Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 Mini [ANA KONU] (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.995
Cevap
109
Favori
614.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten gerekli açıklamayı benim adıma yapmışsın çok teşekkür ederim. Değerli düşünçeleriniz için teşekkür ederim.Bilgilerinizden faydalanacağımı umuyorum ileride. Sonuçta hepimiz bilgilerimizi paylaşıyoruz doğru olmak kaydıyla.
  • arkadaslar nette geziniken böyle bi yazı gördüm ve sormak istedim

bizim telefon %100 dolduktan sonra yaklaşık 30 dk daha bekletiyoruz ya bu işlemi yapsak bu sorun çözülürmü

Telefonu %100 dolana kadar şarj edin.
    Telefonu şarjdan çıkarın ve telefonu kapatın.
    Telefonu tekrar şarja takın ve bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. ( 1-3 saat arası )
    Telefonu şarjdan çıkarın ve telefonunuzu açın.
    Telefonunuzu açtıktan sonra 2-5 dakika arası hiç birşey yapmadan bekleyin. ( Şarja takılı olmasın )
    Telefonunuzu tekrar kapatın ve en az yarım saat tekrar şarja takın.
    Şarjdan çıkarın ve telefonunuzu normal kullanın. İşlem bitti.

Bu yöntem ile bataryanız kalibre olmuş oluyor ve tam olarak doluyor. Bunu bir kere yapmanız yeterli. Ondan sonra kendisi tam dolana kadar şarj ediyor. ( ALINTIDIR )
  • quote:

Orijinalden alıntı: blexmex

arkadaslar nette geziniken böyle bi yazı gördüm ve sormak istedim

bizim telefon %100 dolduktan sonra yaklaşık 30 dk daha bekletiyoruz ya bu işlemi yapsak bu sorun çözülürmü

Telefonu tekrar şarja takın ve bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. ( 1-3 saat arası )
    Telefonunuzu açtıktan sonra 2-5 dakika arası hiç birşey yapmadan bekleyin. ( Şarja takılı olmasın )

Bu yöntem ile bataryanız kalibre olmuş oluyor ve tam olarak doluyor. Bunu bir kere yapmanız yeterli. Ondan sonra kendisi tam dolana kadar şarj ediyor. ( ALINTIDIR )

Bende söyle bir sorun baş gösterdi yüzde yüz dolu olunca Prizren çekince direk %98 düşüyor bu söylediğin şeyi yapsam duzelirmiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğruluğu konusunda bilgim yok ama bildiğim kadarı ile batarya dolduktan sonra gücü kesiyor.
    Yani telefon artık bataryadaki güç ile değil şebekeden gelen güç ile açık duruyor.
    Yani batarya dolduktan sonra ne kadar beklerseniz bekleyin birşey olacağını sanmıyorum.

Deneyen olursa sonuçlarını yazarsa bizler de öğrenmiş oluruz.
  • direk %100 dolunca cıkarınca bnde de direk 98e düşüyor fakat %100 doldu dedikten sonra ben en az yarım saat daha bekletiyorum sarjda ozaman sarjdan cekince %100de duruyor bunuda bi sitede okudum ve denicem yakın zamanda fakat şuanda yaz okulu için vizeler başladı pek müsayit deilim haftaya ilgilencem hemde telefona format atıcam ondan sonra bu işlemi yapcam ozaman daha kesin bişiler söylemek mümkün olur
  • quote:

direk %100 dolunca cıkarınca bnde de direk 98e düşüyor fakat %100 doldu dedikten sonra ben en az yarım saat daha bekletiyorum sarjda ozaman sarjdan cekince %100de duruyor bunuda bi sitede okudum ve denicem yakın zamanda fakat şuanda yaz okulu için vizeler başladı pek müsayit deilim haftaya ilgilencem hemde telefona format atıcam ondan sonra bu işlemi yapcam ozaman daha kesin bişiler söylemek mümkün olur

Aynen bende yarım saat bekletin ce yüzde yüzde kalıyor sonuçları beni alıntı Yaparak cevapla

• Elektronik konusunda biraz bilgimiz var, benim önerim telefon tam dolu uyarısı verdiği anda şarjdan çekin, takılı kalsada tlf otomatik olarak şebeke akımı kesiyor. Bu durumda fiş takılı olsada bütün ihtiyaç pilden sağlanıyor.Mesela şarj olduktan 1 saat sonra tlf şarjdan çektiniz, o 1 saat pilden harçanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

Elektronik konusunda biraz bilgimiz var, benim önerim telefon tam dolu uyarısı verdiği anda şarjdan çekin, takılı kalsada tlf otomatik olarak şebeke akımı kesiyor. Bu durumda fiş takılı olsada bütün ihtiyaç pilden sağlanıyor.Mesela şarj olduktan 1 saat sonra tlf şarjdan çektiniz, o 1 saat pilden harçanır.

İyi hosta tam dolu olduğu an çekince yüzde 98 düşüyor ne iş tamdır iken bir yarım saat durunca yüzde yüzde kalıyor fişi çekince bunu aciklayabilirmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 3 Ağustos 2014; 14:30:34 >
  • Cm11 snapshot m8 yukledim sarjim cok cok iyi gitmeye basladi tavsiye ederim

• Normal şartlar altında benim söz ettiklerim. Sizin pille alakalı bir durum olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

Elektronik konusunda biraz bilgimiz var, benim önerim telefon tam dolu uyarısı verdiği anda şarjdan çekin, takılı kalsada tlf otomatik olarak şebeke akımı kesiyor. Bu durumda fiş takılı olsada bütün ihtiyaç pilden sağlanıyor.Mesela şarj olduktan 1 saat sonra tlf şarjdan çektiniz, o 1 saat pilden harçanır.

Mantığın öyle söyleyebilir ama uygulama öyle olmuyor.Voltaj gösteren uygulamalarla kontrol edebilirsin.Şarjdan çektiğin anda voltaj düşer.Uygulama bilgileri bataryadan aldığına göre demek ki telefon uyarı verse de batarya akım çekmeye devam ediyor.Zaten firmalar da bu uyarıyı bataryayı korumak için veriyor.Sonuçta patlayan bir pil onlar için hiç hoş bir sicil değil.
    Asıl sorun şu ki bazı model telefonlar pil tam dolmadan doldu uyarısı veriyorlar.Fazladan beklettiğiniz yarım saat aslında bataryanın tam kapasiteye ulaşmasını sağlıyor.Daha fazla bekletmek ise pil ömründen yer.
    Yine de yazılıma güven olmaz,en güvenilir seçim pili çıkarıp ampermetre ile ölçmek olacaktır.Maalesef elimdeki ampermetre 1.9 Amperi ölçmüyor.Daha hassas ölçümler için tasarlanmış.imkanı olan biri ölçerse pilin kalitesi de dolum miktarı da ortaya çıkar.

• s4 mini kulanicisiyim kit kat 4.4.2 gelicek mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esk01

s4 mini kulanicisiyim kit kat 4.4.2 gelicek mi acaba

gelecekte bu ay yoksa seneyemi belli değil bizi izlemeye devam edin

• Ben yaklaşık 1 ay önce s4 mini aldım kuzenimdede var aynı telefon ona 4.4.2 güncellemesi geldi ama bana hala gelmedi onun telefon modeli GT-I9195 benimki GT-I9190 ondan alakalı olabilirmi LÜTFEN YARDIMM

• quote:

arkadaslar nette geziniken böyle bi yazı gördüm ve sormak istedim

Hocam verdiğiniz bilgiyi uyguladık. Gece sabaha kadar %30-40 şarj azalıyordu, ancak bu şekilde şarj edince 15 saatte %20 kadar azaldı. Sanırım birkaç kez daha uygularsak batarya tam performansına kavuşacak :)

• Garantiye göndersem türkiye 4.2.2 yi geri yüklerler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megatran

Ben yaklaşık 1 ay önce s4 mini aldım kuzenimdede var aynı telefon ona 4.4.2 güncellemesi geldi ama bana hala gelmedi onun telefon modeli GT-I9195 benimki GT-I9190 ondan alakalı olabilirmi LÜTFEN YARDIMM

İ9190'lara Türkiye 4.4.2 güncellemesi henüz gelmedi rahat ol.I9195 LTE modeli Türkiye'de satışa sunulmadı.Ona 4.4.2 güncellemesi geldi.İ9190'a rusyada 4.4.2 geldi, istersen indirip odin ile bilgisayardan yükleyebilirsin.Garantide sorun çıkmıyor diye biliyorum.Ya da bizim gibi Türkiye güncellemesini bekleyip olumlu yorumlardan sonra güncellemeyi tercih edebilirsin.

• Zaten kuzenim telefonunu almanyadan almıştı pek bu I9190 ve I9195 arasında ne fark var

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATRE35

quote:

Orijinalden alıntı: -Hiroshima-

DonanimHaberin masaustu sitesi(Forum degil)
    Chrome 9 Saniye
    Default Browser 13 Saniye
    Dolphin 13 Saniye
    Boat 14 Saniye

Ama chrome fazla sarj yiyor hakkinida veriyor :)

Sık ziyaret ettiğiniz bir sayfa ile, ilk kez girdiğiniz bir sayfa aynı anda açılmıyor.Test yaparken aynı sayfayı defalarca açıp kapattım bu yüzden.Sizin test ilginç geldi :)

Biraz gec oldu kusura bakmayin :)
    DonanimHaberin masaustu anasayfasina ilk kez girdigim sureler ordaki.
    Baska siteleride denedim chrome bariz hizli ama hani uzun surede kullanilmaz. 5 dklik isiniz varsa hemen halletmek icin chrome kullanilabilir.

• s4 mini yi satıp yarın note 2 ye geçiyorum. Sorunlarıma yardım edenlere teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.