Şimdi Ara

Tablet Rehberi isteyenler buraya!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
14
Favori
14.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konuyu tablet tavsiyesi diye açmıştım, @Blur arkadaşımız çok güzel bi rehber atmış ve burdaki arkadaşlara pm ile atmış bi yerden sonra baktım ki herkes rehber için geliyor bende dedim konuyu değiştireyim :D

@Blur arkadaşımızın hazırlamış olduğu rehber;

Yurtdışından Tablet alış verişi ile ilgilenebileceğinizi düşünerek konu hakkında biraz daha detay ve püf noktası vereyim. Biraz uzun olacak ama baştan sonra dikkatlice okunduğunda; en hızlı, en ucuz ve en akıllı seçimi yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Fiyat/Performans modellerine değineceğim gibi mevcut güncel indirim seçeneklerinden de bahsedeceğim.

Yoğun bir mesaj trafiğim var; bir çok yerde yurt dışı alış veriş ile ilgili paylaşımlarda bulunuyorum, bu sebeple sorularınıza vaktinde cevap veremeyecek olursam, lütfen kusuruma bakmayınız.

Fikir vermesi açısından bir kaç fiyat/performans ürünü ile başlıyorum. Devir 4 Çekirdek ve IPS/Retina ekran devri, bütçeniz imkan veriyorsa eski modellere artık bakmayın derim ve madem ki uzak doğudan tablet getirteceğiz daha akıllıca bir seçim için giriş modellerini de baştan eleyelim diyorum:

Hyundai T7S 7":http://www.buyincoins.com/item/27669.html

Ainol Novo 9 Spark 9.7":http://www.buyincoins.com/item/25703.html

Pipo Max M9 10.1":http://www.buyincoins.com/item/26652.html

Pipo Max M6 9.7":http://www.buyincoins.com/item/31170.html

Cube u30gt2 10.1":http://www.buyincoins.com/item/26552.html

Dilerseniz yine Cube markasının bütçenize uyacak şekilde; u30gt 7" ya da u9gt 9.7" modellerine de göz atabilirsiniz.

ya da ucuz olsun iş görsün derseniz şu an mükemmel bir fiyata efsane model Ainol Flame 7" önerebilirim:

http://www.buyincoins.com/item/18697.html

Eğer önceden aklınızda bir model yer etmişse (Ramos, Onda, Momo, Pipo, Hyundai, Lenovo, Teclast, Sanei gibi) yine sitede arama yapmanız yeterli. Üyelik indirimi ile birlikte yine en makul fiyatlarla siparişinizi verebilirsiniz;www.goo.gl/fXS1P ( BIC Facebook Fan sayfasından alıntıdır.)

Siparişinizle birlikte unutmamanız gereken ve mutlaka lazım olacak aksesuarlara da değinelim:

http://www.buyincoins.com/item/786.html
    *Bu dönüştürücüden mutlaka edinilmeli, çünkü kutu içerisinden çıkan adaptör ülkemiz prizlerine uyumlu olmayacak.

Ayrıca Custom Rom ve Android programlarını yüklemek için de illa ki bir hafıza kartı (8-16 GB tavsiye ederim) ve kart okuyucuya da ihtiyaç duyacaksınız. Dilerseniz stylus kalem, orj. kılıf ya da klavyeli deri kılıf, hdmi kablo, masa standı ya da araç tutucu, parmak stick ve çok çeşitli aksesuarları da bir kaç dolar seviyelerindeki makul fiyatlarla temin edebilmeniz mümkün.

Yukarıdaki modeller elbette Dx, Fp, Ae, Pw gibi sitelerden de tedarik edilebilir ancak, şimdi "Neden BIC?" sorusuna cevap verelim;

Güvenilir!

Siteden alış veriş için PayPal üyeliği şart. Zaten kredi kartınız varsa 1 dakikada ücretsiz üyelik açabiliyorsunuz:www.paypal.com.tr
    Tek yapmanız gereken PayPal'e kredi kartı bilgilerinizi eklemek, zaten site tamamen Türkçe. PayPal tüm dünyanın kullandığı en güvenilir ödeme yolu olmakla birlikte alış verişlerinizi ve paranızı %100 güvence altına alan ve milyonlarca kullanıcısı olan uluslararası bir kurumdur. Ben şahsen PayPal kullanmayan sitelerden hem aldığım ürün hem de kart güvenliğim için alış veriş yapmıyorum.

Hızlı!

Ürünleriniz tedarik ve kargoda geçen zamana bağlı olarak genellikle 2 ile 3 hafta, en geç 1 ayda kapınıza kadar ücretsiz ve 30 dolar üzeri siparişleriniz takip kodu ile gönderiliyor. Bu şekilde postada kayıp ve çalıntının önüne geçildiği gibi, ürününüzün ne zaman elinizde olacağını da takip edebiliyorsunuz.http://track-chinapost.com/startairmail.php adresini takip için kullanabilirsiniz.

Gümrüksüz!

Gümrük ile ilgili çok sayıda yanlış bilgi dolaşıyor, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup da atıp tutanlar var. Bu siteden yapacağınız alış verişlerde içiniz rahat olsun. 10'larca alış verişim oldu, her hafta yeni bir sipariş veriyorum, daha teki ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Rahat olun, arkanıza yaslanıp kargonuzu bekleyin ;)

Hem Ucuz, Hem de indirimli!

Zaten sitede genel olarak tabletler büyük indirimler ile satılıyor ancak bunun üzerine alacağınız ek %5 üyelik indirim seçeneğiniz de mevcut. Siteden tek seferde yapacağınız ve tüm ürünlerde geçerli olacak 5% indirim sepetinize otomatik olarak tanımlanıyor. Tek yapmanız gereken siteye üye olurken, mail adresi ve şifre kayıt ekranındaki ilgili alana sitenin indirim kodu olan "discountnow" girmek. ( Resmi linkte mevcut, Resmi siteden alıntıdır:http://goo.gl/HuuXuj )

Yeni hesap açmak için link:http://bicpay.buyincoins.com/site/register?l=en

Son olarak indirim ve askesuarları atlamayın ve ilk yurt dışı alışverişiniz ise bütün endişelerinizi bir kenara bırakın diyorum :) 100'lerce kişiyi ilk kez yurt dışı alış veriş ile tanıştırdım ve bir o kadarını da tablet sahibi yaptım. Karşılaştırın; en uygun, güvenilir ve ucuz seçeneğe siz karar verin. Aklın yolu bir, en azından şimdiye kadar benim karşıma daha iyisi çıkmadı ;)

Yurt dışı alış verişlerinizle ilgili aklınıza takılan yine her konuda danışabilirsiniz. Hayırlı forumlar dilerim...

"Not: Bu rehber alıntı ya da spam değildir. İsteğiniz üzerine gönderilmiştir.

Takıldığınız yer olursa yine her konuda @Blur arkadaşımız yardımcı olmaya çalışacaktır. Şimdiden keyifli alış verişler ;)

Not: Belki @Blur 'a ulaşamazsınız diye bana da atmış olduğu rehberi buraya ekledim. Emeğe saygı bir teşekkürü çok görmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImpossibleHeLL -- 7 Ekim 2013; 16:57:12 >

• Detaylı bir yurt dışı tablet tercih ve alış veriş rehberi yolluyorum

Sorun cevabı ise o işi görür çok sayıda android yazılımı var.
    Daha doğrusu hangi programı istersen android sürümlerini bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Detaylı bir yurt dışı tablet tercih ve alış veriş rehberi yolluyorum

banada yollarmısınız ?
  • quote:

bende alsam
  • Ben de alabilir miyim acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhawk

quote:

banada yollarmısınız ?

ilgilenen herkese yolladım arkadaşlar
  • quote:

Üstat aynı rehberin linkini bana da atabilir misin? Teşekkürler...
  • Çok gizli bir döküman sanırım burada paylaşamadığına göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Çok gizli bir döküman sanırım burada paylaşamadığına göre.

Hayır gizli değil sadece emek var ve nedense bazılarını rahatsız eden linkler içeriyor!
    Ayrıca kişisel tercih ve tecrüblerimi paylaştığım için polemik yaratması durumu da söz konusu olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 2 Mayıs 2013; 14:02:37 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Çok gizli bir döküman sanırım burada paylaşamadığına göre.

Hayır gizli değil sadece emek var ve nedense bazılarını rahatsız eden linkler içeriyor!
    Ayrıca kişisel tercih ve tecrüblerimi paylaştığım için polemik yaratması durumu da söz konusu olabilir

ben de alabilir miyim? :)

• Maşallah herkes rehberi istemiş bu konuda
  • Arkadaşım sakıncası yoksa ben de alabilirmiyim bu çalışmanı şimdiden teşekkürler...
  • Bende alabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgilenen arkadaşlara yolladım
  • quote:

kardeş yurt dışından 500 tl ye kadar en uygun tableti önerir misin kronik sorunu olmayan androidle tanışmış durumdayım root rom işlerini okursam bi yerlerden anlar uygulayabilirim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreial

quote:

kardeş yurt dışından 500 tl ye kadar en uygun tableti önerir misin kronik sorunu olmayan androidle tanışmış durumdayım root rom işlerini okursam bi yerlerden anlar uygulayabilirim teşekkürler

Aynı rehberi size de yollayayım. Bütcenizi yüksek tuttuğunuz için "Cube u30gt2" ya da "Pipo max m9" modelini öneririm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emreial

quote:

Aynı rehberi size de yollayayım. Bütcenizi yüksek tuttuğunuz için "Cube u30gt2" ya da "Pipo max m9" modelini öneririm

teşekkürler

• ben de istiyorum rehber...
  • bahsettiğiniz rehberi bana da gönderir misiniz?
  • yolladım :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.