Şimdi Ara

Sony'den Full HD video kayıt yeteneklerine sahip yeni elektronik dürbün modeli, 'DEV-50'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony'den Full HD video kayıt yeteneklerine sahip yeni elektronik dürbün modeli, 'DEV-50'

Dünyanın önemli teknoloji firmalarından olan Japonya merkezli Sony, Full HD video kayıt yeteneklerine sahip yeni dürbün modelini duyurdu.

Sony tarafından geliştirilen ve DEV-50 ismine sahip olan dürbün modeli, firmanın üst seviye yeteneklere sahip yeni cihazları arasında yer alıyor. Kullanıcılara 0.8x ile 12x yakınlaştırma (36.3-2,007mm / 25 kat dijital yakınlaştırma) sağlayabilen elektronik dürbün modeli, çift Exmor R HD sensörü, Sony G optikleri, BIONZ görüntü işlemcisi, sürekli otomatik netleme ve görüntü sabitleme sistemi ile keskin 20.4MP fotoğraflar çekilebilmesine ve Full HD 1080P 2D 60FPS, 1080i 3D 60FPS video kayıtlar yapılmasına imkan sağlayabiliyor.

Sony'den Full HD video kayıt yeteneklerine sahip yeni elektronik dürbün modeli, 'DEV-50'

Üzerinde yer alan çift 2.4 milyon nokta XGA OLED vizör ile rahat bir görüş imkanı ile hazırlanmış olan Sony DEV-50 dijital dürbün modeli, yaptığı çekimleri SD ya firmanın Memory Stick hafıza kartları üzerine kayıt edebilirken, HDMI üzerinden de görüntü aktarımı sağlayabiliyor. Zorlu arazi şartlarına dayanıklı su ve toz geçirmez gövde yapısına sahip olan dürbün, dahili GPS modülü ile görüntü alınan noktaların koordinat verilerini de kayıt altına alabiliyor.

Beraberinde gelen lityum-iyon NP-FV70 şarj edilebilir batarya ile ortalamaa üç saat çekim yapılmasına imkan verebilen, 219x155x88mm boyutlara ve ortalam 1.2 kg ağırlığa sahip olan Sony DEV-50 elektronik dürbün modeli, sunduğu başarılı teknik özellikler yanında 2000$ gibi yüksek bir fiyat etiketi ile Haziran ayında piyasaya çıkıyor. Ayrıca ürün hakkında hazırlanmış tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

• James Bond misali, tasarımı güzel

• Full HD kayıt yapabilen dürbün niçin ve nerelerde kullanılır merak ediyorum...

• Dürbün kılığına girmiş 3D kamera da diyebiliriz aslında..

• gadget show'da incelemesini yaptılar o kadar da iyi değil genelde doğa gözlemleri için kullanılıyor balina gözlemi falan

• quote:

Orijinalden alıntı: tekin-71

Full HD kayıt yapabilen dürbün niçin ve nerelerde kullanılır merak ediyorum...

kuş gözlemleme.

• Sony resmen kalitesini konuşturmuş. Dürbünden buram buram kalite akıyor.

Şu Sony'nin daha da büyüyüp gelişmesini gerçekten çok istiyorum. Ürünlerinin haklarını gerçekten veriyorlar. Ama pazarlama ve reklam yönünden güçlü olduklarını söyleyemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 25 Nisan 2013; 1:11:51 >
  • @Sony : Bu dürbünü alırsanız belki şirinleri bile görebilirsiniz.

• pratik hayatta, sınırlı kişiye hitap eder...

• dürbündeki titreşime bir engel getirilmesi lazım. nokia 920'deki ois görüntü sabitleme teknolojisinin çok daha gelişmesine ihtiyaç var. ama olmuş dürbün helal olsun.

• Beğendim
  • çok harika bi cihaz olmuş avcılık ve doğa gözlemlemek için

• Pahali zevkleri olanlara hitap eden bir urun.
    Dolayisiyla musteri kitlesi fiyatindan sikayetci olmayacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekin-71

Full HD kayıt yapabilen dürbün niçin ve nerelerde kullanılır merak ediyorum...

adam merak etmiş,eksiler basılmış :) bole bi ülke işte turkiye.

• harika hepsi bir arada

• öFFF!!!...
  • çok kaliteli duruyor.aklımda takılan 12x zoom oldu.Ayrıca dslr gibi lens takıp video imkanı sunabilirmiydi diyede düşünmüyor değilim.

• Bununla cok iyi röntgen yapılır

• olimpiyat stadında maç izlemek için yapmış olabilirler.

• Anlayamazsınız =(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.