Şimdi Ara

Thermaltake, Water 3.0 serisi sıvı soğutma çözümlerini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Thermaltake, Water 3.0 serisi sıvı soğutma çözümlerini tanıttı

Bilgisayar bileşeni üretiminde söz sahibi firmalardan Thermaltake, hız aşırtma tutkunlarına yönelik geliştirdiği Water 3.0 serisi hepsi bir arada sıvı soğutma çözümlerini tanıttı. Water 3.0 serisinde, Water 3.0 Performer, Water 3.0 Pro ve Water 3.0 Extreme olmak üzere üç farklı model söz konusu. Her bir model, alüminyum radyatörden, çift yönlü kauçuk hortumlardan, pompadan ve bakır soğutma bloğundan oluşuyor.

Intel cephesinde LGA 1150, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011 formundaki işlemcileri; AMD cephesinde soket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2 formundaki işlemcileri destekleyen sıvı soğutma sistemlerinden Water 3.0 Performer, 151 mm x 120 mm x 27 mm boyutlarında radyatöre; Water 3.0 Pro, 151 mm x 120 mm x 49 mm boyutlarında radyatöre; Water 3.0 Extreme ise 270 mm x 120 mm x 27 mm boyutlarında radyatöre sahip. Dikkat edileceği üzere Water 3.0 Performer ile Water 3.0 Pro'nun radyatörleri arasında kalınlık farkı var. 326 mm uzunluğunda, çift yönlü kauçuk hortumların eşlik ettiği Water 3.0 serisinde pompa ünitesinin ortalama 2900 devir / dakika hızında çalıştığını not düşelim.

Sıvı soğutma sistemlerinin radyatörlerinde 120 mm çapında, ısı kontrollü fanlara yer verildiğini görüyoruz. Isı durumuna göre 1.000 devir / dakika ile 2.000 devir / dakika arasında değişen hızlarda çalışan bu fanlar, maksimum 99 CFM performansında hava akımı oluşturabildiği gibi 20 dBA seviyesinde ses çıkarıyor. Thermaltake'in özel yazılımı aracılığıyla soğutma sıvısının sıcaklığını, fanların çalışma hızını, pompanın çalışma hızını ve işlemci sıcaklığını görebiliyor; fanların çalışma hızını kontrol altında tutabiliyoruz.

Thermaltake, Water 3.0 serisi hepsi bir arada sıvı soğutma sistemlerinin fiyatlarına dair herhangi açıklama yapmamış.

• Kesin cok pahali olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke ucuz olsa.
  • bunu bir sekilde klavyenin yanina koyup elekdirigini
    versem yeter ....sonra üserine kola mi koysam sogutur mu ? XD

• Ucuz olsa da alsam.

• Umarım uygun fiyatlı olur, TT'nin bunu yapması iyi oldu belki Hxx lerinde fiyatı etkilenir yeni rakipten.

• bu tip ürünler artık çoğu firma çıkartmaya başladı biraz daha zaman geçince rekabet kızıştıkca fiyatlarda düşecektir, biraz daha beklemekde fayda var, F/P oranları berbat durumda şuan bence..
  • ustun ekran kartları ıcın cok uygun olabılecegını dusunuyorum fakat fp urunu oldugunu dusunmuyorum

ama sogutma konusunda her zaman thermaltake basarılı olmustur...

• quote:

Orijinalden alıntı: digimon52

bunu bir sekilde klavyenin yanina koyup elekdirigini

"elekdirigin" kisminda ne yazmaya calistgini inan bir muddet anlamaya calistim. "userine" kelimesine gelince okumayi biraktim.cok mu zor "elektrik " yada " üzerine" demek onu da yanlis anlamadiysam

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

ustun ekran kartları ıcın cok uygun olabılecegını dusunuyorum fakat fp urunu oldugunu dusunmuyorum

ama sogutma konusunda her zaman thermaltake basarılı olmustur...

• suyu nereye koyuyoz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hærun

suyu nereye koyuyoz?

corsair h serisi gibi kapalı sistem, sıvısı içinde geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathAnqeLs -- 27 Nisan 2013; 17:57:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hærun

suyu nereye koyuyoz?

Normal su değil dostum.Kendi içinde özel sıvısıyla geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagri_dz

quote:

"elekdirigin" kisminda ne yazmaya calistgini inan bir muddet anlamaya calistim. "userine" kelimesine gelince okumayi biraktim.cok mu zor "elektrik " yada " üzerine" demek onu da yanlis anlamadiysam

bakiyorumda senin klavye´de Türkce Harf yok ne yapalim Yurt disinda büyüdük
    bagzi harfelri tanimadigim icin böyle oluyor :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagri_dz

quote:

bakiyorumda senin klavye´de Türkce Harf yok ne yapalim Yurt disinda büyüdük
    bagzi harfelri tanimadigim icin böyle oluyor :)

telefondan yazdigim icin turkce harfler bulunmuyor . en azindan her turkce harf icin 2 sn beklemem gerekiyor :) kabalik etmek istemedim yanlis anlamayin ama insanin ister istemez duzeltesi geliyor :)

• bir işlemci parası istiyorlar taş çatlasa 60-70 tl den fazla verilmez çünkü bu ürünlerin maliyeti 15 - 20 tl dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 30 Nisan 2013; 6:46:05 >

• yenerbalcı kullanıcısına yanıt
    Hocam mümkün değil maliyetinin 15-20 TL olması. Belki radyatör bile tek başına daha fazla eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

bir işlemci parası istiyorlar taş çatlasa 60-70 tl den fazla verilmez çünkü bu ürünlerin maliyeti 15 - 20 tl dir

Yok kardeş bunları bedava üretiyorlarmış. İşçiler, devlet, malzemeleciler, toptancılar, taşıyıcılar, mağazalar para almıyormuş. Bayram şekeri ya bunlar çok ucuz oluyor.
  • 15-20 TL mi yok artık, 10 Dolar mı yani maliyeti.

O kadar da değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.