Şimdi Ara

HP Prime: Bilimsel hesap makinelerinin çehresi değişiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HP Prime: Bilimsel hesap makinelerinin çehresi değişiyor

Eğitim hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alan hesap makinelerinin çehresi değişmek üzere. Özellikle mühendislik ya da benzeri disiplinlerde eğitim gören öğrencilerin en önemli yardımcıları arasında yer alan grafik tabanlı hesap makineleri, HP'nin yeni modeliyle birlikte artık hem tasarım hem de temel fonksiyonlar açısından akıllı telefonlara daha yakın bir profil çizecek. HP'nin Prime adını verdiği yeni hesap makinesi, piyasadaki diğer pek çok alternatiften farklı olarak plastik yerine metal gövdesi ile dikkat çekerken, genel görünüm olarak BlackBerry'nin bir süre önce pazara sunduğu Porsche Design imzalı telefona da oldukça benziyor.

3.5-inç büyüklüğünde çoklu dokunmatik renkli ekrana sahip olan hesap makinesi, bu sınıftaki benzer cihazların sahip olması gereken özellikleri, daha fazlasını ekleyerek sunuyor. Dokunmatik kontrole ek olarak ihtiyaç duyulan fiziksel butonların tamamını da üzerinde ihtiva eden HP Prime, aynı zamanda üst-orta kısımda bir navigasyon tekerleğine de sahip. 

Kendisine has PC bağlantı kiti ile uygulamaların kurulabildiği hesap makinesi, geometri hesaplamaları başta olmak üzere pek çok spesifik hesaplama veya grafik dökümü için özel yazılımlara sahip. Lityum-iyon pil ile çalışan ve tasarım anlamında şu ana kadar lanse edilmiş en iddialı eğitim araçlarından bir tanesi olarak dikkat çeken HP Prime'ın yeni eğitim dönemi ile birlikte piyasaya sunulması beklenirken, fiyatı ise şu an için bilinmiyor. 

Sözün özü, HP Prime sahip olduğu iddialı özellikler ile bu alanda en çok kullanılan grafik tabanlı hesap makinelerinden Texas Instruments TI-83'e çok ciddi bir tehdit unsuru oluşturacak. Tabi son kararı vermek için HP Prime'ın hangi fiyat seviyesinden çıkacağını da beklemek gerekiyor. 

• modernize edelim derken mahvetmişler, en sevmediğim telefon tipini elden geçirmişler
  • Geçenlerde sınava girdik böyle iyi bir hesap makinesine ihtiyacım vardı.. Diğer dandik hesap makinesi yüzünden 60 puanlık soruyu kaçırdım..

• Bunları da akıllı yaptılar ya daha gözüm açık gitmem artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ti-83 değil ti-nspire rakip olarak çıkıyor.söylentilere göre işlemci 400 mhz, hafızasıda 256 mb olacakmış.bu yaza casio classpad 400 de çıkabilir. oda güzel bi alet.hp 50g yerine bunu alacaz artık ama bunu türkiyede bunu bulup almak için yine kırk takla atmamız gerekecek.

• Allahtan bu sosyal aglarla hasir nesir degil. Utanmasalar yaparlardi "hesaplarinizi twitterde paylasin" falan.

• Bir fx-991 es degil...
    Edit: ti-83 bunun yaninda ne ki. En yakin rakibi ti-nspire veya ti-89 titanium.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psydia -- 23 Nisan 2013; 19:31:51 >
  • oyun var mı?
  • Bir öğrenci için hesap makinesi denince akla fx82 gelir:D

• quote:

Orijinalden alıntı: foz54

Bir öğrenci için hesap makinesi denince akla fx82 gelir:D

Fx-991 es bence :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dandik casio fx i bile kontrol ediyordu hocalar , böyle bişey olsa direk el koyarlardı herhalde Güzel olmuş ama ben beğendim. Akıllı telefon kullananlar içinde güzel uygulamalar var.
  • bence hoş olmuş

• çok gereksiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

dandik casio fx i bile kontrol ediyordu hocalar , böyle bişey olsa direk el koyarlardı herhalde Güzel olmuş ama ben beğendim. Akıllı telefon kullananlar içinde güzel uygulamalar var.

evet sınava girmeden önde res atıyordu hocalar. bu artık hesap makinesinden çıkıp databank ile hesap makinesi arası melez bi tasarım olmuş ve tahminimce bizde formul girebileceğiz bu makinaya, sınavlara bu aletle girebileceğimizi sanmıyorum açıkçası.
  • Android telefonlarda ve tabletlerde bu tip uygulamalar var.

Ve tabletlerin işlemcisi ve GPU su HP Prime dan kesinlikle üstün olduğundan aklınıza gelebilecek hertürlü hesaplamalar 3 boyutlu olarak yapılmaktadır.

Calculus Algebra filan hepsi Android te cebinizde tabletlerinizde .

• fx991 ES fenomen makinedir üstüne makine olmaz ... her üni okuyan gencin sırt çantasında olmazsa olmazıdır ...

TI da hesap makinesinin piri ama uç hesap makinaleri çıkarıyor ...

bi kaç seneye Android te hesap makinelerine girer ve yaygınlaşır ...

• Bence öğrencilik için en uygunu Casio fx-991ESPlus dir.Fazlasına hiç gerek yok.Zaten öğrencilik bitince buna gerek kalmaz istediğiniz uygulamayı kullanırsınız. Casio-fx991EsPlus incelemesini Blog sayfamda bakabilirsiniz
  • x küp x kare gibi üs alma işlemlerindeki kare ve küp yazımları çok eğreti durmuş. Ama alet 10 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Android telefonlarda ve tabletlerde bu tip uygulamalar var.

Ve tabletlerin işlemcisi ve GPU su HP Prime dan kesinlikle üstün olduğundan aklınıza gelebilecek hertürlü hesaplamalar 3 boyutlu olarak yapılmaktadır.

Calculus Algebra filan hepsi Android te cebinizde tabletlerinizde .

sınava nasıl sokmayı planlıyorsun telefonu ya da tableti ?
  • sınava zaten bunu da sokamazsın ki.O yüzden gereksiz bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.