Şimdi Ara

Asus VN247H 1ms 23.6' İnceleme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
732
Cevap
11
Favori
66.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitör ile HD filmlerim bir garip gözüküyor (adamın suratında bölgesel kızarıklıklar arka planda bulanıklaşma ışık efektlerinde gözü rahatsız eden gene bir bozulma)
    Ekran kartı Asus 7850 2BG
    Filimler eski samsung da daha iyiydi sanki önerebileceğiniz bir şey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslanware

Monitör ile HD filmlerim bir garip gözüküyor (adamın suratında bölgesel kızarıklıklar arka planda bulanıklaşma ışık efektlerinde gözü rahatsız eden gene bir bozulma)
    Ekran kartı Asus 7850 2BG
    Filimler eski samsung da daha iyiydi sanki önerebileceğiniz bir şey var mı?

Bi ayarları kurcaladınız mı, ben Samsung T240 efsanesinden geçtim memnunum da.

Kendi ayarlarım

MOD- MANZARA MODU

Parlaklık 50
    Kontroast 65
    Renk doygunlugu 47
    Renck sıcaklığı - Kullanıcı modu
    Cilt Tonu - Doğal
    Smart Wiev - Kapalı

Eco mode kapalı

REsim başlığında
    Netlik 30
    Trace Free 60
    Görüş Kontrolü - Tam
    ASCR - Açık

Netliği kesin kısmalısınız en çok o farkedecek, yoksa kımıl kımıl oluyor ekran "50" de iken

• Harpooner kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ayarlarınızı uyguladım.
    Masaüstü görüntüsünde gözle görülür bi düzelme oldu.
    Ama HD video memnuniyetsizliği hafif de olsa devam ediyor.
    Ama netlik ve diğer tavsiyelerinizi kaydettim tam küpelik bencede haklısınız.
    Tekrardan teşekkürler.
  • bu monitörü aldım gerçekten çok güzel
  • Hocam monitörün ayarlarını söylermisiniz sinema modu yaptım geçiçi olarak çok doygun gösteriyor ideal ayarlar nasıl?
    edit:çok özür diliyorum yukarda yazmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castiell07 -- 16 Kasım 2013; 17:17:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -HFG-

Hocam monitörün ayarlarını söylermisiniz sinema modu yaptım geçiçi olarak çok doygun gösteriyor ideal ayarlar nasıl?

Dostum, daha iyi ayar yaparsaniz haberimiz olsun simdilik en iyiisi.bu galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

quote:

Orijinalden alıntı: -HFG-

Hocam monitörün ayarlarını söylermisiniz sinema modu yaptım geçiçi olarak çok doygun gösteriyor ideal ayarlar nasıl?

Dostum, daha iyi ayar yaparsaniz haberimiz olsun simdilik en iyiisi.bu galiba.

Aynen bu güzel gibi daha iyisini bulursam söylerim
    netliği 30 yapmışınız 40 yaptım ben bu daha iyi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castiell07 -- 16 Kasım 2013; 19:35:17 >
  • 446 TL ye aldım cok cok çok memnunum herkeze tavsiye ederim.

• Arkadaşlar monitörü haftasonu aldım ancak aşağıdaki resimlerde de görülebileceği üzere ışık sızması var. Bu normal midir? Film izlerken çok gözüme takılıyor hem alttan hem üstten? Ölü pikselde olduğu gibi bu konuda da değişim yapılıyor mu?

Asus VN247H 1ms 23.6' İnceleme  Asus VN247H 1ms 23.6' İnceleme

• Selam,

Benim anasayfaya koyduğum ışık sızması testi gibi hemen hemen sizde de , değişim yeni aldıysanız yaparlarda diğerleride benzer sonuç verir diye düşünüyorum, hemen hemen her LED tv nin sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cikopelo

446 TL ye aldım cok cok çok memnunum herkeze tavsiye ederim.

Selam,
    cok iyi fiyata almissiniz gercekten, bi mahsuru yoksa nereden aldiginizi yazar misiniz..
    vatanda su an 596 tl meret..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight of Rose

quote:

Orijinalden alıntı: cikopelo

446 TL ye aldım cok cok çok memnunum herkeze tavsiye ederim.

Selam,
    cok iyi fiyata almissiniz gercekten, bi mahsuru yoksa nereden aldiginizi yazar misiniz..
    vatanda su an 596 tl meret..

Vatanda %25-30 indirimle alınıyor zaten 450-480 arasına
  • Eyvallah..
    Bende niyetliyim hayirlisiyla..
    Bu monitoru kullanipta memnun olmayan ya da bu monitorle ayni fiyat klasmaninda olupta daha iyi f/p oranina sahip bi monitor var mi arkadaslar onerebileceginiz ?
    vatan indirimi icin bi sure daha bekleyecegiz artik, su anda bisey yok/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight of Rose

Eyvallah..
    Bende niyetliyim hayirlisiyla..
    Bu monitoru kullanipta memnun olmayan ya da bu monitorle ayni fiyat klasmaninda olupta daha iyi f/p oranina sahip bi monitor var mi arkadaslar onerebileceginiz ?
    vatan indirimi icin bi sure daha bekleyecegiz artik, su anda bisey yok/

"BJK murat" var, AOC'nin bir modelini aldı, aynı para galiba, incelemeler sayfasında onun incelemesini de bulabilirsiniz.
  • Knight of Rose kullanıcısına yanıt
    Vatandan aldim ama yuzde 30 indirim de iken 1 -2 hafta evel aldim

• 450 TL ye vatandan aldım ama yazılarda çok sıkıntı var. saphire 4860 ekran kartında digital flat panel ölçeklendirmeyi %1e çektim tam ekran için. ayarları da arkadaşların belirttiği gibi hepsini denedim ama yazılarda hala flu luk var. Tavsiyesi olan. önceki monitorum 22" benq LCD idi. boyut büyüdüğü ve led olduğu için mi fark ediyor böyle. Ekrana bakasım da oyun oynayasımda kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fgungor

450 TL ye vatandan aldım ama yazılarda çok sıkıntı var. saphire 4860 ekran kartında digital flat panel ölçeklendirmeyi %1e çektim tam ekran için. ayarları da arkadaşların belirttiği gibi hepsini denedim ama yazılarda hala flu luk var. Tavsiyesi olan. önceki monitorum 22" benq LCD idi. boyut büyüdüğü ve led olduğu için mi fark ediyor böyle. Ekrana bakasım da oyun oynayasımda kalmadı.

Dostum netlik ayarı var, ilk aldığımda 50 idi kımıl kımıl geliyordu 30'a çektim ben azcık flulaştırdım yani, sizde ayarları kendi zevkinize göre yapın, sonuçta netlik ayarı diye birşey var.

Ayrıca 23,6" 22" az fark var arada boyuttan farketmez, led olduğundan daha parlak olur o kadar.

Sonuçta bu kadarcık büyüdü sizin ekran
    http://www.displaywars.com/22-inch-16x9-vs-23,6-inch-16x9

Ayrıca

22" 1920x1080 = 100.13 PPI değeri var
    23.6" 1920x1080 = 93.34 PPI değeri var azıcık düşüş var yani kalitede ister istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

quote:

Orijinalden alıntı: fgungor

450 TL ye vatandan aldım ama yazılarda çok sıkıntı var. saphire 4860 ekran kartında digital flat panel ölçeklendirmeyi %1e çektim tam ekran için. ayarları da arkadaşların belirttiği gibi hepsini denedim ama yazılarda hala flu luk var. Tavsiyesi olan. önceki monitorum 22" benq LCD idi. boyut büyüdüğü ve led olduğu için mi fark ediyor böyle. Ekrana bakasım da oyun oynayasımda kalmadı.

Dostum netlik ayarı var, ilk aldığımda 50 idi kımıl kımıl geliyordu 30'a çektim ben azcık flulaştırdım yani, sizde ayarları kendi zevkinize göre yapın, sonuçta netlik ayarı diye birşey var.

Ayrıca 23,6" 22" az fark var arada boyuttan farketmez, led olduğundan daha parlak olur o kadar.

Sonuçta bu kadarcık büyüdü sizin ekran
    http://www.displaywars.com/22-inch-16x9-vs-23,6-inch-16x9

Ayrıca

22" 1920x1080 = 100.13 PPI değeri var
    23.6" 1920x1080 = 93.34 PPI değeri var azıcık düşüş var yani kalitede ister istemez.

Hocam kafayı yiyecem. Netliği arttırıyorum azaltıyorum ama fluluk artıyor veya azalıyor ama tamamen bitmiyor. Ekran kartıyla ilgili bir ayar yapmam gerekiyor mu acaba? Oyun daki ayarlarım falan düzeldi 10 numara oldu ama metinlerdeki fluluk problemini çözemiyorum. Monitorde sıkıntı yok da ayar işini beceremedim galiba

• Kesinlikle bu cihazı istiyorum (:
  • Arkadaşlar Allah için bu monitör cidden bu kadar kötü bir monitör mü.. ? Kullanan arkadaşların neredeyse yarısı monitörü iade etmiş.. bi kısmı hala memnun değil.. ışık sızması olayı pek çok led monitörün ortak problemi sanırsam, yani bunu iade edip başka monitör alanlar yine aynı problemi yaşamışlar.. ee o halde sizin memnun olmadığınız konu nedir monitörde?
    Bende monitör bakıyorum ve vatanda şu an indirim var, 455 e düştü fiyatı ve cidden uygun sayılır..
    Buna alternatif olabilecek sanırım bir de Aoc un E2461FWH modeli var 485 e ama o modeldende genelde aynı şikayetler olmuş yani ölü piksel ve ışık sızması konularında..

İkisini de kullanan arkadaşlardan ya da hala bu monitörü kullanan kimse kaldıysa türkiye de, rica etsek bu monitörden memnun musunuz, sevmediğiniz ve sevdiğiniz özelliklerini yazabilir misiniz bi zahmet ?
    Şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.