Şimdi Ara

İlk kazamı yaptım. Suç oranım nedir sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kavşaktan döndükten sonra trafiğin yoğun olduğu bir yola girdim. yol 3 şeritli. Yoğunluktan çıkmak için ileride bir yol ayrımı var. Oraya geçmeyi düşündüm.Orta şeritteyim sağa sinyal verdim geçmeyi düşündüm. araç geldiğini görünce geçmedim şeridi düzelttim. sol ön tarafımda bir araçta benim şeride giriyormuş görmedim çünkü sağ tarafa bakıyordum derken sağ ön çamurluğuna vurdum.

Şimdi adam bana sen suçlusun diyor. Münakaşa etmek istemedim. he he diyip tututanak tuttum.

Tutanakta benim yazdığım

Sağa dönmek için sinyal verdim. Araç geldiğini görünce dönmedim ve şeridimi ortaladım. solumdaki araç sağa dönüyormuş. sola bakmadığım için farketmedim ve çarptım.

Tutanakta adamın yazdığı

sağa dönmek için sinyal verdim. dönerken arkadan gelen araç sağ ön çamurluğuma çarptı.

kaza şekli aşağıdaki resimde var. hatta kaçmaya bile çalıştım. Sigortanın burada beni suçlu çıkarma olasılığı nedir?

Yeşilaraç benim

• Buna tramer karar verecek
  • yarı yarıya hataları bölüşün anlaşın aracınız yenı kasko vardır yaptırın buyukluk sızde olsun
  • Biraz çakallık ile suçu ona iteleyebilirdiniz ki bence hata onda. Fotoğraflarda da arkadan vurmuş gibi gözüküyor ama bilemiyorum.

Babam buna benzer bir kaza yapmıştı aslında biz haklı olmamıza rağmen geçiş üstünlüğü cart-curt derken karşı taraf haklı çıkmıştı.

Bence adamı arayın ve aranızda halledin fifty-fifty.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

yarı yarıya hataları bölüşün anlaşın aracınız yenı kasko vardır yaptırın buyukluk sızde olsun

arkdasin aracı linea değil palio.
  • Bence o suçlu, geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetltn

quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

yarı yarıya hataları bölüşün anlaşın aracınız yenı kasko vardır yaptırın buyukluk sızde olsun

arkdasin aracı linea değil palio.

Dediğin gibi benim araç palio. Ve geçiş üstünlüğü zaten bende. Araç önüme kırmış ben sağa bakıyorum önüm zaten boş diyerek.
  • linea suçlu görünüyor. arkadan vurmu gibi
  • Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.
  • Suçlu Linea'dır boşa kıvırmasın, bu arada geçmiş olsun.
  • hangi kaza
  • linea kusurlu şerit değiştirirken sizin geçişinizi beklemek zorundaydı.

karayolları trafik yönetmeliği:
    Madde 94- Karayollarında trafik sağdan akar.

Aksine bir hüküm veya işaret bulunmadıkça karayollarında;

b) Şerit değiştirmeden önce, gireceği şeritte sürülen araçların güvenle geçişlerini beklemek,

şerit çizgisi yok gördüğüm kadarıyla. ancak siz kendi şeridinizi tamamen terk etmeden diğer araç sizin bulunduğunuz şeride girmek istemiş. zaten linea iki şeridin ortasında duruyor.
  • Suç karşı tarafın.Sol şeritte ki adam sağa dönerken sağ şeritten araba geliyor mu diye bakması lazımdı.Öyle küt diye sağa dönmek olur mu?Ama sizin de takip mesafesini koruyup araç sağa geçerken durmanız gerekirdi.Belki yüzde 75 karşı tarafa yüzde 25 size verebilirler.Geçmiş olsun.Cana gelmesin de.
  • Bu kazada kim şeridinde değilse o suçludur. Öyle ben sinyal verdim o zaman istediğim gibi dönerim mantığı yok. Şerit değiştiren, yeni şeridine girene kadar sorumlu. Ayrıca bu kazada arkadan çarpma yok, yandan çarpma var.
    Eğer siz tutanağa, ben şeridimde giderken, solumdaki araç şerit değiştirmek üzere kendi şeridinden çıkıp benim şeridime girdi yazsaydın 8/8 karşı taraf suçlu olurdu. Bence tutanakta iyi ifade edememişsin durumu.
  • wind06 arkadaşa katılıyorum...Ne olursa olsun çizgi dışına çıkmamaya özen gösteriyorum...Çünkü bir kaza anında tek sağlam delil bu...
  • YOrumlarınız için teşekkür ederim. Geçmiş olsun dilekleriniz içinde teşekkür ederim. Belki belli olmuyordur resimde. Ön kaporta ile linea nın sağ ön çamurluğuna çarptıktan sonra şuanki konuma kadar benim aracım sol tarafı tarumar oldu. Yani ne arkadan çarpma ne yandan. Araç benim şeride ön kısmını uzattığından dolayı dolayı ben aracın ön sağ tekerinden vurdum.

Bakalım trimeri bekliyoruz. Yorumlar için teşekkür ederim tekrardan.
  • İkinizde de hata var. Yarı yarıya ödeyin
  • öncelikle geçmiş olsun senin onun ön çamurluguna çarpma imkanın yok ibi bişey o arkada her türlü o suçlu 2918 sayılı KTK 84. maddeye göre arkadan çarpma asli kusurdu
  • benim anladığıma göre ikinizdede suç var. linea sanırım sen sağa geçmeyi kollarken gazlayıp senin önüne geçip sağa dönmek istedi ama bunun yerine sağındaki şeridin boşalmasını beklemeliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balotelli -- 1 Mayıs 2013; 17:53:29 >
  • LİENA KUSURLU OLAYDA FAKAT RAPORU NASIL ÇİZDİNİZ YAN YANA CİZDİYSENİZ YÜZDE 50 50 PAYLASIRSINIZ KUSURU AMA ARKADAN CARPAN ARACI YAN BİR SEKİLDE YANİ SERİT İHLALİ YAPTIGINI RAPORA ÇİZDİYSENİZ KUSURU KARSI ARACA VERİRLER BİDE ANLAMIYORUM ANLAŞMADAN NEDEN ANLAŞMALI TUTANAK TUTUYORSUNUZ ADI ÜSTÜNDE ANLAŞMALI TUTANAK ARAÇLARDAN BİRİ KUSURU KABUL ETMEK ZORUNDA TABİ BURASI TÜRKİYE ARKADAN ÇARPAN KİŞİ NEDEN ÖNÜMDE DURDUN DİYECEK KADAR SAÇMA SORULAR SORACAK KADAR EGOİSTİZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayarotoservis -- 2 Mayıs 2013; 1:14:50 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.