan tipler.

+1

Citroën C4 Sedan 1.6 HDI 110 HP
Önce gönlün kayar,Sonra hayatın..!

20 Mesaj
4 Mayıs 2013; 23:23:16 

quote:

sizce arkadan her selektör yapan sürücüye tereddütsüz yol verilmeli mi? yollar selektör yapanların babasının malı mı? selektör yapınca öndeki mutlaka ve anında çekilecek diye bir kural var mı? eğer yoksa bu hanzolara bunu kim öğretiyor?
adam sol şeritten gidiyor, önüne birisi geçerse sellektör yapıyor, öndeki çekilmezse de üstüste ve sabırsızca selektör yakmaya, korna çalmaya devam ediyor. sanırsın ki yol ve sol şerit onun tapulu malı. istediği gibi kullanır. neden ayagını azıcık gaz pedalınan çekmeyi tercih etmiyor?
bu konuda bana katılmayan arkadaşların da olduğundan eminim. çünkü bence bu sapkın hareket toplumda çok yaygın. hemen bir örnekle izah edeyim. örneğin şehirlerarası bir yolda sol şeritten 110 km hızla gidiyorum. arkamdan bir araç 130 km hızla geliyor. ben sağa geçmek istiyorum ama sağ şerit yaklaşık 70-80km hızla giden ve aralarında yaklaşık 30-40m mesafe bulunan araçlarla dolu. sağ şerit ancak bu araçlar bitince yani bu konvoya benzer araç grubu bittikten sonra rahatlıyor. bana düşen seçenekler şunlar:
4. hızlı bir şekilde sağ şeride geçip yine çok hızlı bir şekilde önümdeki araca çarpmadan sol şeride tekrar geçmek--tabi sol arkadan gelebilecek diğer araçlara tehlike yaratmak kaçınılmaz bu durumda

ben genelde 2nci hareket tarzını seçiyorum ve arkamdaki araçla sinir harbine giriyorum. buna benzer olaylar ile sık sık karsılasıyorum. sizce de arkadaki araç şoförü gibi şoförler trafik canavarı mı?

Siz haklısınız bu olayda. Zaten buradaki cevaplardan anlamışsınızdır, adamlar diyor ki hız limitinin üstünde gelse bile gelen yol vereceksiniz,o uymak zorunda değilmiş hız limitine o zaman siz de durumuznuz uygun değilse yol vermek zorunda değilsiniz. Siz o panikle kaza yapsanız acaba arkadan gelen durup size yardımıcı olur mu ya da Allah göstermesin sizi hastaneye yetiştirir mi? O yüzden siz fazla takılmayın, doğrusu sizin yaptığınız yani normal limitler dahilinde bir hızda iseniz, çok düşük falan değilse hızınız arkadakinin keyfi bozulmasın diye sıkıntıya girmenize gerek yok, yani siz gireceğinize o girsin kural dışı geliyorsa.

Bir de bunun büyük ölçüde sebebi ekonomik adam istiyor ki 140-150 sabit hızla ilerlesin, az yaksın vs zaten bunu yazan da olmuş burada, yani diyor ki ben az yakmak istiyorum sen bana uyacaksın, ben kural dinlemem polis, görene kadar böyle giderim radar vs görürsem yavaşlarım sonra yine böyle. Yani ben az yakıyım sen çok yak diyor, akıllı ya. Bana kalırsa bu tip kullananların %99'un dan çoğu aceleleri olduğu için değil rahatarına düşkün olduğundan ve ekonomik sebeplerle böyle kullanıyor. Bir yerde sıraya doğru ilerlerken birinin sizi itip önünüze geçmesi gibi yani bir nevi zor kullanımı.

20 Mesaj
4 Mayıs 2013; 23:30:06 

Aslında vicdansız biri olsan yapılacak şey şu arka camın içine 2 güçlü sis farı takacaksın, artık aşırıya kaçan boyutta bir durum söz konusuysa şöyle arkaya doğru iki selektör de sen yapıcan, o gece karanlığında tavşan gibi şuurunu kaybedecek bir süre, de kaza yapar sonra vicdan azabını yine sen çekersin.

Açıkçası ben nefret ederim bu tiplerden, peşinden sen de hızlansan bakarsın ki 150 yi falan geçmiyor yani bir acelesi yok sana yol vermeye acele de etmez yani bi kendisi var, o da sadece araba kulanırken arabadan inince, yolda yürüyüşüne baksana sanki hiç o adam değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLEK5U5 -- 4 Mayıs 2013; 23:40:52 >

2590 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ITALIAN CAR'S
5 Mayıs 2013; 17:50:15 

Su sol şeriti işgal etmeyin yeter bıktım yeter be. Hızını 100 yapan sol şerite örüyo duvarı.Sellektör yapıncada vay öyle vay böyle. Çoğu zaman görüyorum böyle gerizekalılar yüzünden sağ şerit sol şeritten daha hızlı akıyor. Ben 130 basıyorsam 110 ile giden araç ordan çıkacak. Eğer baskası 150 ile geliyosa benim ya gaza basmam yada sağ tarafa geçmem gerek. Bu kural böyledir sol şerit işgal edilmemelidir. Vede şu hafif rampalarda trafiğin akışı 30 kmh kadar yavaşlıyor .Piyasada 75 Hp altı araç yok ve her araç (Şahin Dahil) Gaza basınca orda hızını koruyacak kapasitede. Şu gaz pedalına basın. Teknoloji ilerledikçe beyinler küçülüyor gaza basacak beyin yok. Yokuş çıkarkende zırt pırt freni yoklamayın yavaş gitmek isteyen için sağ şerit var orda ne Halt yersen ye.

Ve Edit: Geçenlerde acil sayılabilcek bi nedenden hastaneye gidebileceğim kadar hızlı gitmem gerekti. E-5 te rahat 15 dk içinde 500 sellektör yapmışımdır ve korna yandı. Ama %50 sini sol şeritten çıkaramadım ve mecburen o hızlarda makas.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErhanDemir -- 5 Mayıs 2013; 17:54:25 >

|http://i.imgur.com/TlZmVak.gif[/image]

297 Mesaj
5 Mayıs 2013; 18:34:57 

quote:

açıkçası bende trafikte sizin gibi araç kullananlara sinir oluyorum sol şerit sanki kendi tapulu malıymış gibi aheste aheste gidiyor. selektör korna istifini bozmadan devam ediyor. sol şerit sadece sollama amaçlı yada hızlı gittiğinizde sürekli işgal edilebilir.

Acil bi işim olabilir, bir yere yetişmem gerekebilir, yada canım hız yapmak istiyor olabilir. piyasadaki araçlarla bile 110 km/h hızın üstünü çok rahat görüyorlar ve sınır budur diyip diğer sürücüleride peşinizden bu hızla sürüklemek afedersiniz ama kulaklarınızı cınlatmaktan başka bir işe yaramaz.

Ben her zaman arkamdan benden süratli gelen araça yol veririm vermek zorundayım. Eğer bende aşırı hızlı ilerliyorsam (140km/h üstü) o zaman beklemesini isteyebilirim. Zaten trafikte bu nedenlerden sinir küpü oluyoruz trafik akmıyor vs vs.

1258 Mesaj
5 Mayıs 2013; 20:16:12 

sol şeridi tıkamayın; sağ şerit 70 le akıyor sen 110 ile soldan gidiyorsun bir zahmet sollamınızı yapıp sağ şeride geçin kimsenin size tampon dayamasına izin vermeyin. Sol şeritten basarak gidiyorsam kısa farlarım açık giderim, Mutlaka 100 metre kala uzun farları ben geliyorum bak anlamında 1-2 defa sellektör yaparım zaten şehirler arası yollarda çoğu zaman milletimiz daha gelmeden yolu veriyor bende aynı şekilde 180 le de gidiyor olsam arkadan birisi uzunları açarsa geçerim sağa bırakırım geçsin kimsenin hız sınırına uymasını sağlamak benim görevim değil, Ha özellikle konu sahibinin bahsettiği durum Adana otobanında oluyor sağda ve ortada kamyonlar oluyor soldan 100-120 ile gidiyorsun arkadan birisi sellektör yakarsa basıyorum gaza allah ne verdiyse çünkü adana bölgesinde hep aynı şekilde devam ediyor yol 90 ile gideceksen ortada kalırsın yok sollayacaksan başkasına engel olmanın mantığı yok. Sürekli 120 ile gitmek için çok şerit değiştirmek gerektiği için 150-160 allah ne verdiyse basıp gidiyorum buna rağmen sellektör yapan pek olmuyor. Ha sellektör yapmama rağmen yol vermeyenlere kıl oluyorum özellikle otobüsler sola geçmişse yol vermiyor şehirler arası yolda o zaman sağlayarak geçiyorum arkada bekleyende bekliyor çünkü adamlar sellektöre duyarsız(yani geçmek isteyen ne kadar benim gibi kurallara uymak istesede mecburen sağlamak zorunda kalıyor). Valla arabamı yenilediğim zaman ayarsız xenon taktırıcam bu tipler yüzünden xenonu dayadımı yiyorsa kaçmasın

Tacize Artık Yeter!, Facebook sayfasını beğenmek için tıklayın bir omuzda siz verin; https://www.facebook.com/pages/Tacize-YETER/249330295265916

79 Mesaj
5 Mayıs 2013; 20:50:14 

vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 5 Mayıs 2013; 20:54:47 >

10704 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Sırp Çetnik
5 Mayıs 2013; 21:29:21 

quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

0

bu yolda gün batımında 60 ile gidiyorum ,70 sınır ki radar var her yerinde polis affetmiyor.
En sağ şeritten gitmeme rağmen adam sellektör çakıyor, be adi herif nereye kaçayım, orta şerit boş , yok illa benim keyfimi bozacak köpek.

Keyfinizi niye bozuyorsunuz ki, ben hiç bakmıyorum bile selektör sonrası müziğimin keyfiyle salınıyorum yolda, arkada isterse delirsin isterse sol şeride geçer gider.

604 Mesaj
5 Mayıs 2013; 22:29:09 

Bide sağa dönceklerin en soldan bir anda direksiyonu kırmaları .

Ayrıca konu açan arkadaşa hakvermiyorum . Sol şerit normal bir şerit değil . Ehliyet alırken bile öğretiyorlar. Seyir halinde sürekli sol şeridi işgal etmeyin vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buqra_ -- 5 Mayıs 2013; 22:31:27 >

662 Mesaj
5 Mayıs 2013; 23:35:31 

Sol şerite geçtiysen basıcaksın tempoya ayak uyduruacaksın yada başka şeritlere geçeceksin şehirlerarası yolda bence vermek zorundasın! Örn:Ben otobanda sola geçtim mi 140-160 civarı giderim yol isteyenede paşa paşa veririm gerekirse ortadan yada sagdan giderim.
Şeritler geniş oldugu için diger tarafa yakınlaşarak araç geçmesine izin verebilirsiniz. Ama orda tecrübe biraz

1122 Mesaj
5 Mayıs 2013; 23:42:12 

Sol şeritteki araç haddinden fazla yavaş gidiyorsa önce biraz yaklaşırım bir iki dakika öyle giderim baktım tınlamıyor. Bir kere selektör yaparım baktım hiç hareket yok 30 saniye sonra bir daha selektör yaparım adamın hala hiç bir sağa geçme niyeti yoksa bi kaç kere daha selektör yaparım hala hareket yoksa yolun durumu ve o anki psikolojime göre sakinsem sağından geçerim gerginsem kıçına yapışır uzunları yakar çekilene kadar öyle giderim. Tabi bu yaptığım kitaplarda yazan trafik kurallarına aykırı ama kimse bana sanki bütün kurallara uyuluyormuş da sadece bu kurala uyulmuyormuş gibi davranmasın.

Ayrıca gerçekten dalgın insanlar da var adam solda ama solda oluğunun kaçla gittiğini farkında değil adama 1 kez selektör yaptığın anda ya sağa sinyal veriyor ya da gaza basıyor. Bi de bazı zeka patlaması yaşamış arkadaşlar var adama selektör yapıyosun zaten 90 la gittiği sol şeritte üstüne bir de fren yapıyor. E be zekasız sen gidiyorsun 90 la ben arkadan geliyorum 130 la selektör yaptım diye otobanın ortasında frene asılıyorsun. Yavaşlayamasam sağından geçemesem ikimiz de ölücez kime neyin dersini verdiğini sanıyorsun. Hazımsızlığın lüzumu yok. Geçmek isteyene yol verin geçsinler. Size ne

F20 SPORTLİNE

662 Mesaj
6 Mayıs 2013; 0:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: tunerrus

Sol şeritteki araç haddinden fazla yavaş gidiyorsa önce biraz yaklaşırım bir iki dakika öyle giderim baktım tınlamıyor. Bir kere selektör yaparım baktım hiç hareket yok 30 saniye sonra bir daha selektör yaparım adamın hala hiç bir sağa geçme niyeti yoksa bi kaç kere daha selektör yaparım hala hareket yoksa yolun durumu ve o anki psikolojime göre sakinsem sağından geçerim gerginsem kıçına yapışır uzunları yakar çekilene kadar öyle giderim. Tabi bu yaptığım kitaplarda yazan trafik kurallarına aykırı ama kimse bana sanki bütün kurallara uyuluyormuş da sadece bu kurala uyulmuyormuş gibi davranmasın.

Ayrıca gerçekten dalgın insanlar da var adam solda ama solda oluğunun kaçla gittiğini farkında değil adama 1 kez selektör yaptığın anda ya sağa sinyal veriyor ya da gaza basıyor. Bi de bazı zeka patlaması yaşamış arkadaşlar var adama selektör yapıyosun zaten 90 la gittiği sol şeritte üstüne bir de fren yapıyor. E be zekasız sen gidiyorsun 90 la ben arkadan geliyorum 130 la selektör yaptım diye otobanın ortasında frene asılıyorsun. Yavaşlayamasam sağından geçemesem ikimiz de ölücez kime neyin dersini verdiğini sanıyorsun. Hazımsızlığın lüzumu yok. Geçmek isteyene yol verin geçsinler. Size ne

+1905

3568 Mesaj
6 Mayıs 2013; 0:21:45 

quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

0

aynısının çok benzeri bir olayda dikiz aynasını başka yöne çevirmiştim hemen anlamıştı

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

3386 Mesaj
6 Mayıs 2013; 3:31:42 

sol şeridi hız limitinde sürüp tıkayan da; ben 180 le gidiyorum, gideceğim yere kadar sol şeritte gazlarım mantığında olan da haksızdır.

Bir fanboydan alıntı: "Bence bu olay Playstation markasının da bitişini simgeliyor. Bu olayla birlikte Playstation da Dreamcast gibi tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır. Microsoft ve Nintendo, Sony'yi piyasadan silerler diye düşünüyorum."

409 Mesaj
6 Mayıs 2013; 11:00:47 

avrupadan amerikadan bahseden arkadaşlara söylüyorum. amerikada değil ama avrupada araç kullandım. ne bir korna işittim, ne de selektör yakıldı. orada kimse kendi zevki için, kendi yakıt tasarrufu için, kendi zamanı için, çılgınca selektör yaparak öndekinin zamanına, yakıtına, huzuruna, hatta hayatına bu denli göz dikmiyor.
sol şeridi tıkayanlara karşıyım. hala konuyu okumadan yazıyor arkadaşlar. adam apaçi bildiğin. 3-5 sn bekleyecek. sağ şerit dolu. kör müsün hala ne selektör yapıyorsun? sinyal veriyoruz, hızlanıyoruz adam hala selektör yapıyor toplasan 4-5 saniye.
bazen aynısını dönüp adama yapıyorum yapısıyorum arkasına adamın 150-160 ile basıyorum ben de selektörü. ama bakıyorum o da girmek istemiyo sağ şeritteki 70 ile giden adamlarının arasına.
kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapmayacaksın. olay bu kadar basit. insanımızda birbirine saygı maalesef yetersiz.
ben de selektör yaptım yerine göre ama sollayan adama, sağ şerit doluyken de o kadar sık selektör yapılmaz.
bazıları selektörü tv kumandası gibi zannediyor. düğmeye bas (selektör yap), kanal anında değişsin (önündeki araç buharlaşssın).
ayrıca yollarımızın hepsi 3 şeritli değil. ben 2 şeritli yolda yaşadığım olaydan bahsetmiştim.

409 Mesaj
6 Mayıs 2013; 11:19:59 

Dünyada meydana gelen trafik kazası kaynaklı ölümlerin yarısı, 10 ülkede meydana geliyor. Bu 10 ülkenin arasında Türkiye de var. Toplam ölümlerin yüzde 48'inden sorumlu diğer ülkeler ise Brezilya, Kamboçya, Çin, Mısır, Hindistan, Kenya, Meksika, Rusya ve Vietnam. Türkiye'nin bu ülkeler arasında ne işi var.

HER YIL 10 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBEDİYOR
Son yıllarda Türkiye'de karayollarının hızla iyileşmesine, uluslararası standartlara ulaşılmasına rağmen, trafik kazalarında her yıl yaklaşık 10 bin insan hayatını kaybediyor. Yaklaşık 200 bin insan yaralanıyor.
Kazaların nedeni ise emniyet kemeri kullanım alışkanlığının azlığı ve aşırı hız. Yani trafik kazası kayıpları, önemli ölçüde hatalı insan davranışlarına bağlı. Trafik kazalarının önüne geçilmesinin önündeki en büyük neden, bu sorunun ne kadar büyük ve ciddi olduğunun henüz farkına varılmaması.

kaynak:
http://www.sabah.com.tr...da-ilk-10-ulke-arasinda

biz hala gaz pedalına ne kadar çok basarsak o kadar erkek olduğumuzu düşünüyoruz.

2881 Mesaj
6 Mayıs 2013; 11:32:42 

Devamlı soldan gitmek hata ancak; devamlı soldan yüksek hızla gitmek de hata

Maşallah soldan hız sınırını aşarak giden herkesin hastası var, doğuma yetişiyor vs...

Eğer bir kurbağayı sıcak suya atarsanız hemen zıplar ve kaçar. Ama soğuk su dolu bir kaba koyarsanız ve yavaş yavaş suyu ısıtırsanız, su kaynayana kadar kurbağa çoktan ölmüş olur. Modern toplumlarda da, sıcak su içerisindeki kurbağa gibi benzer bir tepki verilir. Bir şeyi yavaşça değiştirirseniz çoğu kimse bunu farketmez. Örneğin toplumlarda denetim mekanizmaları gittikçe çoğalıyor. Bu aslında hiç de iyi bir gelişme değil. Çünkü kişi kendini gözetlenmiş hissettiğinde, gözetlenmeyen birine göre daha farklı davranır. Anonim olmadığı sürece, haklarını kullanmakta kendilerini özgür hissedemedikleri için bu haklarını kullanamamaktadırlar. Böylece fikir özgürlüğü büyük ölçüde engellenmiş olur. Bu düşünce özgürlüğü için de geçerlidir. Göze batmamak için insanlar giderek kurallara uymaya başlarlar. Böyle bir durumda toplumlarda kendine özgü farklı düşünenlerin sayısı günden güne azalır. Bu tür tek tip toplumlar kendini zihnen veya sosyal olarak yenileyemez. Hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük artarken, aynı zamanda toplumun yaratıcılık, yenilenme, ilerleme olanakları engellenmiş olur. Bu yüzden arada bir termometreye bakıp, suyumuz ne kadar ısınmış görmemiz lazım!!!

5007 Mesaj
6 Mayıs 2013; 12:02:15 

bazı geri zekalılar da ben sağda yavaş giden aracı sollarken sellektör yapıyor. amacın ne ben kamyon arkasından gideyim senin geçmeni bekleyeyim sonramı geçeyim.
imkan olsa trafikten yok etmek istiyorum bu tipleri. ulan bu kadar mı beyinsizsin bu kadar mı !!!

PHILIPS 55PFL8007K - TOSHIBA 47Z3030 - SONY STR-DH730 - SONY PS-LX300 - SONY SS-FCR6000 - SONY SA-W2500
SONY BDP-S790 - DUNE HD-301 - PS3 FAT 250GB - EPSON TW6000W
MSI GT70 ONE - ASUS S551LB-CJ096H - ASUS EEEPAD 16GB - IPAD AIR 16GB
IPHONE 5 16GB - IPHONE 4S 16GB - NISSAN JUKE TEKNA CVT

1371 Mesaj
6 Mayıs 2013; 12:19:49 

İki türlü bakabiliriz olaya

Önündeki aracın tamponuna yapışmak sürekli sellektor korna suçtur.trafik güvenliğini tehlikeye atmak ve taciz gibi suçlar sınıfına girer

Diğer yandan solda 100 le gidenin 130 la gelene yol vermemesi de düşüncesizlik demektir

120 ile giderken 180 le taciz eden barzolarla çok muhatap olanlara önerim arkaya kamera taktırmaları olur, bu yüzden sağlam tazminat ödeyen biliyorum

nice adam gördüm üstünde elbise yok,nice elbise gördüm içinde adam yok.

1978 Mesaj
6 Mayıs 2013; 13:47:02 

cahillik

31 Mesaj
6 Mayıs 2013; 13:47:09 

Arkandan sellektor yapan arac gökten inmiyor ki sürekli aynana bakarsan daha o arac arkana yapışmadan farkına varırsın sellektor yapılmadan da çekilmiş olursun. Adam 70 km hızla çıkıyor sol seride ne aynaya bakıyor ne sellektoru görüyor insani deli ediyor ondan sonra

4861 Mesaj
6 Mayıs 2013; 14:10:23 

quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

İki türlü bakabiliriz olaya

Önündeki aracın tamponuna yapışmak sürekli sellektor korna suçtur.trafik güvenliğini tehlikeye atmak ve taciz gibi suçlar sınıfına girer

Diğer yandan solda 100 le gidenin 130 la gelene yol vermemesi de düşüncesizlik demektir

120 ile giderken 180 le taciz eden barzolarla çok muhatap olanlara önerim arkaya kamera taktırmaları olur, bu yüzden sağlam tazminat ödeyen biliyorum

Birinin ki suc da neden digerinin ki suc degil de dusuncesizlik. Digerinin ki de suc o zaman.

1371 Mesaj
6 Mayıs 2013; 23:45:21 

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Birinin ki suc da neden digerinin ki suc degil de dusuncesizlik. Digerinin ki de suc o zaman.

-Araba ne
-Trafik ne
-İnsan ne
-Toplum ne
-hayat ne
Bilmeden yaşayan bir millete (kendimide ayırmıyorum) hangi kanunu yasayı yönetmeliği çıkarırsanız çıkarın bir işe fazla yaramaz.bataklık(cehalet) oldukça sinek(sorunlar) eksik olmuyor,keşke sizin sorununuz bir yönetmelikle çözülseydi :)

nice adam gördüm üstünde elbise yok,nice elbise gördüm içinde adam yok.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ocak 2014; 18:14:30 

Sellektör yapanlara asla yol vermemek en doğrusu arkadaşlar. Çünkü takip mesafesi kuralını ihlal ediyor bu elemanlar.

Mesela genelde çevreyolunda 70-100 arası giderim. Ve İstanbul'da trafik genelde akıcı olduğunda bu hızlarda akar.

Ama maganda zihniyetliler yarış yapmak için gelip dibine girip sellektör yapıyorlar. Bunlara asla prim vermeyin arkadaşlar.

Boşluk olunca geçmesi için yapılması gereken en doğru iş bu.

Zaten acelesi olan yada acil durumu olan 4'lüleri yakar, arada kornaya basarak ilerlemeye çelışır. Yoksa dibine girip seri sellektör yapmaz.

1875 Mesaj
23 Ocak 2014; 12:34:52 

ben de çok yaşıyorum. kızsak da elden bir şey gelmiyor. adamlar babalarını malı gibi sahiplenmişler. Ben sol şeridi asla tıkamam. önümdeki adamı sollamak için sol şeride geçerim. fakat arkadan son sürat gelen adam(!) ne kadar hızlı geliyorsa artık aynadan çok uzaklarda görünmesine rağmen bir anda selektör yaparak tepeme biner. aslında biraz beklese , saygılı olsa ,sollama bitince zaten sağa geçiyorum o da yoluna devam edecek. O yüzden hız limitlerinin ciddi olarak denetlenmesi lazım. bu yüzden de ortalama hız denetimlerini sonuna kadar desteklerim yaygınlaşması için de elimden ne geliyosa yaparım. başka türlü anlamayacaklar çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 23 Ocak 2014; 12:40:11 >

361 Mesaj
23 Ocak 2014; 14:05:48