Şimdi Ara

Sony, net kâr beklentilerini ikiye katladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony, net kâr beklentilerini ikiye katladı

Hatırlayacağınız üzere Sony, geçtiğimiz yıl bir önceki yıla ait kâr beklentilerinde revizyona giderek olumsuz bir tablo çizmişti. Bu yıl da beklentilerde revizyona giden Sony, rakamları yukarı çekti.

Rakamlardaki revizyonla birlikte şirket, şubat ayında açıkladığı 20 milyar yenlik net kar tahminini 40 milyar yene çıkardı. Hiç şüphesiz şirketin beklentilerinin artmasının arkasında yeniden yapılanma sürecinde elden çıkarılan binalar ve diğer ekonomik tedbirlerin yarattığı mali etki var. Ayrıca, Japon yeninin değerindeki azalma da bu etkiler arasında gösterilebilir.

Söz konusu tahminlerin kesin sonuçlar ile ne kadar örtüşeceğini ise, 9 Mayıs tarihinde hep birlikte göreceğiz.

• Xperia Z'i TFT yerine IPS panel,Snapdragon 800 ve 3 gb ram ile güçlendireseler 3'e 4'e katlardı.
  • Xperia serisi ile kaliteli bir style çizgisi yakaladığı içindir :)

• Sony mobil cihazlar'daki potansiyeli ve kârı çok geç anladı ama şimdi daha mantıklı ürünler piyasaya sürüyor Sony'nin çıkışı devam edecek diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador
    Xperia Zi TFT yerine IPS panel,Snapdragon 800 ve 3 gb ram ile güçlendireseler 3e 4e katlardı.
    Al benden de o kadar... Donanımı zayıf olmayıp biraz daha fazla pil kapasitesine sahip olsa gerçekten güzel olurdu...

• 40 milyar yen sony gibi bir sirket icin cok dusuk bir kar. 300 milyon euro gibi bir rakama tekabul ediyo ki samsung milyar dolarlar kar ederken ve daha gectigimiz yili 1 milayar zararla kapatan sony`nin biraz daha hizlanmasi gerek bence...

• quote:

Xperia Z'i TFT yerine IPS panel,Snapdragon 800 ve 3 gb ram ile güçlendireseler 3'e 4'e katlardı.

Naptın sen? hayal olur ancak o. ha desen ki ips panel s 600 işlemci ve 2 gb ram tamam da dediklerin şu anlık imkansız. hem qualcomm daha s800 üretimine bile geçmedi.
  • Adamları hala cep telefonu üreticisinden ibaret sanan cahiller var, bu adamlar hangi akılla akıllı telefon kullanıyor meeak ettim?

• quote:

Xperia Z'i TFT yerine IPS panel,Snapdragon 800 ve 3 gb ram ile güçlendireseler 3'e 4'e katlardı.

bu haberin bi altındaki haberde S800 mayıs ayında hacimli üretime geçecek demiş sen gelmişsin xperia z neden S800 ile gelmedi diyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @carnador o özellikler hayal olur ama en azından ips panel ve S600 ile gelmiş olsaydı ciddi bir satış rakamı elde ederdi eminimki samsungu'u babasının malı gibi savunanların tercihi bile Z olurdu
  • quote:

IPS kullansın amoled kullansın 3 kareye 1 pixel versin değilmi. Güneş altında göremeyelim ekranı.

2013 3-4 . çeyrek için zaten.

Snapdragon 800 ve 20 mp kameralı bir telefon cıkartıcagını biliyoruz. 2013 Eylül ayındaki neydi dünya mobil kongremi ney öyle birşeyde tanıtacaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

Adamları hala cep telefonu üreticisinden ibaret sanan cahiller var, bu adamlar hangi akılla akıllı telefon kullanıyor meeak ettim?

Sony zarar etti diyor yukardaki. Sonyni heralde sadece telefon üreticisi felan sandı nokia gibi köşede kalmış sanıyorlar Ama bilmiyorki 11 sektorun 8-9una sony hükmediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

Adamları hala cep telefonu üreticisinden ibaret sanan cahiller var, bu adamlar hangi akılla akıllı telefon kullanıyor meeak ettim?

Sony zarar etti diyor yukardaki. Sonyni heralde sadece telefon üreticisi felan sandı nokia gibi köşede kalmış sanıyorlar Ama bilmiyorki 11 sektorun 8-9una sony hükmediyor

O sektörleri sayar misin bana? Hepimiz öğrenmiş olalım bakalım nelermis.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

quote:

O sektörleri sayar misin bana? Hepimiz öğrenmiş olalım bakalım nelermis.

Diğer konudaki mesajımı alıntılıyorum.

Sonynin 5 YIL önceki kullandıgı teknolojiyi daha samsung yeni geliştiriyor.

Telefon kategorisinde istediğin firma önde diyebilirsin.

Ama diğer kategorilere herzaman SONY dir.

Kullandıgın telefonun kamera lensini üreten bile sony.

Herşeyin başı sony , sony yapar firmalara verir. Gerisi firmanın işi.

Ama diğer her konuda SONY acık ara önde. Oyuzden birbirimizi kandırmayalım günümüzün samsunguymuş oymuş buymuş.

Telefon hariç herşeyde sony öndedir.

Bir zamanlar Sony hakkında bunları yazmıştım. Sanırım unutulmuş, hatırlatmakta fayda var.

Sony batar diyen applecı gençlik Sony nedir, nasıl dünyayı yönetir. Birazcık bilgi paylaşayım sizlerle

Kısaca SONY aşağıdaki tanımın ta kendisidir.

Bırakın film sektörünü bugün en kötü yerel bir tv kanalının bile stüdyosunda ki profesyonel sistemler olsun, muhabirinin elindeki kamera, mikrofon olsun, yayın aracında kullanılan makineler olsun hep sony ekipmanları kullanılıyor. Ekstradan bizlere hitap eden amatör video kamera ve fotoğraf makinelerindeki ürün çeşidi bir hayli fazla.

Bu arada 3D yayıncılıkta kullanılan kameralar ve hollywood' un can damarı olan bluray diskler yine Sony' nin öncülüğünde ve liderliğinde

PS3 oyun konsolunun satışlarından son 1-2 senede kardan zarar etse de bu konsola exc. oyun çıkaran oyun stüdyolarından bir hayli kar elde etti. Dünyanın en kaliteli oyunlarının yapıldığı en büyük oyun stüdyoları Sony' e ait ve oldukça da iyi iş çıkarıyorlar. Bir Hollywood filmden çok daha iyi satış rakamlarına ulaşıyorlar.

1-) Video kameralar,
    2-) Fotoğraf Makineleri,
    3-) Tv yayıncılığı ekipmanları,
    4-) 3D yayın kameraları,
    5-) Ses sistemleri,
    6-) Bluray diskler,
    7-) Bluray oynatıcılardan aldığı lisans ücretleri
    8-) Oyun stüdyolarının başarılı yapımlarıyla satış patlaması yapması

ve bizim bilmediğimiz tıp dan, inşaata nice sektörlerde ki cihazları Sony firmasını ayakta tutan temel sektörlerdir.

Ama Panel TV, Bilgisayar ve Akıllı Telefon pazarı Sony' firmasına epey zarar ettirdi. Yukarıda saydığım 8 sektördeki krallığını bu 3 sektörde yapamadı.

LCD, LED LCD pazarında kendini rezil etti. Bilgisayar ve telefon işine zaten hiç girmemeliydi.

Bu arada Sony' e kar ettiren ürünlerden biride film ve tv yayıncılığı sektörünün kullandığı Sony Vegas yazılımıdır. Ciddi oranda lisanslı kullanımı vardır.

Ha birde dünyada hemen hemen her sinema salonunda arka plandaki o projeksiyon cihazlarının %90' nının Sony olduğunu unutmayalım.

Sony' nin neredeyse tekel olduğu 10 a yakın sektör varken zarar ettiği(oda meçhul) 2-3 sektör var.

Dünya batar Sony batmaz deyimi aslında haksız da sayılmaz.

Çok kollu Sony' i şirketini sakın tek kollu Nokia ile karıştırmayın. Nokia sadece bir sektörde ürün üretiyor ve o ürünü iyi üretemezse iyi satış yapamazsa batma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Fakat Sony bir çok sektörde faaliyet gösteriyor. Dünyanın herhangi bir köşesinde bir hastane odasında kenarda duran bir elektronik tıbbi cihazın üzerinde dahi Sony amblemini görebilirsiniz ama cebinizdeki telefon dışında bir yerde Nokia amblemini göremezsiniz.

Ben Sony' yi telefon piyasasında azimli bir şirket olarak görüyorum. Jetonu geç düşüp, piyasaya geç girmesine rağmen çok iyi ürünler çıkarmaya başladı. Ha birde telefonları içindeki donanım birleşenlerinin, bilimsel değerlerine göre değerlendirmeyi bırakın. İşletim sistemiyle donanım bileşenleri ahenk içinde çalışıyorsa olay bitmiştir. Ram' i bilmem kaçmış, işlemcisi bilmem kaç hz miş, bırakın bunları bilim adamları ve mühendisler düşünsün. Bizim son kullanıcı olarak telefonun bize ne verebildiği önemlidir, işimizi takılmadan, kasılmadan, çökmeden, fazlasıyla görüyor mu, olay bitmiştir.

Sony' nin böyle bir telefon üretmesini bekliyordum ve bunu gördüm ya artık, yukarıda satırlarda Sony telefon konusunda başarısız oldu sözümü unutun gitsin. Çünkü Sony şirketi, Ericsson şirketinden kurtulana kadar, hayalindeki amiral gemisi telefonu tam olarak özgürce yapamadı. Ericsson mühendisleri yıllardır beyin tutulması yaşıyordu ve bunu yeni ortakları Sony' ye de yansıttılar. Ama ne zaman Ericsson, tamamen Sony mühendislerinin kontrolüne geçti, işte bu tür telefonlar yapmaya başladılar. Ericsson diye bir şey yoktur artık, tamamen Sony oldu ve Sony kültürüyle ürün üretiyor.

Bir gün herkes ''It's a Sony'' diyecek.

Samsung' un; cep telefonu, laptop, tv, chip üretiminden başka neyi var. Sony bunların hepsini zaten üretiyor ve ekstradan diğer sektörlerde de kral, mesela Sony olmasa Hollywood diye bir şey olmaz. Arabaların, uçakların, gemilerin, yatların, vs. kokpitinde gördüğün sistemlerin %75 i Sony, Sinema salonlarını donatan Sony, TV ve Radyo kanallarını donatan Sony, Tıp da ki bir çok cihaz Sony, oyunlar Sony, bluray disk Sony, oyun konsolu Sony, fotoğraf makineleri yarım asırdır Sony, Video kameralar yarım asırdır Sony, ses sistemleri yarım asırdır Sony ve baha nice sektörlerde ve bilimsel araştırmalarda bilmediğimiz bir çok cihaz Sony

Şimdi bana Samsung greyder üretiyor deme, galaksy S serisi cep telefonları olmasa Samsung şirketi bu kadar popüler olmaz. Bana cep telefonu piyasasına bakıp da şirket değerlendirmesi yapmayın.

Android telefonlar çıkana kadar, piyasada LCD tv dışında Samsung' un esamesi okunmuyordu. Google Android' i icat etti de Samsung' un yüzü güldü.

Tekrar söylüyorum. Samsung cep telefonu piyasasından çekilse batma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Ama Sony cep telefonu piyasasından çekilse batmaz

Saydigin sektörlerde ahım şahım olsa neyse. PC, tv, telefon sektörleri büyük balıktır. Bunları oluşturan bileşenleri üretenler bir alttadir. Saydiklarinin çoğu en sin söylediğim yerde.

Sony nin piyasa değerini biliyor musun acaba? Tamam küçük demiyorum fakat ahım şahım da değil.

• quote:

Saydigin sektörlerde ahım şahım olsa neyse. PC, tv, telefon sektörleri büyük balıktır. Bunları oluşturan bileşenleri üretenler bir alttadir. Saydiklarinin çoğu en sin söylediğim yerde.

Sony nin piyasa değerini biliyor musun acaba? Tamam küçük demiyorum fakat ahım şahım da değil.

Sony olmasa hiçbişey olmazdı kesin ve net.

TVDe izlediğin sinemalarda izlediğin filmler olmazdı.

Sony , samsunga tvleri lensleri gerekli malzemeleri saglamasaydı sony olmazdı.

Sony , TUPACTIR. Tüm dünya genel kesimine hitap eder. Rapın babasıdır.

Samsung , Ceza gibidir sadece türkiyeye hükmeder yurt dışında belirli bi kitlesi vardır.

Nokia , arabesk rapciler gibi

Kısaca sony olmasaydı ne samsung olurdu ne başka birşey.

Google , android icat etmeseydi samsung hala led tv , lcd tv satmaya devam ediyor olacaktı.

Haksızsan hakssızsın de.

• quote:

quote:

Sony olmasa hiçbişey olmazdı kesin ve net.

TVDe izlediğin sinemalarda izlediğin filmler olmazdı.

Sony , samsunga tvleri lensleri gerekli malzemeleri saglamasaydı sony olmazdı.

Sony , TUPACTIR. Tüm dünya genel kesimine hitap eder. Rapın babasıdır.

Samsung , Ceza gibidir sadece türkiyeye hükmeder yurt dışında belirli bi kitlesi vardır.

Nokia , arabesk rapciler gibi

Kısaca sony olmasaydı ne samsung olurdu ne başka birşey.

Google , android icat etmeseydi samsung hala led tv , lcd tv satmaya devam ediyor olacaktı.

Haksızsan hakssızsın de.

Sony kamera üretiminde olmasaydı şu An onun yerinde bir başka firma olacaktı. Neden şunu anlayamiyorsun? Graham Bell olmasaydı da su anda bu telefon olmazdı de mi? nasıl bir zihniyete sahipsin sen?

Bu arada

Samsung u hiç sevmem ama adamlar sony den daha fazla sektörde mevcutlar. Dünya'nın en büyük gemisi samsung tarafından üretildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 26 Nisan 2013; 17:24:33 >

• quote:

Sony kamera üretiminde olmasaydı şu An onun yerinde bir başka firma olacaktı. Neden şunu anlayamiyorsun? Graham Bell olmasaydı da su anda bu telefon olmazdı de mi? nasıl bir zihniyete sahipsin sen?

Teknoloji şuan bukadar gelişmiş olmazdı kastetmek istediğim.
  • ergen dedected!

• quote:

quote:

Bak şimdi oldu.

• quote:

quote:

quote:

Bak şimdi oldu.

Teknoloji zincirleme birşey zaten. Biri yapıyor diğeri alıyor daha iyisini cıkartıyor , önden bir atılım geldimi gerisi zincirleme gibi devam ediyor sonu olmayan.

Belki 20 yıl sonra telefonlarımızda 8gb ram 4 5 ghz işlemciler. 5 10 saniyede dolan batarya haftalarca giden batarya olucak. Bunu bilemeyiz ama bu gidişle onuda yaparlar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.