Şimdi Ara

Peugeot 206 vites problemi acil yardım edin lütfenn

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
18.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler az önce arkadaşlarla gezerken bi yerde durmamız gerekti ve park ederken geri vitese taktım ve kol yerindenmi çıktı ne oldu anlamadım boşa sallanmaya başladı. Araç geri viteste kaldı ve değişemedim doğal olarak. Usta geldi bişeyler yaptı 3. vitese aldı bi şekilde ve öyle gelebildim eve. Ne olduğunu sorduğumda acil değişmesi gerekiyo dedi ama tam bilgi vermedi ne olduğuna dair. Fikri olan varmı acaba? Zaten zor bi dönemdeyim bi de bu çıktı akşam akşam iyice canım sıkıldı

• Şanzuman inmiş herhalde aşşağı geçmiş olsun
  • Aynısı arkadaşımın 206'sında da başımıza gelmişti. 3.vitese takıp bir şekilde tamirciye gitmiştik. Vites çubyuklarının bağlı olduğu yerde aşınma oluyor. Karbonfiber yolların da değişmesi lazım diyerek seni 600-700 tl kazıklamaya çalışacaklar. Sakın kanma. Ucu aşınan çubuklar değişecek. Biz 40 liraya yaptırmıştık. Seninki daha kötü durumdaysa en fazla 100 lira masraf çıkar. Bilgin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exit to DOS

Aynısı arkadaşımın 206'sında da başımıza gelmişti. 3.vitese takıp bir şekilde tamirciye gitmiştik. Vites çubyuklarının bağlı olduğu yerde aşınma oluyor. Karbonfiber yolların da değişmesi lazım diyerek seni 600-700 tl kazıklamaya çalışacaklar. Sakın kanma. Ucu aşınan çubuklar değişecek. Biz 40 liraya yaptırmıştık. Seninki daha kötü durumdaysa en fazla 100 lira masraf çıkar. Bilgin olsun.
    Peugeot ların birçoğunda üst tamir takımı yok vites kolunda benim aracımda da durum böyle. Adını hatırlayamadığım iki kolla vites değiştiriyorsun. Spiral olması gerekiyor dediğim gibi hatırlayamadım. 100-150tl arası orjinal parçalar ile değiştirebilirsiniz. Benden bi öneri gelsin, baskının zamanı gelmişse komple elden geçirip değiştirin işçilik ücretinden kar etmiş olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DcD-Semih

Peugeot ların birçoğunda üst tamir takımı yok vites kolunda benim aracımda da durum böyle. Adını hatırlayamadığım iki kolla vites değiştiriyorsun. Spiral olması gerekiyor dediğim gibi hatırlayamadım. 100-150tl arası orjinal parçalar ile değiştirebilirsiniz. Benden bi öneri gelsin, baskının zamanı gelmişse komple elden geçirip değiştirin işçilik ücretinden kar etmiş olursunuz.

Alıntıları Göster
    aynı durum2 defa benimde başıma geldi .
    2005 peugeot partner 2.0 HDi ve 2011 peugeot bipper tepee 1.4 HDi ile
    partnerde fiber aşınmış dediler sanayide değiştirdiiler. bir hafta sonra yine aynı vites kolu boşa çıktı. serviste ekipmanlar yenilendi. araç 305bin kmde idi.
    bipperde ise 2012 şubatta -30 derecede akşam iş dönüşü zincir filan takılı haliyle gelirken araç 3.ncü viteste idi. 40-50 km filan hızla geldim . tatlıdan hafif serte yakın bir rampa var yolumun üstünde. aracın devri düşmeyye başlayınca 3ten 2 ye alayım dedim. vites kolu beton olmuş mübarek hiç kımıldamıyor. araç çekişten düştü iyice bende zorladım tabii. hop vites kolu boynu ağaşı yattı. araç boşta kaldı. hava -30 derece .. neyse o soğukta bir traktör buldurduuk artık çalışan. soğuktan traktörler çalışmadı o gece. iişyerine kadar halatla çektirdik artık . sabah çekici ile servise gönderdik. bipperde sabahları falan ayazda vites halatı donuyorduda yolda giderken donması pek abes oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoMinicSS

hocam inşallah öyledir. baskı balata iyi durumdaydı fakat dün gece 3. viteste dur kalk çok yapınca o da ayvayı yemiştir çünkü baya koku yaptı ve son zorlamada 3. viteste çok rahat kalktım kavramıyo artık galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan5741

quote:

Orijinalden alıntı: DoMinicSS

hocam inşallah öyledir. baskı balata iyi durumdaydı fakat dün gece 3. viteste dur kalk çok yapınca o da ayvayı yemiştir çünkü baya koku yaptı ve son zorlamada 3. viteste çok rahat kalktım kavramıyo artık galiba

Alıntıları Göster
    cevaplar için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: sercan5741

cevaplar için teşekkürler

Alıntıları Göster
    sorun dediğiniz gibi çıktı 2. kol değiştirildi 50 liraya teşekkürler..
  • Az önce 206 ile isiklardan kalktik 30km yi gormeden vites matriska gibi sallanmaya basladi bosa cikti
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcburak

Az önce 206 ile isiklardan kalktik 30km yi gormeden vites matriska gibi sallanmaya basladi bosa cikti
    büyük bir sorun değil spiraller kırılmış yenisini taktır yad aolanı telle bağlat en fazla 100 tl
  • mcburak kullanıcısına yanıt
    öenli bir durum değil arkadaşların da dediği gibi

bende 207 var onda da çok sıkışık trafikte falan vitesi çok değiştirirsem yapıyor ama benim problem çok büyümedi heralde ki diyelim 3 ten 4 e alırken vites birden sallanmaya başlıyor anlamsızca sonra vitesi tekrar 3 e alınca kendi kendine yerine geçiyor

bir ara benim de ustaya gidip spiralleri değiştirmem gerekiyor
  • 130 tl tuttu iki parça. 20 dk da degistirdiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcburak

130 tl tuttu iki parça. 20 dk da degistirdiler
    Peugeot 206 larda torsiyon kronik sorun olarak biliyordum da,şimdide yolda bırakan vites arızası çıktı.Allah'tan renault grubunda bu sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Peugeot 206 larda torsiyon kronik sorun olarak biliyordum da,şimdide yolda bırakan vites arızası çıktı.Allah'tan renault grubunda bu sorun yok

Alıntıları Göster
    Bu spiral dediğiniz nedir? Fotograf falan koyabilir misiniz anlamadım gerçekten ve çok merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: burglar08

Bu spiral dediğiniz nedir? Fotograf falan koyabilir misiniz anlamadım gerçekten ve çok merak ettim

bisiklerlerdeki fren veya vites tellerini ve telin kaplamasını düşünün. İşte onun daha büyük ve kalın olanı :) vites kolunun altından, vites kutusuna kadar uzanan 2 tane spiral.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

bisiklerlerdeki fren veya vites tellerini ve telin kaplamasını düşünün. İşte onun daha büyük ve kalın olanı :) vites kolunun altından, vites kutusuna kadar uzanan 2 tane spiral.

Alıntıları Göster
    Sonra gel de pug al abi böyle saçma sapan bir şey başıma gelse arabayı yakarım heralde ya da sinirden kaportayı dağıtırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: P.O.B.

Sonra gel de pug al abi böyle saçma sapan bir şey başıma gelse arabayı yakarım heralde ya da sinirden kaportayı dağıtırım.

Alıntıları Göster
    Vites halatının ucundaki parçaya mı spiral diyorsunuz yoksa anlayamadım? :)

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-307-16-BENZINLI-VITES-HALATI-ORJINAL,PR-1501.html

linkteki halatın, şanzumana geçen yüzük şeklindeki uçlarından biri dağılmıştı benim aracın, yenisiyle değiştirildi, eğer o parçayı kastediyorsanız ve tamiri mümkünse boşa para verdik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burglar08 -- 17 Ocak 2014; 14:03:40 >

• quote:

Vites halatının ucundaki parçaya mı spiral diyorsunuz yoksa anlayamadım? :)

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-307-16-BENZINLI-VITES-HALATI-ORJINAL,PR-1501.html

linkteki halatın, şanzumana geçen yüzük şeklindeki uçlarından biri dağılmıştı benim aracın, yenisiyle değiştirildi, eğer o parçayı kastediyorsanız ve tamiri mümkünse boşa para verdik
    Peugeot da sıkıntılar böyle işte. Bir araç niye diğerlerine oranla ucuz diye bir durup düşünmek lazım. Böyle ince ayrıntılarda malzemeden kısıyorlar. Aynı şey renault dacia gibi araçlarda da var. Mantıklı düşünmekte yarar var.

Aynı model, aynı segment, yaklaşık aynı motor gücüne sahip iki araçtan biri diğerine oranla 5 bin tl daha ucuzsa bir sıkıntı vardır orada. He bir de 5 bin tl daha ucuz aracı alıp, kendisinden daha pahalı araca oranla daha sorunsuz olduğunu iddia edenler var veya çevresinde gördüğü iki hatadan ötürü araç kötüleyenler de. Neyse.

Genel olarak peugeot nun böyle ufak arızaları eksik olmaz. Özellikle elektronik aksama gözünüz gibi bakmanız lazım.

• Pejo 407 var abiler gezdim 2 3 saat bir yere park ettim ve tekrar çalıştırdı vites birden boşta kaldı tuhaf bir kökü geldi e olmuştur arkadaşlar
  • .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.