Şimdi Ara

ZTE, Microsoft ile Android cihazları için lisans anlaşması imzaladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Android ekosistemi üzerindeki lisans hakimiyetini her geçen gün artıran Microsoft, Çinli akıllı telefon devi ZTE'yi de listesine ekledi.

Android işletim sisteminde bulunan iki özelliğin patentinin elinde olmasından dolayı bugüne kadar yaklaşık 20 firma ile lisans anlaşması yapan Microsoft, dünyada satılan Android cihazların yüzde 60'ından lisans bedeli alıyor. Lisans bedelleri genelde 5$-15$ arasında değişse de kaba bir hesapla yıl sonunda 1 milyar toplam Android cihazı satılacağı düşünüldüğünde Microsoft'un kasasına toplamda 3-9 milyar dolar arasında bir meblağ girecek.

Microsoft'un lisans anlaşması listesinde Samsung, HTC, LG, ViewSonic, Foxconn gibi pek çok dev firma bulunuyor. ZTE'nin cihaz başına ne kadar lisans bedeli ödeyeceği açıklanmadı.

• Yani kısaca Android MS ye çalışıyor

• Haberdeki resme bakar mısın ya
  • Microsoft Android'ten kazandığını Windows Phone kazanmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oturan Boğa Artık Ayakta

Haberdeki resme bakar mısın ya

Harbi çok saçma duruyo paintten çizilmiş gibi :)
  • microsoft hiç uğraşmasın wphone ile gitsin androide destek versin

• Ms'in ne kadar kazandığından ya da kazanacağından çok açıkçası bahsi geçen 2 özelliğin ne olduğunu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: scat_lift

Ms'in ne kadar kazandığından ya da kazanacağından çok açıkçası bahsi geçen 2 özelliğin ne olduğunu merak ediyorum.

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanlar androide sevdalı değil !
    insanların tek sıkıntısı ! firmaların 2-3 fixleme güncellemesi sonrası sap gibi ortada kalmakta
    işte bu açıdan, yazılım desteği alamamaktan korktukları için
    sabah öğle akşam andro andro diyorlar ! :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 24 Nisan 2013; 12:27:16 >
  • quote:

Msin ne kadar kazandığından ya da kazanacağından çok açıkçası bahsi geçen 2 özelliğin ne olduğunu merak ediyorum.

+++

• ZTE telefonlara google play mi gelecek

• quote:

Msin ne kadar kazandığından ya da kazanacağından çok açıkçası bahsi geçen 2 özelliğin ne olduğunu merak ediyorum.

Birisi activesync diğeri de yanlış hatırlamıyorsam cleartype.

• quote:

+1
    her yerde bu patentlerden bahsediyorlar ama patentlerin içeriği hakkında hiç açıklama yok. önceden diğer üreticilerden aldığı bu patentler olduğunu düşünüyorum:http://www.networkworld.com/news/2011/070611-microsoft-android.html

• Patentlerin bir kısmı tüketiciyi ve araştırmacıyı korurken; başka bir kısmı tüketiciyi yolmak için kullanılabiliyor. Patent hakları genelde emperyalist ülkelerin elinde olduğu için yolunan genelde bizler oluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xconnect

quote:

Orijinalden alıntı: scat_liftMsin ne kadar kazandığından ya da kazanacağından çok açıkçası bahsi geçen 2 özelliğin ne olduğunu merak ediyorum.
    +++

Alıntı:
    Activesync adlı email verilerinin senkronizasyonuna imkan veren uygulama ile LCD ekranlarda görüntünün iyileştirilmesini sağlayan ClearType fonksiyonunun patentini alan Microsoft, bunları kullanan Android ve Chrome OS cihaz üreticilerine lisans ücreti ödemeleri konusunda uyarı göndermeye başladı ve neredeyse yüzde 90'ınını anlaşma masasına oturttu.

Kaynak:http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/Foxconn-Android-ve-Chrome-cihazlari-icin-Microsoft-ile-patent-anlasmasi-imzaladi.htm

• Microsoftun kazandığını hiç bir şirket kazanmıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: TnhnB

Microsoftun kazandığını hiç bir şirket kazanmıyo

ARM.

• Adamlar her platformdan para kazanmasını biliyor
  • Arkadaş Microsoft kadar tekil bir şirket görmedim.Bu kadar büyük bir şirket daha olmaz heralde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.