Şimdi Ara

Samsung'un bu yıl ki tablet yol haritası internete sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung'un bu yıl ki tablet yol haritası internete sızdı

Samsung'un bu yıl için planladığı yeni tablet modelleri ile ilgili bugüne kadar pek çok önemli iddia gündeme gelmişti. Ancak Galaxy Tab 3 7 haricinde bugün firmanın yol haritası olduğu iddia edilen yeni bir bilgi internete sızdı.

Bilgilere göre Samsung bu yıl 4 yeni tablet modelini pazara sunacak. Bunlar Galaxy Tab DUOS 7.0, Galaxy Tab 8.0 AMOLED, Galaxy Tab 11 Super PLS TFT modelleri iken Nexus 11 adında yeni bir Nexus 10 devam modeli daha olduğu göze çarpıyor.

Modellerin iddia edilen özelliklerine değinmek gerekirse; Galaxy Tab DUOS 7.0 modeli firmanın orta seviyeye yönelik bir cihaz olacağı izlenimini doğuruyor. 7 inçlik 1024 x 600 piksel çözünürlükte PLS LCD ekran, çift çekirdekli bir işlemci, çift SIM desteği, 3MP çözünürlükte arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera, microSD desteği şeklinde özellikler mevcut.

Galaxy Tab 8.0 modeli üst seviyeye hitap edecek bir model. 8 inçlik Super AMOLED ekranda Full HD çözünürlük sunulurken, Exynos 4412 4 çekirdekli Cortex-A9 tabanlı işlemciye yer veriliyor. 5MP çözünürlükte arka kamera ve 2MP çözünürlükte ön kamera yanında 64GB'a kadar microSD desteği de bulunuyor. 

Galaxy Tab 11 modeli seride çıtayı üst seviyeye çıkarıyor. 11 inçlik Super PLS TFT ekran yanında, Nexus 10 modelinde de karşımıza çıkan Cortex-A15 tabanlı Exynos 5250 çift çekirdekli işlemci, 8MP çözünürlükte arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera ve 64GB'a kadar microSD desteği mevcut. 

Nexus 11 ise muhtemelen ilk kez gündeme gelen bir model. Google'ın Mayıs ayındaki konferansında tanıtılması beklenen cihaz, Nexus 10'un devamı olacak. 11 inçlik Super PLS TFT ekran, Samsung Exynos 5 Octa işlemci, 8MP çözünürlükte arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera şeklinde bilinen özellikleri bulunuyor.

Samsung'un her segmente yönelik tablet modellerini artırdığı görülürken, hangi modelin ne zaman pazara sunulacağı ile ilgili herhangi bir bilgi yok.

• ekran düyüdükçe daha güçlü oluyor ama ben hem küçük hemde çok gülü model istiyorsam ne olcak samsung belli ekran boyutları belirleyip özellikleri aynı olan bir model hazırlamalı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: andro2.3.7

ekran düyüdükçe daha güçlü oluyor ama ben hem küçük hemde çok gülü model istiyorsam ne olcak samsung belli ekran boyutları belirleyip özellikleri aynı olan bir model hazırlamalı bence

E onlarda var zaten

5.5 inc kadar istiyosan note2 alip kullancan
    5.9 inc icin note3 bekliycen

Ha tablet olsun uygun fiyatli olsun guclu ozellikleri olsun 8 inc civari olsun diyosan n5100 u bekliycen benim gibi laf aramizda kalsin turkiye piyasasina 899 tl den girmesi planlaniyormus mayis 6-7 sinde teknosalarda ;) samsungun ust duzey yetkilisi soyledi umalimda delikanli adam olsun dogru soylemis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomtornaci

quote:

Orijinalden alıntı: andro2.3.7

ekran düyüdükçe daha güçlü oluyor ama ben hem küçük hemde çok gülü model istiyorsam ne olcak samsung belli ekran boyutları belirleyip özellikleri aynı olan bir model hazırlamalı bence

E onlarda var zaten

5.5 inc kadar istiyosan note2 alip kullancan
    5.9 inc icin note3 bekliycen

Ha tablet olsun uygun fiyatli olsun guclu ozellikleri olsun 8 inc civari olsun diyosan n5100 u bekliycen benim gibi laf aramizda kalsin turkiye piyasasina 899 tl den girmesi planlaniyormus mayis 6-7 sinde teknosalarda ;) samsungun ust duzey yetkilisi soyledi umalimda delikanli adam olsun dogru soylemis olsun

aynen n5100 çok hoşuma gitti benimde onu bekliyorum karne hediyesi olarak aldıracam boyutu ne 7 kdar küçük nede 10 kadar büyük çözünürlük bana yeter güçlü ve kalemi var en büyük sebebim aslında kalemli olması.

Ama tab serisi belli bir donanımda olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john ronald reuel tolkien -- 30 Nisan 2013; 21:02:26 >

• bu 3. model dediğiniz Galaxy Tab 11 'de note 10.1'deki gibi kalemle rahat bir şekilde not alınabilecek mi acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.