Şimdi Ara

unmountable boot device

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarı açınca bu hatayı veriyo ve hiç bir şekilde açılmıo sizce ne yapmalıyım

• bios'a girip boot device kontrol edin..kullandığınız hdd'nin boot device olarak ayarlı olduğundan emin olun..burda bir sorun yok ama yine açılmıyorsa boot device cd-rom yapıp windows cdsi ile başlatmayı deneyin..eğer windows cd'si ile başlarsa hdd'nin boot dosyaları zarar görmüş demektir..verilerinizi yedekleyerek bunu düzeltmeye uğraşmadan yeni bir windows kurulumu yapmanızı öneririm..eğer windows cdsi ile de başlamıyorsa windows çökmüştür..verileri kurtarmak mümkün olmayabilir..fiziksel bir sorun yoksa yeni bir windows kurmaktan başka çareniz yok..

saygılar..
  • Birçok sebebi olabileceği gibi aşağıdaki önerilerim sorunu çözebilir. Bilgisayarı işletim sistemi CD'si ile başlat. Sürücüler yüklendikten sonra R'ye basarak kurtarma konsoluna gir. Kurtarmak istediğin işletim sisteminin numarasını listeden seç. (Tek işletim sistemi varsa "1") Eğer isterse yönetici hesabının parolasını gir. Aşağıda yazdığım komutları uygula.

fixboot c: 
    fixmbr
    chkdsk c: /f

Ben örnek olarak c: yazdım. Eğer işletim sistemi farklı bir sürücüye kurulu ise o harfi gir.

map arc komutu ile boot.ini dosyasındaki girdilerin hangi sürücüye denk geldiğini görebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.