Şimdi Ara

Honda Civic HB 1.6 dizel 23. test sürüşü :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
97
Cevap
0
Favori
31.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZSARA

Ben de böğün test ittim.

Çok beğendim gerçekten. Özellikle arka tasarım canlı vaziyette çok daha güzel, fotolardaki gibi ebleh durmuyor araç.

Sadece fiyat biraz yüksek ve donanımlar eksik, bunlar dışında 10 numero tomofil olmuş bence.

Çekek altına bi dene hemen Corç.

Beraber gidek, sağlam gaysarılı bazallığı yaparın.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Öyle hemmencecik vermeyiz diyolla.

Onda Türkiye bunlara ayda 8 araba kontenjanı açıyomuştu, yarısı 1.4 benzinli yarısı dijel oluveriyomuş. İstediğin renk ve iç döşemeyi bulabilirsen ne ala.

Heç bazarlık da etmeyolla len, dik 64 bin gayme deyup gestirip atıveriyolla valla. Hem de zam gelcekmiş, duruve bakem ne olcak didi satış temsülcüsü baktı bakıştırdı dedü ki abey bir kaç aya 68 ben gayme olcek araç didi.

Ben de dedüm ki hhhahhhh şahtınız şahbaz oldunuz. Numunelik 3-5 dene satarsınız artık her sene.

• Güzel inceleme olmuş. Yakıt tüketimide gayet güzel görünüyor bence. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Öyle hemmencecik vermeyiz diyolla.

Onda Türkiye bunlara ayda 8 araba kontenjanı açıyomuştu, yarısı 1.4 benzinli yarısı dijel oluveriyomuş. İstediğin renk ve iç döşemeyi bulabilirsen ne ala.

Heç bazarlık da etmeyolla len, dik 64 bin gayme deyup gestirip atıveriyolla valla. Hem de zam gelcekmiş, duruve bakem ne olcak didi satış temsülcüsü baktı bakıştırdı dedü ki abey bir kaç aya 68 ben gayme olcek araç didi.

Ben de dedüm ki hhhahhhh şahtınız şahbaz oldunuz. Numunelik 3-5 dene satarsınız artık her sene.

Bunların araba satmaya felan niyeti yok hocu.

Adamlar keyfe keder galericilik yapıyorlar. Türkiye'de honda yok denmesin diye takılıyorlar piyasada.

• quote:

Bunların araba satmaya felan niyeti yok hocu.

Adamlar keyfe keder galericilik yapıyorlar. Türkiye'de honda yok denmesin diye takılıyorlar piyasada.

Bende aynı şeyi düşünüyorum artık. Mazdanın yolunda emin adımlarla ilerliyorlar şimdilik. Sonları benzemese bari.
  • Arabayı aldım ve bir haftadır kullanıyorum (Dizel Sport modelini).. Süper bir şey.. Kullanımı rahat, agresif ve sportif... Düşünenler için şiddetle tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: expli

Arabayı aldım ve bir haftadır kullanıyorum (Dizel Sport modelini).. Süper bir şey.. Kullanımı rahat, agresif ve sportif... Düşünenler için şiddetle tavsiye ederim..

tuketim konusunda bize en randımanlı siz bilgi verebilirsiniz o halde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Arabayı aldım ve bir haftadır kullanıyorum (Dizel Sport modelini).. Süper bir şey.. Kullanımı rahat, agresif ve sportif... Düşünenler için şiddetle tavsiye ederim..

Bugün bir arkadaşım kapora yatırdı Dizel Sport için. Sanırım bir haftaya kadar teslim alır.

Oldukça dikkatli ve ekonomik araç kullanan birisidir. Çok merak ediyorum elde edeceği verileri, ben de onun aracıyla uzun bir test yapmayı düşünüyorum açıkçası. Bakalım Honda iddiasını tutturabilecek mi ya da yaklaşabilecek mi?

• Çok güzel yazmışsınız fakat aracın eksilerinden hiç bahsetmemişsiniz.. Acaba yazmadınız mı yoksa size göre aracın hiç bir eksisi yok mu?
  • Emeğinize sağlık Haluk Bey.Güzel test olmuş.Yakıt çok çok iyi.

Sedan-dizel-otomatik gelmedikçe almayacağım ama
  • quote:

quote:

quote:

Bugün bir arkadaşım kapora yatırdı Dizel Sport için. Sanırım bir haftaya kadar teslim alır.

Oldukça dikkatli ve ekonomik araç kullanan birisidir. Çok merak ediyorum elde edeceği verileri, ben de onun aracıyla uzun bir test yapmayı düşünüyorum açıkçası. Bakalım Honda iddiasını tutturabilecek mi ya da yaklaşabilecek mi?

birçok marka araç kullandım aynı şartlarda aynı yollarda, ancak sadece honda ile fabrika verilerini tutturdum (benzinli) hatta sehir dışı verilerinin altına indim, millet 3,7 iddia ederken 4,2 yi karnım çatlayarak yakaladım. çok merak ediyorum honda dizelde de benzinli araçlardaki gibi düsürstmü eğere gerçekten bu rakamlar tutarsa çok büyük bir işe imza attı bana göre...

• quote:

quote:

quote:

quote:

birçok marka araç kullandım aynı şartlarda aynı yollarda, ancak sadece honda ile fabrika verilerini tutturdum (benzinli) hatta sehir dışı verilerinin altına indim, millet 3,7 iddia ederken 4,2 yi karnım çatlayarak yakaladım. çok merak ediyorum honda dizelde de benzinli araçlardaki gibi düsürstmü eğere gerçekten bu rakamlar tutarsa çok büyük bir işe imza attı bana göre...

Ben şu anda eneli şehir içi olmak üzere 300 km. yol yaptım ve yol biisayrım 5.4 litre gösteriyor... İlerleyen kilometrelerde neler olur bilemiyorum.. ama araba gerçekten muhteşem arkadaşlar.. Ben bir araba meraklısı olarak ve bu benim 3. Honda Civic otomobilim ayrıca şu ana kadar 18. arabam... diyeceğim şu ki bu arabayı kullanırken gerçekten otomobil kullandığımıhissediyorum ve zevkle kullanıyorum... Evet fiyatı biraz fazla ben de 64 milyara aldım ancak gerçekten kullandıkça verdiğiniz parayı hak ettiğini düşünüyorsunuz...

• Şu ana kadar arabada öyle önemli bir eksi göremedim.. Ancak kendiliğinden kararan dikiz aynası, arka park sensörü ve navigasyon olsaymış tam olacakmış... sürüş zevki mükemmel, rahat ve konforlu.. Kullanırken güven veriyor ve yol tutuşu vs. çok iyi..
  • Ne zaman otomatik geleceğine dair net bir bilgi yok değil mi? Gelirse tam otomatik mi gelir, sonunda i30, ceed gibi çok yakan bir araca mı dönüşür.
  • Araba ile bir kaç gün içinde uzun yol düşünüyorum.. Eğer gerçekleşirse 3000 km.yol yapacağım ve bu arabamı test etmem için güzel bir fırsat olacak... 3.5-4 litreleri örebilecek miyim bakalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

Çok güzel yazmışsınız fakat aracın eksilerinden hiç bahsetmemişsiniz.. Acaba yazmadınız mı yoksa size göre aracın hiç bir eksisi yok mu?

Kendisi azılı bir honda fanatiğidir olsun o kadar.
  • quote:

Yaşasın Opel.

Günaydın hocam.

• Bahse konu aracı yaklaşık 30 km test ettim.

Aracı gerçekten çek beğendim. İzolasyon japonların klasik sorunu olan gürültü alma olayını çözecek şekilde iyiydi. A sütunlarından özellikle 120 li hızlardan sonra gelen ses inanılmaz azdı. Ki bu husus benim için çok önemli çünkü özellikle 120 sonrası hızlarda hemen hemen tüm c segmenti araçlarda (buna golfda dahil) rüzgar sesi konforu olumsuz etkiliyor.

Ergonomik ön konsol,keyifli kullanım,performans anlamında beni tatmin etti.

Yakıt tüketiminde ise benim uyguladığım 2 tarz var. Birincisi tamamen performans odaklı (ani akselerasyonlar,200 lü hızlar,hemen hemen tamamı dipgaz) tüketm sonucu 8,3 lt/100.

Diğeri ise tamamen ekonomi odaklı kullanım sonucu 2,7 lt/100 km.

15'er km.lik 2 ayrı kullanım sonucu veriler ve ikisinde de klima en düşük derecede kullanımdaydı. Bu değerler beni şaşırttığı kadar test sürüşüne katılan satış müdürü de şaşırdı ve bu anları resimledi.

• quote:

quote:

Yaşasın Opel.

Günaydın hocam.

Valla kusura bakma ama opelle uzaktan yakından alakam olmadığı gibi fanatiği falan da hiç değilim.

Elin gavurunun bir markası.

Tünaydın.

• quote:

quote:

quote:

Yaşasın Opel.

Günaydın hocam.

Valla kusura bakma ama opelle uzaktan yakından alakam olmadığı gibi fanatiği falan da hiç değilim.

Elin gavurunun bir markası.

Tünaydın.

İnsan neden Opel fanatiği olur ki zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.