Şimdi Ara

E-SATA PC Anahtarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine bir o kadar gereksiz ve amaçsız modding ile karşınızdayım artık bunu bir seri yapmaya kadar verdim. Amaçsız serinin 4 üncüsü olan bu proje temel olarak bir çeşit bilgisayar açma anahtarı gibi birşey, mantık son derece basit bu anahtar olmadan pw swicth devresi tamamlanmıyor haliyle kasa düğme ile çalışmıyor. tabi bi durumda aklı başında bir kullanıcı hemen kasanın kapağını açar (bende kapal bile yok) hop anakarta düz kontak çalıştırır. mod dediğin zaten gereklimidir tartışılır gerek cansıkıntısı gerek vakit geçirmek adına böyle bir şey yaptım.

İlk düşüncem sd kart şeklinde yapmaktı sonra sd kart buldum ayarladım fakat elimdeki kart okuyucuyu bozmak istemedim. sonra usb derken aklıma kasamda zaten bulunan e-sata girişi ve kablosu geldi, gerekli kabloları birleştirerk devreyi tamamladım sd karttan daha güzel oldu. redimde oldukça uzun vaziyette anahtar olan sata kablosu sebebi hatakı kesim yaparsam cok fazla kısalması yada kullanılmıyacak hale gelmesinden dolayı idi. kabloyu 2 ye kırıp makaron geçireceğim anahtarın boyu max 5 cm olacak

DIY projelerimin geri kalan kısmı
    http://forum.donanimhaber.com/m_76872978/f_//tm.htm

daha çok resim çekmiştim ama telefon kaydetmemiş sanırım
    Buyrun resimler ve video

E-SATA PC Anahtarı
     E-SATA PC Anahtarı

edit: kabloyu kısalttım sonuç bu
     E-SATA PC Anahtarı

E-SATA PC Anahtarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 27 Haziran 2013; 1:34:27 >

• Bu Fikir Daha Güzel Olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 23 Nisan 2013; 2:15:08 >
  • Normal bi kullanıcı için gereksiz aslında ama evinde küçük çocuk olanlar için bi hayli gerekli.

Güzel düşünce, kullanılmayan portları değerlendiriyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaçıksinoplu

Normal bi kullanıcı için gereksiz aslında ama evinde küçük çocuk olanlar için bi hayli gerekli.

Güzel düşünce, kullanılmayan portları değerlendiriyorsunuz

quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

Bu Fikir Daha Güzel Olmuş

sağolun hacılar

Elimde birtane kontak anahtarı vardı ama yapıldığı için yapmadım belki ileride onuda koyabilirim

Ben genellikle uzun seyahate çıkyıtsam kesinlikle 24pin kablosunu başka bi yere zula ediyorum

• 2 tane usb var, bunları ikisine bağlamak istiyorum. Anlayacağın Usb to Usb olacak. Aslında yapımı kolay ama hangisini nasıl birleştireceğimi tam olarak bilemiyorum. Bence bu fikri bizlere sunarsan foruma da iyi bir katkın dokunmuş olur. :p
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

2 tane usb var, bunları ikisine bağlamak istiyorum. Anlayacağın Usb to Usb olacak. Aslında yapımı kolay ama hangisini nasıl birleştireceğimi tam olarak bilemiyorum. Bence bu fikri bizlere sunarsan foruma da iyi bir katkın dokunmuş olur. :p

vay amedra gelmiş, bu tarz konularımın hepsinde bir postun var zaten

bu seri devam edecek ona şüpheniz olmasın yakında su soğutmaya dalıcam o zaman görün siz çapulcu mod v2.3

senin soruya gelirsek; 2 tane usbyi birbirine bağlamak derken, bu anahtarlama olayı için mi yoksa fiilen çalışan usb içinmi dedin orayı anlıyamadım hacım

• ^

Çalışan hocam, bende 2 ucu usb olan bir kablo var onu laptop'un soğutucusuna bağlayıp çalıştırıyorum. Bundan bana bir tane daha lazım da işin kolayına kaçıp yapmak daha zevkli olur bence.

Ucu usb olan bir sürü kablo var ama Usb-Usb uclu olan sadece 1 tane var.
  • bu fikir daha iyi
  • amedra. kablolarını karıştırmadan birbirine lehimliyebilirsin, pinto pin bi bağlantı olduğundan sorun çıkartacagını sanmıyorum, 20 cm de makaron işini görecektir. ben vga kablomu bile kendim uzattım

eren. sağol, aslında telefon anahtarı da varda onun anahtarı yok öyle süs niyetine duruyor.
  • Atar yapma eski yöneticisin diye bir şey demiyok.

Eyvallah dostum, bulunduğum yerde malzeme filan yok ama yarına halletmeyi umuyorum bende demin youtube'dan bunun tutorial'larını araştırıyordum. :))
  • atara atar gidere gider izmir çocugunuz şeklimiz yeter şaka şaka kime atar yapıyormuşum ya

mağarada falanmı yaşıyon
  • Güzel fikirmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

Güzel fikirmiş

evet işede yarıyor geçen gün ablam 2 saat uğraşmış acamayınca aradı " niye açılmıyo bi salak bilgisayar" bide bi ton azar işittik ama değdi valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

Güzel fikirmiş

evet işede yarıyor geçen gün ablam 2 saat uğraşmış acamayınca aradı " niye açılmıyo bi salak bilgisayar" bide bi ton azar işittik ama değdi valla

• Sırada elimdeki rasp berry yi de kullanarak her daim bilgisayara erişebilmek adına. bir düzenek kuraağım.

düşüncem şu yönde raspberyi kullanrak GPIO çıkışına bir röleyi programlıyarak web üzerinden raspbery ye erişim yaparak bilgisayarı açmak. başka yerde oldugumda kimseye ihtiyac olmacan kendi bilgisayarıma erişmiş olacağım
  • 4 geldi erik çalma aparatı
  • İyimiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

^

Çalışan hocam, bende 2 ucu usb olan bir kablo var onu laptop'un soğutucusuna bağlayıp çalıştırıyorum. Bundan bana bir tane daha lazım da işin kolayına kaçıp yapmak daha zevkli olur bence.

Ucu usb olan bir sürü kablo var ama Usb-Usb uclu olan sadece 1 tane var.

iki tane usb kablosunu kesip renkleri aynı olacak şekilde lehimle ve bantla.
  • adam işsiz
  • Erik çalma aparatının alt tarafını açık tut , erik gelince ordan eline gelir yersin.Dut toplayacaksan kesin açman lazım yoksa ezilir bişeye benzemez :D

Bizim bahçeye uğrama daha ben yiyemedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.