Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 8.0 Kullanıcılar Kulübü ANA KONU (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.876
Cevap
30
Favori
124.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaanyilmaz

''Cihazınız modifiye edildi. Güncellemeler mevcut değil.'' diyor, sanırım root olduğu için. Ayrıca hakikaten kimsenin ilgisini çekmiyor sanırım artık. Halbuki performansı hala harika. Android telefona döneceğim, Turkcell ödemesini kapatacağım diye satışa koydum. Kimse izlemeye bile almadı. 850'den sırasıyla 800-770-750-700 ve en sonunda da 650'ye düştüm fiyatı, orijinal Samsung hdmi adaptörü bile vardı, kimse almadı :)

Gercekmi Kaan kardes. Bende cok temiz kullandigim daha 1 yıllık (Samsung Türkiye garantili) N5105 i tüm kutu içerigi,kutusu ve kilifi ile 700 TL ye satip , uzerine de ekleyip , TAB S almayı düşünüyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 8.0'in tüm numarası S-pen. Sırf bunun için tableti satın aldım.

Şayet S-pen'i kullanmasam; ipad mini, nexus 7 veya yeni sony z3 8 inç modele geçerdim.
  • Bu tablet günlük işlemler için harika ancak teknoloji gelişiyor note 8 de yavaş yavaş eskiyor. Şu tabletin keşke 3g olanını alsaydim bozulana kadar kullanirdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Gercekmi Kaan kardes. Bende cok temiz kullandigim daha 1 yıllık (Samsung Türkiye garantili) N5105 i tüm kutu içerigi,kutusu ve kilifi ile 700 TL ye satip , uzerine de ekleyip , TAB S almayı düşünüyordum.

Vallahi dostum, izlemeye alan bile olmadı, hatta iki haftaya yakın satışta bıraktım, toplamda 29 kisi falan gezmiş ki, beşi benimdir zaten :D Aynen benim de resmi garanti (Genpa), satılmadı. Telefoncumun dediğine göre: büyük ekran telefon alıp herkes tek cihaz takıldığından pek ilgi göstermiyormuş bunlara, şimdilerde de 900 TL civarı fiyatlara bulunabiliyor bu tablet, takasta bana önerdiği rakam 400 TL! Uzun yıllardır ahbabımdır, hani kazık atmışlığı yok, tableti satabileceğine bile inanmadı bence. Alışveriş şans işi, belki sana kısmet çıkar, satabilirsin 700'e, ben satamadım. Bence eskimedi de cihaz, hala güncel oyunları oynatıyor, kullanışlı vs. Sadece oyun oynayınca şarjını içiyor resmen. Sonuçta satmıyorum, ne yapayım, dursun kenarda.

• 4.4.2 guncelleme resmi olarak geldi...

• Ya benim N5105 var.
    Nereden satışa sunabilirim?

• Benim hala 4.1.2 güncel diyor allahın cezası tablet

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

4.4.2 guncelleme resmi olarak geldi...

Biraz önce baktığımda, en yeni güncellemeler zaten yüklendi diyor. şu anda 4.2.2 var.Turkcell'den alınma.

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Cihazdan güncelleme uyarısı geliyor ve güncellemeyi indiriyor, ancak güncelleme için cihazı yeniden başlattığından %25'de takılıp kalıyor ve güncellemiyor. Kies'ten bir defa denedim ondada güncelleme indikten sonra cihazı bulamıyor ve güncelleme yarıda kalıyor. Cihazı yeniden bağlayın falan dedi ama normalde şarj olurken çıkan simge üzerinde şarj olmuyor simgesi var artık nedense. Şimdi Kies'ten tekrar deniyorum, bakalım nasıl olacak?

Sizin sorununuz bence cihazınızın bölgesi ile alakalı, ülkemize bir çok ülkenin cihazı girdi ve bunlar farklı zamanlarda güncelleme alıyor. Bir de bendeki model N5110XXCMK1 olan model. Henüz Sammobile'da bu model ile ilgili bir firmware mevcut değil, olsaydı Odin üzerindende yapabilirdim güncellemeyi.

Bilen arkadaş var mı bilmiyorum ama N5110XXDNF1 güncellemesini Odin ile cihaza yapmakta bir sorun olur mu ya da 4.4.2 güncellemesi alan başka bir bölgenin FW'si benim cihazla sorunsuz olarak güncellenir mi diye sorayım?

Ekleme: Sonunda ikinci denememde Kies'ten başarı ile güncellemeyi yaptım, cihaz 4.4.2 versiyona yükseldi, tekrar format atıp artık uygulamaları falan kuracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 14 Eylül 2014; 20:00:20 >

• Tablete güncelleme var uyarısı geldiginde hemen kiese atlayacagım o zaman.

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Yalnız bende güncellemeden önce model kodu N5110XXCMK1 iken şimdi N5110XXDNF1'e dönüştü, bilginize...
  • quote:

Yalnız bende güncellemeden önce model kodu N5110XXCMK1 iken şimdi N5110XXDNF1'e dönüştü, bilginize...

N5110XX...1 noktali yerlerin güncelleme sonrası değişmesinin ne gibi sakıncası olur sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

quote:

N5110XX...1 noktali yerlerin güncelleme sonrası değişmesinin ne gibi sakıncası olur sizce?

Bence hic bir sakincasi yok, sonucta bu resmi guncelleme. Sanirim bolgeler arasindaki fark azaliyor. Cunku onceden her bolge icin farkli zamanlarda guncelleme geliyordu, artik bu bolge sayisi azaldigi icin her bolge acaba bana ne zaman guncelleme gelecek diye fazla beklemeyecek. Tabii artik ne guncelleme gelir bu tablete bilemem...

• Arkadaşlar elimde GT-N5100 var şuan 3G ile internete giremiyorum bunun bir ayarı felan mı var acaba? sürüm 4.4.2
    Sim kartı görüyor ayrıyetten akıllı telefonda kullandığım simkart yani bir sıkıntı yok kartta
  • Farklı bölgeye ait FW yüklendiği için garanti dışı işlem yapılır. İhtiyaç halinde servise gitmeden downgrade yapıp, Türkiye için çıkmış olan FW'yi yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: southparkturkey

Farklı bölgeye ait FW yüklendiği için garanti dışı işlem yapılır. İhtiyaç halinde servise gitmeden downgrade yapıp, Türkiye için çıkmış olan FW'yi yükleyin.

Hocam zaten tablet kendi guncelleme yapti, benim harici olarak yaptigim bir sey yok, sadece model ismi degisti CMKX1, DNFX1 oldu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: southparkturkey

Farklı bölgeye ait FW yüklendiği için garanti dışı işlem yapılır. İhtiyaç halinde servise gitmeden downgrade yapıp, Türkiye için çıkmış olan FW'yi yükleyin.

Hocam zaten tablet kendi guncelleme yapti, benim harici olarak yaptigim bir sey yok, sadece model ismi degisti CMKX1, DNFX1 oldu.

Odin'i görünce farklı bölgeye ait FW yüklendi diye düşündüm. Çünkü Sammobile'da Türkiye için 4.4.2 görünmüyor.
  • Biraz komik olacak ama benim 5110 wifi modelinin üretimi yerini nereden öğrenebilirim? Imei numarasi olsa içindeki kodlardan falan ogreniliyormus sanırım ama wifi olduğundan imei yok sanırım. Seri numarası vs var bir de jzo54k ile başlayan kod var. Nalet cihaz hala 4.1.2 güncel diyor heralde Afrika için yapılan model bendeki bu versiyon ile cihazı eskiteceğiz

• 4.4.2 herkese geldi mi acaba? Bende halen gözükmüyor. Normalde android kullanan birisi değilim, pdf görüntüleme ve not alma amaçlı el altında bu tablet vardı neredeyse kullanılmayan, ben de aldım kullanmaya başladım bir yıla yakındır. İşletim sistemiyle (uygulama marketi dışında) neredeyse hiç bir sorunum olmamasına, hatta iOS ten farklı olarak dosya yöneticisi kullanmaya imkan tanıdığı için aşırı rahat edip sevmeme rağmen sırf bu güncelleme işi nedeniyle bir daha herhangi bir android cihaz almamaya, inanılmaz zorunda kalır da alırsam da üzerine para bile verilse samsung almamaya karar verdim. Diğer ülkelerde yaşayanlar veya iOS kullananlar patır patır güncelleme alırken, segmentinde zamanının amiral gemisi olan bu tablete güncelleme geldi haberi duyunca eve koşup güncellemeleri denetle ye basıyoruz. Rezillik tek kelimeyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı

4.4.2 herkese geldi mi acaba? Bende halen gözükmüyor. Normalde android kullanan birisi değilim, pdf görüntüleme ve not alma amaçlı el altında bu tablet vardı neredeyse kullanılmayan, ben de aldım kullanmaya başladım bir yıla yakındır. İşletim sistemiyle (uygulama marketi dışında) neredeyse hiç bir sorunum olmamasına, hatta iOS ten farklı olarak dosya yöneticisi kullanmaya imkan tanıdığı için aşırı rahat edip sevmeme rağmen sırf bu güncelleme işi nedeniyle bir daha herhangi bir android cihaz almamaya, inanılmaz zorunda kalır da alırsam da üzerine para bile verilse samsung almamaya karar verdim. Diğer ülkelerde yaşayanlar veya iOS kullananlar patır patır güncelleme alırken, segmentinde zamanının amiral gemisi olan bu tablete güncelleme geldi haberi duyunca eve koşup güncellemeleri denetle ye basıyoruz. Rezillik tek kelimeyle.

Kesinlikle katılıyorum ki yazdığım son birkac yazı bununla alakalı. Iphone kullanıyorum inanılmaz memnunum ama su samsung denilen aptal firma bizi enayi yerine koyuyor ya cok zoruna gidiyor. Heralde yazdıklarımızı okuyup egleniyorlardir. Adi herifler baska bir ülkedeki versiyonu Türkce olarak yayınlanan bir yazılımın Türkiye'deki cihazlara gelmemesi kadar sacma bisey olamaz bunun altında art niyet ararım. Hala insanlar gidip samsungun telefon veya tabletini almak icin kendini yırtıyor ya bizde de var biraz...

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.