Şimdi Ara

Beyler Türkmenistanda yaşam hakkında yardıma ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
32.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 sene gitmeyi düşünüyorum inşaat sektörü için teklif aldım.Peki orada yaşam nasıl?

Şuana kadar hep ucuz olduğundan bahsedildi internetin çok yavaş olduğundan falan filan.Şimdi durum nasıl ve gidersem nasıl bir önerileriniz olur.Özellikle telefon hattımı değiştiriyim mi yurt dışını aramak 5 dolar dediler dakikası

Bir yardım edin kafam allak bullak

• Up.
  • Up merak ettim şimdi birilerin yazar mutlaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ays Ays Beybi

Up merak ettim şimdi birilerin yazar mutlaka
    Aydın'da üniversite okumak için gelen bir Türkmen var; doğalgazın(doğalgaz demişti galiba), elektiriğin, suyun falan ücretsiz olduğunu söylemişti (belli bir limite kadar) ama internet ve cep telefonu çok pahalıymış.

Yanlış hatırlamıyorsam öğretmenler 250 dolar yada 400 falan falan alıyorlarmış.

O burada avea'nın yahşi tarifesini kullanıyordu.

Eğer merak ettiğin bir şey varsa sorayım ona, telefon olayını da sorarım ona.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Capt. Awesome

Aydın'da üniversite okumak için gelen bir Türkmen var; doğalgazın(doğalgaz demişti galiba), elektiriğin, suyun falan ücretsiz olduğunu söylemişti (belli bir limite kadar) ama internet ve cep telefonu çok pahalıymış.

Yanlış hatırlamıyorsam öğretmenler 250 dolar yada 400 falan falan alıyorlarmış.

O burada avea'nın yahşi tarifesini kullanıyordu.

Eğer merak ettiğin bir şey varsa sorayım ona, telefon olayını da sorarım ona.

Alıntıları Göster
    Hocam insanları için pek iyi konuşmuyorlar, polis herkesi sindirmiş.Rüşvet olayı çok oluyormuş ve hemen deport(sınır dışı) edilme olayları oluyormuş.Türkler çok sevilmiyormuş.Kendi halinde içkisi gece hayatı olmayan bir insan ne kadar rahat eder.Sadece sigaram var.

• quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Hocam insanları için pek iyi konuşmuyorlar, polis herkesi sindirmiş.Rüşvet olayı çok oluyormuş ve hemen deport(sınır dışı) edilme olayları oluyormuş.Türkler çok sevilmiyormuş.Kendi halinde içkisi gece hayatı olmayan bir insan ne kadar rahat eder.Sadece sigaram var.

Alıntıları Göster
    Dedikleriniz doğru olabilir ama soracağım hepsini :)

Bi'ara orada üniversite okumanın zor olduğundan bahsetmişti bana, üniversite okumak için torpil bulup rüşvet yedirmelisin falan diyordu.

• Türkler sevilmiyor ne alaka?Onlarda Türk Aksine Türk ülkelerinde irktasliga önem verirler.
  • Arkadaşım şuan onda, maaşıfona değil ama pek memnun değil . Ağustosta 2 senesi bitince. hemen dönecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: pp_pp

Arkadaşım şuan onda, maaşıfona değil ama pek memnun değil . Ağustosta 2 senesi bitince. hemen dönecek
    Maaşı oldukça iyi olmasa düşünmezdim ama şimdi ister istemez gitmek istiyorum.2 sene dayanırım sanırım.
  • isim ne sorması ayıp benimde bi tanıdığım gitcekte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Debdebeli

isim ne sorması ayıp benimde bi tanıdığım gitcekte

Tanıdığın değilim büyük ihtimal teklif bugün geldi ve benden başka bilen yok
  • up

her bilgiye ve tavsiyeye ihtiyacım var.
  • quote:

up

her bilgiye ve tavsiyeye ihtiyacım var.
    up
  • quote:

up

Alıntıları Göster
    Yok mu yardım
  • Maaş ne kadar sorması ayııp?
  • quote:

Yok mu yardım

Alıntıları Göster
    abim 3 yıldır orda. O da inşaat sektöründe. Doğalgaz elektrik ücretsizmiş, benzin vs ucuzmuş baya. Telefonlar, kameralar, arabalar vs vergi az olduğu için baya ucuz buraya göre. Geçen sene galaxy s2 getirttim 400$'a. İnternet çok pahalıymış ve facebook whatsapp falan şuan devlet tarafından yasaklı girilmiyor. Köy gibi yer diyodu abim

edit: git biraz para biriktir gel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreetGlow66 -- 21 Nisan 2013; 17:36:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: galapagos3

Maaş ne kadar sorması ayııp?

3-4 bin dolar arası bir rakam olacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Debdebeli

isim ne sorması ayıp benimde bi tanıdığım gitcekte

Tanıdığın değilim büyük ihtimal teklif bugün geldi ve benden başka bilen yok

tamam o zaman
  • quote:

quote:

İyi paraymış bence kaçırma 2 yıl yeter gelir.Sonra burda iş yaparsın.
    İlk iş tecrüben mi olacak,deneyimli misin?
    Çünkü benim bir tanıdıgım böyle afrika ülkelerinde çalışmıştı İlk işiydi.Şu an nerde hiç bilmiyorum
    EDİT: Facebook filan yasaksa çekilmez ama Parası iyi 2yıl çabuk geçer telefon falan fialn oyalanırsın.
    Hem sözleşmede ilk 1-2 ay alışamazsan dönebilirsin gibi bir madde de oluyordu sanırsam.Olmadı yapamadın gelirsin gelirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ays Ays Beybi -- 22 Nisan 2013; 10:06:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ays Ays Beybi

quote:

quote:

İyi paraymış bence kaçırma 2 yıl yeter gelir.Sonra burda iş yaparsın.
    İlk iş tecrüben mi olacak,deneyimli misin?
    Çünkü benim bir tanıdıgım böyle afrika ülkelerinde çalışmıştı İlk işiydi.Şu an nerde hiç bilmiyorum
    EDİT: Facebook filan yasaksa çekilmez ama Parası iyi 2yıl çabuk geçer telefon falan fialn oyalanırsın.
    Hem sözleşmede ilk 1-2 ay alışamazsan dönebilirsin gibi bir madde de oluyordu sanırsam.Olmadı yapamadın gelirsin gelirsin

Alıntıları Göster
    TÜRKMENİSTAN .....

Uzak durulması gereken bir yer , NEDEN ,

- Gece 10 dan sonra sokağa çıkmak yasak , eğer bir polisle karşılaşırsan senden pasaportunu alabilir , senden rüşvet isteyebilir , büyük problemler açabilir

- %100 6 AYDA 15 GÜN izin verilecek , bu piskolojiye hazır mısın , HİÇ DURMADAN ÇALIŞMAK , GÜNLERİ BİLE KARIŞTIRMAK....

- GİDECEĞİNİZ ŞEHİRİ ÇOK İYİ KONUŞUN , İNŞAAT FİRMALARININ TAKTİĞİ BU SİZİ ORAYA GÖTÜRÜP BİR İKİ AY AŞKABATTA ÇALIŞTIRIP BAŞKA ŞEHİRLERE GÖNDERMEK İSTEYECEKLER ( NEBİTDAĞ - CHARJEW - DAŞOĞUZ- LEBAP) PARANTEZ İÇİNDEKİ ŞEHİRLERİN KARS IN BİR KÖYÜNDEN HİÇBİR FARKI YOKTUR.

- Türkmenistan bizim kardeşimiz ...... hayır bu bir yalan türkler istenmeyen , zengin , yolunası pisliklerdir onların gözünde

- Türkiyeyle iletişim sadece internet ortamında konuşabilirsin , oda sürekli kesilir . Evliysen veya nişan durumu falan varsa kafayı yersin

- Türkmen kadınlarla ilişki kurmak yasak , kadınlar polislerle ortak çalışıyorlar.Sizi tuzağa düşürürler , polisler gelir , rüşvet isterler , ALIRLAR , sonra sizi ülkeden kovarlar , alınan rüşvet polisle kadın arasında paylaşılır.

- Sağlık problemleri mevcut hastane falan hikaye , 5.000 doları olan herkes doktor o ülkede . Problem çıkarsa ilk uçakla TÜRKİYE koçum, yolda ölürsen eğitim zaiyatı

- Yemekleri kötüdür , anlatmaya gerek yok

- Evler komünist rejimden kaldığı için rezil durumda , kiralar aşkabatta 850 dolar , diğer şehirlerde 500 dolar , hayat düşündüğünüz kadar ucuz değil .....

- Kaldığınız ev adresi dışında hiçbir yerde bulunamazsınız YASAKTIR ki , polis sizi gelip rahatlıkla bulsun uğraştırmayın adamları

Eğer evliyseniz kesinlikle bu işe kalkışmayın derim , bekarsanız sorun yok , gidin güzelce birikim yapıp gelin ama neyle karşılaşacağınızı bilin ... Maaşlar 4.000 - 5.000 dolar aralığında , VİZE EN BÜYÜK PROBLEM

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.