Şimdi Ara

Analiz : iPhone satışları ilk çeyrek 35.5 milyon olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : iPhone satışları ilk çeyrek 35.5 milyon olabilir

Apple'ın Salı günü duyuracağı yılın ilk çeyreğine denk gelen 2013 mali yılı ikinci çeyrek raporu merakla beklenirken, muhtemel satışlara yönelik farklı analizler gelmeye devam ediyor. 

Piper Jafay tarafından yapılan yeni bir analize göre Apple, geride bıraktığımız ilk çeyrekte 35.5 milyon iPhone modelinin satışını gerçekleştirdi. Geçen çeyrek yaklaşık 48 milyon iPhone satan Apple'ın yüzde 63 düşüş yaşadığı belirtiliyor. Ancak yılın ilk çeyrekleri genelde talebin düşük olduğu dönemler olarak kabul edildiği için azalmalar da beklenen bir durum.

ABD'de iPhone modellerine olan talep dengesini koruyor. Sadece Verizon operatörü geçen çeyrekte 4 milyon iPhone aktive edildiğini açıklamıştı. Ancak uluslararası pazarda aynı şeyi söylemek mümkün değil. 

Analizde Apple'ın 41.4 milyar dolar toplam gelir elde edeceği de belirtiliyor. Wall Street analizlerine göre ise ilk çeyrekte Apple 38 milyon iPhone satışı yaptı.

• Daha samsung 50 milyon desin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 48 milyondan 35 milyona düşünce nasıl %63 düşüş oluyor ?

• Piyasada rakip ve kalite artmakta..

Çin'de ZTE, Kore'den Samsung, Tayland'dan HTC, Japonya'dan SONY ve yükselen değer Nokia gibi markalar ile rekabet etmek çok kolay olmasa gerek.. Eğer Apple ciddi bir yenilik sunmazsa pazar payını büyük ölçüde kaybeder. Zaten piyasa dokunmatik, yüksek çözünürlüklü ekrana doydu. Artık kim kibar kasaya uun ömürlü pil sığdırırsa o piyasanın ekmeğini yiyecek gibi gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Piyasada rakip ve kalite artmakta..

Çin'de ZTE, Kore'den Samsung, Tayland'dan HTC, Japonya'dan SONY ve yükselen değer Nokia gibi markalar ile rekabet etmek çok kolay olmasa gerek.. Eğer Apple ciddi bir yenilik sunmazsa pazar payını büyük ölçüde kaybeder. Zaten piyasa dokunmatik, yüksek çözünürlüklü ekrana doydu. Artık kim kibar kasaya uun ömürlü pil sığdırırsa o piyasanın ekmeğini yiyecek gibi gözüküyor.

HTC ile Sony en kötü zamanlarını yaşayan firmalar, Nokia toplam 5-6 milyon lumia satmış falan kayda alınası bir tarafı yok. Şuan piyasanın başını Apple ve Samsung çekmektedir ve çok uzun bir süre bu tablonun değişeceğini düşünmüyorum Apple yenilik yapmasa bile. Ha, tabi hala retina ekranı geliştirmezse, kasa problemlerini çözmezse mutlaka pazar kaybı olacaktır. Çok bilinçli kullanıcılar dışındakilerin pil performansını önemseyeceğini de düşünmüyorum.

• Sony eski Sony değil Samsung dahil hepsini dize getirecek Xperia Z tanıtılınca Samsung ve Htc akabinde ürünlerini tanıtmak zorunda kaldılarki hele Htc sadece tanıtmakla kaldı üretim bile yapamıyor Apple hisse'leri şişirildi şimdi dipte millet atıp tutuyordu piyasa değeri şu kadar Milyar $ diye balon yavaş yavaş patlıyor Hele Htc yi M.Ç bile kurtaramayacak:)

• Düşüş normal iphone kullanıyorum fakat en iyi telefon olduğu için almadım en iyiside değil zaten sadece benim ihtiyacımı karşıladığı için aldım.Piyasada çok güçlü rakipleri var Apple'ın işi her zamankinden daha zor yeni telefonlar yerine ios'u ciddi şekilde geliştirmeli yenilikler sunmalı yazılım olarak.Ayrıca parasının karşılığı malzeme ve donanım koymalı aksi halde pazarı samsung htc ve sony gibi markalar kapacaktır.

• Apple'a birşey olmaz koskoca amerika toplumunun çoğu mac ve iphone kullanıyor fiyatlar burdaki gibi uçuk değil.

• Iphone 2012 ilk çeğrek satışları 35,1 milyondu. Konu başlığında bahsedilen rakam gerçekleşirse az da olsa satışlar artmış olacak.

• Neden geri kalmış veya gelişmekte olan ülkelerde apple markası bu kadar büyütülüyor?

Amerika özentiliğinden mi kaynaklanıyor?

Bu marka amerikada meşur her filmde de goruyoruz. Orada bu marka pahalı degıl adamların kendı markası ucuz ve kolay bulabılıyorlar o yüzden adamlar alıyor.

bizim gibilerde reklamlara haberlere kanıp bu markayı yüceltiyorlar sanki eşsizmiş gibi rakiprsiz, zengin markası gibi gösteriyorlar.

Bırakın artık bu ezikliği.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Neden geri kalmış veya gelişmekte olan ülkelerde apple markası bu kadar büyütülüyor?Amerika özentiliğinden mi kaynaklanıyor?Bu marka amerikada meşur her filmde de goruyoruz. Orada bu marka pahalı degıl adamların kendı markası ucuz ve kolay bulabılıyorlar o yüzden adamlar alıyor.bizim gibilerde reklamlara haberlere kanıp bu markayı yüceltiyorlar sanki eşsizmiş gibi rakiprsiz, zengin markası gibi gösteriyorlar.Bırakın artık bu ezikliği.

arkadaş süper bir konuya değinmişsin.. gerçekten çok doğru.. mesela alman filmlerine yada dizilerine bakın sokaklarda en basitinden taksilerde bile mercedes audi wolsvagen gibi markalar bize lüks ve fazla gelirken onlar için yerli sıradan arabalar. iphone amerikan tasarımının bir ürünüdür her ne kadar çinde üretilsede bizim airties gibi Türk malı ama çinden gelen bir marka gibidir. nasılki airties Türk malı diye satılıyor ama çinde üretiliyor iphoneda amerikan malıdır arkadaş. geleceğin global iş gücü yükü bugünkü appleın üretim şekli istikametinde ilerlemektedir. o da şudur. ileri ülkeler her türlü tasarımı ve bilgiyi üretecek üretimi gelişmekte olan ülkelere yaptıracaklar. hammadde de az gelişmiş ülkelerden gelicek. yavaş yavaş bu yöne doğru iş dünyası ve dünya ülkeleri konumlarını alıyorlar. şimdi senin dediğin gibi amerikada en fazla iphone satılıyormuş. birde şunu unutmamak gerekir. amerikalı milliyetçidir. yerli malı kullanımından yanadır çoğu zaman tutucudur ülkesinin mallarını tüketmeyi tercih eder.. şimdi onların en basit hareketi bizde sanki global bir eylem olmuş gibi algılanıyor , halbuki tek bir ülke içindeki toplumun tercihidir bu.. amrikada tercih ediliyor denilince sankli dünya onmu kullanıyormuş gibi algılıyor bazı küçük beyinliler ama hak veriyorum herkes derin derin düşünecek değil. sonuçta dünyada amerikan kültür emperyalizminin etkisi altında bazı şeyleri farkedemiyorlar. Birde amerika zengin bir ülke olduğundan bu halkın kullandığı bir marka diğer dünya ülkelerinde zenginlerin kullandığı marka olarak algılanıyor. dolayısı ile toplumda böyle bir ego tatmini yaşamak isteyen insan direkt bu toplumun kullandığı markaya yöneliyor. Halbuki burada bu ürün lüks bir tüketim malı değildir ama maalesef amerika algısı özellikle bizde çok farklı anlamlara geliyor.

• quote:

Neden geri kalmış veya gelişmekte olan ülkelerde apple markası bu kadar büyütülüyor?

Bu marka amerikada meşur her filmde de goruyoruz. Orada bu marka pahalı degıl adamların kendı markası ucuz ve kolay bulabılıyorlar o yüzden adamlar alıyor.

bizim gibilerde reklamlara haberlere kanıp bu markayı yüceltiyorlar sanki eşsizmiş gibi rakiprsiz, zengin markası gibi gösteriyorlar.

Burada markayı yücelten veya eşsiz diye niteleyen yok. Düşünce; iPhone X en iyi telefondur. Aynı şeyi sende Galaxy X veya Note X için düşünmüyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

Neden geri kalmış veya gelişmekte olan ülkelerde apple markası bu kadar büyütülüyor?

Burada markayı yücelten veya eşsiz diye niteleyen yok. Düşünce; iPhone X en iyi telefondur. Aynı şeyi sende Galaxy X veya Note X için düşünmüyor musun?

Hayır düşünmüyorum, eksik yonlerını hep soyledım.

Sen yuceltmıyorsun belkı ama yucelten 3-5 kişi var

• quote:

Bana amerıkada ıphone 5 den bır tane daha pahalı model soylermısın ?

Oturdugun yerden fıkır yurutmek farklı orda yasayıp herseyın fıyatını bılmek farklı. Bu yaz 5 ay amerıkadaydım , ıphone 4s den daha pahalı hıcbır model yoktu bılmeden yorum yapmayalım , orda ucuz falan degıl.

Hatta ıpad mını en son banka kampanyalarıyla turkıyede aynı fıyatta satıldı resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

Oturdugun yerden fıkır yurutmek farklı orda yasayıp herseyın fıyatını bılmek farklı. Bu yaz 5 ay amerıkadaydım , ıphone 4s den daha pahalı hıcbır model yoktu bılmeden yorum yapmayalım , orda ucuz falan degıl.

Hatta ıpad mını en son banka kampanyalarıyla turkıyede aynı fıyatta satıldı resmen.

tabı abd deki maaşla ulkemızdekı maaş aynı dımı? abd de herşey ucuz maaşlar yuksek bizde herşey tam tersi

ayrıca ıphone abd de 3000 bin tl civrıdnamı satıldı?

• quote:

quote:

quote:

tabı abd deki maaşla ulkemızdekı maaş aynı dımı? abd de herşey ucuz maaşlar yuksek bizde herşey tam tersi

3000 tl işin farklı bır boyutu , resmı olarak 2150 tl ıle geldı ayrıca burda urunun fıyatını konusuyoruz kısısel gelırlerı degıl.

Mısal 2 tane arkadasım vardı hedıye ıphone u olan amerıkalı ama ıphone paketlerının pahalılıgı yuzunden cıhazı ıpod seklınde kullanıyorlardı. Amerıkayı gozunuzde buyutmeyın , ınsanların hepsı yuksek gelır ve mutluluk ıcınde yasamıyorlar onlarında normal ve alt tabaka ınsanları yogun olarak mevcut ve bu normal tabaka ınsanlar gıdıp ıphone pahalı dıye almıyorlar.

Hatta bız cok gelısmıs turkler orda applestorelara hucum edıp ıphone alınca bızı garıpsemıslerdı sız cok zengınsınız herhalde gıbısınden

• quote:

quote:

quote:

quote:

3000 tl işin farklı bır boyutu , resmı olarak 2150 tl ıle geldı ayrıca burda urunun fıyatını konusuyoruz kısısel gelırlerı degıl.

Mısal 2 tane arkadasım vardı hedıye ıphone u olan amerıkalı ama ıphone paketlerının pahalılıgı yuzunden cıhazı ıpod seklınde kullanıyorlardı. Amerıkayı gozunuzde buyutmeyın , ınsanların hepsı yuksek gelır ve mutluluk ıcınde yasamıyorlar onlarında normal ve alt tabaka ınsanları yogun olarak mevcut ve bu normal tabaka ınsanlar gıdıp ıphone pahalı dıye almıyorlar.

Hatta bız cok gelısmıs turkler orda applestorelara hucum edıp ıphone alınca bızı garıpsemıslerdı sız cok zengınsınız herhalde gıbısınden

Amerikada elbette düşük gelirli var, ben ondna bahsetmıyorum orda hayat daha ucuz, ve burdkaınden daha yuksek maaş alıyorlar, ayrıca devlet halkına cok ıyı bakıyor.

abd yi övmuyorum , hiç sevmedıgım bır devletttır sadece olanı yazıyoprum.

• Apple'ın işi zor.
  • Sony..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.