Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 Mini [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.996
Cevap
109
Favori
614.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazın ram kullanımı nasıl ? S4 baya fazla kullanıyordu. Gereksiz uygulamaları devre dışı bırakındaca 800 MB civarına düşürmüştüm. Buda aynı olsa gerek?
  • cihazın kulaklık sesi nasıl? bir de ekran pentile dizilim değil diye biliyorum doğru mu?
  • İphone 5 ve ya 4s'in kulaklıklarına benzer 50 TL civarında olan, Dolby streo surround mikrofonlu kulaklık tavsiye edermisinzi,Mini'nin içinden çıkan kulaklığı kullanamıyorum,uçları TIPA gibi..
  • Arkadaşlar telefonu aldım ilk başta 1-2 oyun indirdim bir süre oynadıktan sonra kasmaya başladı 3-5 saniye kasılıp tekrar eski haline geri dönüyor.Başka oyunlar da indirdim ama değişiklik yok hepsi 3-5 saniye kasıyor sonra tekrar eski haline geri dönüyor ne yapabilirim ? @
    12nomurat
  • quote:

Orijinalden alıntı: revolution55

Arkadaşlar telefonu aldım ilk başta 1-2 oyun indirdim bir süre oynadıktan sonra kasmaya başladı 3-5 saniye kasılıp tekrar eski haline geri dönüyor.Başka oyunlar da indirdim ama değişiklik yok hepsi 3-5 saniye kasıyor sonra tekrar eski haline geri dönüyor ne yapabilirim ? @
    12nomurat

telefonuna yazılım attırabilirsin büyük ihtimal sorun çözülür aldığın yere bir danış yazılım atsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgly

quote:

Orijinalden alıntı: revolution55

Arkadaşlar telefonu aldım ilk başta 1-2 oyun indirdim bir süre oynadıktan sonra kasmaya başladı 3-5 saniye kasılıp tekrar eski haline geri dönüyor.Başka oyunlar da indirdim ama değişiklik yok hepsi 3-5 saniye kasıyor sonra tekrar eski haline geri dönüyor ne yapabilirim ? @
    12nomurat

telefonuna yazılım attırabilirsin büyük ihtimal sorun çözülür aldığın yere bir danış yazılım atsınlar

teknosadan aldım bir götürmeyi düşünüyorum ben de kasko yaptırmıştım zaten
  • telefon hakkında düşüncelerimi yazıyım istedim alalı 5 gün oldu. telefon özellik olarak beni tatmin etti en başta ( n8 kullanıcısıydım ) bunu söyleyim. bataryası bugun 11 de çıkardım 7 saatte %37 kaldı ama nasıl kaldı ; sürekli oyun oynadım, internette dolaştım, müzik dinledim, msj attım, 45 dk ya yakın konuştum vs vs telefonu baya yordum o şekilde böyle oldu. normal kullanımda 24 saate yakın gidiyor. kulaklığı beni tatmin etti sennheiser kulaklık kullanan birisi olaraktan. ekran geçişleri olsun internet hızı olsun bence çok iyi. kamerasına gelince n8 kullanıcısıydım 13mp kamerası vardı ondaki hazı alamadım fakat yine de güzel tatmin sağlıyor gece çekimleri pek iyi değil ama benim için pekde bi önemi yok. andoid harika bir deneyimmiş symbian s60 dan android e geçmek zaten ayrı bi tat oldu benim için. telefondan aşırı memnunum tavsiye ederim . burda bu şekilde paylaşımlar yaparsak gayet güzel bir forum sayfası oluşturabiliriz. faydalı olabilecek şeyleri bulduğunuz şeyleri burada paylaşırsak herkes yararlanır . şimdilik bu kadar.
  • revolution55 R kullanıcısına yanıt
    onlarda büyük ihtimal yaşadığın şehirde samsung servisi varsa oraya yönlendirirler yazılım için düzelir telefonunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgly

onlarda büyük ihtimal yaşadığın şehirde samsung servisi varsa oraya yönlendirirler yazılım için düzelir telefonunuz

umarım düzelir . teşekkürler ilgilendiğiniz için.
  • revolution55 R kullanıcısına yanıt
    donanımsal olmasında herşey düzelir bir yazılıma bakar bu tarz sorunlar olur yazılım atıldıktan sonra hallolur. rica ederim
  • Selam arkadaslar.cihaz 10 gundur elimde.sarj durumu iyi telefonun cok fazla saatlerce oyun oynamam ama face tweeter mail olsun surekli irtibattayi.gece kapatmam telefonu.bu durumlarda 2 gun gidiyor su an.hiza gelince.telefonla gelen bazi uygulamalar var silinmesi gereken fakat su an icin silinemeyen uygulamalar.bunlar icin root gerekiyor.bu uygulamalar ramdan cok yiyiyor.benim ilk hedefim bir an once root olayinin cozulmesi.yapabilirsem bence sarj suresi max. 3 gune bile cikabilir.hiz icin sik sik ekran altindaki tusa basili tutup uygulamalri kapatin.sonra ayni yerde ram secenegine girin ve hafizayi sil degin.bu sik yapmaniz rami bosyere kullananmaya sonlandirmaktir.guc tasarruf modu menusunde gpu modu tik ini kaldirin sadece ekrana hizmet etsin.he bide parlaklik otomatikte kalirsa daha yararli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S4 mini icin root cikti,cihaza root yapmak isterseniz yönergeler ve gerekli programlar assagidaki adreste mevcut ben yaptim sonuc basarili..

Önemli Not: sadece I9195 gecerlidir

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2364980

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabanci_ch -- 30 Temmuz 2013; 7:07:29 >
  • 9190 modeli icin root bulamadim bilgin varmi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgaatasoy

Selam arkadaslar.cihaz 10 gundur elimde.sarj durumu iyi telefonun cok fazla saatlerce oyun oynamam ama face tweeter mail olsun surekli irtibattayi.gece kapatmam telefonu.bu durumlarda 2 gun gidiyor su an.hiza gelince.telefonla gelen bazi uygulamalar var silinmesi gereken fakat su an icin silinemeyen uygulamalar.bunlar icin root gerekiyor.bu uygulamalar ramdan cok yiyiyor.benim ilk hedefim bir an once root olayinin cozulmesi.yapabilirsem bence sarj suresi max. 3 gune bile cikabilir.hiz icin sik sik ekran altindaki tusa basili tutup uygulamalri kapatin.sonra ayni yerde ram secenegine girin ve hafizayi sil degin.bu sik yapmaniz rami bosyere kullananmaya sonlandirmaktir.guc tasarruf modu menusunde gpu modu tik ini kaldirin sadece ekrana hizmet etsin.he bide parlaklik otomatikte kalirsa daha yararli olur.

Hocam merhabalar,bilgiler için teşekkür,yaklaşık 7 senedir BB'nin tüm telefonlarını kullandıktan sonra Androide geçtim ve gerçekten senelerce hantal ve takoz kullandığıma kanaat ettim,sizden ricam yukarıda belirrtiğiniz bazı uygulamaların silinmesi konusunda yardımcı olup şarjın mümkün mertebe çok gitmesi(%5'e kadar sabredip sonra şarja koyuyorum; bu arada bu doğrumudur?)
    Mesela Hangout,Chat on,googlepaly music bunlar benim hiç işime yaramıyor,bunlar için ne yapabiliriz?widgetler 8 sayfa oldu 1 ve ya 2 sayfaya düşüremezmiyiz?
    Söylediğiniz gibi CPU(ne işe yaradığını bilmiyorum gerçi GPU yazmıyor ama herhalde CPU demek istediniz..) tık'ını kaldırıp,ekran parlaklığını otomatiğe döndürdüm fakat böylede gün ışığında ekran hiç gözükmüyor.
    Ve son olarak sizden bir kaç spor oyunu rica edeceğim,yarış sevmiyorum,yardımcı olursanız çok sevinirim,selamlar.
  • Ben de Telpadan siyah modelini aldim.
    Hiç pişman değilim.

• Deren 05 evet o uygulamalar benimde bir isime yaramiyor.ama cihaz root olmadigindan silemiyoruz.ben o uygulamari bir klasorde toparladim.sende oyle yapabilirsin.fazla sayfa olmaz boylelikle.ekran parlakligini otomatige alirsan gunduz cok parlak gecede sonuk yapar.orda bir yanlisin olmasin.

• Ben pişman oldum biraz , alalı 1 hafta olmuşken telefonu servise verdim ayın 25 inde ,telefon 2 günde bir hiç bir kullanım yokken boşta kapanıp açılıyor(açılırken de pin sorduğu için kapandığında telefon kapanıyor yani ,büyük sorun..telefon gelse haberin olmayacak)

Bu sorunu aynı telefonda yaşayan varmı başka arkadaşlar ? diğer samsunglarda olmuş ama bu modelde...

Telefon özellik olarak harika htc one miniyle karşılaştırılamayacak kadar iyi ama kapandıktan sonra neye yarar..

Umarım siz yaşamazsınız aynısını,yarın tekrar soracam artık servise bakalım.
  • Yok ben ole acilip kapanma sorunu falan yasamadim

• Telefonunuzun Root'lu olması şartıylahttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidware.uninstallmaster adresindeki Uninstall Master programını yükleyip tüm çöp programlardan kurtulabilirsiniz.Bu programın güzel tarafı telefondan kaldırdığınız uygulamayı trash klasörü altında apk uzantısıyla saklamaya devam etmesi.
  • bu cihazla ekran görüntüsü nasıl alınıyor?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.