Şimdi Ara

Opticum HD TS 9600 Prima Receiver Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
4
Favori
12.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ülkemizde sıfır satışına denk gelmediğim bir receiver olarak Opticum TS 9600 alma niyetindeyim. Özellikle işlemcisi ve görüntü kalitesi, 1080p desteği ile üst düzey bir uydu alıcısı olduğu için alma niyetim var.Fiyat olarak ülkemizde çok uçuk rakamlara alışveriş yapmak istemiyorum. amazon'dan hiç alışveriş yapmadım. Amazon'da 120 eurodan başlayan bu receiver bana ne kadara mal olur? amazonda gördüğüm 120 euroluk fiyat ürün elime geçene kadar ne kadara mal olur? Böyle alışverişler ile ilgili tecrübeniz varsa Opticum Ts 9600 için şansımı denemek istiyorum. iki katına falan patlamazsa 400 tl civarlarına neden sahip olmayalım? Belki de öncüsü oluruz bu receiverin dışarıdan alınması konusunda.
    Tavsiyelerinizi bekliyor ve ürün linkini gönderiyorum http://www.amazon.de/Opticum-PRIMA-HDTV-Combo-Receiver-CI-Slots-schwarz/dp/B004H3XDDM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcopolo34 -- 27 Nisan 2013; 13:04:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: marcopolo34

Arkadaşlar ülkemizde sıfır satışına denk gelmediğim bir receiver olarak Opticum TS 9600 alma niyetindeyim. Özellikle işlemcisi ve görüntü kalitesi, 1080p desteği ile üst düzey bir uydu alıcısı olduğu için alma niyetim var.Fiyat olarak ülkemizde çok uçuk rakamlara alışveriş yapmak istemiyorum. amazon'dan hiç alışveriş yapmadım. Amazon'da 120 eurodan başlayan bu receiver bana ne kadara mal olur? amazonda gördüğüm 120 euroluk fiyat ürün elime geçene kadar ne kadara mal olur? Böyle alışverişler ile ilgili tecrübeniz varsa Opticum Ts 9600 için şansımı denemek istiyorum. iki katına falan patlamazsa 400 tl civarlarına neden sahip olmayalım? Belki de öncüsü oluruz bu receiverin dışarıdan alınması konusunda.
    Tavsiyelerinizi bekliyor ve ürün linkini gönderiyorum http://www.amazon.de/Opticum-PRIMA-HDTV-Combo-Receiver-CI-Slots-schwarz/dp/B004H3XDDM

Hocam ben aldım kullanıyorum almanya hm sat denen firma var size enfazla 290 veya 310 tl malolur alır keyfini yaparsin

Fiyat 120 euro
    Kdv 19
    Kargo 30euro

Toplam169euro ya malolur

Tabii bu rakamlar ortalama altıda olur üstüde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bildiğim kadarı ile amazondan bunu alamazsın,ülkemize bunları göndermiyor.
  • En mantıklısı HM-SAT san almak, adamlar %19 KDV düşüp gönderiyor. Türkiyede ikinci elinide pek bulamazsın. Özellikle şu aralar Technisat'ta klasik modül problemi hortlamışken kimse elindeki Opticum'u satmaz.

Anca 913 filan kıstırabilirsin 500 kağıda filan ama, onunda 912'deki mazisi çok kötü. Ondada modül problemi var. Belki 913 dede yarın öbürgün böyle bir problem çıkabilir. (Spekülasyon yaptım, çıkar demiyorum... Malum, iki üreticininde bu modül problemi yüzünden sıkıntı yarattığına şahit olduk, Çözüm de üretmiyor herifler... anca Danke, manke, teşekkür baştan savma.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

En mantıklısı HM-SAT san almak, adamlar %19 KDV düşüp gönderiyor. Türkiyede ikinci elinide pek bulamazsın. Özellikle şu aralar Technisat'ta klasik modül problemi hortlamışken kimse elindeki Opticum'u satmaz.

• Eyvallah Gardaş Bende hazır şu S-855'i kutusu ile beraber çöpe atmışken bi Opticum Actus filan alayım bari... bu alaman cihazları çok üzdü beni yav. Ses ve Görüntü Okey ama, böyle en ufak bir değişiklikte hiç bir anlamı kalmıyor bu meretlerin.
  • quote:

Eyvallah Gardaş Bende hazır şu S-855'i kutusu ile beraber çöpe atmışken bi Opticum Actus filan alayım bari... bu alaman cihazları çok üzdü beni yav. Ses ve Görüntü Okey ama, böyle en ufak bir değişiklikte hiç bir anlamı kalmıyor bu meretlerin.

Bu konuda üstad sensin.Senden haber bekliyorum yeni cihazla ilgili
  • P.M attım biraz daha bekleyeceğiz. Hem fiyatı, hemde Avrupalı dostlarımızın incelemeleri netleşsin bakalım.
  • quote:

Eyvallah Gardaş Bende hazır şu S-855'i kutusu ile beraber çöpe atmışken bi Opticum Actus filan alayım bari... bu alaman cihazları çok üzdü beni yav. Ses ve Görüntü Okey ama, böyle en ufak bir değişiklikte hiç bir anlamı kalmıyor bu meretlerin.

Hocam bu opticum actus yenimi fiyat olarak nedir pirimadan ne farkı var bizimle paylaşırmısın

• quote:

En mantıklısı HM-SAT san almak, adamlar %19 KDV düşüp gönderiyor. Türkiyede ikinci elinide pek bulamazsın. Özellikle şu aralar Technisat'ta klasik modül problemi hortlamışken kimse elindeki Opticum'u satmaz.

Anca 913 filan kıstırabilirsin 500 kağıda filan ama, onunda 912'deki mazisi çok kötü. Ondada modül problemi var. Belki 913 dede yarın öbürgün böyle bir problem çıkabilir. (Spekülasyon yaptım, çıkar demiyorum... Malum, iki üreticininde bu modül problemi yüzünden sıkıntı yarattığına şahit olduk, Çözüm de üretmiyor herifler... anca Danke, manke, teşekkür baştan savma.)

hm-sat'da 115 euro olan fiyat %19 daha düşerek mi satın alınıyor anlamadım. üzerine kargo, ekstra maliyetler gelse bile 400 tl'nin altında bir rakama gelir. güzel ülkemde iki tane kathrein 913 fiyatı neredeyse. görüntü işlemcisi+modül desteği+dvd-t ile bu fiyata bayaa bir albenili duruyor. sanırım alıcam. Tek handikap daha evvel yurtdışından alışveriş yapmamış olmam. %19 kdv düşerek gönderiyorlarsa çok cazip. Benden başka bir alıcı daha çıksa cesaretimi kırıcam kolayca:)

• quote:

Orijinalden alıntı: marcopolo34

quote:

hm-sat'da 115 euro olan fiyat %19 daha düşerek mi satın alınıyor anlamadım. üzerine kargo, ekstra maliyetler gelse bile 400 tl'nin altında bir rakama gelir. güzel ülkemde iki tane kathrein 913 fiyatı neredeyse. görüntü işlemcisi+modül desteği+dvd-t ile bu fiyata bayaa bir albenili duruyor. sanırım alıcam. Tek handikap daha evvel yurtdışından alışveriş yapmamış olmam. %19 kdv düşerek gönderiyorlarsa çok cazip. Benden başka bir alıcı daha çıksa cesaretimi kırıcam kolayca:)

Evet liste fiyatından %19 KDV düşüp gönderiyorlar. Eğer buradada gümrüğe takılmazsa 300 350 TL arası bir şeye denk geliyor. Kargo dahil fiyatıdır. Takılırsada çok cüzi bir gümrük bedeli ödersin ki... oda 390'ı bile bulmaz. Özellikle Opticum Kathrein ve Technisatları forumda kullananların çoğu HM-SAT tan getirdi. Çok az kişi elden veya başka sitelerden almıştır. HM-SAT bu konuda çok iyidir ve hesaplı alışveriş imkanı sunup mağdurda etmez. Bildiğimiz tek aksilik @Buyukbang arkadaşta oldu, ona yanlış cihaz göndermişlerdi ama değiştirdiler ve mağdur etmediler.

Tabi HM-SAT tan alırsan. Diğer mağazalrda ne kargo nede KDV için kesin bir şey söyleyemem. Bazısıda kargodan köstürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 29 Nisan 2013; 18:50:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: balkir1907

quote:

Hocam bu opticum actus yenimi fiyat olarak nedir pirimadan ne farkı var bizimle paylaşırmısın

Actus yeni sayılır. hatta benzer modelleride var bir kaç topicte kurcalamıştırk bunları. Mesela Alman Atemio markasıda aynı ürünü çıkarmış.

Gerek donanımsal gerekse yazılımsal olarak Prima modellerinden çok farklı bir cihaz. Lin vereceğim ama kısaca bir kaç özelliği yazayım;

++ DualBoot yani ister orjianal yazılımla ister Enigma Vs. ile çalıştırabilirsin.
    ++ Actus Mını Actus Solo ve Actus Duo modeli var.
    ++ Duo modeli Twın tunerli olup tunerler Plug&Playdir yani DVB-C DVB-S DVB T olarak kombine edebilirsin. Hatta Hıybrıd tunerde çıkarmışlar yani DVB-C + DVBT2 t'yi bir arada sunmuşlar. Bunun yanına birde DVBS2 tuner zaten vazgeçilmez bizim için. İstersen ikisinide DVBS2 kullan.
    ++ 2000 GB a kadar dahili HDD desteği var. (Opsiyonel)

Ben en iyisi link atayım oradan inceleyin. You tube veya başka uydu fırumlarındada menü resimlerini gördüm. Ben bunun DUO modelinin 2X SAT modeli ile ilgileniyorum. Fiyatı 293 Avro. Tabi daha alma aşamasına gelmedim hala bilgi topluyorum

http://www.opticum-gmbh.de/de/p/actus-duo

http://www.ac-sat-corner.eu/Opticum_3

http://www.ac-sat-corner.eu/Opticum-HD-ACTUS-DUO-CI-PVR-Linux-FULL-HD-2x-Sat

• quote:

Evet liste fiyatından %19 KDV düşüp gönderiyorlar. Eğer buradada gümrüğe takılmazsa 300 350 TL arası bir şeye denk geliyor. Kargo dahil fiyatıdır. Takılırsada çok cüzi bir gümrük bedeli ödersin ki... oda 390'ı bile bulmaz. Özellikle Opticum Kathrein ve Technisatları forumda kullananların çoğu HM-SAT tan getirdi. Çok az kişi elden veya başka sitelerden almıştır. HM-SAT bu konuda çok iyidir ve hesaplı alışveriş imkanı sunup mağdurda etmez. Bildiğimiz tek aksilik @Buyukbang arkadaşta oldu, ona yanlış cihaz göndermişlerdi ama değiştirdiler ve mağdur etmediler.

Tabi HM-SAT tan alırsan. Diğer mağazalrda ne kargo nede KDV için kesin bir şey söyleyemem. Bazısıda kargodan köstürüyor.

HM Sat' ta bulamadım AC Sat Corner' dan getirttim. % 19 düşmüyorlar. Kargo ve Paypal dahil 325 TL tuttu. Kargo takibinde gümrükten geçti zannederken teslimatta 50 TL de gümrük payı çıktı dolayısıyla 400 TL' ye yaklaşır fiyatı. Elinize geçmesi de 2-3 hafta arasını buluyor.

• Sayın janjare verdiğiniz bilgiler için çok tesekkür ederim ben opticum actus mini ile ilgileniyorum actus duo buraya maliyeti tahmini rakam 800tl bulur buda beni aşar

• quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

quote:

HM Sat' ta bulamadım AC Sat Corner' dan getirttim. % 19 düşmüyorlar. Kargo ve Paypal dahil 325 TL tuttu. Kargo takibinde gümrükten geçti zannederken teslimatta 50 TL de gümrük payı çıktı dolayısıyla 400 TL' ye yaklaşır fiyatı. Elinize geçmesi de 2-3 hafta arasını buluyor.

Bilgi için teşeküürler....

Şu an HM-SAT stoklarında 114,90 avro ve stokta var gözüküyor. Daha öncede dediğim gibi, her firma %19 KDV düşmüyor benim bildiğim HM-SAT haricinde birde satboerse24 firması düşüyor ama satboerseden kesin teyit almak lazım.. Yalnız HM-SAT kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: balkir1907

Sayın janjare verdiğiniz bilgiler için çok tesekkür ederim ben opticum actus mini ile ilgileniyorum actus duo buraya maliyeti tahmini rakam 800tl bulur buda beni aşar

Rica ederim @balkir arkadaşım...

Yalnız bu modelin tadı DUO çift tunerlide çıkar diğer solo ve mını modelini pek düşünmeyin bence. Neden derseniz Opticumlarda şimdiye kadar EPG ve ona bağlı kayıt işlerinde şimdiye kadar hiç problem okumadım ben. Keza kardeşim Primanın 3 modelinide kullandı her modelide gerek kayıt gerekse EPG işlemlerinde çok başarılıymış. Fakat tek tunerli cihazda kayıt yaparken başka kanal izleyemiyorsunuz, hal böyle oluncada kayıt işleminin bir anlamı kalmıyor.

Duo modeli çift tunerli olduğu için kayıt işleminde çok esnektir + değiştirilebilir tunerleri sayesinde 2014 de faal olacak DVB-T / T2 yayınlarından da istifade edebilirsiniz. Yada mevcut DVB-C kablo tv de kullanma şansınız olur tek cihazda.

Tabi tercih ve bütçe meselesidir sonuçta.... kayıt, twin tuner, karasal veya kablo tv ile ilginiz yoksa hiç Actus ile ilgilenmeyin. Zaten sizin kullandığınız Prima TS çok güzel ve değerinin çok altında satılan kıymetli bir cihaz.

• Takip
  • Arkadaşlar Almanyadan opticum 9600 HD TS prima aldım.. Fakat Türkiyede ASU TV, Karadeniz tv SD yayınlar çok kırık gibi geldi.. Ntv yayını ona keza çok iyi...
    Televizyon, full HD 32 inç.. 100 Hz led samsung..
    Bağlantı yanlışlığımı yapıyorum.. HD yayınlar müthiş.. Daha önceki Ferguson 202E de SD yayınlar ÇOK İYİYDİ... HD yayınlarda müthişti.. Opticumda SD yayınların çok methedildiğini olumuştum.. Neden bu şekilde görüntü var. Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Warfeet

Arkadaşlar Almanyadan opticum 9600 HD TS prima aldım.. Fakat Türkiyede ASU TV, Karadeniz tv SD yayınlar çok kırık gibi geldi.. Ntv yayını ona keza çok iyi...
    Bağlantı yanlışlığımı yapıyorum.. HD yayınlar müthiş.. Daha önceki Ferguson 202E de SD yayınlar ÇOK İYİYDİ... HD yayınlarda müthişti.. Opticumda SD yayınların çok methedildiğini olumuştum.. Neden bu şekilde görüntü var. Saygılar..

Yayın kalitesinden olabilir. Henüz çok fazla kurcalayamadım ama ulusal kanalların SD yayınları baya güzel gibi geldi bana ya da psikolojik bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

quote:

Orijinalden alıntı: Warfeet

Arkadaşlar Almanyadan opticum 9600 HD TS prima aldım.. Fakat Türkiyede ASU TV, Karadeniz tv SD yayınlar çok kırık gibi geldi.. Ntv yayını ona keza çok iyi...

Yayın kalitesinden olabilir. Henüz çok fazla kurcalayamadım ama ulusal kanalların SD yayınları baya güzel gibi geldi bana ya da psikolojik bilemedim.

Arkadaslar her kanalın yayın kalitesi bir değil ntv sov atv stv trt1 fox bunlar net gösterip diğerleri net göstermiyorsa cihazın yapabileceği hiçbirsey kalmıyor kesinlikle cihazlarınızda kusur aramayın çok iyibir recever almıssıniz keyfini çıkarın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.