Şimdi Ara

Android 4.3 sürümü bazı log kayıtlarında ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'ın Mayıs ayındaki I/O 2013 geliştirici konferansında hem Android 5.0 Key Lime Pie sürümü hem de Nexus 5 modelinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak son günlerde ortaya çıkan bilgiler bu tanıtımların Temmuz sonrasına kaldığı yönündeydi. Bugün de yeni bir Android sürümüne ilişkin kayıtlar ortaya çıktı.

Android Police sitesinin sunucu log kayıtlarında ortaya çıkan veriler, Android 4.3 JWR23B şeklinde bir sürümün test aşamasında olduğunu gösteriyor. Sürümdeki J harfi Jelly Bean isminin devam edeceğini işaret ediyor. Site, sürümünün IP adreslerini takip ettiğinde ise Google kaynaklı bölgelerden çıkış yaptığını görmüş.

Bunun haricinde K tanımlamasına sahip Android 5.0 sürümü ile ilgili herhangi bir veriye rastlanmamış ve bu da yakın tarihte bir tanıtımın mümkün olmadığını gösteriyor.

Google tarafından kesin bir açıklama henüz yok. Ancak Jelly Bean güncellemelerini mobil cihaz üreticilerinin zamanında verebilmesi adına 5.0 sürümünün ertelendiği pek çok kaynak tarafından dile getiriliyor. Diğer bir iddia ise pek çok önemli yenilik sunacak 5.0 sürümünün henüz nihai sürüme ulaşamadığı yönünde. 

• Yine ekrem71 kendi yorumunu habere katmış.

• alayı boş iş yaa adam gibi performans ve pil için gerekeni yapın android tam bir pil canavarı onun üzerinde çalışsınlar yaaa

• Şuan mevcut işletim sisteminin üstüne daha neler koyulabilir bilmiyorum ama Google insanlarin ne istedigini çok iyi biliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Yine ekrem71 kendi yorumunu habere katmış.
    12 Angry Men yine konuyu trollemiş.
  • quote:

Hesaptan çıkış yapmayı unutmuşsun yorumu yazmadan önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luca.Brasi

quote:

Hesaptan çıkış yapmayı unutmuşsun yorumu yazmadan önce

Onu sizler yaparsınız ben değil herkesi kendinle karıştırma
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

12 Angry Men yine konuyu trollemiş.

Tabi gerçekleri söylemek troll'lük oluyorsa trolledim, nedense her android haberinde ekrem beyin gereksız eleştırı ve kendınce kattıgı boş bılgılerı okumak zorunda kalıyoruz.
  • test edilen cihazın sadece nexus 7 olduğunu da belirtseydiniz, belki 7" lik tablete özel bir performans arttırıcı sürüm üzerinde çalışıyorlardır.

• 5.0 x phone ile tanıtılırsa şaşırmayın.

• Googleın biran önce güncelleme konusunda bişey yapması lazım böyle giderse hem Androidin gelişmesine engel oluyor hemde kullanıcıların androidli telefon alırken birdaha düşünmesine neden oluyor.

• Ne varki bunda. Tarayici kimligini degistirerek bende yaparim bunu.

• Bence 5.0 ile arayüz geliştirmelerinden ziyade işletim sisteminin çekirdeği ile ilgili konulara el atılmalı. Play Store'a biraz katı kurallar getirilip kalitesiz uygulamalar temizlenmeli, geliştiricilere C++ kullanma zorunlu hale getirilmeli. En önemlisi ise güncelleme olayını Google eline alıp hepsini kendi dağıtmalı Windows örneğinde olduğu gibi. Üreticiler kendi arayüzlerini veya özelleştirmelerini sonradan bunun üzerine sadece marketdeki diğer arayüzler gibi dağıtmalı. İsteyen stock arayüzü isteyen üreticinin arayüzünü kullanabilmeli. Bu iki konu çözüldü mü hem Nexus'lardaki gibi takılmayan bir arayüze hem de iOS'daki gibi performanslı ve çöp olmayan uygulamalara kavuşmuş oluruz.

• Konuyu ekrem71'in fake hesaplari basmis.

• Adam işini yapıyor ve ekmeğini kazanıyor ne haddinize adama karşı rencide edici yorum yapıyorsunuz ayıptır yaw

• Google çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Adam işini yapıyor ve ekmeğini kazanıyor ne haddinize adama karşı rencide edici yorum yapıyorsunuz ayıptır yaw

adamla kişisel sorunumuz yok, sadece fark edenler etmiştir her samsung veya android haberinde karalayıcı yorumlar eklıyor. sadece ekrem bey boyle
  • quote:

Şu forumda ekrem Çukurca'ya benden daha fazla uyuz olan başka birini bulamazsınız ama bu haberde bir şey yok hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle bu çok iyi bir haber.
    Çünkü bir çok telefon android 5 almayacak. S2 veya benim gibi s3 mini sahipleri android 5'i cihazlarında kullanamayacak.
    Android 4.3 demek orta segment telefona sahip kullanıcılar daha çok güncelleme alacak haliyle daha çok özellik elde edecekler.
    Android 5 çıktığında samsung bir çok telefonu jelly bean de bırakacak. Bir çok telefondan güncelleme desteği kesilecek.
    Jelly bean 4.9'a kadar gitse benim için iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • buyrun beyler bende bunu buldum.

Android 4.3 sürümü bazı log kayıtlarında ortaya çıktı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.