Şimdi Ara

Sony DSC-HX300 '50X Ultra Zum' fotoğraf makinesi video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
4
Favori
13.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda Sony'nin 50X optik yakınlaştırma, optik stabilizasyon, 20.4MP Exmor R sensör gibi güçlü donanımsal bileşenlerle donattığı yeni Ultra Zum Fotoğraf makinesi DSC-HX300'ü inceliyoruz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Sony DSC-HX300 Örnek Fotoğraflar

• inceleme için teşekkürler hiç işim olmamasına rağmen gerçekten ilgimi çekti makina acaba ilerde yandaki portlardan takılabilen mikrofon çıkmazmı yada piyasada varmı malum sony kendi ürünlerine özel aksesuar çıkarmayı seven bir firma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysan240 -- 21 Nisan 2013; 18:10:23 >
  • oldukça güzel görünüyor. sanıyorum tam profesyonel bir makine değil. lens değişimi yapamıyoruz ? fiyat olarak ta ülkemizde 1200 lira civarında konumlanmış. 1000 lira altı bandına düşerse almayı düşünebilirim aslında, lens ayarıydı vs. günlük kullanıcı için yorucu olabiliyor. süper otomatik ayar seçeneği kullanışlı olmuş.

• Çok güzel bir inceleme olmuş.Böyle incelemeler artarsa çok güzel olur :)

• Son zamanlarda merak ettiğim bir cihazda iyi oldu.

• şöyle kamera, fotoğraf makinesi incelemelerini sık sık görmek isteriz, cihaza gelince güzel, direk video tuşu gayet süper, mikrofon girişi olmaması kötü olmuş, ayrıca 1e1 çekimlerinde ( bu hafta ki ) mesut çevik'i ve genel açıyı kaydeden kameraların modeli nedir acaba NTSC mi çünki çok flu, talha ile ersini gören kamera daha net ???

• Nokia purwiew 808 in çektiği fotolar daha net . Hiç anlamam ama bu koca makinanın daha iyi çekiyor olması gerekmezmi ? 41 mp olması zoom kalitesini bu derece arttırırmı ?

• tesekkürler sayın mesut bey bu makine için forumda beya bir tartışma olmuşdu şimdi bir nebze olsun resimlere göre yorumlar daha seviyeli olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Nokia purwiew 808 in çektiği fotolar daha net . Hiç anlamam ama bu koca makinanın daha iyi çekiyor olması gerekmezmi ? 41 mp olması zoom kalitesini bu derece arttırırmı ?

Sensör boyutundan kaynaklı olay, sensör boyutu fotoğraf kalitesini doğrudan etkileyen en önemli faktör. 808'in sensörü çoğu kompakt fotoğraf makinasından daha büyük, bu tür xxx zoom'lu makinalar tamamiyle lüzumsuz zaten fotoğraf kalitsi isteyene..
  • Forumdaki makina modelini içeren bir konudaki tartışma makina ile ilgili değil aslında. O konuda verilen bilgiler yanlış, ayrıca bazı kişilerin iftira ve hakaretleri var. Bu kişiler crop-kesme ile 20mp fotoğrafı 2 mp. ufaltmayı karşı karşıya koyup kıyaslıyorlar !.. Acayip inanılmaz anlayışsız olduklarından saçma sapan ve tabi yanıltıcı şeyler yapıyorlar. Oradaki tartışma bu sebeple.
  • örnek fotograflar gayet güzel, fotograf işleme programları ile daha da güzel hale gelebilir

• Önceliğiniz uzak nesneleri çekmekse belki alınabilir fakat kalite unsuru önemliyse daha cazip profesyonel makineler var aynı fiayatlara hatta daha düşüğe !
  • Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş ; çok detaylı bir inceleme olmuş bu videonun edit (render) i ne kadar sürdü merak ediyorum

• güzel inceleme teşekkür ederiz, video çekiminde fotoğraf çekebiliyor mu?

• Video cekiminde zoom ozellikleri test edilmemis.halbuki kameranin en vurucu ve merak eettigim ozelligi video cekiminde zoom idi.youtube da test videolarina kaldik artik.

• Sony tamir servisleri, optik ürünlerinizde sorun çıktığı zaman sınıfta kalacakları kesin. 2011 ekim ayında almış olduğum Sony HX9V fotoğraf makinesinin lensi içinde, üretim hatasından kaynaklı toz zerrecikleri vardı. İki aydır kullandığım ürünü Servise götürdüm, servis makinenin lensini değiştirdi fakat lens değişimi sırasında, sensörün tozla dolmasına neden olmuşlar.

Bu sefer ürün istanbulda bir servise gönderildi, ürünü tekrar elime aldıp deneme çekimleri yaptığımda sadece tozların yerinin değiştiğini gördüm. Sony müş. hiz. arayıp Ürünün değiştirilmesi talebinde bulundum, "ürününüzde herhangi bir arıza tespit edilememiştir" denildi ve ürün değişimi talebim red edildi.

Tüketici hekem heyetine başvurdum, sorun iki ayda leğime neticelendi. Sony müşt. hiz. arayan yetkili kişi, gayet pişkin bir tavırla "isterseniz ürününüzü değiştirebiliriz" diyebilecek kadar da cüretkar davranabiliyor. Elbette ki teklifini kabul etmedim. Ürünü, geri iade edip parasal karşılığının tarafıma iade edilmesini seçtim.

Sony Türkiye firması, fotoğraf makinesi optik ürünleri için tüplü TV tamirci servislerine yetki verirse ancak bukadar müşteri memnuniyeti elde edebilirler, sony Türkiye'inin kendi forumlarında da aynı sorundan muzdarip başka kişilerin olduğunu görünce çok şaşırdım. Sony' nin sadece adı kalmış gerisi yalan olmuş.

Sony' optik ürünü almayı düşünen forumdaş arkadaşlarıma tavsiyem, kararlarını birkez daha gözden geçirmeleri olacaktır.

Lenste tespit ettiğim sorun

İlk servise gönderdikten sonraki durum

Lens değiştirildikten sonra sensör üzerine düşen tozlar neticesindeki durum

Tekrar servise gönderilip tamir edildi, sadece tozların yeri değiştirilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Video cekiminde zoom ozellikleri test edilmemis.halbuki kameranin en vurucu ve merak eettigim ozelligi video cekiminde zoom idi.youtube da test videolarina kaldik artik.

Merhaba,

Zum özelliği zaten video çekimindeki bir örnek ile optik stabilizasyonun yararları anlatılarak gösteriliyor.

Gözümüzden kaçtı sanırım :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinolmetin

Sony tamir servisleri, optik ürünlerinizde sorun çıktığı zaman sınıfta kalacakları kesin. 2011 ekim ayında almış olduğum Sony HX9V fotoğraf makinesinin lensi içinde, üretim hatasından kaynaklı toz zerrecikleri vardı. İki aydır kullandığım ürünü Servise götürdüm, servis makinenin lensini değiştirdi fakat lens değişimi sırasında, sensörün tozla dolmasına neden olmuşlar.Bu sefer ürün istanbulda bir servise gönderildi, ürünü tekrar elime aldıp deneme çekimleri yaptığımda sadece tozların yerinin değiştiğini gördüm. Sony müş. hiz. arayıp Ürünün değiştirilmesi talebinde bulundum, ürününüzde herhangi bir arıza tespit edilememiştir denildi ve ürün değişimi talebim red edildi. Tüketici hekem heyetine başvurdum, sorun iki ayda leğime neticelendi. Sony müşt. hiz. arayan yetkili kişi, gayet pişkin bir tavırla isterseniz ürününüzü değiştirebiliriz diyebilecek kadar da cüretkar davranabiliyor. Elbette ki teklifini kabul etmedim. Ürünü, geri iade edip parasal karşılığının tarafıma iade edilmesini seçtim.Sony Türkiye firması, fotoğraf makinesi optik ürünleri için tüplü TV tamirci servislerine yetki verirse ancak bukadar müşteri memnuniyeti elde edebilirler, sony Türkiyeinin kendi forumlarında da aynı sorundan muzdarip başka kişilerin olduğunu görünce çok şaşırdım. Sony nin sadece adı kalmış gerisi yalan olmuş.Sony optik ürünü almayı düşünen forumdaş arkadaşlarıma tavsiyem, kararlarını birkez daha gözden geçirmeleri olacaktır.Lenste tespit ettiğim sorun
    İlk servise gönderdikten sonraki durum
    Lens değiştirildikten sonra sensör üzerine düşen tozlar neticesindeki durum
    Tekrar servise gönderilip tamir edildi, sadece tozların yeri değiştirilmiş.

bana böyle eleştiri yeterde artar bile yoksa makina iyidir kötüdür o tartışılır ama ürünü aldıktan sonraki hizmet daha önemli.

• güzel bir anlatım olmuş, yalnız bazı eksik bilgiler var bu tarz 50x42x30x zoom değerleri olan modelleri uzun zamandır takip eden hatta bunlardan birinide kullanan biri olarak açıkçası videoyu izleyipde makine 4*4 gidip alayım derseniz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, konu video değil bu tarz zoom makineler bu işin hakkını gayet başarılı şekilde veriyorlar, konu resim
    videoda hernekadar makine exmor-r ile düşük ısıkda iyi işler yapıyor densede bu makineler güneşli havalarda bile size hiç birzaman 20mp yada 12 mp 16mp keyfini vermez özellikle ağaçlık gölgeli alanlarda yapacağınız çekimlerde resimleri gördükten sonra bu makineyi nasıl olmuşda almışım diyebilirsiniz, yani bu işin en temiz yolu resimleri yüksek mpde çekip sonra boyutları ufaltmak, yada mümkün olduğunca güneşli havalarda kullanmak gerekli, ev içi çekimlerde flaş ile yeterli sonuçları alırsınız, flaş kullanmak istemiyorsanız manuel mod avantajlarından faydalanıp düşük enstantane ve düşük ıso değeriyle ile hareketsiz konuları makinenin oto modundan çok daha başarılı şekilde çekebilirsiniz, konu hareketliyse ve raw kayıt imkanı yoksa bu makinelerde çekilen resimlerde 1 yada 2mp üzerinde net bir şey görmek hayal olur,,,,

bir arkadaş sony servisleri için uyarmış, on yıldır sony kompakt makineleri kullanıyorum 6 değişik ürün hiç birinde servislik durum olmadı, sony cep telefonunda bir sorun yaşadım bir ayda yenisini verdiler 5 yıl önce, maalesef konu elektronik olunca nedense bu şans işi diyoruz...

• Sony'nin kompaktlarındaki yavaş focus alıp cekmesini düzeltmesi güzel olmuş

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.