Şimdi Ara

(ALINDI - PIONEER HTP 322 + BDP 150 SİSTEM) YENİ EV İÇİN SES SİSTEMİ ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
8.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evlenip çıkacağım ev için ses sistemi kurmayı planlıyorum. Yorumlardan yola çıkarak receiverlı bir sistem kurmaya karar verdim. Film izleme ağırlıklı kullanılacak. 2. planda müzik olacak. İlk başlangıç için 1000 TL'yi aşmak istemiyorum. Önerileriniz nedir acaba?

Pioner takibimde ne zamandır ama subwoofer'lı sistem denk gelmiyordu ne zamandır. Saturn'de bu hafta sonu için aşağıdaki ilan var. Uygun mu sizce yoksa yazı falan mı beklemeliyim. Ya da farklı bir marka'ya mı yönelmemi önerirsiniz?

Yorumlarınızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness_kaan -- 6 Haziran 2013; 11:06:25 >

• Samsung'un ses sistemleride gayet iyi bana göre SAMSUNG HT-F4550/TK Ev Sinema Sistemi almıştım kendime geçen gün hemen hemen senin bahsettiğin ayarlarda. Aşağıdaki linkten incelemeni öneririm.

http://www.electroshop.com.tr/ev-sinema-sistemleri?brnd=SAMSUNG
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bellyphax

@0sedan

Bahsettiğin ürünün set halinde nereden bulabiliriz ? nette sadece amfi olarak satışlarını bulabildim

Kendisi satıcı zaten :)

Bu sanapazar linkiHTP-322

Buda kendi sitesiGSA Elektronik

• Bi soruda ben sorayım.. MediaMarkt Optimumda bu var..

HARMAN KARDON AVR 158 & JBL CINEMA 300 1200 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Bi soruda ben sorayım.. MediaMarkt Optimumda bu var..

eğer yeni başlıyorsanız işinizi görecektir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

quote:

Yeni başlamak :) İşimi görmek :) O sistem normalde 2000 TL, sadece işimi görecek bir cihaz için biraz pahalı değilmi? Korkutmayın beni.. Hiç girmeyeyim ben o zaman :)

• quote:

quote:

quote:

Yeni başlamak :) İşimi görmek :) O sistem normalde 2000 TL, sadece işimi görecek bir cihaz için biraz pahalı değilmi? Korkutmayın beni.. Hiç girmeyeyim ben o zaman :)

Merhaba hocam amacınız nedir birde bu sistemler hazır paketlerden çok daha üstün ve geliştirmeye açık eğer bütçe elveriyorsa birde meraklıysanız alın ama yok ben paket hazır alıcam diyorsanız siz bilirsiniz bu sistemlerin tadı ve yeri başkadır :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba hocam amacınız nedir birde bu sistemler hazır paketlerden çok daha üstün ve geliştirmeye açık eğer bütçe elveriyorsa birde meraklıysanız alın ama yok ben paket hazır alıcam diyorsanız siz bilirsiniz bu sistemlerin tadı ve yeri başkadır :)

Siz beni anlamadınız, sadece işimi görecek bir cihazmı?.. İşimi görecek cihazlardan vazgeçtim ben. Örneğin LG HB1100RE, benim asıl işimi görecek cihazdır aslında ama ben AVR istiyorum.. İstiyorumki, bu cihazı alayım, 3-5 sene kullanayım, sonrada daha iyisini almam için beni heveslendirsin..

Elbette 5000 TL'lik anfiler gibi değildir bu ürün, yalnız yukarıda bahsedilen HTP-322 ile kıyaslayabiliriz. Kendi fikrimi söyleyeyim, duyduğum kadarı ile; harman/kardon ürünleri iyi fakat fiyat/performans olarak kötü deniyor. Aslında kaliteli bir cihaz ama lüzumsuz pahalı. Örneğin bir Denon veya Pioneer giriş seviyesi ürünleri 600-700 civarında iken harman/kardon ürünleri 1000-1200 TL.. gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Siz beni anlamadınız, sadece işimi görecek bir cihazmı?.. İşimi görecek cihazlardan vazgeçtim ben. Örneğin LG HB1100RE, benim asıl işimi görecek cihazdır aslında ama ben AVR istiyorum.. İstiyorumki, bu cihazı alayım, 3-5 sene kullanayım, sonrada daha iyisini almam için beni heveslendirsin..

Elbette 5000 TL'lik anfiler gibi değildir bu ürün, yalnız yukarıda bahsedilen HTP-322 ile kıyaslayabiliriz. Kendi fikrimi söyleyeyim, duyduğum kadarı ile; harman/kardon ürünleri iyi fakat fiyat/performans olarak kötü deniyor. Aslında kaliteli bir cihaz ama lüzumsuz pahalı. Örneğin bir Denon veya Pioneer giriş seviyesi ürünleri 600-700 civarında iken harman/kardon ürünleri 1000-1200 TL.. gibi.

Merhaba ben sizi anladım biraz kararsızlık var hazır sistemle bu sistem arasında gidip geliyorsunuz ama şu var fiyatları aynı ama sınıf olarak çok farklı cihazlar pioneer setler ise bende kullanıyorum htp-300 seti 1 yıl oluyor bu sistemlerde avr ye göre özellikleri ve sesleri de değişir hoparlör kaliteleri vb. gibi biraz karışık oldu eğer alacaksanız sizin işinizi bu sette görür htp-322 siz yorumlara çok bakmayın eğer sizin için yetiyorsa birde dinleyin istediğiniz gibiyse alın zaten bu sistemler daha yolun başı için giriş seviye aşağı yukarı aynı özelliklere ve seslere sahip :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende şu mantığı anlamıyorum,2000 TL lik bir avr sistem nasıl olurda yeni başlangıç olur,iş görür ? bu vatandaş alacağı ses sisteminide stadyum konseri için kullanmıycak.boğazda triplex müstakil bir villada oturduğunuda zannetmiyorum.bir apartman dairesinde filim izliycek,sesi 15 bilemedin 20 seviyesinde olucak.keza müzik dinlerken 10 bilemedin 15 seviyesinde olucak.radyo dinlerkende vs vs vs hatta ilerde çocuğu olduğunda 10 seviyesine dahi getiremiycek...

şimdi bu ses seviyelerinde 5000 tl verip aldığı sistemle,bir http-322 arasında ne fark duyucak bir anlatırmısın acaba ?odanın içinde havai fişek gösterisi falanmı olucak ?yada bir filim sahnesinde uçak geçerken o arkasından,sen içinden geçtiğinimi zannediceksin

ben bekarken logitech Z5500'üm vardı (hala var).altımızda kiracımız vardı (ne çekmişti zavallılar benden).bu halde bile sesi 4-5 çizgi kademesinden daha fazla açamazdım.yarıyı geçince 2 katı,sesi sonladığımda 4 katı,full boost yaptığımda giriş katın evindeki mutfağın çay bardaklarını sallıyordu (abartmıyorum).ama anlık denemelerdi bunlar.sonra evlendim şuan Z5500'le filim izlerken sadece 2 çizgi sesi açabiliyorum.1.5 yaşında bir oğlum var çünkü.hoş çocuk yokkende daha fazla açamıyordum.sonuçta apartman dairesindesiniz ve diğer sakinlere saygılı olmak zorundasınız...

neyse fazla uzatmayalım.şuan logitech z5500 kullanıyorum.bir çok set aldım-sattım.LG,samsung,philips.hazır setler.hiçbirisi logitech Z5500 tadı vermedi.bu yüzden meraktan aldım,sattım,birdaha aldım,sattım vs vs vs.bende uzun zamandır AVR araştırmasındayım.HTP-322 yi kağıt üzerinde fazlasıyla inceledim.keza yanındaki kolonlarıda...canlı incelemedim,onuda yakın zamanda yapıcam ve büyük ihtimalle bende bu setten alıcam.benim için ilk öncelik DTS HD,TRUE HD ses formatları.zaten bu yüzden alıyorum avr.

bence hiç kafanı bulandırma,HTP-322 bugün içinde,ilersi içinde gayet yeterli bir sistem.belki çok ilerde kullanabileceğin mekanlarda çok daha iyisini alırsın.ama kesinlikle idare eder cinsinden bir ürün değil HTP-322...

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende şu mantığı anlamıyorum,2000 TL lik bir avr sistem nasıl olurda yeni başlangıç olur,iş görür ? bu vatandaş alacağı ses sisteminide stadyum konseri için kullanmıycak.boğazda triplex müstakil bir villada oturduğunuda zannetmiyorum.bir apartman dairesinde filim izliycek,sesi 15 bilemedin 20 seviyesinde olucak.keza müzik dinlerken 10 bilemedin 15 seviyesinde olucak.radyo dinlerkende vs vs vs hatta ilerde çocuğu olduğunda 10 seviyesine dahi getiremiycek...

şimdi bu ses seviyelerinde 5000 tl verip aldığı sistemle,bir http-322 arasında ne fark duyucak bir anlatırmısın acaba ?odanın içinde havai fişek gösterisi falanmı olucak ?yada bir filim sahnesinde uçak geçerken o arkasından,sen içinden geçtiğinimi zannediceksin

ben bekarken logitech Z5500'üm vardı (hala var).altımızda kiracımız vardı (ne çekmişti zavallılar benden).bu halde bile sesi 4-5 çizgi kademesinden daha fazla açamazdım.yarıyı geçince 2 katı,sesi sonladığımda 4 katı,full boost yaptığımda giriş katın evindeki mutfağın çay bardaklarını sallıyordu (abartmıyorum).ama anlık denemelerdi bunlar.sonra evlendim şuan Z5500'le filim izlerken sadece 2 çizgi sesi açabiliyorum.1.5 yaşında bir oğlum var çünkü.hoş çocuk yokkende daha fazla açamıyordum.sonuçta apartman dairesindesiniz ve diğer sakinlere saygılı olmak zorundasınız...

neyse fazla uzatmayalım.şuan logitech z5500 kullanıyorum.bir çok set aldım-sattım.LG,samsung,philips.hazır setler.hiçbirisi logitech Z5500 tadı vermedi.bu yüzden meraktan aldım,sattım,birdaha aldım,sattım vs vs vs.bende uzun zamandır AVR araştırmasındayım.HTP-322 yi kağıt üzerinde fazlasıyla inceledim.keza yanındaki kolonlarıda...canlı incelemedim,onuda yakın zamanda yapıcam ve büyük ihtimalle bende bu setten alıcam.benim için ilk öncelik DTS HD,TRUE HD ses formatları.zaten bu yüzden alıyorum avr.

bence hiç kafanı bulandırma,HTP-322 bugün içinde,ilersi içinde gayet yeterli bir sistem.belki çok ilerde kullanabileceğin mekanlarda çok daha iyisini alırsın.ama kesinlikle idare eder cinsinden bir ürün değil HTP-322...

Merhaba hocam giriş seviye çünkü piyasayı araştırırsanız fiyatları görürsünüz ayrıca enerji hocam açıklamış z-5500 bana göre kuru gürültü vede o parayı etmez bir ses bam güm değil temiz net ve berrak olmalı ilk etap olarak 322 li set iş görür

• quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

quote:

Orijinalden alıntı: ömerçip1

Ben iddia ediyorum PIONEER S SLT 200 5.0 olarak verilen set 4 ohm. dur. Pıoneer 322 anfi ya 4 ohm. ile çalışıyor ve 4 ohm. desteği teknik bilgisinde bulunmuyor, yada anfi 4 ohm.luk uyumsuz 5.0 setle sürülmek suretiyle anfi de ileriye dönük olabilecek zararlar göz ardı ediliyor.

Öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. Seti ilk sayfada aynı zamanda satışını yapan bir arkadaşımız daha önermişti bütçeme uydun olarak. Link falan da var, inceleyebilirsiniz

Büyük ihtimal bu sinema sisteminde kullanılan PIONEER S SLT 200 5.0 set bulunmaka alta doğru ohm. değerlerine bakarmısınız.!!

http://www.pioneer.eu/de/products/BCS-424/print.html

BCS-424 amplifikatör
    (RMS) Ön 170Вт x 2Вт (4 Ом)
    (RMS) Arka 170Вт + 170Вт (4 Ом)
    (RMS) Merkez 250 W (3Ω)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 6 Haziran 2013; 0:24:08 >

• Buyrun başka biryerden aldığım HTP 322 özelliklerini direk yapıştırıyorum;

Amplifikasyon
    Referans amplifikatör VSX-322
    Güç 5 x 100 Watt (6 Ohm)
    Frekans tepkisi Değil

Onun tedavisi
    Detay: Dolby True HD, Dolby Digital +, Dolby Prologic II, DTS HD Master Audio, DTS HD High Resolution
    DSP tipi Aksiyon, Dram, Eğlence göster, Gelişmiş Oyun, Spor, Klasik, Rock / Pop, Unplugged, Genişletilmiş Stereo Ön Kademe (sanal arka kanal) Peşin Surround

Özellikler
    Akortçu FM RDS
    Önayarlarını sayısı 30
    HDMI CEC Evet
    IPhone / iPod ile çalışır Evet
    Uyumlu web radyo Evet

Video işleme
    Detay: Uyumlu xvColor, Deep Color Uyumlu, Uyumlu 3D hazır

Bağlantı
    Airplay Değil
    DLNA Değil
    Wifi Değil
    Bluetooth Değil

Ses konektörleri
    Detay: Stereo girişi (RCA): 1 Koaksiyel Giriş: 1 Optik Giriş: 1, Subwoofer Çıkışı: 1 Kulaklık: 1

Video bağlantıları
    Detay: Kompozit girişleri: 2 kompozit Çıkışlar: 1

Konnektörleri Audio / Video
    HDMI 4
    HDMI 1

Ek bağlantıları
    Detay: USB bağlantı noktası: 1

Ölçüler ve amplifikatör tüketimi
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 16.8 x 43.5 x 36.25
    Ağırlık 8 kg
    Bekleme güç tüketimi 0,5 Watt
    Operasyonel Tüketimi 180.0 Watt

Uydular Özellikleri
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 11,6 x 10,6 x 10,6
    Ağırlık 600.0 g
    Referans PACK S-HS100
    Hoparlör türü uydular
    Yük tipi kapalı
    Güç kullanımı 150 W RMS
    Verim 82 dB
    Frekans tepkisi 100 20 000 Hz
    Empedans 6 Ohm
    Manyetik koruma Evet
    Hoparlörlerin özgüllükleri 7,7 cm

Merkez hoparlör Özellikleri
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 10 x 27 x 10,6
    Ağırlık 1.0 kg
    Yük tipi kapalı
    Güç kullanımı 150 W RMS
    Verim 83 dB
    Frekans tepkisi 90 20 000 Hz
    Empedans 6 Ohm
    Hoparlörlerin özgüllükleri 7,7 cm

Subwoofer Özellikleri
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 40.8 x 23 x 34.4
    Ağırlık 6,5 kg
    Yük tipi Bass Reflex
    Anma gücü 100 W RMS
    Maksimum güç 160.0 Watt
    Frekans tepkisi 33 ila 700 Hz
    Hoparlör sayısı 1
    Çap Hoparlör 16,0 cm

http://www.teknolojiankara.com/Products-URUN2081103-pioneer-htp-322-ev-sinemas305-paket-sistemi.html

• quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Teşekkürler...

Bugün servis gelip kurdu. Ben sadece kutuyu bırakıp gidecekler sanmıştım, ama kurulum da yapmalıyız diyince boş eve bir tane TV ayarlayıp derme çatma bir kurulum yapıp, temel özellikleri çalışır şekilde kurulumu yaptık...

Şükür bir sorun çıkmadı, bundan sonra da çıkmaz umarım...

bu resim sahibinden.com da verilmiş sizin mi?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-kutusunda-pioner-htp-332-ses-sistemi-210483611/detay/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.