Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 Mini [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.996
Cevap
109
Favori
614.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum yanlış anlama ama gerçekten kaç sayfadır sürekli bir kötüleme çabası içindesin.
    Telefon gerçekten iyi, servis kötü olabilir ama telefon iyi.
    Sırf servisi iyi diye kötü telefon almaktansa kötü servisi olan iyi telefon almayı tercih ederim.

İşin kötü tarafı bahsettiğin sorunlar bende yok, aylardır kullanıyorum ve bir sürü de program kurulu bana mısın demiyor.
    normal kullanımda 2 günü çıkarıyorum.
    interneti biraz fazla kaçırırsam 1.5 gün.

işlem yapma hızı kötü değil, telefon kitlenmiyor, reset atmıyor, ram yetmezliği yok, hafıza kart desteği var, tek elle kullanıma olanak sağlıyor.
    Görmemişin telefonu olmuş misali tablet taşır gibi hissetmiyorsunuz kendinizi.
    Telefonu kulağınıza götürdüğünüzde yüzünüzün yarısından fazlasını kapatan koca koca aletlerden daha düzgün görünüyor.

Bu kadar kötülemenize anlam veremiyorum. Canınız yanmış tamam ama bu yanığı bu kadar abartmanın da gerçeklik payı olmadığını düşünüyorum.

• Arkadaşlar DU Battery Saver kullananlar için, kolay kolay hiçbir yerde bulamayacağınız gerçek crakli, tüm özellikleri açık, DU Battery Saver 3.9.5 Pro versiyon indirme linkini ilk defa ve sadece burda paylaşıyorum.Kendi ellerimle az önce upload ettim.Güle Güle Kullanın...
    Buyrun Link:

http://www78.zippyshare.com/v/66022126/file.html
    Hocam sana kimse telefonunu bu şekilde kullanma demiyor.İhtiyacın varsa kullanacaksın tabi ama neden herkesten bu tarz kullanım bekliyorsun ve neden böyle kullanmayanlara gidin 5110 kullanın diyorsun?
    Mail beklemeyen tango kullanmayan, whatsapp'tan çok acil görüşmeler yapmayan adamın suçu ne?
    Anlamadığın şey herkes telefonu ihtiyacına göre kullanıyor.Adam ihtiyacı varken sırf tasarruf olsun diye kendini kasıp whatsapp mesajlarından mahrum kalmıyor ve ya tasarruf etmek için iş maillerini kaçırıp işini kaybetmiyor.Adamın bunlarla işi yok ve gereksiz olduğu için kapatıyor.
    Sen şimdi marketteki 600 bin uygulamadan senin kullandıklarını kullanmayan adama git 5110 kullan dersen mantıksız olur.Adam geriye kalan 599997 uygulamadan herhangi biri için akıllı telefon kullanabilir, sana soracak değil ne kullanacağını.
    Örnek veriyorum, bende 145 uygulama yüklü ve benim ilgi alanım ne tango ne de mail takip etmek.
    Benim akıllı telefon kullanma şeklime karışmak kimsenin haddine değil.Ben seni gayet iyi anlıyorum işime gelmeyen birşey de yok umurumda bile olmaz nasıl kullandığın, ama sen beni ve burdaki diğer arkadaşları anlamıyorsun, empati yapamıyorsun, millete 5110 kullan diyecek kadar da kendinde hak buluyorsun.Hatta forumda insanların ne konuşacağına karışmaya çalışıyorsun.
    Bütün mesele bundan ibaret.Sen maillerinle, tangonla takıl, bir başkası fotoğraf çeksin akrabalarına yollasın, bir diğeri whatsapp'ta grup kurup iş görüşmesi yapsın, bir diğeri bütün gün face'te takılsın, bir diğeri twitter'da instagram'da fenomen olsun.Bir diğeri film indirip izlesin, kitap indirip okusun, bir başkası 3g ile uzaktaki büyükleri ile görüşsün, ama bırak herkes ne istiyorsa onu yapsın.
    Sen de saygı duyamıyorsan bile en azından müdahele etme.Zaten buna hakkın da yok.Zaten esas mesele de bu.
  • uygar141 U kullanıcısına yanıt
    Hocam biz samsung telefonlara ruslardan daha fazla para ödüyoruz.Samsung funları var bizim ülkemizde. Çifte standardı para ile açıklamak mümkün değil.Devletimiz halkını yabancı şirketlere karşı savunmasız bıraktığı için şirketler bunu suistimal ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SusLanSenKöylü

Aynen öyle ara model sıkıntı hep ama adam akıllı telefonda yok

Ara model sıkıntı söylemi hep var.Ama şöyle de bişey var, girin şu an amiral gemisi modellerin sayfalarına ve yazılan çizilen sıkıntılara bir bakın.S4 konusu LG G2 konusu sıkıntıdan geçilmiyor.Fazla ısınmadan ekranı yanmış sararmış çoğu telefonun.Garantiye gittiğinde ne olacak "kullanıcı hatası".Yani o kadar para verip paranla rezil olmak da var işin ucunda.Ki her seferinde amiral gemisi alacak maddi imkanlara da herkes sahip değil.Olsa da belli noktadan sonra iş ihtiyaçtan çıkıyor israfa giriyor.
    Şahsen telefondan mennunum.Verdiğim paranın hakkını verdi en azından.Geç gelen güncelleme için boş yere kafamı yormam.Ki yeni güncellemenin ne getireceği meçhul.Bazı amiral gemilerine gelen güncellemelerin hali ortada.
    Bana sorarsanız biraz da bardağın dolu tarafını görelim, olmayanın yanında, elimizde olan birçok artı değeri de farkedelim.Kendimizi teferruatta kalacak bazı eksikler için üzmeyelim boşuna.
    Hatalı üretim sorunlu cihaz denk gelen arkadaşlara lafım yok.Onlar davasında haklılar...

• Arkadaşlar DU Battery Saver kullananlar için, kolay kolay hiçbir yerde bulamayacağınız gerçek crakli, tüm özellikleri açık, DU Battery Saver 3.9.5 Pro versiyon indirme linkini ilk defa ve sadece burda paylaşıyorum.Kendi ellerimle az önce upload ettim.Güle Güle Kullanın...
    Buyrun Link:

http://www78.zippyshare.com/v/66022126/file.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATRE35

quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Orijinalden alıntı: THEATRE35

quote:

Orijinalden alıntı: mga93

S4 mini S5 mini çok kararsız kaldım.

1300 liraya G2 almak varken S5 mini alırsan, S4 mini kullanıcıları Antutu'dan 21000 puan alırken sen son model telefonunla 18000 puan alıp üzülürsün hatta kahredersin.Tabi ki de S4 mini :)

S5 mini'yi 1300 liraya satamazlar, kısa zamanda 1000 lira seviyesine iner bence..
    Millet büyük ekranlı telefon hastası olmasına rağmen, S4 mini oldukça çok tercih edilen bir telefon oldu..
    Bir de yeni nesil telefonlarda dikkat ediyorum, batarya'yı sökülemez yapıyorlar.. Kullanıcılar için bir dezavantaj, yedek batarya kullanma imkanı kalmıyor..

S5 mini 1000 liraya bile alınmaz hocam.İşlemci Qualcomm değil Samsung ve S3'tekinin 1 alt modeli eski işlemci.Ekran kartı desen S3'ün aynısı.Yıllar geçmiş aradan hala S3'ten aşağı telefon çıkarıyorlar.S4 mini S3'ten iyi iken S5 mini kötü.Bu saatten sonra alınmaz o tel.Bence samsung elde kalmış işlemcileri pazarlamaya çalışıyor :)

S5 mini düşünenler için aydınlatıcı bilgi..

• Hocam sana kimse telefonunu bu şekilde kullanma demiyor.İhtiyacın varsa kullanacaksın tabi ama neden herkesten bu tarz kullanım bekliyorsun ve neden böyle kullanmayanlara gidin 5110 kullanın diyorsun?
    Mail beklemeyen tango kullanmayan, whatsapp'tan çok acil görüşmeler yapmayan adamın suçu ne?
    Anlamadığın şey herkes telefonu ihtiyacına göre kullanıyor.Adam ihtiyacı varken sırf tasarruf olsun diye kendini kasıp whatsapp mesajlarından mahrum kalmıyor ve ya tasarruf etmek için iş maillerini kaçırıp işini kaybetmiyor.Adamın bunlarla işi yok ve gereksiz olduğu için kapatıyor.
    Sen şimdi marketteki 600 bin uygulamadan senin kullandıklarını kullanmayan adama git 5110 kullan dersen mantıksız olur.Adam geriye kalan 599997 uygulamadan herhangi biri için akıllı telefon kullanabilir, sana soracak değil ne kullanacağını.
    Örnek veriyorum, bende 145 uygulama yüklü ve benim ilgi alanım ne tango ne de mail takip etmek.
    Benim akıllı telefon kullanma şeklime karışmak kimsenin haddine değil.Ben seni gayet iyi anlıyorum işime gelmeyen birşey de yok umurumda bile olmaz nasıl kullandığın, ama sen beni ve burdaki diğer arkadaşları anlamıyorsun, empati yapamıyorsun, millete 5110 kullan diyecek kadar da kendinde hak buluyorsun.Hatta forumda insanların ne konuşacağına karışmaya çalışıyorsun.
    Bütün mesele bundan ibaret.Sen maillerinle, tangonla takıl, bir başkası fotoğraf çeksin akrabalarına yollasın, bir diğeri whatsapp'ta grup kurup iş görüşmesi yapsın, bir diğeri bütün gün face'te takılsın, bir diğeri twitter'da instagram'da fenomen olsun.Bir diğeri film indirip izlesin, kitap indirip okusun, bir başkası 3g ile uzaktaki büyükleri ile görüşsün, ama bırak herkes ne istiyorsa onu yapsın.
    Sen de saygı duyamıyorsan bile en azından müdahele etme.Zaten buna hakkın da yok.Zaten esas mesele de bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 15 Aralık 2014; 0:11:51 >

• Öner kullanıcısına yanıt
    Hocam madem öyle bakmayıverin konuya o zaman bayacak durum ortadan kalkmış olur.
    Sonuçta herkesin ihtiyacı ve bu telefondan beklentisi farklı ve bu gayet de doğal.
    Ne insanlara 5110 kullanın demeye hakkın var ne de baydınız artık konuyu değiştirin demeye.
    Arkadaşların beklentisi sizi bayabildiği gibi, sizin beklentiniz de bir başkasını bayabilir.Bırakın herkes istediği gibi kullansın ve istediğini konuşsun.
    Kimisinin derdi şarj süresi, kimisin ki güncelleme, kimisinin ki anlık bir problem ama herkes insanlara faydalı olmak için ve ya birşeyler öğrenmek sorunlarını çözmek için burda.Bayıyorsa takılmazsınız olur biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teamexL.

quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

quote:

Smmobiledeki romda wifi çalışıyor yanlış bilgi vermeyin

Rus romunu Sam mobile den indirdim wifi çalışmadı,aynısı başkasının da başına gelmiş ve sormuş.Demekki sadece bende olan bir şey değil.O sebeple kendi deneyiminiz varsa söyleyin,ben indirdim çalışmıştı deyin ama başkalarını yanlış bilgi vermekle itham etmekten vazgeçin.Burada sadece siz bilmiyorsunuz bende başkaları da az çok bir şeyler biliyor.

Sizi, daha önce mesaj yazarken uslubunuza dikkat edin, her mesaja cevap vermek için atlamayın ve benim mesajlarımı alıntılamayın diye uyardım, laftan anlayın ve bundan sonra benimle muhattap olmayın...

Ben böyleyim beni böyle kabul etmek zorundasınız. Zorunda değil iseniz senin gibi blocklayın yeter
    10 kişi yükledi 2 kişide wifi sorun oldu bu çalışmıyor anlamına gelmektemi? Ayrıca her konuyu her şeyi sen biliyorsun ben biliyorsun konusuna getiriyorsun
    Olmuyor böyle...

Ne demek zorunda bende dahil hiç kimse sizin bu tavırlarınızı çekmek zorunda değil.

Siz ve sizin gibilerin mesajlarını okumamak için zaten önceden blokluydunuz ama mesajımı alıntılayınca mecbur okumak zorunda kalıyorum.Bana akıl vereceğinize sizde benim mesajları bloklayın ve bundan sonra mesajlarıma cevap vermeyin yeter...

• Samsung Galaxy S4 Mini { 4.3 İnc + Super Amoled qHD Display + 8 Mp Kamera | 2 Çekirdekli + 1.7 GHz | Android 4.2.2 + 1.900 Mah Battery }

Model Numarası : GT-I9190
    Ağırlık : 107 Gram
    Kalınlık : 8.94mm
    Ekran : 4.3 İnc qHD (540 x 960) Super Amoled
    İşlemcisi : 2 Çekirdekli 1.7 GHz
    Kamera : 8 Mp
    Depolama Birimi : 8/16/32GB + Micro Sd Kart Desteği
    Android Sürümü : 4.2.2
    Battery Capacity : 1.900 Mah
    Arabirim : Touchwiz Nature Ux

Samsung S4 Mini Türkiye Dışında Satışa Çıkarıldı :

Facebook Grubumuz :
    http://www.facebook.com/groups/263040390463191/

Satın Almak İçin Aşağıdaki Sitelere Bakabilirsiniz :
    https://www.hepsiburada.com/samsung-i9190-galaxy-s4-mini-p-HBV000004VH53?amp%3BcategoryId=371946&productId=telcepsami9190
    http://www.gold.com.tr/samsung-galaxy-s4-mini-cep-telefonu_u
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bamiki kullanıcısına yanıt
    İmei kaydı çoktan 120 lira oldu bile hocam :) Aslında saçma bir uygulama.Ticaretini yapsam tamam kes vergiyi ama ben bunu kendim kullanıcam neyin ücreti bu 120 lira.Bizi ülkedeki büyük şirketlere mecbur bıraktılar, telefonlara fahiş fiyatlar ödüyoruz devletimizin vergileri sayesinde.Ama bizden az ödeyen avrupalı amerikalı kadar sağlıklı kaliteli servis hizmeti alamıyoruz mesela.Peki ey sayın devletim madem sen beni samsung'a sony'e ezdireceksin neden o zaman bu kadar vergi alıyorsun? Beni global şirketlere karşı savunmaktan bile acizsin.Verdiğim vergi ne kadar helal sana?
    Sonra ben niye diğer ülkeler gibi vergisini vererek dahi yurt dışından ülkemde satışı olmayan bir telefonu satın alıp kullanamıyorum.işinize gelen her kuralı ithal ediyorsunuz da özgürlükleri neden ithal etmiyorsunuz? Vergisini verip Xiaomi Mi4 kullanmak istiyorum mesela.Neden yasak, neden samsung'a mecburum ben, neden 1000 liraya onu almak varken S5'e 2200 lira vermek zorundayım? Kaçak tüketimi teşvik etmekten başka birşey değil.Milletine iş imkanı veremediği halde, sırf işsiz olduğu için işsize özel 5 bin lira genel sağlık sigortası borcu çıkaran devlete ne için vergi vereceğim ki zaten? Liderleri saraylarda yaşasın diye mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Hiroshima-

Tamam eyvallah.Bu arada bu ne böyle her konuda kavga var.Biraz alttan alın nolacak.

Laf atmaya o başladı benim için problem yoktu

Uyumsuz bir insansin. Burdan bu konudan da alt mesajlara bakarak daha kac kisinin bu şahsı alttan aldigini takip edenlerde bilir bilmeyenlerde bakip bulabilir. Hayir anlamiyorum madem biliyorsun neden doğrusunu anlatmazsin ki sen ? Derdin ne ki kardesim senin?. Forum burasi, yardimlasmak, sorunlara cevap bulmak vs islere yarar. Gelsinde teamexl bozuntusu millete atar yapsin diye degil. Rom root vs ile ilgili eminim benden daha bilgili kullanicilarla olmali ki sende benim sozlerimle ezildigin gibi onlarin sozleriyle de ezilirsin. Saygılı ol. Kimse senin burda posta koyabilecegin kisiler değil Adam madem bilmiyor yaz doğrusunu ahanda bu budur de. Olay bitmistir.
    Tek sorun su ki arada boyle uyumsuz insanlar cikabiliyor.
    Eminimki toplumda da oturup kalkmasini bilmeyen birisin. Senin icin normaldir.
    Herneyse.
    Genel itibariyle rom atmak stock romlara gore kimi zaman daha stabil olabilen performans ya da pil odaklı olan az ram tuketip kaynak kullanimini azaltan kimi zamanda gorsellikten ibaret olan bir kisisellestirilmis android arayüzüdür.
    Rom ile garanti kalkar ancak stock rom a geri dönmeyle de garanti geri gelmez
    Teamxl kullanici adli sahis yanlış bilgi vermesin. Yaklasik 4 yildir samsung root a karsi koruma ya sa bunu anlamaya yarayan programlari board a entegre etmia bulunmakta. Kac kere root edildigini anlamaya yarayan sayac bukunmakta. Bu da ya usb jig yada tri angle away adli apk yle halledilirdi. Yani bu uygulamalari yapmadan servise giden telefon garantisi ucar. Root a gelecek olursak hepimizin bildigi gibi android tabanında sahip oldugumuz haklari yetkileri artiran bir islemdir bununla bir cok ince ayar yapabilir rom dunyasinin kapilarini aralayabiliriz. Hepimizin bildigi cyanogenmodlarini da root sayesinde cwm recovery ile yukleriz. Kisa bir ozet gecmis oldum. Bilmeyen arkadaslar yararlansin detay icin yine arastirirlar.
    Bilmeden atan tutanlara, bos tenekelere cevap olsun buda.
    Ne sinir oluyorum sizin gibi insanlardan anlatamam boş insanlarsiniz yemin ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurluadam -- 19 Şubat 2015; 0:26:29 >

• Pilin uzun gitmesi için şunları yaptım (çoğunuz biliyordur aramıza yeniler katılmış olabilir)

Facebook, Viber, FB messenger, WhatsApp, Tango, YouTube, TicToc, Twitter, Vine, Line... Vs gibi devamlı arka plan da küçük küçük güncellenen uygulamalar ne kadar çoksa uzun pil sürenize elveda diyebilirsiniz...

Kullandığınız bu yukarıda ki uygulamaların senkronizasyon zaman dilimleri de önemli gizli canavarlardan biri de gmaildir bilginize...

Facebook ürünleri pil tüketimi konusunda başı çekiyor ona göre lazım değilse kullanmayın demek isterdim de onu bazılarının elinden alsalar yaşayamayacak duruma geliyor neyse :)

Diğer bir mesele ek klavyeler...
    Ben mesela SwiftKey kullanıyorum ve ortalama 40/50 MB ram yer, devamlı çalışır...

Güç tasarruf modu hep açık, kapatınca pekte farkını görmüyorum zaten tel kendini ayarlıyor her türlü...

Diğer bir mesele telefonla birlikte gelen uygulamaları durdurun/silin. Ben 40 a yakın uygulama durdurdum ona göre ayarlayın kendinizi... Mesela youtube, anı fotoğrafları, galeri,,,, diğerlerini unuttum...

Bilmediğiniz uygulamaları yüklemeyin derim bu google market olsa bile...

Uygulamaları güncel tutun birde telefonu demek isterdim de bir türlü bize gelmeyen şu 4.4.2 veya ilerisi... :)

Pili %15 altına düşürmeden takın derim...

Arka planda uygulama bırakmayın temizleyin derim...

Parlaklığı otomatikte kullanmıyorum kendim ayarlıyorum bir de ona ek olarak sensör devamlı çalışması gerek eeee hani tasarruf?... Biraz manuele alışın...

Alın size 3310 hadi kolay gelsin...

(Orjinal 4.2.2 kullanıyorum)

• @DİRK S4 mini kasmıyor ama sen çok kastın heralde
  • Dirck kullanıcısına yanıt
    Evet bir sp vakasi daha alin bu arkadasi forum disina atin. Daha dun inceledim yere goge sigdiramadigin kamerasi s4miniden berbat olan ekran kulaklik ve sesi saymiyorum bile oyle bir teli nasil ovuyorsun anlamiyorum. S4miniye plastik diyosun evet oyle gorende sp yi alimunyum kasa sanacak yada z serisindeki gibi bir kasa. Ha oyle olsa amenna ama once kendi kasana bak be kardesim. 1gb ram ile napabiliyosun acaba merak ediyorum. Stabiliteden bahsediyosunuz kasiyo diye. Ulan size windows phone u kullandiracaksin bak bakalim o kotuledigin toucwize dua edersin be. Sp her kulvarda s4 miniden asagi bir cihazdir. Koyduklari 8mp lik kamera bile s3mini gibi cekiyor.
    Not: sana boyle cikismamin sebebi cocukca gelip buralarda polemige yol acman. Simdi hadi abisi git ilerde oyna! Bi dhaa gormiyim buralarda.
  • quote:

Belli yada bunu kiralamışlar herhalde gelsin burda sp yi reklam etsin diye :D

Almış s4 miniyi eğer doğruysa satıp sp almış :)
    Aldığı gün subway'de kastıysa canı sıkılıp satmıştır.Ki zaten sadece o oyunda kasıyordu o da kararlılık güncellemesi ile halledildi haberi yok daha.
    Neyse gitmiş o hevesle sp almış, ama o telefon da bunu perişan edince gelmiş buraya eski telefonunda kusur bulup rahatlamaya ama ne gezer moraller sıfır tabi ona buna çatıyor burda :)
    Şimdi verseniz hemen takas eder telefonu.

Ha unutmadan bahsettiği telefon Galaxy Ace'ın çektiği odadan wifi çekmiyor :)
  • SAMSUNG GALAXY S4 MINI Corning®Gorilla® Glass 2 ekrandır..

The Samsung Galaxy S4 mini features a 4.3 inch Super AMOLED capacitive touchscreen display with Corning®Gorilla® Glass 2.

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung/Samsung-GALAXY-S4-mini
  • Bugün size yeni bir uygulama önermek istiyorum arkadaşlar.Bu uygulama kitap okumayı sevenler için.Malumunuz marketten ücretsiz kitap okumak için bile kredi kartı bilgilerinizi istiyor.Kredi kartı olmayanlar ve bilgilerini vermek istemeyenler için hoş bir durum değil.işte bu sorunu çözmek için WattPad uygulamasını yükleyip, ayarlardan kitap dilini Türkçe yapıyoruz.Sonra istediğimiz kitabı okuyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mga93

Boşta kalan ram miktarı az diye sıkıntı yaşıyor musunuz.
    İnternet sörf sorunsuz mu.

650-700 mb ram boşta kalıyor
    internet'te sayfa açma oldukça hızlı.. facebook ve twitter sayfa resimleri çok kısa zamanda doluyor.
    Ben iPhone 4S telefonumu satıp, S4 mini satın almıştım, 8 aydır kullanıyorum, stabil bir telefon, memnunum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 31 Ağustos 2014; 20:16:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkish_Union-687

sınırsız mı

Yok değil :) Ben sizleri özledim bekleyemedim erken geldim :)
  • quote:

Şu ülkede teknoloji vergileri kalksın başka bir şey istemiyorum

Artmasın da ona da razıyız hocam :) Yurt dışında 1000 küsür lira olan tv'ler burda 2000 lira iken yeni gelen vergilerle 3000 lira olacakmış.Dünyanın en pahalı benzini zaten bizde malumunuz.
    Vatandaşı vergi yükü altında adeta ezenler, 1370 trilyonluk saraylarda yaşıyor, söyleyecek fazla söz yok.
    Ya bize islamiyeti yanlış öğrettiler ya da bazıları islamiyeti unuttu.
    Neyse Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.