Şimdi Ara

Fluence Hararet Yükselmiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
8.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2011 Model Fluence 1.5 dCi Extreme Model aracım var. Gösterge panelinde hararet sadece 1 çizgi çıkıyor. Otobanda 150-160KM hıza ulaşınca ise ortalara geliyor. Tekrar 110-120 KM hıza düştüğümde ise 1 çizgiye iniyor.

Kısa mesafede değil uzun mesafede kullanıyorum aracımı. 60-70 KM'lik yolda kullanıyorum hararet aynı şekilde göstermeye devam ediyor.

Sorun nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Civciv88

Merhabalar,

2011 Model Fluence 1.5 dCi Extreme Model aracım var. Gösterge panelinde hararet sadece 1 çizgi çıkıyor. Otobanda 150-160KM hıza ulaşınca ise ortalara geliyor. Tekrar 110-120 KM hıza düştüğümde ise 1 çizgiye iniyor.

Kısa mesafede değil uzun mesafede kullanıyorum aracımı. 60-70 KM'lik yolda kullanıyorum hararet aynı şekilde göstermeye devam ediyor.

Sorun nedir?

Termostat arızası.(Hararet müşürünüz doğru ölçüyor ise) Test etmek için motor soğukken çalıştırın elinizi radyatör üzerine koyun sıcak su hemen gelirse termostatınız arızalıdır. Yanmamak için motorun soğuk olduğundan emin olun. Saygılar.
  • 150-160 lara çıktığında gösterge yükseldiğine ve normal hızlara indiğinde tekrar düştüğüne göre müşür sağlam gibi. termostat arzalı yada araya pislik girmiş tam kapanamıyor. hararet yükseldikten sonra hala aynı sorun devam ediyorsa termostat değişimi şart.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.