- x
Bilgisayarı Fabrika Ayarlarına Döndürme
13 Cevap25979 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

30 Mesaj
29 Nisan 2013; 16:39:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba Arkadaşlar. 2. el bilgisayar aldım. İçinde eski kullanıcının bazı dosyaları, yüklediği prog.lar vs. var. Tek tek silmek istemiyorum. Format da atmak istemiyorum. Yani kısaca işletim sistemi duracak, yüklenen dosyalar silinecek. Telefonumda bile fabrika ayarlarına döndür seçeneği olduğu için bilgisayarda olmamasını mantıksız buldum. Ama biraz bakındım internetten bulamadım. Böyle bir şey var mıdır?

Not: Bilgisayar Windows 8

Edit: Bir de işlemden sonra driverları tekrar yüklemem gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölümsüz Adam -- 29 Nisan 2013; 16:46:12 >

22 Mesaj
29 Nisan 2013; 16:43:50 

format atmadan üzerine kurabilirsin. diğer yandan sistemi geri yüklesen yine kayıtlı olan dosyalar kalıyor ama kurulum yaptı ise örneğin oyun yüklemiştir flash player yüklemiştir bu gibi işlemleri kaldırır.

30 Mesaj
29 Nisan 2013; 16:47:47 

quote:

Orijinalden alıntı: meqtepli

format atmadan üzerine kurabilirsin. diğer yandan sistemi geri yüklesen yine kayıtlı olan dosyalar kalıyor ama kurulum yaptı ise örneğin oyun yüklemiştir flash player yüklemiştir bu gibi işlemleri kaldırır.

Peki driverları tekrar yüklemem gerekir mi

22 Mesaj
29 Nisan 2013; 17:11:48 

üzerine yükleme yaparsan evet driverleri yenden yüklemeni isteyebilir. Fakat sistem geri yükleme de ise ilk tarihe değilde birkaç gün sonrasına geri yüklersen zaten yüklüdür diye düşünüyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ölümsüz Adam

11 Mesaj
29 Nisan 2013; 20:03:24 

Recovery varsa recovery yap. Ayrıntılı bilgiyi forumda bulablirsin

334 Mesaj
29 Nisan 2013; 20:20:33 

Öncelikle içerde bulunan programalrı silmek le harcıyacağınız vakit yerine format atmanızı öneirim uuzun sürecek bir işlem özellikle ilgisayra 10 dan fazla program kurulmuş işe silme işlemi oldukca uzun sürecektir.

Programları kaldırmak istiyorsanız rocovery ve diğer işlemleri uygulamanıza gerek yok en mantıklısı denetim masası program ekle kaldır kısmıdır tek tek olmasını isteemdiğiniz programalrı silebilirsiniz ama dikakt ediniz sürücü dosyaları larını silmemeye özen gösteriniz ama dediğimi gibi kapasitesi büyük oyun program varsa silme işlemi oldukca uzu nsürecektir sistem performansına göre ve donanımsal aygıtların hızına göre değişir imkanınız varsa format atmanızı öneiririm

iyi forumlar

i7 3770k - Asus P8z77 v Deluxe - Gskill 2x4 1866mhz - Ocz Fatality 550w psu - St31500341as (Seagate 1.5 tb 7200rpm 32m)

1625 Mesaj
29 Nisan 2013; 20:24:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Ölümsüz Adam

Merhaba Arkadaşlar. 2. el bilgisayar aldım. İçinde eski kullanıcının bazı dosyaları, yüklediği prog.lar vs. var. Tek tek silmek istemiyorum. Format da atmak istemiyorum. Yani kısaca işletim sistemi duracak, yüklenen dosyalar silinecek. Telefonumda bile fabrika ayarlarına döndür seçeneği olduğu için bilgisayarda olmamasını mantıksız buldum. Ama biraz bakındım internetten bulamadım. Böyle bir şey var mıdır?

Not: Bilgisayar Windows 8

Edit: Bir de işlemden sonra driverları tekrar yüklemem gerekir mi?

Bilgisayarın marka modeli hakkında bilgi vermemişsiniz,
Kullandığınız modelin teknik destek hattını arıyarak recovery özelliğini çalıştırmak ve bilgisayarı sıfırlamak istediğinizi bildirin.
Ya da kullandığınız modelin recovery özelliklerinin nasıl çalıştırıldığını internetten araştırabilirsiniz.

Recovery yapıldığında bilgisayar fabrika ayarlarına geri döner ve driver yüklemeniz gerekmez.
Fakat verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

411 Mesaj
29 Nisan 2013; 20:44:25 

Windows 8 de fabrika ayarlarına dönebilirsin..Kişisel bilgisayar ayarları genel bölümünde..

102 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
berkkayaaa
2 Mayıs 2013; 14:21:45 

programları tek tek sileceksen iobit uninstaller ın çoklu program kaldırma özelliği var işaretle kaldırsın.

Büyük hedefimiz, milletimizi en yüksek medeniyet seviyesine ve refaha ulaştırmaktır.

2328 Mesaj
2 Mayıs 2013; 15:19:51 

Windows 8 in sıfırlama modu var ayarlardan.Onu uygula ,Dosyalara dokunmadan windowsu sıfırlıyor.Kurulan tüm programları kaldırıyor metro uygulamaları tekrar yukluyor.Teman,kişisel bilgile falan geri geliyor.En sevdiğin yonlerinden biri bu.Direk ayarlardan girebilirsin.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ölümsüz Adam

[color=

1320 Mesaj
3 Mayıs 2013; 22:36:14 

Your Uninstaller İle Süper Bir Şekilde Kaldırabilirsin

45 Mesaj
3 Mayıs 2013; 22:50:36 

windows xp de sistem geri yüklemeden başka böyle bişey varmı?

2328 Mesaj
4 Mayıs 2013; 13:17:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Turk'm

Your Uninstaller İle Süper Bir Şekilde Kaldırabilirsin

Win 8 in sıfırlama modu.Dene gör...

[color=

1 Mesaj
13 Haziran 2014; 15:27:32 

Benim bilgisayarım çok eski win 8. cd takulı değilken bilgisayarı açıp F11 diyorum ama işletim sistemi açılıyor .
NOT:Birçokkez bilgisayara format atmıştık.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Bilgisayarı Fabrika Ayarlarına Döndürme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.414