- x
Kedinin biri depoya yavrulamış(Foto lar eklendi)
40 Cevap1090 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

594 Mesaj
28 Nisan 2013; 21:46:29 

Kediler büyüyene kadar depoda dursunlar diyoruz bakalım. Ancak annesi hiç yanından ayrılmıyor deponun kapısınında kapanması gerekiyor bizde elimizden ne gelirse beslemeye çalışıyoruz anneciği nasıl beslemek lazım şimdilik balık verdik ama o da az yani.

Yanından ayrılmamasının sebebi ne olabilir ? Annem yavruladığını fark etmemiş kediyi kovmuş bir kere depodan sonra komşu fark etmiş Allah'tan yoksa yavrucuklar telef olurdu annesiz 3-4 günlük el kadar bir şeyler. Sanırım yeniden kovma ihtimaline karşı hiç ayrılmıyor tabii böyle bir amacımız yok. Yavruları dışarı çıkardık ama diğer kediler üşüşmeye başladı bizde geri koyduk.

Dün annesini annem kovmuş sonradan komşu fark etmiş dedim ya annesi dün gelmemişti bu sabah indik aşağı deponun önünde dikilip miyavlıyordu yavruların olduğu kutuyu çıkardık emzirdi sonra yerine koyduk tekrardan başka kediler rahatsız etmesin diye ama anneleride korkuyor depoya girmeye .

Her neyse annemde depoyu temizliyordu çöp atıcak başka bir kutuda anneleri dikilmiş annemin karşısına hem miyavlıyor hem tıslıyormuş herhalde yavruları var zannetti dedim ne anneler var be .

Her neyse anneyi nasıl beslemek gerekir sizce ? Bu yavruları pet shop alır mı yoksa kendilerince büyüsünler mi dersiniz ?

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HurtLocker -- 29 Nisan 2013; 20:45:06 >

http://goo.gl/GHxCyQ

594 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:05:51 

up daha yavrular 3-5 günlük anneyi nasıl beslemek gerekir ki yavrular telef olmasın ?

133 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:17:39 

Kafana göre besle

Yediği her şeyi ver.
Yemeğinizden artanları vs.

Bu arada ben de Minnoş 'umu hatırladım Onun da bizim bodrum da yavruları olmuştu (Pıtır, Tekir, Pamuk, Pofuduk) Şimdi ne yapıyorlar acaba taşınınca hiç görmez oldum

722 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:20:58 

pet shop ya da marketlerden en ucuzundan kuru mama alabilirsin anne kedi için. uzun süre idare eder.

594 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Abbas The Traveler

pet shop ya da marketlerden en ucuzundan kuru mama alabilirsin anne kedi için. uzun süre idare eder.

Sokak kedisi yer mi hocam kuru mama ?

162 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:34:43 

dostum teşekkür ederim bu arada yalnız olmadığımı bilmek güzel.

gelelim konuya yavrular daha küçükse ayrılmaz yanından çünkü yavrular saat başı acıkır ve tuvaletlerini de anneleri yalayarak yaptırıyor. anne giderse bebekler tuvaletini yapamayıp çatlayıp ölür:( ev yemeklerinden artanları verebilirsin günde 2 öğün ama bence en iyisi kuru mama ucuzlarından alsan bile o onu idare eder. bi de sürekli su bulundurun kedinin yanında. bırakın büyütsün artık petshopların hayvan satması yasak ama internetten ilan vererek bağlantı kurabilirsin sahiplenmek isteyenlerle. herşeyden önce büyüdüklerinde onların birbiryle oynayışını görmek bile çok güzel

469 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:37:47 

No SS ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 sonraki > >>

3022 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:42:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Sıpaydırmen

Kafana göre besle

Yediği her şeyi ver.
Yemeğinizden artanları vs.

Bu arada ben de Minnoş 'umu hatırladım Onun da bizim bodrum da yavruları olmuştu (Pıtır, Tekir, Pamuk, Pofuduk) Şimdi ne yapıyorlar acaba taşınınca hiç görmez oldum

pofuduk benim ineğin ismi tosun gibi olsunğundan bu ismi verdim

799 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:49:18 

ss isterük

594 Mesaj
28 Nisan 2013; 22:52:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

No SS ...

Akşam akşam flashlı telefon yok yanımda Yarın çekip koyucam senin için

@vicuna

Sağol hocam tavsiyelerin için.

Bu mesajda bahsedilenler: @vicuna

133 Mesaj
29 Nisan 2013; 14:05:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

pofuduk benim ineğin ismi tosun gibi olsunğundan bu ismi verdim

İneğe de yakışır bu isim
Bu kedi de yumuşacıktı Yani harbiden çok yumuşak tüyleri vardı ve çok kabarıktı sevdikçe sevesi geliyordu insanın. O yüzden Pofuduk koydum adını

651 Mesaj
29 Nisan 2013; 14:19:46 

dök üstüne benzini yak

Kuraldışı imzaların adamı! || Imza değil kafa kesiyoruz.
11 yıllık hort
< Premium Durumu : Açık >

2172 Mesaj
29 Nisan 2013; 14:22:06 

Özellikle su vermeyi ihmal etme.

2383 Mesaj
29 Nisan 2013; 14:27:52 

ayni sey zamaninda bizim bahcedede basima gelmisti ,ulan yavrularin yanina gidiyorum her adim atisimda ,anasi da bana dogru yuruyor ama oyle bi sesler cikariyor ki duymaniz lazim ,neyse bi sekilde yavrular alindi kedi bizim pederi parcaladi desem yeridir ,ana sevgisi boyle birsey olsa gerek

502 Mesaj
29 Nisan 2013; 14:39:55 

Kediler biraz ayaklanana kadar içerde süt vs. ile besle. Daha sonra suyunu yemegini kapının dısında vermeye basla iceri alısmasınlar. Sonra kendileri çıkıp gideceklerdir. Çok uzun süre içerde besleme sonra kedi dışarı atıldıgında çok sorun çeker hatta ölebilir bile.

594 Mesaj
29 Nisan 2013; 20:41:08 

quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Kediler biraz ayaklanana kadar içerde süt vs. ile besle. Daha sonra suyunu yemegini kapının dısında vermeye basla iceri alısmasınlar. Sonra kendileri çıkıp gideceklerdir. Çok uzun süre içerde besleme sonra kedi dışarı atıldıgında çok sorun çeker hatta ölebilir bile.

Doğru diyorsun hocam. Saolasın.

Suyunu filan eksik etmiyoruz bakalım ne olacak ileride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HurtLocker -- 29 Nisan 2013; 20:46:11 >

594 Mesaj
29 Nisan 2013; 23:49:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

No SS ...

Ekledim hocam

@Trident682

Bu mesajda bahsedilenler: @Trident682 Bu mesaja 1 cevap geldi.

1423 Mesaj
29 Nisan 2013; 23:52:16 

Anne gencecikmiş yazık.

Steam

594 Mesaj
29 Nisan 2013; 23:55:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Lovelorn Rhapsody

Anne gencecikmiş yazık.

Buna bende dikkat ettim geçen senenin mart ayından herhalde

313 Mesaj
30 Nisan 2013; 0:05:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanbilgin

dök üstüne benzini yak

İmza yok parmak bassam olur mu ?

413 Mesaj
30 Nisan 2013; 0:41:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanbilgin

dök üstüne benzini yak

85 Mesaj
30 Nisan 2013; 0:54:32 

Fazla elini sürüp kokunu üstlerine sindirme. Yavrusunu tanıyamazsa yuvadan atar. Belli bir boya gelince sana çok alışacaklardır ve bırakmak istemeyeceksin. O yüzden şimdiden yuva aramaya başla.

SAMSUNG GALAXY S4 & IPAD MINI

1900 Mesaj
30 Nisan 2013; 2:32:08 

annesi çok tatlıymış harbiden

7717 Mesaj
30 Nisan 2013; 3:00:37 

O depoyu kapalı tutmaya bakın, erkek kedi gelirse yavruları öldürür.

I LOVE THIS GAME

469 Mesaj
30 Nisan 2013; 20:30:26 

quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

Ekledim hocam

@Trident682

Yavrular güzelmiş dalmaçyalı gibi.Anne bakamicaksa sahibinden e ilan aç.Ucretsiz sahiplendirme basligi altinda.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 sonraki > >>

288 Mesaj
30 Nisan 2013; 20:31:33 

Süt koy

594 Mesaj
30 Nisan 2013; 20:43:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Batuaydin

Fazla elini sürüp kokunu üstlerine sindirme. Yavrusunu tanıyamazsa yuvadan atar. Belli bir boya gelince sana çok alışacaklardır ve bırakmak istemeyeceksin. O yüzden şimdiden yuva aramaya başla.

Bende böyle bir şeyler duyduğumdan yavrulara dokunmadım daha doğrusu da dokunamadım daha annesi pek izin vermiyor

@carter

Aynen hocam kediyi biz besliyoruz artık depo kapısı kapalı.

@Armelin

Hocam bakacağım artık daha yavruların gözleri bile açık değil bakalım etraftan isteyen var 1-2 kişi şimdilik.

Bu mesajda bahsedilenler: @carter, @Armelin

1585 Mesaj
30 Nisan 2013; 20:45:57 

ulan adam sırf laf olsun diye dök benzini yak diyor yani anama bacıma küfür edin diyor... bu kadarda şebeklik yapmaya gerek yok...

1-2 sene kadar önce bizim binanın bahçesinin köşelerinde bir yerde 2 tane yavru yapmıştı ama anneleri sonra öldü gözümüzün önünde can çekişerek büyük ihtimalle doğururken falan bişey oldu hayvancağıza :( :( 2 tane yavru öylece kaldı en fazla 2 günlüklerdi parmak kadarlardı gözleri bile yoktuu neredeyse orada bıraksan bahçedeki böcekler bile yerdi o kadar küçüklerdi...

Aldım eve götürdük 2 yavruyu bi tanesi ertesi gün öldü :( diğeri 5-6 gün yaşadı ne aramadığım veteriner kaldı ne okumadığım yazı kaldı çok çok uğraştık şişeye sıcak sular koyduk bez koyduk üzerine yatırdık anne sıcaklığını hatırlatır dediler şırınga ile süt verdik her şeyi yaptım artık gözleri açılmıştı yavaş yavaş seside çıkmaya başlamış hafif hafif de kıpırdamaya başlamıştı ilk aldığımızda gözleri bile belli olmuyor miyavlayamıyordu :) o kadar uğraştık evin neşesi olmuştu bu kadar dayandıysa artık büyür dedik ama 5-6 gün sonra öldü o yavrucukda :( :( babam 2 sinide bahçede bi ağacın altına gömmüştü ... yaşım 24 tü o zaman nasıl üzülmüştüm günlerce :( :( annem ağlamıştı hatta :S

şimdi keşke bizim bahçeyede yine yavrulasa birileri....

594 Mesaj
30 Nisan 2013; 20:55:43 

quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

ulan adam sırf laf olsun diye dök benzini yak diyor yani anama bacıma küfür edin diyor... bu kadarda şebeklik yapmaya gerek yok...

1-2 sene kadar önce bizim binanın bahçesinin köşelerinde bir yerde 2 tane yavru yapmıştı ama anneleri sonra öldü gözümüzün önünde can çekişerek büyük ihtimalle doğururken falan bişey oldu hayvancağıza :( :( 2 tane yavru öylece kaldı en fazla 2 günlüklerdi parmak kadarlardı gözleri bile yoktuu neredeyse orada bıraksan bahçedeki böcekler bile yerdi o kadar küçüklerdi...

Aldım eve götürdük 2 yavruyu bi tanesi ertesi gün öldü :( diğeri 5-6 gün yaşadı ne aramadığım veteriner kaldı ne okumadığım yazı kaldı çok çok uğraştık şişeye sıcak sular koyduk bez koyduk üzerine yatırdık anne sıcaklığını hatırlatır dediler şırınga ile süt verdik her şeyi yaptım artık gözleri açılmıştı yavaş yavaş seside çıkmaya başlamış hafif hafif de kıpırdamaya başlamıştı ilk aldığımızda gözleri bile belli olmuyor miyavlayamıyordu :) o kadar uğraştık evin neşesi olmuştu bu kadar dayandıysa artık büyür dedik ama 5-6 gün sonra öldü o yavrucukda :( :( babam 2 sinide bahçede bi ağacın altına gömmüştü ... yaşım 24 tü o zaman nasıl üzülmüştüm günlerce :( :( annem ağlamıştı hatta :S

şimdi keşke bizim bahçeyede yine yavrulasa birileri....

Üzüldüm hocam gerçekten sağlık olsun siz elinizden geleni yapmışsınız. Bende hep derdim anneme gerçek şaka karışık eve bir kedi alayım diye annemde evde sevmez hayvan maalesef sadece bir muhabbet kuşumuz var. Böylesi oldu olsun seviyorum ben onları

1585 Mesaj
30 Nisan 2013; 21:00:44 

quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

Üzüldüm hocam gerçekten sağlık olsun siz elinizden geleni yapmışsınız. Bende hep derdim anneme gerçek şaka karışık eve bir kedi alayım diye annemde evde sevmez hayvan maalesef sadece bir muhabbet kuşumuz var. Böylesi oldu olsun seviyorum ben onları

bizde öyle düşündük koca babam gecenin 3-4 lerinde kalkıp su ısıtıp koyuyordu hayvanın altına :) :) ne kadar uğraştıysakda yinede üzülüyor insan ama zaten o kadarcık hayvanın annesi olmadan yaşamasıda imkansız gibi bişeydi zaten ... Evde hayvan olmalı dostum aynı şekilde bizdede muhabbet kuşu var küçücük bi şey çıkartıyoruz kafesten uçuyor geliyor kafamıza kolumuza konuyor onu izlemesi bile keyif veriyor insana

594 Mesaj
1 Mayıs 2013; 10:15:00 

quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

bizde öyle düşündük koca babam gecenin 3-4 lerinde kalkıp su ısıtıp koyuyordu hayvanın altına :) :) ne kadar uğraştıysakda yinede üzülüyor insan ama zaten o kadarcık hayvanın annesi olmadan yaşamasıda imkansız gibi bişeydi zaten ... Evde hayvan olmalı dostum aynı şekilde bizdede muhabbet kuşu var küçücük bi şey çıkartıyoruz kafesten uçuyor geliyor kafamıza kolumuza konuyor onu izlemesi bile keyif veriyor insana

Aynen öyle bizimkiler izin verse ace ventura gibi dolaşacağım ama Anneleri de bayağı alıştı yavrucakların kaşındıttırıyor hep

952 Mesaj
1 Mayıs 2013; 10:22:36 

dostum bizim evin oralarda gezen bir kedi vardi, annem de kedi delisi oldugu icin dogal olarak bakmaya yemek vermeye falan basladik. bundan sunu ogrendim: kediye ne verirsen yiyor :D pizza kenarindan tut kuru mamaya kadar ne verirsen yiyo, ve bizim baktigimiz (adini gozleri yuzunden Elmas koyduk) Elmas'imizin en sevdigi sey kofte. balik cok sevmiyo neden bilmiyorum ama aklinda bulunsun diye yazdim
neyse iste bu kedi mart ayi gelince oldu, 3-4 yavrusu oldu. arka bahceye aldik orada duruyorlar, ama sana tavsiyem kisaca bi marketten kuru mama alman, o kedi evden kacti da sokak kedisi mi oldu bilmiyorum acikcasi ama hizlica alisabiliyolar

281 Mesaj
1 Mayıs 2013; 10:24:17 

Kedicikler çok güzel yeni fotoğraflar bekliyoruz.

594 Mesaj
1 Mayıs 2013; 12:48:52 

Telefonla çekeyim fotoğraf diyorum annesi telefona sırnaşıyor Atıcam yakında yeni fotoğraf inşallah

Bu mesajda bahsedilenler: @sarman29

2144 Mesaj
1 Mayıs 2013; 13:10:23 

Bırak anneleri büyütsün yazık hayvanlara ellemeyin.

süt falan ver.atıyorum tavuk yediniz artıkları ver.kalan ekmekleri ver.

4543 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FalloutNV
1 Mayıs 2013; 13:10:24 

Amma sorun yapmışsınız bi kuru mama alıp veremedinizmi ne var kalsın depoda sanki bi zararları var bide kovmuşlar anne kediyi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Mayıs 2013; 13:16:49 

@Satanist.Katili.Kedi bekleniyor

Bu mesajda bahsedilenler: @Satanist.Katili.Kedi

274 Mesaj
1 Mayıs 2013; 13:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: carter

O depoyu kapalı tutmaya bakın, erkek kedi gelirse yavruları öldürür.

oha neden öldürüyor?

7717 Mesaj
1 Mayıs 2013; 13:30:10 

quote:

Orijinalden alıntı: sucukcu-

oha neden öldürüyor?

Kendine tehdit olarak algılayabiliyor. Hatta daha ileri boyutta maalesef yavruları yiyor.

I LOVE THIS GAME

594 Mesaj
1 Mayıs 2013; 13:35:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Khalchar

Amma sorun yapmışsınız bi kuru mama alıp veremedinizmi ne var kalsın depoda sanki bi zararları var bide kovmuşlar anne kediyi

1- Sorun yapmadık sadece nasıl besleyebileceğimi sordum daha önceden beslemediğim için.
2- Depoda kalıyorlar zaten zararları yok.
3- Anneyi kovduk evet ama yavruları görmemiştik deponun kapısı kapalı duruyordu normalde içeride kalıpta ölmesin istedik açlıktan. Sonradan yavruları gördüğümüz zaman geri koyduk zaten.
4- Anlamadan bir daha benim konularıma yorum yapma.

@SellYourSoul

Yavruları ellemiyoruz zaten sadece yemek veriyoruz heyecan yok

Bu mesajda bahsedilenler: @SellYourSoul

4868 Mesaj
1 Mayıs 2013; 13:42:12 

Bizim yan bloklardan birinde de doğurmuşlardı senden tavsiyem bi şekilde anneyi beslemeye bakın yavrulara dokunmayın. Kızlar kedinin yavrularını sevmişler ve anne kedi sevdiği tüm yavruları öldürmüş. Geriye 1 tane yavru kaldı onu da öldürür diye yavruya dokunmuyorlar.

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kedinin biri depoya yavrulamış(Foto lar eklendi)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453