Şimdi Ara

İddia : Android 5.0 ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'ın akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini sağlayan mobil işletim sistemi Android, 2007 yılında başladığı macerasında 4.2.2 sürümüne kadar geldi. 

Firmanın 5.0 sürümü için hazırlık yaptığı ve Mayıs ayındaki I/O 2013 konferansında tanıtacağı yönünde bugüne kadar pek çok farklı kaynaktan iddialar gündeme gelmişti. Google'ın Android 5.0 Key Lime Pie sürümünde neler sunacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak yeni iddialar bir erteleme olabileceğini işaret ediyor.

Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Google, Android 5.0 sürümünü 2-4 ay süreyle ertelemeyi planlıyor. Bunun yanında Nexus 5 modelinin de aynı şekilde ertelendiği dile getiriliyor.

Ertelemenin sebebi olarak ise üretici ortakların motivasyonunu bozmamak ve Jelly Bean güncellemelerini tamamlamalarını beklemek. Pek çok amiral gemi modeli Android 4.1 sürümü üzerinde çalışıyor ve Android 5.0'ın çıkışı ile bir anda iki sürüm geriye düşecekler. 

Bu durumda Mayıs ayındaki konferansta hangi sürümün tanıtılacağı muallakta kalmış oluyor. Tahminler konferansta Google Glass ticari sürümünün, LTE destekli Nexus 7 modelinin ve Motorola X Phone modelinin duyurulacağı ve Eylül ayı civarında da ayrı bir tanıtım ile Android 5.0 sürümünün boy göstereceği yönünde.

• bizim nexus 4 lerin 2100 lük pille 2.5 saat ekran süresini geçmemesini düzeltse birde google...
  • Zaten güncellemeleri geç alıyorduk birde erteleme olursa geçmiş olsun
  • Merakla bekliyorum,özellikle Android 5.0 haberinin Bilal Akgündüz tarafından yazılmasını isterim.

• androidin birçok farklı yüzünün olması güzel ama güncellemelerin bu nedenle gecikmesi de kötü yanı.. artık googleın bu konuya bir çözüm getirmesi gerekiyor.. artık bir standart gelsin.

• bütün telefonlar tek donanımda olmadan zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

androidin birçok farklı yüzünün olması güzel ama güncellemelerin bu nedenle gecikmesi de kötü yanı.. artık googleın bu konuya bir çözüm getirmesi gerekiyor.. artık bir standart gelsin.

cekırdek surumu google yayınlar sen cekersın
    arayuzu de fırma yayınlar bı sure sonrada onu cekersın tek cozumu bu

• Gelsin gelsin
  • tatlı 10 numara ^^

• Büyük ihtimal 32gb lte destekli ve beyaz renk opsiyonlu nexus 4 tanıtılır.

• Ya arkadaş bu tatlıları bir tek ben mi yemedim? gingerbread, ice cream sandwich bir de şimdi key lime pie... Canım tatlı çekiyor arkadaş kilo alıyoruz. Ayıp...

• sırf android 5.0 vermemek için telefonu 2-4 ay geriye atabiliyorlar vay beaa android üreticelerden kazanılan paraya bak
  • Tek çare Nexus sertifikası Google bu konuyu ağır'dan almasının sebebi bana göre ilerde Androidi Applenin İos la yaptığı gibi sadece Motorola ve Nexusta kullanacak ve Bütün firmalara kapıyı gösterecek firmalar da bunun farkında zaten (Samsung-Tizen)(Sony-Firefox Os)(Huawei ve Lg kendi sistemini hazırlıyor)bide millet diyor Nokia neden Androide geçmiyor işte bu yüzden.

• hadi be apple 4.3 inç çıkarda bırakalım şu android i

• Hayırlısı, acaba ne gibi yenilikler planlıyorlar. İnsan merak etmiyor değil :/

• Baş ağırısı 5.0 huh ?
  • Daha biz aralikta dunyaya yayilan 4.1 i tablete alamadik salla turkiye uvey ewlat samsunga bile yazdim donmediler beri geri

• Hâlâ güncellemeden yakınanlar var. Nexus diyorum, beğenmezsen cm-aokp diyorum başka bir şey demiyorum ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

bizim nexus 4 lerin 2100 lük pille 2.5 saat ekran süresini geçmemesini düzeltse birde google...

Nexus 4:

• Nexus var rahatlık var işte görüyorsunuz hala 4.1 'i bekleyen telefon var. Nexus 4'ler 4.2.2 yi çoktan aldı bile.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.