Şimdi Ara

Akademisyen olacağım (Barcelona - Lizbon - Roma 'dan kabul geldi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
6
Favori
2.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suan 19 yaşındayım, bundan 5-6 yil sonra konuyu up licam diplomami nerde basladigimi falan editlerim, selametle

Edit1: Yaş:20 oldu, ikinci sınıfın ikinci döneminin Finallerine hazırlanıyorum, GNO 3.34'den 2.58'e düştü, tekrar 3e çekeceğim inşallah.

Edit2: 3. Siniftayim ortalamam 2.7, gecen sene ki ortalamam cok kotu sekilde dustu, hem klup isleri hemde tenis turnuvasina katildim, ikisindede basarili oldum ama derslerde olamadim, kaybedilmis bisey yok, dusuk derslerimi alttan tekrar aliyorum, yaz okuluda var, insallah 3.5 olacak sene sonuna vesselam

Edit4: Muhasebe derslerinden dolayı mezuniyet seneme 2,9 ile giriş yapıyorum, artık yavaştan TOEFL sınavına çalışmaya başlayacağım, 22 Temmuz - 24 Eylül arasında Düsseldorfta olacağım zorunlu staj için, yoğun bi staj olmayacak o yüzden ingilizce çalışırım inşallah, Yüksek Lisansı zaten yurt dışında düşünüyordum, bu iki ay güzel bi tecrübe olacak inşallah

Edit5: Son senemde ilk dönem 13 ders aldım ikinci dönem 6 ders aldım ve ortalamam 2,91 ile mezun oldum. Çeşitli üniversitelere başvuruyorum, IELTS 6 isteyen yerlerle Skype görüşmelerini ingilizce yapıyorum, daha önceden sıkça yurt dışına çıktığım için şimdilik sıkıntı yok.

Edit6: Bugün (6 Temmuz 2016) Barcelona EAE Business Scholl dan Master Of International Business kabul almış bulunmaktayım. Başka yerlere başvurularım devam edecek, Barcelonaya kesin gideceğim diye bir şey yok.

P.s. IELTS puanım bulunmamasına rağmen Skype ile 45 dakika ingilizce konuştuğum için sınavsız aldılar beni tabi 9-10 sayfalık ingilizce ödev yaptım.

Edit7: Çok uzun zamandır beklediğim Lizbon Üniversitesi ISEG bana kabul aldığımın mailini attı 3000 + 2000 Euroluk iki yıllık toplam ücreti 5000 Euro olan bir üniversite, Avrupanın nerdeyse her ülkesi ülkesine gittim, Portekiz kadar yaşanabilirliği yüksek ülke görmedim ben inanılmaz rahat Lizbon inanılmaz estetikti, bakalım kararım ne yönde olacak.

Edit8: Romadan da kabul aldım, Sapienza Üniversitesinden, bunun yıllık ücretli senin gelir durumuna bağlı olarak değişiyormuş ne geleceğini bilmiyorum ama daha önceki editte belirttiğim gibi avrupanın bir çok ülkesine gittim İtalyada Milanoya iki kez gittim Venediğe gittim ama Romaya gitmek nasip olmamıştı bir türlü, bakalım hayatımda hiç gitmediğim bir şehre üniversite okumaya mı gideceğim acaba, yavaş yavaş belli olacak her şey editler devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RafaNadal -- 21 Temmuz 2016; 19:53:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Başarılı olmak istiyorsan hedef koy ve hedefinden vazgeçmez.
  • Sağolasın hocam, inşallah Hacettepede moruklamayi planliyorum Allah izin verirse

• quote:

Orijinalden alıntı: RafaNadal

Suan 19 yasimdayim, bundan 5-6 yil sonra konuyu up licam diplomami nerde basladigimi falan editlerim, selametle

Benimde öyle planım var. Hatta bunun için Fulbright yada başka burslarla ABD'de yüksek lisans ve doktora okumayı düşünüyorum. Sonrada şuan okuduğum üniversitede çalışmak isterim. Buradaki hocalarımı çok severim, gelecekte onlarla beraber çalışmayı çok isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N.M.Türk05 -- 29 Nisan 2013; 19:31:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.M.Türk05

quote:

Suan 19 yasimdayim, bundan 5-6 yil sonra konuyu up licam diplomami nerde basladigimi falan editlerim, selametle

Benimde öyle planım var. Hatta bunun için Fulbright yada başka burslarla ABD'de yüksek lisans ve doktora okumayı düşünüyorum. Sonrada şuan okuduğum üniversitede çalışmak isterim. Buradaki hocalarımı çok severim, gelecekte onlarla beraber çalışmayı çok isterim.

Yuksek lisansi Amerikada yapmak icin bir cok seyden fedakarlik edebilirim, inşallah oluruz hocam....belki harbiden hoca oluruz ilerde

• Ben de öyle düşünüyorum da niye böyle gaz yaptın anlamadım, zor bir şey mi ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Ben de öyle düşünüyorum da niye böyle gaz yaptın anlamadım, zor bir şey mi ki?

Kolay bir şey mi saniyorsun

• -Düzenlenen içerik-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djtiest_ -- 29 Nisan 2013; 21:22:11 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Ben de öyle düşünüyorum da niye böyle gaz yaptın anlamadım, zor bir şey mi ki?

Kolay bir şey mi saniyorsun

Şu an öyle görünüyor. Hem de çok kolay.

• devlet üniversitelerinde olmak kolay, zaten hiçbir şey yapmıyorlar, full intihal, kopya, çalma, çırpma. ki devlette çalışanlarda az kazanıyor 2bin TL ile başlanıyordu sanırsam. zaten torpilde kolla geziyor.

ama bilkent, koç, sabancı vs. gibi vakıf ünilerde olmak kasar baya, buralarda ne intihale izin verirler ne de kalitesiz adam alırlar. aldıkları parada haliyle daha yüksek oluyor.
  • Hangi dalda akademisyen olacaksın seçtin mi?
    Ayrıca yaşımdayım olmaz yaşındayım olur

• quote:

quote:

quote:

Yuksek lisansi Amerikada yapmak icin bir cok seyden fedakarlik edebilirim, inşallah oluruz hocam....belki harbiden hoca oluruz ilerde

Hoca olmak isterimda tek bir şartla- şuan okuduğum üniversitede çalışırsam eğer. Başka yerde öğretmen olmak istemem asla. Bölümüm bilişim sistemleri mühendisliği. Bilgisayarla ilgili bir çok yerde iş bulma şansı var ama üniversitem işe alırsa seve seve öğretmenlik yaparım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hoca olmak isterimda tek bir şartla- şuan okuduğum üniversitede çalışırsam eğer. Başka yerde öğretmen olmak istemem asla. Bölümüm bilişim sistemleri mühendisliği. Bilgisayarla ilgili bir çok yerde iş bulma şansı var ama üniversitem işe alırsa seve seve öğretmenlik yaparım.

İnşallah olur ya, ben isletme okuduğum için, hocalik yaparken alternatif işlerde yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RafaNadal -- 29 Nisan 2013; 21:17:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: galapagos3

Hangi dalda akademisyen olacaksın seçtin mi?

İşletme okuyorum şuan, işin açığı çokta ayrıntılı bilgim yok bu konularda

Not: düzelttim

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

devlet üniversitelerinde olmak kolay, zaten hiçbir şey yapmıyorlar, full intihal, kopya, çalma, çırpma. ki devlette çalışanlarda az kazanıyor 2bin TL ile başlanıyordu sanırsam. zaten torpilde kolla geziyor.

ama bilkent, koç, sabancı vs. gibi vakıf ünilerde olmak kasar baya, buralarda ne intihale izin verirler ne de kalitesiz adam alırlar. aldıkları parada haliyle daha yüksek oluyor.

2bin ile baslayip 40 yaslarinda prof. Olursan 10binlere cikmiyor mu ??? Benim bildigim boyle biraz bilgi verirsen sevinirim

• quote:

quote:

devlet üniversitelerinde olmak kolay, zaten hiçbir şey yapmıyorlar, full intihal, kopya, çalma, çırpma. ki devlette çalışanlarda az kazanıyor 2bin TL ile başlanıyordu sanırsam. zaten torpilde kolla geziyor.

2bin ile baslayip 40 yaslarinda prof. Olursan 10binlere cikmiyor mu ??? Benim bildigim boyle biraz bilgi verirsen sevinirim

prof olursa 4-5 bin diye biliyorum ama 10bin kesinlikle olmuyor ondan eminim. tabi bu dediğim devlet için geçerli

• quote:

quote:

Şöyle oluyor;
    Alese giriyorsun,ordan bi puan geliyor.Sonra üniversitelerin internet sayfalarını takip edeceksin belli dönemlerde alınacak personel sayılarını açıklıyorlar.Misal işletmeden öğretim görevlisi için başvuracaksın
    Her üniversitenin kendine göre şartları oluyor.Buna üni'ler kendi içinde karar veriyorlar.Ben sana Odtüden örnek vereyim.
    -Yüksek lisansını yurtdışında tamamlamış olacak (Yurtiçi okuyorsan Odtü almıyor)
    (Her yurtduşında yükseklisans yapan başvurabilir ancak,alanında isim yapmış bi üni okuyan alınır)
    -Bu lisans ve yüksek lisans ortalamalarının ....'dan yüksek olanlar başvurabilir(Atıyorum gano 3.5 ve üstü ile bitirmen gibi)
    -Ales'ten .... puanın üstünü almış olanlar başvurabilir vs. diye gidiyor

Lisede götürmüşlerdi,sunumda anlatılanlardan aklımda kalanlar bunlar.

• quote:

quote:

quote:

prof olursa 4-5 bin diye biliyorum ama 10bin kesinlikle olmuyor ondan eminim. tabi bu dediğim devlet için geçerli

Benim bildigim maaş 5-6 falan oluyor, ders ucreti yayinlar falan filan derken 10dan yukari çıkıyor diye biliyorum

• quote:

quote:

quote:

Şöyle oluyor;
    Alese giriyorsun,ordan bi puan geliyor.Sonra üniversitelerin internet sayfalarını takip edeceksin belli dönemlerde alınacak personel sayılarını açıklıyorlar.Misal işletmeden öğretim görevlisi için başvuracaksın
    Her üniversitenin kendine göre şartları oluyor.Buna üni'ler kendi içinde karar veriyorlar.Ben sana Odtüden örnek vereyim.
    -Yüksek lisansını yurtdışında tamamlamış olacak (Yurtiçi okuyorsan Odtü almıyor)
    (Her yurtduşında yükseklisans yapan başvurabilir ancak,alanında isim yapmış bi üni okuyan alınır)
    -Bu lisans ve yüksek lisans ortalamalarının ....'dan yüksek olanlar başvurabilir(Atıyorum gano 3.5 ve üstü ile bitirmen gibi)
    -Ales'ten .... puanın üstünü almış olanlar başvurabilir vs. diye gidiyor

Lisede götürmüşlerdi,sunumda anlatılanlardan aklımda kalanlar bunlar.

Hea oss ile ayni mantik ilerliyor, ne kadar basariliysan o kadar iyi universiteye gidersin, peki bu master ile yuksek lisans ayni sey mi ?

• Evet aynı yurtdışında master denir.
    Güzel bir şekilde türkçeye çevrilmiş,iğreti kaçmamış yani

Bu arada burdan da bol bol yararlanabilirsin
    http://www.yukseklisans.com.tr/sss.php
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.