Şimdi Ara

Opticum HD TS 9600 Prima Receiver Hakkında Yardım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
4
Favori
12.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kumanda da sorun çıktı hiçbir tuş basmıyo, yenisini nasıl temin edebilirim yada evrensel kumanda alsam tavsiyeleriniz nelerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: krasavchik

arkadaşlar kumanda da sorun çıktı hiçbir tuş basmıyo, yenisini nasıl temin edebilirim yada evrensel kumanda alsam tavsiyeleriniz nelerdir

Hocam geçmiş olsun diğer formda benim cihazı aldığım papirus nickli arkadaş kullanıyordu özelden bir sorun size yardımcı olacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar kumanda da sorun çıktı hiçbir tuş basmıyo, yenisini nasıl temin edebilirim yada evrensel kumanda alsam tavsiyeleriniz nelerdir

halledebildin mi halledemediysen SWAT KR 1990 kodlu kumandayı kullan oluyor hatta bir iki tuş yazısı tutmuyor gerisi aynısı internet ortamında bulunmuyor ben kumanda satan bir arkadaştan siparişle getirtip aldım hatta iki tane aldım :)
  • Arkadaşlar önceden sadece cs ile opticum u kullanıyordum. Cs nin süresi dolduktan sonra (adamları beğenmediğim için yenilemedim) sonra opticum u 1 hafta önce kullanmaya başladım fakat cihaz int e bağlıyken ve CC-Cam aktifken (eski cs ayarları varken) cihaz otomatik olarak kitleniyor. Bugün bir server dan test aldım. Cihaza girdim fakat yeniden kitlenmeye başladı. CC-Cam aktif değilken normal çalışıyor. Softcam yükleyeceğim bu sinema aşk aksiyon nereden çıkar bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dandalyus -- 12 Aralık 2013; 15:54:41 >
  • quote:

ben de tv mi digitürk ile kullandım sonra da 15 gün önce sizin cihazdan aldım opticum. sd yayınlar digitürkten daha iyi, Hd kanallar digitürkte dsmart modüle göre biraz daha iyi gibi. çünkü gerçekten d-smartta hd kanallarda bitrate oranı düşük. diyeceğim sd kanallar opticum da baya iyi geldi bana. en iyisi sen video formatını otamatik yap kendi sd veya hd yayına göre ayarlasın

Arkadaşlar, görüntü kalitesini yakalama adına yapılan en büyük hata ayarda ellerin hemen 1080 é gitmesidir. Sd yayında 1080 seçerseniz görüntü birden bulanıklaşır keskinlik azalır kırılmalar artar. Bu ayarı her daim otomatik yapın farkı hisedeceksiniz. Bu ayarın tek kötü yanı menüler 576 yayınlarda kötüleşir o kadar.
    Diğer bir konuda şu, arkadaşın birinin cihazdan beklentisi tv dahili uydu alıcısından daha iyi olmasıymış. Bunu yakalamak im-kan-sız. Ben lg lm55660 tv ile. Kathrein ufs913 kulandıM. O çok övülen kati tv nin kqlitesine özellikle sd de yaklaşamadı. Ama yetersiz değildi. Bunun nedeni olarak arada kablo kullanmadığı için veri kaybı olmaması olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerenimo57 -- 15 Ocak 2014; 0:03:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bir sorunum var. Yabancı kanallarda subtitle' ı açtığımda yazılar ekranın sağ oratsında ve minicik çıkıyor. Bunun yerini ve boyutunu değiştirme imkanı var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

Arkadaşlar bir sorunum var. Yabancı kanallarda subtitle' ı açtığımda yazılar ekranın sağ oratsında ve minicik çıkıyor. Bunun yerini ve boyutunu değiştirme imkanı var mıdır?

Yok mudur bilgisi olan?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bir sorunum var. Yabancı kanallarda subtitle' ı açtığımda yazılar ekranın sağ oratsında ve minicik çıkıyor. Bunun yerini ve boyutunu değiştirme imkanı var mıdır?

Yok mudur bilgisi olan?

bunlarda alt yazılar mevcut şekildedır ,değiştırme ımkanın yoktur..
    hıçte fena deyıl bence..
  • waywedie W kullanıcısına yanıt
    Alttaki resmi şimdi çektim...Cihaz Opticum 9600 Mını....

Opticum HD TS 9600 Prima Receiver Hakkında Yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 24 Mart 2014; 18:32:50 >
  • Bende prima var ekran ortasının solunda ve buna göre küçük çıkıyor.
  • waywedie W kullanıcısına yanıt
    Bendekide Prima serisi.... İstersen kanal listesini USB ye yedekle ve cihazı fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurulum yap....Emulu yazılım kullanıyorsan belki ondan kaynaklı olabilir...Alttaki linkten orjinal yazılım sürümünü kontrol edebilirsin....

http://www.globo.com.pl/pl/produkty/odbiorniki/satelitarne
  • Zamanında display report' ta bulunan 4.44 yazılımı ile, yine orada bulunan emu key dosyalarını yüklemiştim. sıfırlayıp yeniden deneyeyim bir ara.

Bu arada Actus' u deneyen oldu mu acaba? Değiştirmeye değer mi?
  • Dün akşam alıcıyı açtım. Görüntü yok üzerinde copy diye bir mesaj yazıyor. İnternette araştırdım anladığım kadarıyla mevcut yazılım bozulmuş yeni yazılım kurulması gerekiyor. Hyperterminal ile yapılıyormuş ancak nasıl yapacağım bilgisi olan var mı?
  • arkdaşlar merhaba;
    güncelleme yaparken usb üzerinden mi güncelleme yapılacak? usb den bişi görmüyor. güncelleme yapamadım..
  • yazılımı indirip usb'ye atıp öyle güncelleyeceksin...
  • asburak A kullanıcısına yanıt
    Usb yi değiştir. Aktarım hızı düşük ise dosyayı görmüyor...

++ Güncelleme için önce usb yi optıcumda biçimlendir.
    ++ Kanal listesini yedeklemek için yani usb ye atmak için sarı tuşa basacaksın. (Kanalları yedekle)
    ++ Eğer usb den cihaza bir şey yükleyeceksen kırmı tuşa bas.
  • usb yi irkaç defa biçimlendirdikten sonra 4.4 ü gördü ve güncelledim. şimdi softcam yapmam gerek. linki olan var mı güncel. daha önce yüklenmiş ama link ölü.
  • maçlar şifreye girdiğinde biss key nerden girilir bilen var mı?
    saygılar
  • asburak A kullanıcısına yanıt
    Menü>>Multımedianın üstündeyken 8888 Tuşla. Bıss menü çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 26 Eylül 2014; 11:39:48 >
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    sayın jan jarre;
    dediğini yaptım ama herhangi bişi olmu. şu anda aspor şifreye girdi denedim ama menüde bi değişiklik olmadı.
    kafanı ağrıttım kusura bakma.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.