Şimdi Ara

AD-15 nokia ses adaptörü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
0
Favori
29.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bilgisi olan varsa bi yardım etsin ben AD-15 adaptör ararken AD-41 adaptör buldum bu çevirici sayesinde sesi alabiliyorum ancak tam verimli kullanamıyorum yapmam gereken bişi varmı? ya da yapabileceğim bişey bu player tuşları işlemiyo :(( e güzelini bulmuşken de değerlendirmek lazım...
     AD-15 nokia ses adaptörü

http://img123.imageshack.us/img123/7553/hs20pop5kk.jpg

• quote:

Orjinalden alıntı: clone88

buda yan sanayi. isimizi gorur gerci ya. acaba toptan getirip satisini mi yapsak. forumda da iyi gider hani.

AD-15 nokia ses adaptörü

getirirseniz bundan bidenede ben alıyım...

• quote:

Orjinalden alıntı: hayalmeyal

arkadaşlar bilgisi olan varsa bi yardım etsin ben AD-15 adaptör ararken AD-41 adaptör buldum bu çevirici sayesinde sesi alabiliyorum ancak tam verimli kullanamıyorum yapmam gereken bişi varmı? ya da yapabileceğim bişey bu player tuşları işlemiyo :(( e güzelini bulmuşken de değerlendirmek lazım...
     AD-15 nokia ses adaptörü

http://img123.imageshack.us/img123/7553/hs20pop5kk.jpg

benim anlamadigim, sesi nasil verimli alamiyorsun. bir kulakligami bagladin, bir hoparloremi. neye baglayipta verim alamdin yani.

bide tabiki uzerindeki tuslar islemez. cunku ad-41 adaptoru, kendi modeline ozel bir aparattir, ve senin kullandigin telefonla buyuk ihtimal, uyumsuzlugu vardir. yani telefonunu orjinal kulakliginda sadece ortada sarkidegistirme ve aramayi cevaplama tusu varsa, o telefona baka tus gorevi atayamassin.

ne kadara aldin peki bu parcayi. onu ogrenebilirmiyim.

• ebay e bakarsanız bunların hem stereo hem mono larının olduğunu görürsünüz.neyse eminseniz sorun yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgur_atli
    ebay e bakarsanız bunların hem stereo hem mono larının olduğunu görürsünüz.neyse eminseniz sorun yok

hocam sana bilimsel aciklamasini yaptik, stereo su mono sumu var bunun. bu bi donusturucu. mono olamaz her zaman icin sag ve sol olmak uzere baglanir ve stereo dur. tek fark eden telefonun cikisidir. onuda izah ettik girislerin anlamini verdik, orada. sari seritlerde sag ve sol olmak uzere iki tanedir diye.

ayrica konu bu degil ki, biz hele bi bulallim su aparati, alicaz insallah. bulan bi arkadas vardi, o da ceza yamis sanirim.
  • ben bu adaptörü bi arkadaşımdan aldım telini çaldırdı adaptörü bana verdi ses olarak gayet iyi bi sorun yok ancak bu tuşları kullanmak açısından verimsiz oldu bundan bahsediyorum sadece arama için açma kapama tuşu işe yarıyo diğerleri çalışmıyo sorun bunu nasıl kullanabilirim? acaba ara bi yuzılım veya buna uyumlu bi mp3 player yüklersem olurmu yardımcı olursan sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayalmeyal

ben bu adaptörü bi arkadaşımdan aldım telini çaldırdı adaptörü bana verdi ses olarak gayet iyi bi sorun yok ancak bu tuşları kullanmak açısından verimsiz oldu bundan bahsediyorum sadece arama için açma kapama tuşu işe yarıyo diğerleri çalışmıyo sorun bunu nasıl kullanabilirim? acaba ara bi yuzılım veya buna uyumlu bi mp3 player yüklersem olurmu yardımcı olursan sevinirim...

p.m attim..
  • quote:

arkadaslar bu tur genis girisli butun telefonlar stereo dur. telefonlarin hoparlorleri mono dur, mono ses verir, o ayri. ama bu girise sahip telefonlarin kulakliklari ister yan sanayi olsun, ister orjinal hic farketmez stereo ses verir. kaliteli kulaklikla kalitesizin arasindaki tek fark, bas ve tiz olayidir, bunun haricinde hic bir fark yoktur.

bizim aradigimiz bu aparat ise stereo bir aparattir. ister orjinal olsun ister yan sanayi veya el yapimi, dogru baglantinin yapilmasi dahilinde, cikabilecek tek sorun urunun kalitesi veya kalitesizligidir. baglntilar cift kanalli verilirse alinan sonuc stereo dur.

biraz daha bilimsel olalim. asagidaki devre semasini, arastirmalarim sonucu ortaya cikartmistim. burada anlatilmak istenen nokia cep telefonu girisinizin stereo olmasi ve dogru baglantilari yaparak, telefonunuzu bir amfiye bile baglama imkanini sunmasi.
    />

Elektronikcimisim muhendismisin??? bilgiler icin sagol dostum

• quote:

Orjinalden alıntı: nizarkan
    Elektronikcimisim muhendismisin??? bilgiler icin sagol dostum

her ikiside degil. ilgi, alaka ve beceri diyelim.
  • bakin yapan nasilda yapiyor..

AD-15 nokia ses adaptörü

AD-15 nokia ses adaptörü

AD-15 nokia ses adaptörü

AD-15 nokia ses adaptörü

bende yapip, eklicem yakinda, amfi cikisli bi telefon..

• evet gerçekten çok kalitel yapmış resimdeki çok sağlam duruyor sanki ama almadan bilinmez tabiki..
  • clone arkadaşım, bende yan sanayi kulaklık aldım 1 ytl ye 7210 içindi galiba ama her türlü denedim mono ses veriyordu orjinal ad 15 aldım kurtuldum...

şöyle ki ben stereo test etmek için bi mp3 hazırladım 17. saniyeye kadar sadece sağ kulaklıktan veriyor 35 e kadar da soldan ama bu benim yaptığımla denediğimde tamamını iki kulaklıktan birden veriyordu,ha bi de ayrıca benim 6630 un hds 3 ü(doğal olarak stereo) mesela 7610 ve 6670 te çalışmıyor donanım desteklenemedi diyor:D aynı şekilde ad 15 te de aynısını dediği için ben şu kanıya vardım 6670 ve 7610 %100 mono sence???

ha ayrıca arekadaşlar ben erzincan da buldum bu aparatı siz istabulda nasıl bulamıyorsunuz??
    burda Erzincan Mazlumlar'da bir tane vardı ben aldım dediğim gibi 15 ytl ye adam şöyle demişti "istiyorsan bir tane daha bulmaya çalışayım"
  • Mc_GayveR80 arkadasim yazdiklarini bir kac defa okumama ragmen pek birsey anliyamadim kusuruma bakma.

- 1ytl ye aldigin kulakligi ne yaptin, kestin, 3.5 ile mi birlestirdin.
    -hazirladigin mp3 u hangi telefonda hagi kulaklikla denedin. yan sanayi mi, kendi yaptigin mi, yoksaad-15 ile mi.
    -6670-7610 na ne taktin kabul etmedi anlayamadim. eger hds-3 denediysen olmamasi imkansiz. hds-3 hepsine uyumludur. 6610,7250 ye olacakta 6670,7610 a mi olmayacak. tam olarak nasil kabul etmedi. ki ayrica iki modeliben de kullandim, dolayisiyla denedim tabiki oluyor. imkansiz yani uyumsuzlugu. sonucta 3250 nin yaninda verilen kulakligi bile taksan kubul etmek zorunda, sesi vermek zorunda, tek uyumsuzlugu sadece uzerindeki ses acma kapama, parca durdurma devam ettirme, uyumsuzlugu olur. anlatabildimmi.
    -peki 6670 7610 na takamadiysan bir sey, ne ile denedin de mono olduguna karar verdin.

pek birsey anlamadim ama, birtek sorunu anladim, ben 6670 ve 7610 denemelerimde 6670 yuksek ses vermesiyle beraber ikiside stereo.

• 6670 3230 7610 stereo çıkışı yok. 6630 6680 N70 ve daha ileri telefonlarda stereo desteği var. 3230 kullanıcısı olarak bu yüzden 6630'a geçmiştim. Power Mp3 programının ekolayzır bölümünde balance desteği var. Cubugu sağa yada sola çekerek stereo olup olmamasını test edebilirsiniz. Ayrıca Ad-15 bulamayanlara bir alternatif Hds 3 kulaklığının, kulaklığa giden bölümlerini keserek L- ve R- jackın şase kısmına, L+ yı jackın L kısmına ve R+yı jackın R kısmına bağlayabilirsiniz. Ama önemli olan Hds 3ün yeni versiyon yanı düz çıkış olması mikrofon olan bölümün yani beyaz olan tarafın vidasız sadece centikli olması gerekmektedir. Denemelerimde Hds 3 ün bu versiyonu daha iyi sonuc verdi. Resimleri yakında ekleyeceğim.
  •  AD-15 nokia ses adaptörü

Arkadaslar ben 6630 müzik paketi almıstım bununla beraber ad15 adaptörü ve sennheiser mpx60 kulaklıgı standart olarak veriliyor eger ankara'dan ilgilenen varsa 30ytl'ye elden olmak sartıyla ikisini birlikte satıyorum.ilgilenen arkadaslar pm atsın
  • hahahaaaa
    bende var çatlayın matlayın patlayın music pack alsaydınız olrdu sizinde senhisier mi nedir nasıl yazılıyor bilmiyorum ama bendee var
    saygılarımlaaa

• quote:

Orjinalden alıntı: udede

hahahaaaa
    bende var çatlayın matlayın patlayın music pack alsaydınız olrdu sizinde senhisier mi nedir nasıl yazılıyor bilmiyorum ama bendee var
    saygılarımlaaa

çok yaşa padişahım çatlattın bizi

• kardeşler bugün itibariyle 6630 telefonumla... ağır şekilde ( kulağım sağır olacak kadar) yüksek sesle müzik dinlioyrum. daha önce orijinal HD3 kulaklığı kesip bir stereo çivi jack ile yaptığım resmi gördüyseniz mesele gerçekten son derece başarılı. ama bunu başarılı hale getiren faktör POWER MP3 denen program. doğrudan % 30- 40 ses seviyesi ve kalitesi arttı. mükemmel oldu yeminle.. kulaklık olarak teknosa da 16 ytl ye satılan sony e-10 kulaklık kullnaıyorum. hala kulağımda ve sonuç inanılmaz. walla almaya o kadar muhtaç gibi görünüyordum. ama AD -15 out, hand made system innnn... o kadar.. ayrıca AD - 15 ile telefona cevap veremiyorsunuz. ama kendi adaptörlerimizle telefona cevap verip, stereo dinleyip konuşabiliyoruz. bu da cabası. bugün İ-pod la karşılaştırdık. makinamla gurur duydum walla billa... abarttığımı sanmayın. yapın, pişman olan yüzüme tükürsün... yardımcı olurum. pm atın..

• quote:

kaliteli kulaklikla kalitesizin arasindaki tek fark, bas ve tiz olayidir, bunun haricinde hic bir fark yoktur.

yani 1 liralık bir kulaklıkla 10000 $'lık bir kulaklık arasında sadece böyle bir fark mı var??

bravooo
  • quote:

Mc_GayveR80 arkadasim yazdiklarini bir kac defa okumama ragmen pek birsey anliyamadim kusuruma bakma.

- 1ytl ye aldigin kulakligi ne yaptin, kestin, 3.5 ile mi birlestirdin. (1)
    -hazirladigin mp3 u hangi telefonda hagi kulaklikla denedin. yan sanayi mi, kendi yaptigin mi, yoksaad-15 ile mi.(2)
    -6670-7610 na ne taktin kabul etmedi anlayamadim. eger hds-3 denediysen olmamasi imkansiz. hds-3 hepsine uyumludur. 6610,7250 ye olacakta 6670,7610 a mi olmayacak. tam olarak nasil kabul etmedi. ki ayrica iki modeliben de kullandim, dolayisiyla denedim tabiki oluyor. imkansiz yani uyumsuzlugu. sonucta 3250 nin yaninda verilen kulakligi bile taksan kubul etmek zorunda, sesi vermek zorunda, tek uyumsuzlugu sadece uzerindeki ses acma kapama, parca durdurma devam ettirme, uyumsuzlugu olur. anlatabildimmi.(3)
    -peki 6670 7610 na takamadiysan bir sey, ne ile denedin de mono olduguna karar verdin.(4)

pek birsey anlamadim ama, birtek sorunu anladim, ben 6670 ve 7610 denemelerimde 6670 yuksek ses vermesiyle beraber ikiside stereo.

KAnul ediyorum biraz karmaşıkk oldu sorularına cevap veeyim

(1)evt öyle yaptım ama mono ses verdiği için beğenmedim attım.........
    (2)mp3 ü hepsiyle denedim....
    kendi orjinali stereo ses veriyordu..
    yan sanayi mon ses veriyordu..
    ad 15 zaten stereo ses veriyor..
    (3) BEnde anlamadım, ama hem 6630 ile gelen orjinal hds 3 ü takınca hemde orjinal ad 15 i takınca "Donanım desteklenmiyor" dedi.... Ben gördüğümü söylüyorum yalan yok.. Yan sanayiyi rahat çalıştırıp ad 15 te bu sorunu vermesi sonucunda bende bu kanıya vardım....
    (4)Yukarıda da dediğim gibi stereo kulaklık ve stereo ad 15 aparatını desteklemediği için mono olduğuna karar verdim....

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.