Şimdi Ara

ICANN, İstanbul'da İnternet Yönetim Merkezi açıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İnternet altyapısı ile ilgilenenlerin yakından tanıdığı ancak internete bağlanan herkesi yakından ilgilendiren bir kurum olan İnternet Tahsisli Adları ve Sayıları Kurumu - ICANN, İstanbul'da bir merkez ofisini devreye sokuyor.

ICANN, internetin gelişimi ve genişlemesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olan alan adı

sisteminin koordinasyonunu yürüten; küresel olarak internetin fiziki çalışmasına yönelik tüm 

politikaları belirleyen ve uygulayan tek kurumdur.

ICANN, Singapur ve Los Angeles'taki İnternet Yönetim Merkezleriyle dünyadaki internet altyapısının yönetimini kontrol ediyordu. Yapılan girişimler sonucunda İstanbul'da da bir İnternet Yönetim Merkezi kurulması kararı alındı.

İstanbul Merkezi, tüm Avrupa'ya, Karadeniz Hazar Bölgesine, Ortadoğu'ya ve Afrika'ya hizmet verecek. İstanbul, Singapur ve Los Angeles'daki bu üç Merkez, birbirine paralel, dönüşümlü ve kesintisiz olarak çalışacak. 

Bu sayede internet yönetiminde Türkiye'nin önemi artacakken, yeni yatırımlara olanak sunması, internet stratejileri konusunda yetkinlik elde edilmesi ve siber güvenlik gibi birçok konuda yeni kapılar açacak.

Yönetim merkezinin açılışı ise yarın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali 

Yıldırım, ICANN Başkanı Fadi Chehade ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer'in katılacağı bir basın toplantısı ile yapılacak.

• Umarım Bu Fiziki Çalışma TÜRKİYE De İşe Yarar ve TT NET Denilen Boş Kablo Döşemecisine Bir El Atarlar Da Bizde İnternetin Nasıl Bir Şey Olduğunu Öğreniriz Çünkü; Şu An Kullandığımız Her Neyse Ben Çözemedim Ama Sadece Kazık Atıyorlar Onu Biliyoruz!

• quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

Umarım Bu Fiziki Çalışma TÜRKİYE De İşe Yarar ve TT NET Denilen Boş Kablo Döşemecisine Bir El Atarlar Da Bizde İnternetin Nasıl Bir Şey Olduğunu Öğreniriz Çünkü; Şu An Kullandığımız Her Neyse Ben Çözemedim Ama Sadece Kazık Atıyorlar Onu Biliyoruz!

Hayır bütün yazıyı büyük harfle başlayarak neden yazdın onu anlıyamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işten bizim de kârımız olursa iyidir. Yoksa 3mbps ile sürünmeye devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteXUmarım Bu Fiziki Çalışma TÜRKİYE De İşe Yarar ve TT NET Denilen Boş Kablo Döşemecisine Bir El Atarlar Da Bizde İnternetin Nasıl Bir Şey Olduğunu Öğreniriz Çünkü; Şu An Kullandığımız Her Neyse Ben Çözemedim Ama Sadece Kazık Atıyorlar Onu Biliyoruz!
    Hayır bütün yazıyı büyük harfle başlayarak neden yazdın onu anlıyamadım

Alışkanlık Bu Saye De Daha Hızlı Yazıyorum Türkçeye Uymayabilir K. Bakmayın :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.